Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilniaus miesto savivaldybė
Collapse
X
-
Parašė TrippleA Rodyti pranešimą
Taip tik ateina, puff ir viska pakeicia. Nereik nieko derint, pandemija tik musu galvose, o ir is viso istatymus seime priima nebalsave. Nu faina tiesiog, ka cia bepridursi.
Ar politikas dirba tol, kol jis būna neišrinktas?Paskutinis taisė Panevezietis; 2021.02.17, 12:34.
Comment
-
Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
Tai ar užteks 4 metų pakeist GPM procentams? Ar reikia 8 metų?
Ar politikas dirba tol, kol jis neišrenkamas?
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Buvo, bet priminsiu jog tesmas nusprendė "Pasak teismo, pagal konkurso sąlygas įmonė turėjo įrodyti atlikusi griovimo darbų už 2,5 mln. eurų, tačiau ji įrodė jų atlikusi už kur kas mažesnę sumą. Teismas vertino, kad pažeidimai nebuvo šiurkštūs, o rūmų griovimo darbai jau atlikti, todėl sutarties nutraukti nebėra prasmės." ir "teismas nutarė, kad skundą jam pateikusios bendrovės „Vilniaus betono demontavimo technika“ pasiūlymas buvo atmestas pagrįstai, nes ji neturi kvalifikacijos dirbti kultūros paveldo objekte, o jos pasitelktos įmonės „Viadukas“ patirtis apsiriboja susisiekimo komunikacijomis".
Puikus pavyzdys kai savivaldybė pabandė įjungti aukštesnę pavarą, jog Tautos namai būtų pastatyti, t.y. skubėta ne dėl to kad greičiau atlaisvinti sklypą statyboms, o tam kad senieji rūmai staiga netaptų saugomu objektu ir Tautos namai apskritai niekad nebūtų pastatyti
Gal savivaldybė skubėjo užbėgt už akių natūraliems demokratiniams procesams. Bet gerai, kad spėjo prieš bankrotą baseino statytojai užsidirbt Bet jei pagrindinė priežastis buvo tiesiog aplenkt demokratiją - sakyčiau gal net didesnė bėda.
Ar norim būtų autoritarinis režimas kur svarbiausia eiti kiaurai buldozeriu ar normali demokratija, kurioje visi procesai vyksta lėtai ir apgalvotai? Kiti projektai stringa būtent dėl antro varianto. Bet gal šitas vienintelis toks prie kurio sąžiningai dirbama buldozeriu.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąAr norim būtų autoritarinis režimas kur svarbiausia eiti kiaurai buldozeriu ar normali demokratija, kurioje visi procesai vyksta lėtai ir apgalvotai?
Konkrečių atsakymų į klausimus kaip lėtai turi viskas vykti kad būtų užtikrintas 100% skaidrumas ir ar galima daryti kažkam mažesnes ar didesnes išimtis, ar tiesiog kažkur rizikuoti skubant - nėra ir negali būti kai tariasi keli milijonai.
Dėl to ir turime rinkimus, kad išsirinktume tuos, kurie atstovautų, valdytų ir darytų sprendimus. Kaip John ir pastebėjo teisingai , jeigu nepasitenkinimas visuomenėje augs tuomet tai ir pamatysime per kitus rinkimus.
Comment
-
Akivaizdus yra vienas dalykas, tiek Vilnius, tiek Kaunas nėra finansiškai pajėgūs tinkamai prižiūrėti viešąją infrastruktūrą, jau nekalbant apie jos plėtrą. Čia reikia mero pastangų kelti šitą problemą į Seimą ir dabar tam kaip tik tinkamas metas. Dešinieji valdžioje kurių rinkėjai yra būtent didžiųjų miestų gyventojai. Sugebėjome skirti tinkamą finansavimą Lietuvos kariuomenės modernizavimui, atėjo laikas ir infrastruktūrai didžiuosiuose miestuose. Mažieji jau neblogai apsitvarkę su ES parama kuri taip niekada didžiųjų ir nepasiekė.
- 1 patinka
Comment
-
Problemų miestuose yra daug.
Kad ir paimtume sodininkų bendrijų teritorijas. Pvz, Salininkuose "soduose" jau gyvena nuolatinių gyventojų daugiau nei Birštono mieste. Infrastruktūros beveik nėra, nėra vandentiekio, nuotekų tinklo, keli keliukai nutiesti pusiau savo lėšomis. Ir, įtariu, kad GPM tie gyventojai sumoka daugiau nei neretas nykstantis provincijos rajono centras.
Dar vieną dalyką sužinojau, kad mieste smarkiai sumažėjo kiemsargių. Todėl šiuo metu daug kas nevalyta.Paskutinis taisė Sula; 2021.02.18, 08:48.
- 3 patinka
Comment
-
Įdomu kaip Vilniuje veiktų kelių pakopų sistema kai dalį GPM skirsto tiesiogiai seniūnija ar net seniūnaitija. Ir tik dalis įkrenta į bendrą miesto katilą. Gal padėtų ilgalaikėje perspektyvoje išvengti paklodės tampymo atseit už viso miesto pinigus tvarkomas centras, o miegami rajonai ir pakraščiai užmirštami.
Tuo pačiu gal atsirastų daugiau motyvacijos gyventojams domėtis seniūnijos/seniūnaitijos reikalais. Kiek iš jūsų dalyvavot seniūnaičių rinkimuose ar bent žinot savo tijūno pavardę?
Comment
-
Kažkada dalyvavau susirikime seniūnijoje. Išties dokumentaliai parodė, kad ji neturi beveik jokių finansinių resursų (t.y. beveik viskas duodama iš centro). Tuomet mėnesiui (2016 m.) buvo skiriama vos keli šimtai eurų. Seniūnija gal ir nedidelė, bet gyventojų daugiau nei kokiam Vilkaviškyje ar Prienuose.
P.S. tiesos dėlei, per pastaruosius metus pakraščiams buvo skirtas tam tikras dėmesys: keičiami ar įrengiami šaligatviai, apšvietimas, daugiau dėmesio aplinkai ir pan.Paskutinis taisė Sula; 2021.02.18, 09:05.
Comment
-
Buvo tokia svetainė adresu www.paveldas.vilnius.lt, kur buvo viso miesto pastatų surašymo duomenys - jų vertės ir būklės įvertinimai bei nuotraukos, darytos 2000 - 2001 m. Bet kažkada apie 2015 m. ji tapo nepasiekiama, o Interneto archyve liko išsaugota tik nedidelė dalis informacijos.
Dėl svetainės duomenų likimo kreipiausi į Vilniaus savivaldybę, ir gavau tokį atsakymą iš Inovacijų ir technologijų grupės:
Parašė VMSAtsakydami į Jūsų pranešimą […] dėl 2000 - 2001 m. projekto „Baltic InterSave Vilnius“ informuojame, kad puslapio archyvinėje informacijoje nėra Jūsų minimų nuotraukų.
Projektas „Baltic InterSave Vilnius“ priklausė Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai http://www.vsaa.lt, tad manome, kad galbūt Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra galėtų Jums pagelbėti ir atsakyti ar turi minimų nuotraukų archyvus.
Siunčiau klausimą VSAA, iš ten gavau atsakymą:
Parašė VSAAProjektą „Baltic InterSave Vilnius“ vykdė projekto darbo grupė, kuri nebuvo įdarbinta agentūroje. Jie atliko pastatų fotografavimą, vertinimą ir kitus darbus. Šie duomenys buvo patalpinti internete, tačiau skaitmenizuotų duomenų mums neperdavė.
Ar yra kokiu nors būdu išsaugoti šie duomenys, nežinome.
Kadangi prie pilnų duomenų prisikasti nepavyko, iš Interneto archyvo nusiurbiau tiek, kiek ten jų yra. Tekstinė informacija (statybos periodas ir stilius, vertės ir būklės įvertinimai) yra išsaugota kiek daugiau nei pusei pastatų (8647 iš 16406). O nuotraukų išliko tik 1131, kai jų iš viso galėjo būti apie 28000 (kiekvienam pastatui teko nuo 1 iki 4 nuotraukų, vidutiniškai - 1.7). Visą ištrauktą informaciją įdėjau į GitHub - galima peržiūrėti nuotraukų galeriją arba pastatų duomenis.
- 7 patinka
Comment
-
Vilniaus savivaldybė atsivers naktiniam gyvenimui – linksmybėms užleis 20 savo pastato aukštą https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...ksta-18396852/Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąVilniaus savivaldybė atsivers naktiniam gyvenimui – linksmybėms užleis 20 savo pastato aukštą https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...ksta-18396852/
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimą...linksmybėms užleis 20 savo pastato aukštą...
Comment
-
Parašė Alfas Vingys Rodyti pranešimą
Meras aptverdamas užvėrė 120 mokyklų, o atvėrė vieną aukštą- Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
- Rusija su Amerika kariauja.
- Ir ką, kaip ten reikalai?
- Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
- O amerikiečiai?
- Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.
Comment
-
Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
Kuo blogai yra užtvertos mokyklos ? Ar čia suprask, kad anokia problema, jei naktim ten po langais narkatos sėdi ir švirkštus mėto ?
- 6 patinka
Comment
-
Parašė Alfas Vingys Rodyti pranešimą
Minimas problemas galima spręsti nieko neužtveriant (kameros, saugo tarnyba, apšvietimas ir kt.). Tvoros nesprendžia jokių problemų, kas susiję su saugumu, o yra nehumaniškos, neestetiškos ir trukdo bendruomenei naudotis viešąją infrastruktūra.
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąJAV urban teritorijose mokyklos labai dažnai su tvorom. Aišku dėl security, nes pas juos problemų nemažai. Miesteliuose, kaimiškose teritorijose mokyklas aptveria labai retai. Europoje irgi mėgsta aptvert. Pikti gal mokytojų kolektyvai
Mano mokykloje, mažame mieste buvo istrižai stadiono išvaikščiotas takas, nes greičiau taip gyventojams nueiti, tvora buvo, bet pralaužta kur patogu.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
Kuo blogai yra užtvertos mokyklos ? Ar čia suprask, kad anokia problema, jei naktim ten po langais narkatos sėdi ir švirkštus mėto ?
Parašė VNS Rodyti pranešimąJAV urban teritorijose mokyklos labai dažnai su tvorom. Aišku dėl security, nes pas juos problemų nemažai. Miesteliuose, kaimiškose teritorijose mokyklas aptveria labai retai. Europoje irgi mėgsta aptvert. Pikti gal mokytojų kolektyvai
- 2 patinka
Comment
Comment