Parašė r08n
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Svetimų kalbų mokėjimas
Collapse
X
-
Parašė r08n Rodyti pranešimąVDU, aišku. Gal dar kokiam KTU, bet tiksliai nežinau.
Parašė Zorro Rodyti pranešimąhttp://www.flf.vu.lt/struktura/kated...as#apie-centra
Turkų kalba Vilniaus universiteto Filologijos fakultete buvo pradėta dėstyti 1993 m. kaip laisvai pasirenkamasis dalykas. Padedant Turkijos ambasadai Lietuvoje, 1997 m. universitete atidarytas turkų kalbos kabinetas, kuriame esanti audiovizualinė aparatūra bei iš Ankaros atsiųsta gausi mokomosios literatūros kolekcija padeda studentams mokytis šią kalbą.
Turkų kaip antroji užsienio kalba – kitų specialybių studentams
Turkų kalba kaip laisvasis dalykas
Vakariniai turkų kalbos kursai
Comment
-
Pvz., Šveicarijoje yra keturios oficialios kalbos ir nė viena iš jų nėra anglų. Turbūt atsilikusiems šveicarams niekas nepasako, kokio vienintelio ingrediento jiems trūksta, kad išbristų iš skurdo .Paskutinis taisė senasnamas; 2015.12.08, 15:09.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąPvz., Šveicarijoje yra keturios oficialios kalbos ir nė viena iš jų nėra anglų. Turbūt atsilikusiems šveicarams niekas nepasako, kokio ingrediento jiems trūksta, kad išbristų iš skurdo .
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTai gal ir reiktų žiūrėti į sėkmingus pavyzdžius beveik kaimyninėse šalyse, o ne dairytis į britų kolonijas? Beje, Indijoje anglų kalba irgi oficiali.
Comment
-
Įdomu, ka apie tai rašo tiesos.lt ir respublika.lt?
Šiaip jei kinų kalba būtų lengviau išmokstama užsieniečiams, tai jos paplitimas pasaulyje augtų kartu su Kinijos ekonomika. Panašiai kaip juanio naudojimas.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąPvz., Šveicarijoje yra keturios oficialios kalbos ir nė viena iš jų nėra anglų. Turbūt atsilikusiems šveicarams niekas nepasako, kokio vienintelio ingrediento jiems trūksta, kad išbristų iš skurdo .
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąJau argumentai baigėsi? Ištrauki vieną veiksnį iš visumos ir jį sureikšmini. Singapūro sėkmę lėmė ne vienas veiksnys. Gyveni Anglijoje, tai atrodo, kad visi turi kalbėti angliškai. Jei gyventum Kinijoje, gal kitaip atrodytų .
Šiaip jei kinų kalba būtų lengviau išmokstama užsieniečiams, tai jos paplitimas pasaulyje augtų kartu su Kinijos ekonomika. Panašiai kaip juanio naudojimas.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąUkrainą lygini su Singapūru ar Šveicarija?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąMokytis reikia iš visų tinkamų pavyzdžių. Ne tik tų, kurie šalia. Lietuva negali sau leisti būti provinciali. Tas pats Singapūras neseniai paminėjo Lietuvos pavyzdį ”kaip nereikia daryti” krašto apsaugos kontekste. Lyg jiems nepakaktų nevykėlių savo geografijoje.
Lietuva taip pat tampa provincialia dėl spartaus žmonių skaičiaus mažėjimo, bet nebūtinai tai gali būti vien trūkumu.
Comment
-
Man atrodo, kad gerą anglų kalbos mokėjimą tokiose šalyse kaip Suomija ir Švedija lėmė toks dalykas, kad pas juos filmus, serialus ir kitas TV laidas rodo anglų kalba su atitinkamos kalbos subtitrais. Manau, kad kiekvienas ankstyvoje vaikystėje, jaunystėje girdimas kitos kalbos žodis labai įstringa jaunoje galvoje, kuo labai lengva pasinaudoti ateityje. Taigi to reikėtų ir Lietuvoje, kad filmus, serialus, vaikiškus filmukus, bent jau dalį pradėtų rodyti neverčiant balsu, o tik su subtitrais.AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba
Comment
-
Parašė booraz Rodyti pranešimąMan atrodo, kad gerą anglų kalbos mokėjimą tokiose šalyse kaip Suomija ir Švedija lėmė toks dalykas, kad pas juos filmus, serialus ir kitas TV laidas rodo anglų kalba su atitinkamos kalbos subtitrais. Manau, kad kiekvienas ankstyvoje vaikystėje, jaunystėje girdimas kitos kalbos žodis labai įstringa jaunoje galvoje, kuo labai lengva pasinaudoti ateityje. Taigi to reikėtų ir Lietuvoje, kad filmus, serialus, vaikiškus filmukus, bent jau dalį pradėtų rodyti neverčiant balsu, o tik su subtitrais.
Kita problema, kurią matau, tai mokykloje dėstomos užsienio kalbos. Mano galva mokykliniai metodai yra neprasmingi ir nenaudingi, dažnai tik atbaido žmones nuo kalbų. Liūdnas vaizdas ir su antra užsienio kalba, kuri nepelnytai nueina į ugdymo plano galą. Šiais laikais kalbėti angliškai yra nebe privalumas, o būtinybė. Antra užsienio kalbos - jau privalumas. Gaila, kad vaikai beverčiais mokymo metodais nuo antros užsienio kalbos atgrasomi, o tėvai, matyt, nelabai supranta jos svarbos.
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąTam tikra prasme provincialumas savaime nėra blogas reiškinys. Jeigu panagrinėsime, kurios valstybės šiais laikais yra sėkmingiausios turto prasme, tai dauguma yra nedidelės, gana konservatyvios visuomenės, kuriose ekonomika paremta inovacijomis ir produkcijos eksportu. Ta pati Šveicarija yra pakankamai paprasta ir konservatyvi visuomenė, kuri pasauliui teikia daug aukštos klasės produkcijos bei tuo pačiu metu pati gyvena savo "rožiniame pasaulyje".
Lietuva taip pat tampa provincialia dėl spartaus žmonių skaičiaus mažėjimo, bet nebūtinai tai gali būti vien trūkumu.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąO Suomijos geografija? Turi šiuo metu sunkumų, bet daugelis šalių ekonomikos išsivystymo Suomijai gali tik pavydėti.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąSuomija nieko nerodo. Tai tik išimtis, patvirtinanti taisyklę.
Comment
Comment