Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Globalinis atšilimas ir jo poveikis Lietuvai bei kitoms valstybėms

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Nu +35 nematau nieko labai faino.
    Man sočiai +25, kadangi prie +35 nieko rimto negali daryt.
    P.

    Comment


      Degintis

      Comment


        Parašė Thomasasz Rodyti pranešimą
        Degintis
        Greičiausiai jau degti
        *******
        Miestai.net Fb

        Comment


          Prie +35 nebent kepti. Degintis, jei jau taip norisi, labai gerai prie +25..

          O žinant, kad sesija ant nosieis, tai mokytis sveikatos išvis nebeliks.
          P.

          Comment


            Kepti labai fajna žinokit, labai tai paskrunda oda o šiaip geriausia ežere gulėti, nesigirsiu, bet taip tuoj ir darysiu

            Comment


              http://www.alfa.lt/straipsnis/139089

              Comment


                manau 20 metu sumazejus naftos istekliams. atsilimas nebebus problema. nes CO2 nedides, o zalieji augalai suvartos su kaupu CO2. tada kalbesime apie uzsalimo galimybe

                Comment


                  Parašė Alchemikas Rodyti pranešimą
                  manau 20 metu sumazejus naftos istekliams. atsilimas nebebus problema. nes CO2 nedides, o zalieji augalai suvartos su kaupu CO2. tada kalbesime apie uzsalimo galimybe
                  įdomi nuomonė, ir labai "pižoniška". Ozono sluoksnį atkurti (būtent dėl to padidėjo pasaulyje odos onkologinių atvejų) nepadės tie medžiai greit šią problemą išspręsti. Ir apie kokį medžių "sodinimą" čia gali eiti kalba, kai tropikų miškai yra kertami, o kaip žinia jie ir yra pagrindiniai žemės "plaučiai".Be to, gamtinių dujų išteklių kiekis žemėje yra gana didelis (nors jos ir ekologiškesnės nei nafta).
                  Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                  Dordrechtas/Haarlemas
                  Nesebaras/Plovdivas
                  Kiolnas

                  Comment




                    On August 2, 2003, scientists announced that the depletion of the ozone layer may be slowing down due to the international ban on CFCs. [2] Three satellites and three ground stations confirmed that the upper atmosphere ozone depletion rate has slowed down significantly during the past decade. The study was organized by the American Geophysical Union. Some breakdown can be expected to continue due to CFCs used by nations which have not banned them, and due to gases which are already in the stratosphere. CFCs have very long atmospheric lifetimes, ranging from 50 to over 100 years, so the final recovery of the ozone layer is expected to require several lifetimes.

                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                    --------------------------------------------------

                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                    Comment


                      Lietuvoje – kaip tropikuose (1)



                      2007-06-10 17:27

                      Giedrė Maksimaitytė | Alfa.lt

                      Didžiosios Britanijos meteorologijos tarnyba paskelbė, kad šis pavasaris buvo 0,2 laipsniais Celsijaus šiltesnis nei ankstesni. Tarnyba prognozuoja ir karštą vasarą: liepos ir rugpjūčio temperatūros gali mušti rekorduos. Specialistų teigimu, yra 60 proc. tikimybė, kad 2007-ieji stebėjimų įrašuose bus šilčiausi metai visame pasaulyje.
                      Lietuvos sinoptikai mano, kad birželis bus gerokai šiltesnis, nei įprasta, tačiau vienas iš dviejų likusių vasaros mėnesių gali būti gaivesnis.
                      Reklama

                      Permaininga savaitė
                      Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji sinoptikė Izolda Marcinonienė Alfa.lt sakė, kad ši savaitė nebus tokia nuobodžiai karšta, kaip praėjusi. Nors audros ir buvo nurimusios, tačiau „orai kaupė jėgas naujam pasikeitimui“.
                      Jau pirmadienis turėtų atnešti atokvėpį nuo kaitros, ypač pajūryje. „Rytiniuose rajonuose bus „tik“ iki 25 laipsnių, dar vėsiau – pajūryje, – pasakoja I. Marcinonienė. Praeitą savaitę pajūryje buvo 28-29 ir be lietaus dieną, rytiniuose buvo šiek tiek vėsiau. O pirmadienį ir antradienį, gal dar trečiadienio dalį pajūris ypač pajus vėsą.“
                      Pasak sinoptikės, nuo trečiadienio orai pasisuks iš pietvakarių ir per vidurio Europą į šiaurės rytus, užkabindami ir mus, keliaus Afrikos karščiai. „Tik tiek, kad bus orai drėgnesni – liūtiniai lietūs, karšta, tvanku naktimis, o liūtys prasidės popietinėmis valandomis ir pereis į nakties pradžią“, - prognozuoja I. Marcinonienė.
                      Kitaip tariant – Lietuvą vėl apims drėgnas subtropinis karštis – temperatūra nuo ketvirtadienio persiris per 30 laipsnių.
                      Vasara šiltesnė, nei įprastai
                      Sinoptikė I. Marcinonienė pasakoja, kad paskutinis gegužės dešimtadienis buvo pats karščiausias metas per visą orų stebėjimo Lietuvoje laiką: „Dar nėra tokio karščio buvę – užfiksuota 5-7 laipsniais aukštesnė už vidutinę daugiametę temperatūra“.
                      Mokslininkė svarsto, kad gamtai toks iki šiol vyravęs karštas ir drėgnas oras galbūt ir gerai. Tačiau praėjusi karšta, be vėjo ir lietaus savaitė žmonėms galėjo išprovokuoti įvairius susirgimus. „Miestų užterštumas tikrai didelis – vėjas ramus ir sluoksniuojasi tie teršalai, kaip pyragas. Blogiausia, kad labiausiai viskas kaupiasi kaip tik toje erdvėje, kur vyksta žmogaus gyvenimas – maždaug dviejų metrų aukštyje. Todėl liūtys, - sinoptikės manymu, - nuplauna tą kenksmingą sluoksnį“.
                      Tačiau ar po šios permainingos savaitės dar sulauksime daug lietaus I. Marcinonienė nesiima prognozuoti. Prognozės ilgesnia, nei savaitė periodui, šiuo metu sudaromos remiantis ir Europos vidutinės trukmės prognozavimo centro (Redinge, Didžioji Britanija) pateikiama informacija.
                      „Tolesnės prognozės rodo, kad birželis bus šiltesnis, už normą, – sako I. MArcinonienė. – Visa vasara turi būti šiltesnė už normą puse – vienu laipsniu. Birželio laukiame dar šiltesnio – vienu-dviem laipsniais virš normos. Todėl kažkuris – liepa ar rugpjūtis – turi būti vėsesnis, nes vidutė temperatūra turi išsilyginti.“
                      Ko kas, pasak sinoptikės, prognozės vasarai tvirtinasi.
                      Dar ne rekordai
                      Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos ir metodikų skyriaus viršininkė, fizinių mokslų daktarė Audronė Galvonaitė primena, kad rekordinė vasara buvo 1992-aisiais, kai sausra truko 110 dienų. „Trisdešimt parų trunka paprasta sausra, o jei ji tęsiasi dar trisdešimt parų, tada jau skelbiama stichinė sausra“, – pasakoja klimatologė.
                      Pasak mokslininkės, 1994 m. vasara pasižymėjo kaitra. Net 9 dienas iš eilės temperatūra viršijo 30 laipsnių, taigi iki stichinės kaitros trūko tik vienos dienos.
                      „Artimiausius dešimtmečius Lietuvoje šilumos trūkumu neturėtume skųstis, – tikina VU hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius Arūnas Bukantis.– Modeliuojant temperatūros pokyčius XXI amžiuje, pasirodė, kad iki 2050 m. Lietuvoje žiemos temperatūra turėtų pakilti net 3-3,5 laipsnio, vasaros – 3 laipsniais, pavasario, kaip ir žiemos, - 3-4 laipsniais, o mažiausiai pakiltų rudens t-ra - apie 2 laipsnius.
                      „Ir tokie atšilimo tempai realūs, nes ir dabar temperatūra aukštėja gal net sparčiau, nei rodo įvairūs modeliai. Tik kritulių kiekis į gerąją pusę nesikeis, o geroji pusė Lietuvai būtų daugėjimas“, – mano mokslininkas.
                      Argumentai – kylant oro temperatūrai intensyvėja garavimas, todėl sausrų galima tikėtis dar daugiau: mat, pagal prognozes, ateityje vasarą kritulių gali dar mažėti, o šiek tiek daugėti tik žiemą.
                      http://www.alfa.lt/straipsnis/139781
                      Manau, reikia imtis konkrečių veiksmų. Kaip, pavyzdžiui, Vatikanas, kuris ant savo stogų ketina montuoti saulės elementus taip aprūpindamas elektra šalį.

                      Šiaip, bent jau man, kol kas tas atšilimas patinka Nesupykit, bet tas +30, man lb patinka

                      Comment


                        tivoli>> na as maniau kad didele dalis CO2 sorbcija vykstas vandenynuose. o siuo metu vandenynuose dumbliu daugeja. del atsilimo. daugiau dumbliu daugiau CO2 surija. o kai sumazes CO2 is metimas del naftos produktu deginimo. CO2 suvartojimas bus toks pat didelis. kaip ir gerai. bet ekosistema dabar taikosi prie tokiu salygu. issaukdama atsilima. kas bus kai viskas apsivers? na tikekimes viskas bus gerai.

                        Comment


                          Parašė Alchemikas Rodyti pranešimą
                          tivoli>> na as maniau kad didele dalis CO2 sorbcija vykstas vandenynuose. o siuo metu vandenynuose dumbliu daugeja. del atsilimo. daugiau dumbliu daugiau CO2 surija. o kai sumazes CO2 is metimas del naftos produktu deginimo. CO2 suvartojimas bus toks pat didelis. kaip ir gerai. bet ekosistema dabar taikosi prie tokiu salygu. issaukdama atsilima. kas bus kai viskas apsivers? na tikekimes viskas bus gerai.
                          Ne viskas taip paprasta. Dumblių ir kitų augalų, deja, mažėja. Daugėja planktono, kuris, beje išskiria didelius CO2 kiekius, o ne absorbuoja. Faktas, kad pasaulinė ekosistema destabilizuota, bet pusiausvyrą ji atstatys. Kitas reikalas, ar ta nauja pusiausvyros būsena patiks homo sapiens žinduolių rūšiai.

                          Comment


                            Taip, ir aš girdėjau, kad dėl didelio užterštumo, kaip tik dumblių ir kt augalų, kurie išskiria daug deguonies, mažėja ... Nežinau kuo mes kviepuosim, gal prisitaikysim ir pradėsim "skaldyti" anglies dvideginį (čia tik ironija)

                            Baisu tai, kad daugeliui žmonių visos šios, gamtos problemos, atrodo kažkur toli, bet, deja, viskas vyksta šalia. Ir , manau, ilgai laukti neteks, kad pajaustume kiek visą tai yra rimta. Gal kai žmonija gaus "spyrį į užpakalį" susimąstys... bet labai abejoju, pas mus užprogramuota - susinaikinti. Bent link to, po truputį, ir einama.
                            Paskutinis taisė Irma; 2007.07.11, 12:03.
                            *******
                            Miestai.net Fb

                            Comment


                              Citata is J.Stonyte “aplinkos chemija” 2003, siauliu universitetas

                              [...] Ateityje CO2 galbut bus chemiskai salinamas is ismetamuju duju jegainese ir nebus isleidziamas i ora. Susidariusius jungnius siuloma laidoti. Pvz: siuloma leisti CO2 i skysta pigaus,prieinama kalcio silikato mase. Reakcijoje susidariusi kalcio vandenilio karbonatą siuloma laidoti vandenyno dugne. Taip chemiškai sujungtas CO2 isliktu dugne.[...]


                              ka manot apie tai ?

                              Comment


                                Žemės klimatas tampa drėgnesnis

                                Dėl vadinamojo „šiltnamio efekto“ klimatas mūsų planetoje darosi vis drėgnesnis, teigiama žurnale „Nature“ paskelbtame D. Britanijos mokslininkų tyrime.

                                Dėl didėjančio atmosferos drėgnumo gali padidėti uraganų skaičius, be to, planetoje vis dažniau lis, o klimatas taps karštesnis, teigia mokslininkai.


                                Tyrimo autoriai paneigė prielaidą, kad drėgmės didėjimas susijęs su vulkanine veikla ir saulės spinduliavimo intensyvumo pokyčiais. Britų mokslininkai ištyrė iš viso pasaulio gautus klimato kaitos duomenis. Atlikti skaičiavimai patvirtino, kad per paskutiniuosius dešimtmečius klimatas dėl „šiltnamio efekto“ tapo drėgnesnis.

                                ( balsas.lt )
                                Natūralius faktorius atmetė...
                                *******
                                Miestai.net Fb

                                Comment


                                  Parašė Alchemikas Rodyti pranešimą
                                  Citata is J.Stonyte “aplinkos chemija” 2003, siauliu universitetas

                                  [...] Ateityje CO2 galbut bus chemiskai salinamas is ismetamuju duju jegainese ir nebus isleidziamas i ora. Susidariusius jungnius siuloma laidoti. Pvz: siuloma leisti CO2 i skysta pigaus,prieinama kalcio silikato mase. Reakcijoje susidariusi kalcio vandenilio karbonatą siuloma laidoti vandenyno dugne. Taip chemiškai sujungtas CO2 isliktu dugne.[...]


                                  ka manot apie tai ?
                                  Paskaičiavus viso išmetamo CO2 masę ir iš jos padauginus CaSiO3 kainą/t tai gausis gana apvali suma . Be to, iš kur žmonės ketina tiek tos medžiagos gauti ir kaip jie ketina kaupti išmetamąsias dujas? Automobiliuose vietoj bagažinių rezevuarai bus?

                                  Comment


                                    Parašė Alchemikas Rodyti pranešimą
                                    [...] Reakcijoje susidariusi kalcio vandenilio karbonatą siuloma laidoti vandenyno dugne. Taip chemiškai sujungtas CO2 isliktu dugne.[...]
                                    Ir palikti neblogą dovanėlę sekančioms kartoms. Negali jie sugalvoti problemos sprendimo, kuris nesukeltų dar daugiau problemų?

                                    Comment


                                      Video klimato kaitos tema... ilgokas, bet verta paziureti

                                      Paskutinis taisė John; 2007.10.31, 04:18.

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Video klimato kaitos tema... ilgokas, bet verta paziureti

                                        Suprantamas, bet suprimityvintas požiūris. Duodu galvą, kad mes dabar einame "wrong action" keliu. Tai yra, jeigu žmogaus veikla klimato atšilimui yra veiksminga, tai mes katastrofos ne tik neišvengsim, bet gal ją ir sukelsim.

                                        Comment


                                          Labai gera tema!! Jau pats rošiausi tokia daryti, bet aplenke mane :/

                                          Comment

                                          Working...
                                          X