Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Svetimų kalbų mokėjimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Maxas Rodyti pranešimą
    Yra yra, jau sklinda tarp žmonių neigiamos kalbos.
    Labiau dėl baltarusių dabar, bent jau mano aplinkoj, dėl jų atominės...
    O jei rimtai, dabar visi visų nemėgsta, tokia banga. Ir tarp žmonių, ir tarp tautų...

    Comment


      Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

      Bendraudamas verslo reikalais su partneriais Rusijoje stengiuosi laikytis principo: jei jie man moka pinigus, aš su jais bendrauju rusiškai, jei aš jiems moku - bendrauju tik angliškai O kodėl aš turėčiau jiems mokėti pinigus ir dar sudaryti komfortiškas sąlygas
      Tai, kad versle kas moka pinigus nebutinai yra tas, kuris islosia maziau (ir neva tas, kuris gauna turi but dekingas, kad jam kazkas moka). Tad nereiktu taip arogantiskai mano nuomone.
      Siaip nukrypimas

      Comment


        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        Vilniuje tikrai auga gerai angliškai kalbėti mokanti karta. Kitur nežinau.
        Ir kuo tas Vilnius toks isskirtinis? Zinok ir kitur Lietuvoje mokyklos si bei ta sugeba.

        Comment


          Jis gi sako, kad nežino kas darosi kitur, nes pats gyvena Vilniuje ir kalba iš savo patirties savo mieste. Ko tu kabinėjiesi su tais savo nepilnavertiškumo kompleksais prie kiekvieno žodžio?
          You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

          Comment


            Nereikai cia nieko zinoti kas darosi kitur, man pavyzdziui savaime suprantama, kad visoj Lietuvoj plius minus mokiniai-jaunimas kalba angliskai, nes mokyklos kursas visur yra nustatytas svietimo ministerijos. Tad jeigu cia kazkur slypejo kazkoks kompleksas tai greiciau arogancijos kompleksas nei nepilnavertiskumo. Idomu koki argumenta butum pateikes jei as nebuciau is tavo nemegioamo Kauno, o buciau tarkim is to paties Vilniaus? Ka tada sakytum, emigranteli?
            Paskutinis taisė Gator; 2011.03.25, 01:06.

            Comment


              Laisvai (suprantu, rašau, skaitau, kalbu): anglų, rusų;
              Gerai/patenkinamai: vokiečių, švedų;
              Nedaug: prancūzų, ispanų.

              Comment


                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                Ka tada sakytum, emigranteli?
                Tada duočiau teigiamą įvertinimą, savaime aišku. Visa tai yra masinės konspiracijos prieš Kauną dalis. Negi nežinai?
                You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                Comment


                  Parašė blitz Rodyti pranešimą
                  Tada duočiau teigiamą įvertinimą, savaime aišku. Visa tai yra masinės konspiracijos prieš Kauną dalis. Negi nežinai?
                  Jei nesupratai cia Kaunas ne prie ko. Kalbejau apie tai, kad visoje Lietuvoje yra ta pati programa uzsienio kalboms ir tt. O prisikabinai su tuo nepilnavertiskumo kompleksu butent todel, kad esu is Kauno (nes jei buciau is Vilniaus ir parasyciau ta pati savaime suprantama dalyka negaletum prikist nepilnavertiskumo komplekso). Su tom konspiracijom tai jus, Kauno hateriai, perdedat. Niekas konspiracijomis nieko nekaltina, o jus patys neva smaiksciai jas kisat pastoviai.

                  Comment


                    Parašė Gator Rodyti pranešimą
                    Jei nesupratai cia Kaunas ne prie ko. Kalbejau apie tai, kad visoje Lietuvoje yra ta pati programa uzsienio kalboms ir tt. O prisikabinai su tuo nepilnavertiskumo kompleksu butent todel, kad esu is Kauno (nes jei buciau is Vilniaus ir parasyciau ta pati savaime suprantama dalyka negaletum prikist nepilnavertiskumo komplekso). Su tom konspiracijom tai jus, Kauno hateriai, perdedat. Niekas konspiracijomis nieko nekaltina, o jus patys neva smaiksciai jas kisat pastoviai.
                    Tam, kad gerai išmokti užsienio kalbą mokyklos nevisada užtenka. Čia aplinka daug ką lemia, pvz. Vilniuje visada bus žymiai daugiau lietuvių vaikų mokančių rusų kalba nei Kaune. Tas pats su lenkų kalba. Čia gali mokyti nemokęs, aš rusiškai laisvai kalbėjau dar nė į mokyklą nepradėjęs eiti, kiemas ir gatvė išmokė :-) Anglų kalbą turbūt visur vaikai šiandien panašiai moka, nors nemanau kad yra daug tokių kurie baigę mokyklą laisvai kalba/rašo/skaito angliškai. O tobulinti užsienio kalbos žinias geresnės galimybės yra didesniuose miestuose, pirmiausiai Vilniuje (darbas užsienio kompanijose, turizmas, aukštesnės pajamos ir pan.)

                    Comment


                      Parašė Gator Rodyti pranešimą
                      Nereikai cia nieko zinoti kas darosi kitur, man pavyzdziui savaime suprantama, kad visoj Lietuvoj plius minus mokiniai-jaunimas kalba angliskai, nes mokyklos kursas visur yra nustatytas svietimo ministerijos. Tad jeigu cia kazkur slypejo kazkoks kompleksas tai greiciau arogancijos kompleksas nei nepilnavertiskumo. Idomu koki argumenta butum pateikes jei as nebuciau is tavo nemegioamo Kauno, o buciau tarkim is to paties Vilniaus? Ka tada sakytum, emigranteli?
                      Dėl mokymo kurso, ko gero, esi teisus. Nors nereiktų visko suvesti būtent į tai. Kodėl Miunchene ar Kiolne angliškai susikalbėti nekyla problemų, o kokiame nors Vokietijos provincijos miestelyje angliškai niekas nekalba? Tas pats galioja praktiškai visoms neanglakalbėms šalims pradedant Europa, baigiant Azija (nežinau, kaip yra P.Amerikoje). Didžiausią įtaką tam daro turistai, verslas ir kultūrinis gyvenimas, kurie neapsieina be platesnio anglų kalbos vartojimo, o kartais ir vien tos kalbos vartojimo (pvz. internacionalinį kolektyvą turinčiose kompanijose). Lietuvos atveju Vilniui tai irgi galioja (nors ir ne taip smarkiai kaip, tarkim, kokiam nors Amsterdamui, kur vietinės kalbos net neverta mokintis). Taigi, Vilnius čia yra tikrai išskirtinis, nes šių dalykų Vilniuje yra gerokai daugiau, nei kitur Lietuvoje, o su jais ir gerokai daugiau anglų kalbos.

                      P.S. kol lėtosiomis rašiau atsakymą, ACC iš esmės parašė tą pačią mintį.
                      Paskutinis taisė John; 2011.03.25, 02:57.

                      Comment


                        Na va ir prasidejo - metropolis, daug turistu, uzsienio kompaniju, visi kalba angliskai blah blah. Apie ka ir kalbejau. Realiai nieko panasaus - anglu kalba mokomasi mokykloje + gal universitete + kursai. Visi tie kiti pasaliniai dalykai itakoja labai smulkiai. As pats daznai labai keliauju ir kalbu angliskai. Ir atsimenu savo pirma kelione katik baigus mokykla bei savo anglu kalbos lygi. Jis labai panasus ir dabar (nepaisant to, kad daznai keliauju, daug ziuriu anglisku filmu, serialu ir tt). Tai yra papildomai tobulinu kalba daug daugiau nei koks "metropolio" gyventojas du kartus turisto paklaustas kelio Tad nereikia pasakot pasaku, kad Vilniuje zmones kalba geriau angliskai, nes mol "metropolis"

                        Comment


                          Tarp kitko, anglų kalbos žinios Europoje:

                          (c) europa.eu


                          (c) europa.eu


                          Skandinavijos valstybėse anglų kalba yra antra valstybinė. O gal žinote, ar taip pat yra Vokietijoje?

                          Comment


                            Parašė Gator Rodyti pranešimą
                            Na va ir prasidejo - metropolis, daug turistu, uzsienio kompaniju, visi kalba angliskai
                            Taip ir yra. Apsidairyk Vilniuje. Ypač senamiestyje ir kitur centre. Aišku, gal ir ne "visi kalba angliškai", bet anglų kalbos vartojimas Vilniuje yra gerokai ir, sakyčiau, nepalyginamai didesnis, nei bet kur kitur Lietuvoje dėl jau paminėtų priežasčių. To neverta neigti, nes tai tiesiog akivaizdu.

                            Comment


                              Parašė Gator Rodyti pranešimą
                              Na va ir prasidejo - metropolis, daug turistu, uzsienio kompaniju, visi kalba angliskai blah blah. Apie ka ir kalbejau. Realiai nieko panasaus - anglu kalba mokomasi mokykloje + gal universitete + kursai. Visi tie kiti pasaliniai dalykai itakoja labai smulkiai. As pats daznai labai keliauju ir kalbu angliskai. Ir atsimenu savo pirma kelione katik baigus mokykla bei savo anglu kalbos lygi. Jis labai panasus ir dabar (nepaisant to, kad daznai keliauju, daug ziuriu anglisku filmu, serialu ir tt). Tai yra papildomai tobulinu kalba daug daugiau nei koks "metropolio" gyventojas du kartus turisto paklaustas kelio Tad nereikia pasakot pasaku, kad Vilniuje zmones kalba geriau angliskai, nes mol "metropolis"
                              Be anglų kalbos sudėtingai Vilniuje rasi darbą...papildomai tobulini savo kalbą? Tai visi, kas bent kiek susidūrė su tokia praktika, ją taip pat tobulina. ar tu Vilniuje gyvensi, ar kokiam užkampy. Aš visiškai neskaitau lietuviškų dienraščių, išskyrus naujienų skiltis. The Guardian, FT, the economist etc Taigi, tobulinu kalbą kasdien.
                              Ir taip, Vilniuje jos daugiau prireikia nei kur kitur. ir ne dėl turistų (šiandien mačiau kaip prancūzų turistus vedžiojo prancūziškai šnekantis gidas). O dėl to, kad čia didesnė užsienio investitorių koncentracija. Pavyzdžiui, jei eini į praktiką ar į darbą bent vienoje didesnėje advokatų kontoroje, pokalbis su tavimi vyks lietuvių ir anglų kalbomis. Tas pats bus, jei eisi į kokią tarptautinę audito įmonę. ką jau kalbėti apie tokius vardus kaip barclay ar ibm. čia tik paprasti pavyzdžiai. o tie, kas dirba panašiose sferose, jiems anglų kalba reikalinga kaip ir lietuvių. tad turistai manau mažiausiai lemia anglų kalbos platesnį naudojimą Vilniuje gyvenantiems vilniečiams.

                              ---
                              Prieš porą valandų ėjau Gedinimino prospektu. Girdėjau 4 kalbas - anglų, prancuzų, ispanų ir lietuvių. Dauguma jų turistai, kiti - nepanašūs į juos. taigi, šiokią tokią metropolio dvasią gali pajusti. jei tik to nori.

                              Comment


                                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                Ir kuo tas Vilnius toks isskirtinis? Zinok ir kitur Lietuvoje mokyklos si bei ta sugeba.
                                Vilnius išskirtinis tuo, kad jame gyvenu aš. O Kaunas turbūt tuo, kad jame gyveni tu.

                                Comment


                                  Oranger - Kaune irgi jokios problemos tarp jaunimo su anglų kalba nėra. O vat rusų tai tikrai nemoka konkrečiai. Prieš porą dienų girdėjau tokį mokinukų (15-16 m.amžiaus) pokalbį: "Gal žinai, kaip rusiškai "pavasaris"?" Atsakymas buvo gūžtelti pečiai. Žvengiau viduje kaip pamišęs. Va tau ir antrasis pasirinkimas po anglų .
                                  Birth, school, METALLICA, death

                                  Comment


                                    Parašė Simex Rodyti pranešimą
                                    Oranger - Kaune irgi jokios problemos tarp jaunimo su anglų kalba nėra. O vat rusų tai tikrai nemoka konkrečiai. Prieš porą dienų girdėjau tokį mokinukų (15-16 m.amžiaus) pokalbį: "Gal žinai, kaip rusiškai "pavasaris"?" Atsakymas buvo gūžtelti pečiai. Žvengiau viduje kaip pamišęs. Va tau ir antrasis pasirinkimas po anglų .
                                    Tai argi aš teigiau, kad Kaune blogiau moka angliškai? Čia jau Gator išvedžiojimas ir neaišku kodėl...
                                    Dėl rusų kalbos Kaune aš puikiai žinau, pats kažkada padėjau jauniems degalinės darbuotojams išversti ką reiškia "moroženoje" Labiausiai sunervino baltarusiai, kuriems padėjau: jie buvo įsitikinę, kad jų rusų kalbos nesupranta "tyčia", o po to man net nepadėkojo.

                                    Comment


                                      Aš ir nesakau, kad tu teigei kažką apie Kauną. Tiesiog perskaičiau, kad nežinai, kaip su anglų kalbos žiniomis tarp jaunimėlio ne Vilniuje, tai aš ir pasidalinau tuo, ką žinau. Geranoriškai, nes esu nepikts .
                                      Birth, school, METALLICA, death

                                      Comment


                                        Anglų žinios visur daugmaž vienodos, bet apskritai Vilniuje kalbų mokama daugiau. Pažįstu nemažai žmonių, kurie moka ne tik standartines anglų ir rusų, kai kurie dar lenkų, bet ir dar kelias kalbas

                                        Štai vienas pažįstamas moka lietuvių, anglų, rusų, lenkų, prancūzų- šiomis kalba ir rašo tobulai, o vokiškai ir ispaniškai gali susikalbėti
                                        ir tai nėra toks jau netipinis atvejis, nes Vilniaus rusai moka bent jau tris kalbas, o lenkai- bent jau keturias, lietuviai- mažiausiai dvi-tris.
                                        http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                        Comment


                                          Tuo tarpu Vilniaus tuteišiai moka po 5 kalbas, baltarusiai - 6, žydai gi - baisu pasakyt, bet 7 !!!
                                          Kiniečiai -8, vietnamiečiai - 9 ...
                                          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                          Comment

                                          Working...
                                          X