Viasa tas "elitas" yra šiaudinis, nepaprastai susireikšminęs lyg būtų pasaulio bamba. Mane, pavyzdžiui tiesiog siutina važinėjimai su švyturėliais su palyda ir apsauga, lyg kas į juos ten kėsintųsi ir pastoviai vėluotų į pasaulinio lygio konferenciją. Traukitės, šiukšlės mums iš kelio! Štai, net kaimo žmones papiktino toks Seimo pirmininko apsaugos elgesys, lyg jiems viskas galima. Paskui dar ėmė kibti prie žmogaus, padariusio teisingą pastabą. Из грязи в князи!
Na pas mus nėra kaip rusijoje, kur važinėja net berods eiliniai deputatai su švyturėliais priešpriešinėmis eismo juostomis, o užmušę šešiametį parašo, kad jis buvo girtas. O tokie straipsniai labai gerai, dar toliau atitolsime nuo rusijos.
Na pas mus nėra kaip rusijoje, kur važinėja net berods eiliniai deputatai su švyturėliais priešpriešinėmis eismo juostomis, o užmušę šešiametį parašo, kad jis buvo girtas. O tokie straipsniai labai gerai, dar toliau atitolsime nuo rusijos.
Rusijoje už tokį viešinimą realiai rizikuotum gyvybe arba laisve. Labai tikėtina, kad neilgai trukus toks žurnalistas būtų rastas negyvas. Mes aišku dar nepasiekėm stadijos, kai pirmą dieną po tokių faktų paaiškėjimo toks pareigūnas ar Seimo narys atsistatydintų ir dingtų nuo vaizdo (kaip, beje, pasielgė E.Masiulis), bet visgi einame ta linkme.
Rusijoje už tokį viešinimą realiai rizikuotum gyvybe arba laisve. Labai tikėtina, kad neilgai trukus toks žurnalistas būtų rastas negyvas. Mes aišku dar nepasiekėm stadijos, kai pirmą dieną po tokių faktų paaiškėjimo toks pareigūnas ar Seimo narys atsistatydintų ir dingtų nuo vaizdo (kaip, beje, pasielgė E.Masiulis), bet visgi einame ta linkme.
Įdomu, NATO generalinis sektretorius irgi turėtų atsistatydinti, kad nepaėjo kelių žingsnių nuo aikštelės ir auto kolona visą gatvę užblokavo?
Byla, kokios Lietuvoje dar nebuvo: teisėsauga nusikaltėlį pavertė auka, o tikrąją auką – nusikaltėliu
Lietuvoje tokios bylos dar nebuvo – prokurorai daugiau kaip trejus metus neteisėtai persekiojo ir reikalavo nuteisti visiškai nekaltą žmogų. Nuteisti tą, kuris per girto vairuotojo sukeltą baisią avariją neteko savo močiutės, o jo žmona ir motina patyrė sunkius sužalojimus.
Smulkmenos. Reikia nusiraminti ir galvoti kad gyvename teisinėje valstybėje. Juk beveik kasdien girdime kokį kostiumuotą žmogėną ekrane šnekant: "tik teismas gali nuspręsti, etc. etc."
Na, o kaip vertinti tai, kad nusikaltimai siaubingi, o bausmės minkštos. Žinoma, taip reikėtų statyti papildomą kalėjimą, nes nusikalstatumas visuomėneje didelis.
Sakau tai, nes mano šeima nukentėjo, o nusikaltėlis gavo menkutę bausmę, pasedėjo metus, o šiandien jis laivėje ir jau žinau, kad kažką apvogė.
Mano hipotetinėje valstybėje šitas atmata, biologinė šiukšlė neturėtų neturėtų teisės išeiti į laisvę bent 5 metus, kad visuomenė būtų saugi bent ilgiau, o dabar aš turiu jaustis nesaugiai.
Čia panašu į vieną iš tų kosmetinių pakeitimų, kai nesugebama arba nenorima keisti iš esmės, tai pakeičiama kokia nors detalė. Manau, kad ne įstatymai blogi ar nepakankami, o jų interpretuotojai ir vykdytojai.
Šita diskusija apie tai reikia ar nereikia griežtinti bausmes yra be galo. Vieni iki užkimimo įrodinėja, kad bausmių griežtinimas nemažina nusikalstamumo. Pagal statistiką jie yra teisūs. Žiūrint iš kitos pusės, kalėjime sėdintis nepadaro naujų pavojingų nusikaltimų ir tuo sėdėjimo laikotarpiu visuomenė yra saugesnė. Visokie humanistai vis pabrėžinėja, kad reikia duoti žmogui progą pasitaisyti. Tiesa, kažkodėl atkakliai nutyli statistiką, kiek gi tokių paleistų anksčiau laiko "pasitaisiusių" iškart vėl daro nusikaltimus. Aš irgi manau kad reikia duoti progą pasitaisyti, tik ne nuteistiems už sunkius tyčinius nusikaltimus.
Dėl lengvų nusikaltimų. Kiek gi turime pavyzdžių, kai koks smulkus vagišius, chuliganas ar kelių taisyklių pažeidėjas yra teisti po 5-10 ar dar daugiau kartų? Juos išleidžia kad pasitaisytų? Įdomu, ką teisėjas galvoja paleisdamas tokį septintą kartą? Aš manau kad šiais atvejais turėtų būti atsakingas savo kailiu ir "geruliukas" teisėjas. Savo sprendimais jis sukelia pavojų man, jums ir visiems kitiems.
Bausmės neišvengiamumas. Tikrai efektyvi priemonė nusikalstamumui mažinti. Tik va pas mus Lietuvoje su tuo yra visai blogai. Nusikaltėliai, net tie kuris visiems žinomi, vaikšto laisvėje ir šaiposi. Tai liečia visą spektrą nusikaltimų, nuo dviračių vagių iki bankininkų. Žodžiu, Lietuvos teisėsauga ir ypač teisėkūra dirba visiškai neefektyviai.
„Tvarkos ir teisingumo“ partijai kontroliuojant Aplinkos ministeriją, dešimtys milijonų eurų nukeliavo į verslo struktūras, kuriose sukasi su šia partija siejamas verslininkas Vytautas Banys. 15min atskleidžia verslo ir piniginių ryšių voratinklį, kuriuo šis žmogus apraizgė su „tvarkiečių“ elitu glaudžiai susijusias personas.
„Šiandien priimtoje nutartyje Vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išvadą, jog garsaus Lietuvos verslininko J. N. paskolų sutartys buvo sudarytos išimtinai siekiant gauti mokestinę naudą.
Todėl pareiškėjo pagal šias sutartis gautos pajamos nebuvo pripažintos palūkanomis, kurios pagal Lietuvos įstatymus yra neapmokestinamos.
Po šios LVAT nutarties priėmimo pareiškėjas privalės nuo gautų sumų sumokėti Mokesčių inspekcijos apskaičiuotus gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir susijusias sumas (baudas ir delspinigius), – informavo Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).
Ant Lietuvos banko slenksčio treninguoti vyrai įvedė savo tvarką: įsigyti monetas gali tik išrinktieji
Jie šalia Centrinio banko durų reguliuoja, kas į kasą galės užeiti, o kam neteks. Išrinktųjų pavardes rašo į sąsiuvinį, o sąraše – jie patys, artimieji, draugai ir pažįstami, kurie pelnosi iš proginių monetų perpardavimo. Nesutinkantiems su šia tvarka siūloma alternatyva – „gauti į nosį“. Lietuvos bankas sako, kad kontroliuoja tik tai, kas vyksta pastato viduje.
Comment