Parašė c2h5oh
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Vilnius - ne visa Lietuva
Collapse
X
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąpasak lenkų, Mickevičius yra lietuvių poetasMano galerija Flickr'yje
Comment
-
Metropolis
A. Mickevičius pats save laikė LIETUVIŲ poetu, o rašė savo LENKŲ kalba. Tik neimkime nagrinėti, kas pagal tautybę buvo jis ar pvz. M. Riomeris, nes tikrai pasiklysime ten, kur nereikia...Dabartinės, šiuolaikiškojo nacionalizmo sąvokos ir apibrėžimai netaikytini to laikmečio žmonėms.
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąKad skirtumo ne nebus, tai faktas. Bet Edd teigia, kad jis didės. O tai jau skirtingi dalykai
O šitie kriterijai, kada "OK" ir kada ne, tavo paties ar yra koks nors oficialus standartas? Mano nuomone, toks skirtumas, kokį tu pavaizdavai, yra neleistinai didelis.
Comment
-
Parašė Metropolis Rodyti pranešimąA. Mickevičius pats save laikė LIETUVIŲ poetu, o rašė savo LENKŲ kalba. Tik neimkime nagrinėti, kas pagal tautybę buvo jis ar pvz. M. Riomeris, nes tikrai pasiklysime ten, kur nereikia...Dabartinės, šiuolaikiškojo nacionalizmo sąvokos ir apibrėžimai netaikytini to laikmečio žmonėms.Mano galerija Flickr'yje
Comment
-
Parašė Linas Rodyti pranešimąToks skirtumas 130:80 (Vilnius: kiti miestai) dar būtų pakenčiamas <...>
Tai mes turim vystytis 130 procentų lyginant su Vilniumi. Kai Kauno pragyvenimo lygis, ekonomikos rodikliai ir kita (su išimtimis) sieks bent 90-95 procentus Vilniaus rodiklių, tada, galbūt, ir būsiu patenkintas esama situacija.Paskutinis taisė Aš; 2007.04.23, 16:39.
Comment
-
Parašė Metropolis Rodyti pranešimąBėda, ta, kad Lietuva kartais nemato kitų tautinių bendrijų indėlio į miesto veido kūrimą ir kartais jo nevertina, o tai jau provincialumo požymis. Kiek lietuvių Vilniuje išvardytų nors po kelis žymius lenkų, baltarusių ar žydų veikėjus gyvenusius ir dirbusius sostinėje? Be A. Mickevičiaus, nedaug, turbūt.
Parašė Metropolisbuvęs atsilikimas nuo kaimynių nemažėjo, o kartais net ir didėjo (tarkim, Ryga, valdyta ne latvių turėjo daug geresnes sąlygas plėtrai, net ir be uosto, kas jau savaime jai buvo milžiniškas privalumas, palyginus su Vilniumi) ir ne Vilniaus naudai...Nepaisant šių pastabų, manau, kad iki 1655 m. Vilnius buvo pasiekęs labai neblogą lygį, kuris, tačiau, vėliau vykusių karų išdavoje buvo sunaikintas.
Kas del nelemtuju 1655 metu: Sugriautas ir nuniokotas - taip, taciau toli grazu nuo sunaikinto... Siuo atveju cia labiau tiktu Kaunas, kuris prarado per tuos kelis metus beveik visus savo ~15000 gyventoju, si skaiciu vel pasieke tik priespat 1 pasaulini
Parašė sanomizPastebėjau, jog eilinį kartą atvirai skleidi melą arba tiesiog nežinai, ką rašai. Kaunas jau viduramžiais buvo vienas labiausiai išsivysčiusių miestų LDK, o Kauno pilis - seniausias išlikęs Lietuvoje pastatas.Paskutinis taisė pablonis; 2007.04.23, 16:39.
Comment
-
Parašė sanomiz Rodyti pranešimąPastebėjau, jog eilinį kartą atvirai skleidi melą arba tiesiog nežinai, ką rašai. Kaunas jau viduramžiais buvo vienas labiausiai išsivysčiusių miestų LDK, o Kauno pilis - seniausias išlikęs Lietuvoje pastatas.
Comment
-
Metropolis
Parašė Mantaz Rodyti pranešimąYra skirtumas, kuo jis pats save laikė, ir kuo jį laiko lenkai
Problema ta, kad Lietuva tarsi mato savo praeitį labai primityviai: va, turime Mindaugą, Vytautą, blogą Jogailą (kuris, iš tiesų, ypač daug nusipelnęs LT valstybingumo stiprinimui), po to peršokame "juodus laikus" iki Kudirkos bei Basanavičiaus, na dar Maironį atsimename, vėliau okupacija, o kas dabar mums lieka? Vilnius ir "runkeliai"? Deja, čia jau tampa aktualus švietimo klausimas. Pirmiausia, kokį išsilavinimą gauna Lietuvos moksleiviai, o iš to - kokią turime naują kartą. Didžioji jos dalis siekia: 1. išvažiuoti į ... etc., nes nemato Lietuvoje perspektyvų. 2. išvažiuoti į Vilnių iš ... etc., nes nemato perspektyvų ... Žagarėje ar (geresniu atveju) Alytuje etc. Čia ir yra šuo pakastas - kaip ir ką daryti, kad valstybėje nebedominuotų vienas miestas, kad ir kiti augtų. Kažkaip pamirštamas sinerginis efektas (kuomet kelių, tarkim, miestų augimas susideda ir gauname greitesnį viso regiono (Lietuvos) augimą. Ar reikia, kuriant gyvenimo sąlygas tik viename mieste, susikurti naujas problemas (emigracija, po to ją seks imigracija; "sodybų tuštėjimo metas"; ekonominio vystymosi netolygumai; socialinė naujų lūšnynų (Didžiasalis etc.) atskirtis; ir t.t.)? Vienas turtingas miestas niekada neišspręs visų socialinių kitų vietovių klausimų (neišmokys tų vietų gyventojų "žvejoti", geriausiu atveju turės mokėti pašalpas).Paskutinis taisė Metropolis; 2007.04.23, 17:10.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąO tuo metu stipriai išaugo Kaunas - nuo kaimo su 1 gatve iki europietiškos sostinės.Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąTeigdamas, kad 1920-39 metais Kaunas iš užkampio gubernijos centro tapo nors ir nedidele, bet modernia sostine - skleidžiu melą? Atvirai?
Comment
-
Metropolis
Parašė pablonis Rodyti pranešimąMoniushka, Glaubitza, Lelevelis, Elijah ben Solomon, Milosas, Narbutas, Shimon Peres, Pilsudskis, Pliateryte, Sapiegos, Pacai, Skarga, Slovackis, Sarbievijus, Syrokomlia, Vivulskis, Skoryna, Tarasas Sevcenko, Veizmanas, Kalinauskas, Cukermanas, Andriolis,... man testi?
Parašė pablonis Rodyti pranešimąKokybiskesnis ar ne, iki pat Rusijos imperijos atejimo Vilnius buvo nepalyginamai didesnis ir svarbesnis miestas nei Ryga... Turbut nemazai daliai zmoniu cia zinomas faktas, kad iki napoleono karu Vilnius buvo trecias miestas Rytu Europoj, nusileido tik Maskvai ir Petrogradui
Lietuvoje Napoleono dėka pasisekė tik Suvalkijai. Tuo tarpu, tuo metu Rusija jau baigė naikinti Valdovų rūmų likučius...
Iki XVIII a. pab. Vilnius ir Ryga buvo kokybiškai skirtingi miestai -vienas - universitetinis, su administracinėmis funkcijomis, kitas - pirklių miestas. Taip, Vilnius turėjo amatus ir pirklius, bet tuo metu Vakarų Europoje jau vyko pramonės revoliucija...
Parašė pablonis Rodyti pranešimąKas del nelemtuju 1655 metu: Sugriautas ir nuniokotas - taip, taciau toli grazu nuo sunaikinto... Siuo atveju cia labiau tiktu Kaunas, kuris prarado per tuos kelis metus beveik visus savo ~15000 gyventoju, si skaiciu vel pasieke tik priespat 1 pasaulini
Parašė pablonis Rodyti pranešimąMikalojaus baznycia ir Piatnickajos cerkve kaikur datuojamos ir 1300'uju pradzia, Katedros rusiai islike nuo Mindaugo laiku, tad teisybes siuo atveju vargu ar rasi... viena yra aisku, Kaunas iki pat lenku, Vilniaus okupacijos, buvo (tikraja to zodzio prasme) kaimas palyginus su VilniumPaskutinis taisė Metropolis; 2007.04.23, 17:21.
Comment
-
Parašė pablonis Rodyti pranešimąJei prakalbom apie miestu istorija, ju dydi, itaka ir reiksme, manau geriausias to atspindys (su salyga beabejo, kad paveldas daugmaz yra islikes) yra miestu architektura, ji pasako daugiau nei betkokie rasytiniai saltiniaiParašas :)
Comment
-
O tuo metu stipriai išaugo Kaunas - nuo kaimo su 1 gatve iki europietiškos sostinėsParašė Aš Rodyti pranešimąŠtai ką jis tau norėjo pasakyt. Pasakei tai pats.
Yra išlikę užsienio diplomatų, 1923 metais atvykusių į Kauną megzti diplomatinių santykių su Lietuva, prisiminimų maždaug tokiame stiliuje: "atvykome į miestą, kuriame 1 gatvė". Turima omenyje, matyt, Laisvės alėja, ir tai, kad didelę dalį miesto sudarė medinukai ir negrįstos gatvikės. Žmogui iš Berlyno, Paryžiaus ar kokio Londono tai buvo šokas (iš čia ir hipebolizacija "1 gatvė"). O vėliau tie patys žmonės po 10-15 metų Kauno jau nebeatpažino - tiek jis buvo pasikeistęs, padidėjęs.
Norėjau pasakyt tik tiek, kad prieškariu Kaunas padarė didžiulį šuolį, prieškarinė lietuviška architektūra buvo aukštam lygyje, o jos pagrindinė aikštelė buvo Kaunas.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąBet jau gi įžeidumas tamistų...
Norėjau pasakyt tik tiek, kad prieškariu Kaunas padarė didžiulį šuolį, prieškarinė lietuviška architektūra buvo aukštam lygyje, o jos pagrindinė aikštelė buvo Kaunas.
Kad Kaunas padarė šuolį mes ir nesiginčijame. Buvo norima pasakyt, kad jau ir tada Kaunas, kaip pats sakei, buvo gubernijos centras. Paryškindamas pirmąją citatos dalį norėjau ne atkreipti dėmesį į galimai žeidžiančią frazę, bet į jos neteisingumą. Antrąja citatos dalimi parodžiau, kad pats pasitaisei, kad būtent tai ir norėjo parodyti sanomiz, kad taip:
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąTeigdamas, kad 1920-39 metais Kaunas iš užkampio gubernijos centro tapo nors ir nedidele, bet modernia sostine - skleidžiu melą? Atvirai?
Tik tiek.Paskutinis taisė Aš; 2007.04.23, 18:03.
Comment
-
Vilniui dar reikia augti ir augti, kol aplenksim Rygą. Tas augimas aišku yra ir greičiausiai bus turbūt didžiąja dalimi provincijos dėka. Manau, kad tai natūralu ir suprantama. Visur vyko ir vyksta tas pats, miestai kuriuos dabar turime būtent taip ir išsivystė. Taip gali vystytis ir kiti Lietuvos miestai. Būtent tos šalys kuriose miesto gyventojai sudaro didžiąją daugumą geriausiai vystosi. O tos, kurių didžioji gyventojų dalis kaimuose, dažniausiai turi problemų.
Comment
-
Parašė pablonis Rodyti pranešimąKas del nelemtuju 1655 metu: Sugriautas ir nuniokotas - taip, taciau toli grazu nuo sunaikinto... Siuo atveju cia labiau tiktu Kaunas, kuris prarado per tuos kelis metus beveik visus savo ~15000 gyventoju, si skaiciu vel pasieke tik priespat 1 pasaulini
viena yra aisku, Kaunas iki pat lenku, Vilniaus okupacijos, buvo (tikraja to zodzio prasme) kaimas palyginus su Vilnium
1940m. 154000 gyventojų
Tai taip išeina reikia suprast kad per amžių amžius Lietuva turėjo tik sostinę miestą, visi kiti buvo kaimai....
Comment
-
Parašė kaunaz Rodyti pranešimą1923m. 92000 gyventojų
1940m. 154000 gyventojų
Tai taip išeina reikia suprast kad per amžių amžius Lietuva turėjo tik sostinę miestą, visi kiti buvo kaimai....
Ir ka ta statistika norejai pasakyt? as juk ir rasiau, kad 15.000 riba pasieke pries 1 pasaulini, kazkur apie 1900-1910 metus
Beje, Vilnius pries 1 pasaulini turejo ~200.000 gyventoju, mazdaug tiek ir buvo visa tarpukari... Ta pati Klaipeda tarpukariu uz Kauna didesne buvoPaskutinis taisė pablonis; 2007.04.23, 22:19.
Comment
-
Parašė pablonis Rodyti pranešimąbe Vilniaus, pagrindiniai LDK miestai buvo dabartineje Baltarusijoje - Gardinas, Minskas, Mogiliovas, Polockas, Liet. Brasta,...
Ir ka ta statistika norejai pasakyt? as juk ir rasiau, kad 15.000 riba pasieke pries 1 pasaulini, kazkur apie 1900-1910 metus
Vilnius pries 1 pasaulini turejo ~200.000 gyventoju, ir Klaipeda tarpukariu uz Kauna didesne buvo
Comment
-
Parašė sanomiz Rodyti pranešimąJuk pažvelkime į eilinį jauną vilnietį. Sėdįs vienam mieste, be Žaliųjų Ežerų mažai kur daugiau besilankantis.
(Nebent keli laimingieji nuvažiuoja netyčia iki Kauno, Druskininkų ar Pajūrio ir paskui nustebę teigia, jog netikėjo, kad Lietuvoje yra ir daugiau tokių miestų)
Ar galėtume teigti, jog kuo toliau, tuo labiau būtent vilniečiai provincialėja?
Comment
Comment