Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius - ne visa Lietuva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Svecias Rodyti pranešimą
    Aš esu nepirmos kartos vilnietis, bet esu už Valdovų rūmus...
    o taves aš ir nepažįstu

    Parašė John Rodyti pranešimą

    Labai jau siauras poziuris skirstyti i "pirmos" i "nepirmos" kartos Vilniecius ar kokius nors kitus "-iecius"
    Ne tai lemia zmogaus pasauleziura ir kitas asmens kokybes.
    Uz Libdemu savivaldybe, speju, irgi balsavo daugiausia "nepirmos" (turiu omeny Snipiskiu/Kalvariju g.) kartos vilnieciai
    visi mano pažįstami, kurie nešioja šleikas yra prieš valdovų rūmus (tokį pažįstu tik vieną). o štai tų kurie kelnias prilaiko diržais požiūris į valdovų rūmus pasidalina ..... plačiau žr. mano žinutę aukščiau

    Comment


      Ir?

      o kokia dalis tų, kostiumuotų, yra įsigilinus į visą reikalą? neabejoju, kad daugama težino ką per LNK išgirdo - 100+mln. litų, kičas, Brazauskas ir t.t.

      Iš tėvo pusės, esu toli gražu, net ne trečios ir ne ketvirtos kartos vilnietis, ir jei mano valia kažką reikštų, atstatyčiau 80% to, kas buvo sugriauta, nes puikiai suprantu kaip teigiamai ilgainiui tai paveiktų miestą.

      Kritikam tegaliu pasiūlyt vykt į Čepkelių raistą, pasistatyt po trobą, ir trunyt su savo genialia idėja "visi pokyčiai - blogis"...

      Comment


        Parašė pablonis Rodyti pranešimą
        Ir?
        čia man taikyta?

        nesiaiškinsiu, pasakysiu tik tiek, kad mano rašliavoj esmė yra ne "valdovų rūmuose". jos reiktų ieškoti kitur.

        o pasiūlymą dėl Čepkelių galima traktuoti kaip paradoksą.

        Comment


          jei Vilnius valdovų rūmus ir kitus prikolus statytų iš savivaldybės biudžeto - tegu statosi jie kiek nori, kur nori, ir ko nori. Bet nuo tada, kai pinigai imami iš valstybės biudžeto, tai yra visų piliečių reikalas

          Comment


            Parašė somis Rodyti pranešimą
            jei Vilnius valdovų rūmus ir kitus prikolus statytų iš savivaldybės biudžeto - tegu statosi jie kiek nori, kur nori, ir ko nori. Bet nuo tada, kai pinigai imami iš valstybės biudžeto, tai yra visų piliečių reikalas
            Manau valstybė ir yra suinteresuota tuos rūmus statyti Vilniaus centre. Tai savotiškas pareiškimas pasauliui, kad Lietuva turi garbingą praeitį. Net pats pavadinimas "Valdovų rūmai" už save kalba Ir visiškai sutinku, kad visų Lietuvos piliečių reikalas tie rūmai, nes tai nėra vietinės reikšmės (Vilniaus) statinys, bet ir visos Lietuvos atžvilgiu tai svarbus projektas, nors dar labai nuvertinamas, bet, manau, laikas viską sustatys į savo vietas
            *******
            Miestai.net Fb

            Comment


              Parašė Irmux Rodyti pranešimą
              Net pats pavadinimas "Valdovų rūmai" už save kalba
              Joa..."Brazausko valdovo rūmai" - visi prisimins kaip ismintingo valdovo su gražiąją karaliene Kristina valdymo laikus... Rūmai taps po 50 metų jų brandaus valdymo ir Lietuvos ir lietuvių draugystės simboliu.
              Gal pirma surenovuojame tarkim ir neseniai aplankytą mano Belvedrio dvarą ar kitus dvarus (kurių autentiškumas mažiau kvestionuojamas nei kamufliažo prie Gedimino pilies kalno)? Racionalumas turėtų aukščiau visko būti, nei kažkoks pasididžiavimas ar mitų konstravimas.
              Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
              Dordrechtas/Haarlemas
              Nesebaras/Plovdivas
              Kiolnas

              Comment


                Rūmų siejimas su Brazausku labai jau nuvalkiotai skamba... Ar ne laikas, ponai kauniečiai, sugalvot naujų epitetų, kad galėtumėt toliau išdidžiai tęst savo niekam neįdomų aimanavimą?

                Comment


                  Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                  Joa..."Brazausko valdovo rūmai" - visi prisimins kaip ismintingo valdovo su gražiąją karaliene Kristina valdymo laikus... Rūmai taps po 50 metų jų brandaus valdymo ir Lietuvos ir lietuvių draugystės simboliu.
                  Na taip, pasistengė Brazauskas, kad jo ateities kartos nepamirštų ... bet tik kaip iniciatorių. Nemanau, kad jo skulptūra kur stovės, ir jis taps visos pilies akcentu Bus akcentuojama tolimesnė praeitis.


                  Gal pirma surenovuojame tarkim ir neseniai aplankytą mano Belvedrio dvarą ar kitus dvarus
                  Čia Valstybė prioritetus skirsto, jai ir spręsti ką po ko restauruoti ir statyti. Mums belieka džiaugtis arba būti nepatenkintiems. Vien privačiom lėšom yra surinkta apie tris mln. aišku tai juokinga suma kai visą tai kainuos apie 100 mln. Bet, tai investicija į mūsų kultūros, praeities puoselėjimą. Pavyzdys ateinančioms kartoms, kad ir mes turime kuo didžiuotis. Gal tai ir neatrodo labai svarbu, bet iš tiesu tai svarbu, kaip mūsų, lietuvių, savęs suvokimui visos europos kontekste.

                  nei kažkoks pasididžiavimas ar mitų konstravimas
                  Taip, didžiuojuosi Lietuvos praeitim, esu patriotė.
                  Paskutinis taisė Irma; 2007.07.13, 19:51.
                  *******
                  Miestai.net Fb

                  Comment


                    Parašė pablonis Rodyti pranešimą
                    Rūmų siejimas su Brazausku labai jau nuvalkiotai skamba... Ar ne laikas, ponai kauniečiai, sugalvot naujų epitetų, kad galėtumėt toliau išdidžiai tęst savo niekam neįdomų aimanavimą?
                    Ponas vilnieti, pasirodo tik kauniečių balsas yra racionalus, o ne nevalkiotas.Tik pas tave nerasta racionalumo jausmo, o kauniečiai turi pabaksnoti pirštu kad pamtytum, ar ne? Ir kaip gerai viską suvesti į kategoriją "kauniečiai", kai nuomonė su tavąją nesutampa, ar ne? Iš savo parapijos galiu pasakyti, jog esu visiškai prieš NIOKOJIMĄ KAUNO PILIES, lipdyma/statymą naujų svetimkūnių ir kažkokių "valdovų rūmų" sindromo vizijų įgyvendinimą Kaune šiuo atveju, kuris ir pasirodė po Valdovų rūmų - kaip Lietuvos vienybės simbolio įgendinimo. Valio, jei vienigai Lietuvai - ginčytino skonio pastatų (mano nuomone kičo) reikia, tai atstatykime ir visą Klaipėdos sugriautą senamiestį...
                    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                    Dordrechtas/Haarlemas
                    Nesebaras/Plovdivas
                    Kiolnas

                    Comment


                      Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                      Ponas vilnieti, pasirodo tik kauniečių balsas yra racionalus, o ne nevalkiotas.Tik pas tave nerasta racionalumo jausmo, o kauniečiai turi pabaksnoti pirštu kad pamtytum, ar ne? Ir kaip gerai viską suvesti į kategoriją "kauniečiai", kai nuomonė su tavąją nesutampa, ar ne?
                      ....................................
                      Valio, jei vienigai Lietuvai - ginčytino skonio pastatų (mano nuomone kičo) reikia, tai atstatykime ir visą Klaipėdos sugriautą senamiestį...
                      Didžioji dalis kauniečių šiame forume žiūri pro savo miesto prizmę, ir tik retas pasižymi objektyvumu (geriausias pavyzdys "Aš"), o turint galvoje, kad kauniečiai yra be kalbų didžiausi kritikai visko, kas susiję su Vilnium, suvest tai į kategoriją "kauniečiai" didelių gebėjimų nereikalauja.

                      Neabejoju, kad tuo pačiu netrukus apkaltinsi ir mane, tad iškart sakau, kad man tai nerūpi - aš žinau su kokia intencija ir ką aš rašau.
                      .................................................. ..........
                      Jei tik Klaipėda tam ryžtusi, tai ištiesų valio.

                      Tau tai galbūt kičas, man - gimtojo miesto žaisdų užgydymas.
                      Paskutinis taisė pablonis; 2007.07.13, 20:28.

                      Comment


                        Parašė Irmux Rodyti pranešimą
                        Čia Valstybė prioritetus skirsto, jai ir spręsti ką po ko restauruoti ir statyti. Mums belieka džiaugtis arba būti nepatenkintiems. Vien privačiom lėšom yra surinkta apie tris mln. aišku tai juokinga suma kai visą tai kainuos apie 100 mln. Bet, tai investicija į mūsų kultūros, praeities puoselėjimą. Pavyzdys ateinančioms kartoms, kad ir mes turime kuo didžiuotis. Gal tai ir neatrodo labai svarbu, bet iš tiesu tai svarbu, kaip mūsų, lietuvių, savęs suvokimui visos europos kontekste.
                        Įdomus mąstymas. Šiuo atveju supaprastintai tariant Valstybė-Brazauskas pasakė savo prioritetus: lai griūva krūva dvarų Lietuvoje, bet užtat turėsim antrąjį Kremlių. Sulig kiekvienais seimo rinkimais keisis prioritetai taip...Aš vertinu tuos žmones kurie aukojo Valdovų rūmams, jiems tikrai tai svarbu, jie tikri patriotai, bet valstybė neturi prisidėti prie tokio (ginčytinos vertės) pastato padengdama krokodilo dalį lėšų...Be to prisiminkime šio pastato (kad ir kaip jis man nepatiktų) rekonstrukcijos istoriją ir valstybinius priotetus...


                        Taip, didžiuojuosi Lietuvos praeitim, esu patriotė.
                        Aš nekvestionuoju tavęs kaip nepatriotės-patriotės... Tik tiek manau tai nėra racionalu, o investicijos į patriotizmą gali būti nukreiptos į kitus objektus, kuriems reikai pagalbos "dabar"....nes tokius valdovų rūmus visuomet spėsim pastatyti.

                        P.S.
                        Labai vertinu rokiškėnus, kurie savo jėgom praktiškai sugebėjo renovuoti Rokiškio dvarą, iš valtybės špygą taukuotą gaudami. Tad kuris pastatas yra vertingesnis patriotizmo verte irgi galima ginčytis. O patikėkit jie ne viena kartą prašė... Tad kuo Valdovų rūmai pranašesni už Rokiškio dvarą, ar tuos pačius Sapiegų rūmus Vilniuje - negirdėjau ne vieno racionalaus paaiškinimo.
                        Paskutinis taisė tivoli; 2007.07.13, 20:14.
                        Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                        Dordrechtas/Haarlemas
                        Nesebaras/Plovdivas
                        Kiolnas

                        Comment


                          Irmux:
                          nori pasakyti, kad Vilniaus istoriniai pastatai, kad ir kokios vertės jie būtų, yra svarbesni už likusios Lietuvos istorinius pastatus, su bet kokia istorine verte?
                          sakykime Kazlų rūdos rusų požemių restauracija, Kauno pilies ar fortų restauravimas, ar daug daug įdomesnių objektų, kurių prastas kaunietis nežino.

                          Comment


                            Parašė somis Rodyti pranešimą
                            Irmux:
                            ... Kauno pilies ar fortų restauravimas, ...
                            Apie kokią restauraciją kalbame Apie neskoningą "tiuningą", kuris jokios vertės neturi?
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                              bet valstybė neturi prisidėti prie tokio (ginčytinos vertės) pastato padengdama krokodilo dalį lėšų...
                              Jau pasikartosiu: Valdovų rūmai nėra vietinės reikšmės (Vilniaus) statinys, bet ir visos Lietuvos atžvilgiu tai svarbus projektas. Dėl statinio architektūros sprendimų nekomentuosiu Man svarbiau šio pastato ne išvaizda, o tai kokią fukciją jis turės atlikti


                              Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                              P.S.
                              Labai vertinu rokiškėnus, kurie savo jėgom praktiškai sugebėjo renovuoti Rokiškio dvarą, iš valtybės špygą taukuotą gaudami. Tad kuris pastatas yra vertingesnis patriotizmo verte irgi galima ginčytis. O patikėkit jie ne viena kartą prašė... Tad kuo Valdovų rūmai pranašesni už Rokiškio dvarą, ar tuos pačius Sapiegų rūmus Vilniuje - negirdėjau ne vieno racionalaus paaiškinimo.
                              Tikrai šaunuoliai, kad sugebėjo susirestauruoti (gavo 3 711 859,01 ES paramą), bet tikslai bei prioritetai šių projektų skiriasi: Valdovų rūmai - kaip simbolis mūsų praeičiai, o Rokiškio dvaras - sodybos pritaikymas turizmo reikmėms ( info čia )

                              Sapiegų rūmus, kiek girdėjau iki 2015 m. turėtų atrestauruoti
                              Paskutinis taisė Irma; 2007.07.13, 20:39.
                              *******
                              Miestai.net Fb

                              Comment


                                Na, į kažkokią Kazlų Rūdą turistai nesitrenks. Protingiausia yra kažką daryt Vilniuj, kadangi jį daugiausiai lanko turistai. Ir apart Akropolio rūmai pats tas, nes į juos vis tiek eis žmogai ir mokės pinigus. Už kuriuos bus galima kažką toliau daryt. Tsakant.

                                Comment


                                  visų pirma, Kazlų rūdoje yra tikrai rimtą istorine vertę turintis objektas, nekalbant apie Kuno pilį ar keliones Kauno fortų požemiais.
                                  O argumentas, kad Vilniuje lankosi daugiausiai turistų, yra absurdiškas. Juk ir taip aišku, kad kitur vyriausybė beveik nieko neatnaujina, ir nieko nepastato, todėl turistams ir nėra ten ko lankytis. ar čia pasakymas iš serijos:
                                  Kadangi ten turistai nesilanko, tai vadinasi jiems ir nereikia ten lankytis?

                                  Comment


                                    Parašė Irmux Rodyti pranešimą
                                    Tikrai šaunuoliai, kad sugebėjo susirestauruoti (gavo 3 711 859,01 ES paramą), bet tikslai bei prioritetai šių projektų skiriasi: Valdovų rūmai - kaip simbolis mūsų praeičiai, o Rokiškio dvaras - sodybos pritaikymas turizmo reikmėms ( info čia )
                                    Galiu tvirtai pasakyti, kad Rokiškio dvaras nėra kažkokia kaimo sodyba, tai klasicizmo šedevras Lietuvoje.

                                    O simboliui praeičiai galima ir paminklą pastatyti, bet ne už milijonus.

                                    Sapiegų rūmus, kiek girdėjau iki 2015 m. turėtų atrestauruoti
                                    Atsakyk į klausimą: Kodėl Sapiegų rūmai turi laukti 2015m., o Valdovų rūmai ne? Valstybiniai prioritetai
                                    Paskutinis taisė tivoli; 2007.07.13, 20:50.
                                    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                                    Dordrechtas/Haarlemas
                                    Nesebaras/Plovdivas
                                    Kiolnas

                                    Comment


                                      Parašė Irmux Rodyti pranešimą
                                      Jau pasikartosiu: Valdovų rūmai nėra vietinės reikšmės (Vilniaus) statinys, bet ir visos Lietuvos atžvilgiu tai svarbus projektas. Dėl statinio architektūros sprendimų nekomentuosiu Man svarbiau šio pastato ne išvaizda, o tai kokią fukciją jis turės atlikti
                                      Niekas ir nesako,kad vietines reiksmes.BET kisti milijonus i visiskai nauja pastata,kuris neturi beveik jokios autentikos yra svelniai tariant neracionalu.Kodel negalima uz juos atstatyti tai kas bent jau turi istorija,kas turi autentika ir t.t.O dabar statotma bet kokios isvaizdos pastatas,kuriam prilipdomas pavadinimas "Valdovu rumai".Daugiau teigiamu pusiu siame projekte nematau.

                                      Comment


                                        Na, jei atvažuoja žmogai tik savaitgaliui, tai nevažinės, po Tėvynės platybes. Wilno, Kowno, Troki (maximum). Jei važiuoja savaitei gal dar kur nuklysta (Kernavę, Kryžių kalną).

                                        Kita vertus restauruot reikia, bet pilių/dvarų atžvilgiu bent man būtų patrauklesnė Prancūzija

                                        Comment


                                          Taip, kurgi. Kiba 150 km užsieniečiui atrodo daug? Ypač, jei bus pastatytas RailBaltica, su greitaeigiu geležinkeliu, kuris eis netoli Kazlų rūdos, ir Baigsis Kaune. Tuomet, jei bus paruošti turistams lankytini objektai, jie gali važinėti po Kauną, Rygą ir Taliną, nes iki Vilniaus vien nuvažiuoti ir grįžti jiems kainuos min 2 val.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X