Amerikiečiai dalį Strykerių perginkluos 30 mm pabūklais, ryšium su priešprieša su Rusija: http://breakingdefense.com/2015/04/t...b5e84bd92b4a62
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kariuomenė ir jos technologijos
Collapse
X
-
Parašė EPP Rodyti pranešimąTik ne iš karto visa tai atkeliaus į Lenkiją, ne per vieną dieną
Beje, sumos įspūdingos - "Patriot" kontraktas vertinamas 7-8 mlrd. USD, sraigtasparnių - 2,7-3 mlrd. USD.
Comment
-
-
Dar neseniai tai buvo sunkiai įsivaizduojama: du britų karininkai praeitais metais dalyvavo karinių mainų programoje - praleido savaitę Kinijos kariuomenės (PLA - People Liberation Army) akademijoje ir treniravosi kartu su kinų kadetais:
Britų karininkų įspūdžiai - mokymai galėtų būti realistiškesni, kinų kadetų fizinis pasirengimas panašus į vakariečių, bet karininkų lygis žemesnis - trūksta lyderystės įgūdžių. Ko dar trūksta kinų kariškiams? Kovinės patirties - paskutinį kartą jie kariavo su Vietnamu 1979 m., taigi Kinija gali panorėti greitu laiku pašalinti šitą trūkumą.Paskutinis taisė Dadis; 2015.04.28, 09:41.
Comment
-
Rusai niekaip nesugeba sukurt vidutinio karinio transportinio lėktuvo Il-214T, kuris turėtų pakeist jau gerokai pasenusius An-12 - pirmą kartą apie Il-214T spaudoje užsiminta prieš 15 metų, o dar nesukurtas jo skraidantis prototipas:
Полеты во сне и наяву
Догонят ли российские авиастроители Украину и Бразилию
http://lenta.ru, 2015.04.25
Tuo tarpu Brazilija ir Ukraina per tą laiką spėjo sukurti Il-214T konkurentus - Embraer KC-390 ir An-178:
Embraer KC-390
An-178Paskutinis taisė Dadis; 2015.04.28, 14:28.
Comment
-
Parašė Dadis Rodyti pranešimąKo dar trūksta kinų kariškiams? Kovinės patirties - paskutinį kartą jie kariavo su Vietnamu 1979 m., taigi Kinija gali panorėti greitu laiku pašalinti šitą trūkumą.Paskutinis taisė John; 2015.04.29, 00:30.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąNa del sibiro galetu truputi prasimankstinti ar bent aplankyti savo prarastas teritorijas is Merkel zemelapio...Paskutinis taisė Lettered; 2015.04.29, 01:03.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąNei gali, nei nori, nei tos teritorijos labai "savos". John'as teisus, Kinija niekada nevykdė imperializmo pasaulio mastu kaip UK, Prancūzija, Ispanija ir pan. Taip ir nesiekė (nesiekia) dominuoti pasaulyje kaip JAV ar SSRS.
Aišku, niekas negarantuoja, kad taip nebus long-term perspektyvoje. Neaišku, kas bus po 50-70 metų. Kiniečiai sugeba greit mokytis ir perimti kitų šalių praktikas. Dėl to teoriškai, aišku, galima daryti išvedžiojimus, kad jie ims ir sugalvos būti kaip Amerika arba SSRS. Japonai savo laiku pasielgė būtent taip: buvę uždari velnias žino kiek šimtmečių, vieną dieną nusprendė, kad reikia truputį užgrobti gerą gabalą Azijos. Taip ir padarė. Kinija yra n kartų didesnė ir potencialiai galingesnė entity.Paskutinis taisė John; 2015.04.29, 01:09.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTaip. Kalbos apie Sibirą, kurį neva gali sugalvoti užgrobti Kinija yra grįstos grynai Vakarietiška (arba Rusijos/SSRS) ekspancionizmo logika: yra resursai, reiškia juos galima/reikia paimti karine jėga. Kinija tokia logika nesivadovauja. Bent jau taio niekada anksčiau nebuvo ir nėra ženklų, kad tai keistųsi. Aišku, niekas negarantuoja, kad taip nebus long-term perspektyvoje. Neaišku, kas bus po 50-70 metų. Kiniečiai sugeba greit mokytis ir perimti kitų šalių praktikas, tai teoriškai, aišku, galima daryti išvedžiojimus, kad jie ims ir sugalvos būti kaip Amerika. Japonai savo laiku pasielgė būtent taip: buvę uždari velnias žino kiek šimtmečių, vieną dieną nusprendė, kad reikia truputį pagrobti gerą gabalą Azijos. Taip ir padarė. Kinija yra n kartų didesnė ir potencialiai galingesnė entity.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTaip. Kalbos apie Sibirą, kurį neva gali sugalvoti užgrobti Kinija, yra grįstos grynai Vakarietiška (arba Rusijos/SSRS) ekspancionistine logika: yra resursai, reiškia juos galima/reikia paimti karine jėga. Kinija tokia logika nesivadovauja. Bent jau taip iki šiol per 2200+ metų Kinijos istoriją niekada nebuvo. Ir nėra ženklų, kad tai šiuo metu keistųsi.
List of Chinese wars and battles
Tiesa nereik labai ir į praeitį lįsti - jau anksčiau minėtas 1979 m. Kinijos-Vietnamo karas buvo ne kas kita kaip Kinijos invazija į Vietnamą. Gal per paskutinius 30-35 metus kinai pradėjo mąstyti kitaip ir vystyti ekonominę ekspansiją, bet taip tikrai nebuvo per visą Kinijos istoriją.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą<...>Bent jau taip iki šiol per 2200+ metų Kinijos istoriją niekada nebuvo.<...>
Comment
-
Parašė Dadis Rodyti pranešimąPerdaug kategoriškas tvirtinimas - anksčiau ir kinai niekuom nesiskyrė nuo kitų, užtenka pažiūrėt į visus karus, kuriuos jie kariavo - tikrai ne visi tie karai buvo gynybiniai:
List of Chinese wars and battles
Tiesa nereik labai ir į praeitį lįsti - jau anksčiau minėtas 1979 m. Kinijos-Vietnamo karas buvo ne kas kita kaip Kinijos invazija į Vietnamą. Gal per paskutinius 30-35 metus kinai pradėjo mąstyti kitaip ir vystyti ekonominę ekspansiją, bet taip tikrai nebuvo per visą Kinijos istoriją.
Kokios dar buvo invazijos be Vietnamo? O ir tame pačiame Vietname, kaip suprantu, nelabai jiems sekėsi. Nebent Tibetą laikytume ekspancionistine invazija? Bet ir tas ištisus šimtmečius buvo Kinijos protektoratas. Kas dar? Kaip ir viskas.
Iš esmės, kaip buvo prieš 2000 metų, taip yra ir dabar. Kai Vakaruose prasidėjo laivynų kūrimas ir viso pasaulio raižymas skersai ir išilgai su tikslu kolonizuoti naujas teritorijas, kiniečiai toliau sėdėjo užsidarę ir galvojo, kad to nereikia (aišku, po to gavo žiaurią pamoką). Nors technologiškai tai galėjo daryti be problemų. Taigi čia buvo jų mindset'o dalis.
Dabartinė doktrina yra rimta, bet ji irgi nėra ekspancionistinė. Nėra jokių indikatorių, kad taip būtų. Vieninteliai ekspancionizmo ženklai yra Pietų Kinijos Jūroje, kur jie statosi dirbtines salas su karine infrastruktūra. Ir kurias jie vadina istoriškai susiklosčiusiomis teritorijomis ar kažkaip apnašiai. Bet jokių kitų žingsnių dėl platesnio karinės galios projektavimo kur nors toliau. Na dar lyg ir turėjo kalis laivus Somalio piratams tramdyti? Bet ir tai tikriausiai tik su JAV palaiminimu.
Esmė ta, kad Kinija tiek istoriškai, tiek ir šiandien kariniu požiūriu yra inward -looking galybė. Čia stiprus kontrastas su ekonomine politika, kuri iš tiesų yra ekspancionistinė: Kinijos ekonominė veikla Afrikos šalyse, Azijoje, Europoje ir netgi bandymai tuo užsiimti Amerikoje. T.y. visiškai kitoks approach į savo įtakos projektavimą pasaulyje. Gal ateityje tai keisis ir karinei ekspancijai bus suteikta didesnė svarba, bet dabar taip nėra ir niekada nebuvo anksčiau.Paskutinis taisė John; 2015.04.29, 18:36.
Comment
-
Armota ir kaalycyja Maskvoje:
https://instagram.com/p/2Erbq8AwQq/
https://instagram.com/p/2Eqq2xgwfQ/It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
JAV testuoja valdomas .50 kalibro kulkas, galinčias keisti savo trajektoriją, sukurtas pagal DARPA Extreme Accuracy Tasked Ordnance (EXACTO) programą:
Apie kulkų valdymo technologiją daug informacijos nėra - žinoma, kad naudojama realaus laiko optinė valdymo sistema ir kulka neturi jokių stabilizatorių ar kitokių matomų valdymo mechanizmų. EXACTO sistema kuriama egzistuojančių šautuvų ir 0.50 BMG amunicijos bazėje.Paskutinis taisė Dadis; 2015.05.01, 15:40.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąGeras! Turbut kvailas klausimas, bet kodel angliskai? Renginio metu angliskai kalba ar igarsinimas kitatauciams?
Ir šiaip labai patogu turistams.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąGeras! Turbut kvailas klausimas, bet kodel angliskai? Renginio metu angliskai kalba ar igarsinimas kitatauciams?Paskutinis taisė John; 2015.05.03, 15:29.
Comment
Comment