Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Turizmas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė zanaz Rodyti pranešimą
    Kaip manot koks tos merginos nuotraukoje amžius
    Parašė oranger Rodyti pranešimą
    Atvirai sakant, reklama yra pedofiliško atspalvio...
    Jūs nepakartojami
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


      Straipsnis Edinburgh News apie turizmo galimybes Lietuvoje iš Škotiškos perspektyvos.

      Travel: Lithuania
      http://edinburghnews.scotsman.com/fe...ia-.6664229.jp

      Some European countries revel in their two main cities contrasting in such a way that visitors can enjoy completely different yet complimentary experiences in both.
      Here in Scotland, we like to tell tourists that they won't see two more contrasting major cities as close together as Edinburgh and Glasgow.
      It seems that we perhaps now have a new rival; Vilnius and Kaunas in Lithuania.
      Kaunui skirta neįprastai daug dėmesio, kas reiškia, kad turizmo rinka atsigauna (ar reiktų sakyti atsiranda?) ir ten. Aišku, ne be RyanAir pagalbos.

      Paminimos tradicinės Vilniaus atrakcijos, labai teigiamai apibūdinamas ir Kaunas, kuriame, pasak straipsnio, yra gerų restoranų ir pub'ų, paminimi Trakai ir Birštonas (įdomu, kodėl ne Druskininkai?). Nepaminėta Kuršių Nerija ir Kryžių kalnas. Bendrai straipsnio tonas labai (gal netgi per daug) pozityvus. Gaila, be nuotraukų, nes dauguma skaitytojų visų pirma atkreipia dėmesį į nuotraukas ar video reportažą.

      Comment


        /\ Kažin, ar Vakarų turistai prieš pasirinkdami kelionės šalį paprastai domisi ja wikipedijoje? Ar tai masinis reiškinys, tinkamas šalies savireklamai? Pvz štai John, pats daug keliauji, tad ar vykdamas į dar neaplankytą šalį/miestą ieškai informacijos šioje e-svetainėje? Nes temoje 'Lithuania' yra nemažai nuotraukų 'tradiciniais kampais'. t.p. nuorodos į didžiausius miestus, nors tarp kurortų paminėta tik Palanga. Taip pat sutikčiau, kad šiam puslapiui trūksta skilties 'Resorts': http://en.wikipedia.org/wiki/Lithuania
        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

        Comment


          Be abejo, Wycka, Wikipedija visada yra vienas pirmųjų (dažniausiai pats pirmas) Interneto puslapis, kur ieškau informacijos.
          Nors ne visa informacija būna ir Wikipedijoje. Dažnai tenka užsukti ir į puslapius, kurie turi daugiau ir labiau specializuotos infomracijos keliautojams. Pavyzdžiui, prieš keliaudamas į Vokietija šiek tiek užmečiau akį ir į Vokietijos Turizmo portalą. Visai naudingas puslapis.

          Lietuvos atveju, manyčiau, Wikipedija turėtų būti geriausias šaltinis, nes turizmo puslapių apie Lietuvą nelabai yra, o esantys atrodo mažai naudingi ir neįdomūs.
          Paskutinis taisė John; 2010.12.20, 02:41.

          Comment


            Į Lietuvą sutikti švenčių važiuoja rusai ir kinai
            Lietuvoje veikiančių kelionių agentūrų darbuotojai trina rankomis – iš ekonominio sunkmečio besikapstantys lietuviai vėl prisiminė keliones švenčių laikotarpiu ir šiuo metu jau beveik neįmanoma gauti lėktuvo bilietų ar užsisakyti kelionę autobusu, bet nenuskriausti liko ir atvykstamojo turizmo sektoriuje dirbantys verslininkai, mat švenčių laikotarpiu Lietuva sulaukia svečių iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ar net Kinijos.

            Konsulatuose – pats darbymetis

            Lietuvos valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė, kalbėdama apie tai, ar švenčių metu jaučiamas turistų srautų suintensyvėjimas iš kaimyninių šalių, sakė: „Visuomet švenčių laikotarpiu būna turistų pagausėjimas. Teko neseniai bendrauti su Užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento vadovu, kuris patikino, kad šiuo metu išduodama daug Lietuvos vizų Maskvoje ir Minske.“

            Pašnekovės teigimu, iš konsulinių atstovybių darbo tempų galima spėti, kad šiemet Lietuva sulauks daugiau svečių nei praėjusiais metais. „Daugiausiai turistų į Lietuvą atvyksta iš Rusijos ir Baltarusijos, sulaukiame svečių iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Suomijos. Labai populiarūs tarp užsienio turistų mūsų kurortai – Birštonas, Druskininkai, kurie šiuo metu būna pilni. Turistai noriai lanko ir šalies didžiuosius miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą. Užsieniečiai dažnai Lietuvoje ne tik pramogauja, bet ir apsiperka.“

            Kainos ir kokybės santykis

            Į klausimą, ar Lietuva užsienio turistamas atrodo pigi šalis, pašnekovė atsakė: „Tikrai ne, nes pasiekti Lietuvą brangiai kainuoja, o kainos taip pat nėra mažos. Turistai Lietuvoje gauna gerą kokybę už protingą kainą. Šiemet per metus Lietuvoje apsilankė septyniais procentais daugiau užsieniečių nei pernai ir, tikėtina, pridėjus gruodžio mėnesio duomenis, šis skaičius pasieks dešimt procentų. Bendras turizmo augimas pasaulyje yra septyni proc., o bendras Europos šalių vidurkis 3-4 proc., tad Lietuva šiame kontekste atrodo gerai.“

            Statistikos duomenys rodo, kad vidutiniškai turistas Lietuvoje per dieną išleidžia 222 litus, o visos kelionės po mūsų šalį metu – 1004 litus. Dosniausiai pinigines Lietuvoje atveria amerikiečiai, kurie vidutiniškai kelionės metu išleidžia – 1920 litų, kazachai – 1618 litų, vokiečiai – 1429 litus, rusai 1100 – litų, prancūzai –1300 litų

            Kalbėdama apie kliūtis, kurios kyla vystant turizmą Lietuvoje, moteris sakė: „Viena iš didžiausių problemų yra tai, kad Lietuva nėra taip gerai žinoma šalis, kaip mums norėtųsi. Ypač svarbu gerinti ryšius su mums ypatingai svarbiomis šalimis – Didžiąja Britanija, Vokietija, Prancūzija, Lenkija. Kitas labai svarbus aspektas – susisiekimo gerinimas. Šiuo metu kaip tik atliekame analizę.“

            Atrakcija – žirgų traukiamos rogės

            Pašnekovės teigimu, į Lietuvą atvykę užsieniečiai domisi SPA paslaugomis, maudynėmis eketėje, slidinėjimo trąsomis Anykščiuose ir Birštone, poledine žūkle, o didžiausią atrakcija užsieniečiams, pasak pašnekovės, pasivažinėjimas žirgų traukiamomis rogėmis.

            Kalbėdama apie vizito Lietuvoje trukmę, R. Balnienė sakė: „Tipiškas turistas į Lietuvą atvyksta savaitgaliais ir būna nuo penktadienio iki sekmadienio. Dažniausiai vizitas trunka nuo dviejų iki keturių dienų. Šventėms iš Baltarusijos ir Rusijos atvykstantys turistai mūsų šalyje užsibūna ilgiau, juk tenka nemažai investuoti į kelionę, pasirūpinti vizomis. Dažnai tokios kelionės planuojamos pagal mokinių atostogas ar pan.“

            Moters teigimu, esama ir tokių turistų, kurie į Lietuvą atvyksta tik naujų metų sutikimui, tokiems svečiams stengiamasi pasiūlyti kultūrines programas. Pašnekovė paminėjo ir dar vieną turistų srautus veikiantį faktorių – šaltuoju metų laiku sudėtinga gauti traukinių bilietų, tad dalis norinčiųjų per šventes ar žiemos atostogas aplankyti Lietuvą, to padaryti negali.

            Svečiuojasi tris dienas

            Kelionių agrentūros „Topturas“ vadovė Gita Vanagaitė, kalbėdama apie atvykstamąjį turizmą švenčių laikotarpiu, sakė: „Susidomėjimas šventinėmis pramogomis Lietuvoje nemažas, daug atvyksta baltarusių, latvių, estų. Į mūsų šalį atvykstantys turistai tikisi to paties, kaip ir lietuviai, vykdami į Estiją ar Latviją. Dažniausiai šventėms atvykstama dviems trims dienoms.“

            Apie tai, ko tikisi užsieniečiai Lietuvoje, pašnekovė sakė: „Turistai renkasi aukšto lygio viešbučius, tikisi gero aptarnavimo, privaloma viešnagės dalimi tampa naujametinė vakarienė, ekskursijų šaltuoju metų laiku būna paprastai mažiau, žinoma, visuomet apžiūrimas sostinės senamiestis, jei yra pageidavimų, vykstama į Trakus, Kauną“, – kalbėjo moteris.

            Problema – traukinių bilietai

            Į klausimą, ar kasmet keičiasi turistų iš užsienio srautai, ar skaičius išlieka stabilus, G. Vanagaitė sakė: „Pernai pastebėjome didelį turistų skaičiaus mažėjimą, bet šių metų tendencijos džiugina. Daug problemų sukelia oro transportas, ypač paskutiniu metu, kai orų sąlygos skrydžiams nepalankios. Dažnai turistai į Lietuvą atvyksta savo transportu.“ Pašnekovės teigimu, vidutiniškai per tris šventines dienas Vilniuje turistas išleidžia 1300-1500 litų.

            G. Vanagaitės teigimu, Lietuvos kaimyninių šalių turistai nepamiršta, tad skųstis dėmesio stoka nereikėtų: „Turime nelabai gražų senamiestį, gerus viešbučius, kokybišką patarnavimą ir geras kainas, tik problemų kelia susisiekimas. Anksčiau noriai pas mus vyko turistai iš Anglijos, bet dabar dėl skrydžių dažnai tokių kelionių atsisakoma“.

            Kinai domisi „McDonalds“

            Kelionių agentūros „Toptravel“ vadovė Inesa Jančiauskienė, kalbėdama apie atvykstamąjį turizmą, sakė: „Ypatingo turistų antplūdžio per šias šventes lyg ir neturėtų būti, daugiau jų Lietuvą aplanko kitais mėnesiais. Daugiausiai svečių sulaukiame iš Rusijos ir Kinijos.“

            Pašnekovės teigimu, dažniausiai turistai pageidauja trumpų apžvalginių ekskursijų: „Kai turistai vyksta ne tik į Lietuvą, bet kelionės metu aplanko ne vieną šalį, pas mus vieši iki trijų dienų. Lyg ir nėra tokių dalykų, kuriuos galime pasiūlyti tik mes, bet iš Rusijos atvykstantys svečiai vis dar jaučia nostalgiją mūsų Druskininkų gydykloms.“

            I. Jančiauskienės teigimu, didelių reikalavimų Lietuvai turistai iš užsienio nekelia: „Pageidaujama paprastų viešbučių ir kartais net pasidomima, ar šalia yra koks kinų ar net „McDonalds“ restoranas. Žinoma, jei Lietuvoje viešėti planuojama ilgiau, tai pageidaujama ir lietuviškos vakarienės, bet ypatingo susidomėjimo nacionaline kultūra turistai nerodo.“
            ----------------------------
            Šiaip būtų gerai, kad miestai.net žmonės susirinktų ir sukurtų rimtesnį Wikipedia straipsnį apie Lietuvą, Vilnių ir t.t. Nes šiaip net Estija rimčiau atrodo už mus.
            Paskutinis taisė bebop; 2010.12.22, 11:38.
            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

            Comment



              <...>Jūriniai turistai keliauja kruiziniais laivais, mažaisiais pramoginiais laiveliais ar jachtomis. Kruizinių laivų terminalas Klaipėdoje pastatytas prieš septynerius metus, tačiau Latvija ir Estija iki šiol sulaukia gerokai daugiau tokių laivų ir jais atvykstančių turistų.
              Šiemet kruiziniais laineriais į Klaipėdą atplaukė daugiau nei 35 tūkstančiai žmonių, tačiau tai yra vos 7 proc. nuo visų, aplankiusių trijų Baltijos šalių uostus. <...>
              (c) Delfi

              Na, nieko nuostabaus.

              Comment


                Firmos „Mercer“ konsultantai sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose geriausios gyvenimo sąlygos. Kiek netikėta tai, jog aukščiausiame dvidešimtuke nėra nei vieno JAV miesto, tuo tarpu sąraše dominuoja Europa - jame atsirado vietos ir Lietuvos sostinei.
                Miestai kuriuose gera gyventi
                Tauro apygarda (Stirnos rinktinė)| 立陶宛

                Comment


                  Kažkam valdžioje nušvito protas. Pagaliau suprato, kad pasaulyje yra ne vien Lenkija, Baltarusija, na ir dar Vokietija su UK.

                  Į Lietuvą vilios kinus ir izraeliečius
                  http://verslas.delfi.lt/automoto/i-l....d?id=40231535

                  Izraelis ir Kinija. Tokias naujas turizmo rinkas mato Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė, aiškinanti, kad Lietuva sieks privilioti turistų iš Izraelio ir Kinijos. „Šiuo metu mes svarstome galimybes suaktyvinti mūsų darbą su Izraeliu – iš ten apie 2 mln. tikslinė rinka galėtų būti. Tai žmonės, kuriuos sudominus galima galvoti atsivežti“, - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Balnienė.
                  Kita numatoma Lietuvos prioritetinė kryptis – Kinija.
                  „Visas pasaulis per artimiausius 10 metų kovos dėl Kinijos. Ten išaugs vidutinė klasė, kurios pajamos – nuo 35 iki 45 tūkstančių dolerių per metus. Tai bus potencialūs turistai po visą pasaulį. Dėl jų jau kovoja ir ruošiasi viso pasaulio šalys“, - sakė R. Balnienė.

                  Comment


                    /\ Jo, bet visi delfio komentatoriai galvoja, kad dabar žydai ir kinai mus okupuos, todėl tokie planai "protu nesuvokiami". Gal todėl ir esame paskutiniai ES pagal atvykstamąjį turizmą, nes liaudis kažkodėl nesupranta, kokia iš jo nauda ir nori, kad čia išvis niekas nevažiuotų. Na, nebent latviai ir estai...

                    Comment


                      Su Izraeliu jau seniai reikėjo plėtoti turizmą. Gi vis dėlto Vilnius Šiaurės Jaruzalė.
                      Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                      Comment


                        Parašė Gytaz Rodyti pranešimą
                        /\ Jo, bet visi delfio komentatoriai galvoja, kad dabar žydai ir kinai mus okupuos, todėl tokie planai "protu nesuvokiami". Gal todėl ir esame paskutiniai ES pagal atvykstamąjį turizmą, nes liaudis kažkodėl nesupranta, kokia iš jo nauda ir nori, kad čia išvis niekas nevažiuotų. Na, nebent latviai ir estai...
                        Tikrai ne dėl to.
                        Flickr

                        Comment


                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          Tikrai ne dėl to.
                          O kodėl, viena iš priežasčių ir gali būti, kad niekas čia tų turistų ir nenori. tai kam, tarkime, politikam dėl jų stengtis?

                          Comment


                            Parašė Gytaz Rodyti pranešimą
                            O kodėl, viena iš priežasčių ir gali būti, kad niekas čia tų turistų ir nenori. tai kam, tarkime, politikam dėl jų stengtis?
                            Nei nenori nei ką, tiesiog nelabai turime jiems ką pasiūlyti. Gamta nuobodi, tokie kurortai kaip Palanga irgi tik vietinės reikšmės regione. Miestai irgi, Vilnius ne Paryžius, Londonas ar Roma, bet šiaip turistų tikrai daug sulaukia, vasarą senamiestyje greičiau sutiksi vokiškai ar lenkiškai kalbantį žmogų nei lietuviškai.
                            Flickr

                            Comment


                              Įtariu Druskininkai galvoje, kalbant apie juos.
                              GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                              Comment


                                Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                Nei nenori nei ką, tiesiog nelabai turime jiems ką pasiūlyti. Gamta nuobodi, tokie kurortai kaip Palanga irgi tik vietinės reikšmės regione. Miestai irgi, Vilnius ne Paryžius, Londonas ar Roma, bet šiaip turistų tikrai daug sulaukia, vasarą senamiestyje greičiau sutiksi vokiškai ar lenkiškai kalbantį žmogų nei lietuviškai.
                                Pagal Eurostato duomenis, pagal turizmą esame paskutiniai Europos Sąjungoje. Pasiūlyti turime bent jau nemažiau nei Latvija ar Estija, o jos mus lenkia. Mano supratimu, problema buvo ta, kad turizmui skatinimas Lietuvoje vyko labai neefektyviai, tiek pinigų iššvaistyta visokiem konsepcijų kurimam, kurios galiausiai nedavė beveik jokios naudos. O tai, kad dabar bus daugiau dėmesio skiriama Izraelio ir ypač Kinijos rinkoms, manau, yra labai teigiamas poslinkis.

                                O pirmuoju savo pranešimu visų pirma norėjau išreikšti savo susinervinimą dėl tamsios mūsų liaudies, kuri dėl labai kvailų priežasčių nenori, kad būtų skatinamas turizmas iš Kinijos ir Izraelio.

                                Comment


                                  Pagrindinis, manau, trūkumas Lietuvos politikos buvo, kad neinvestavo (arba labai mažai) į reklamą užsienyje. Kažkoks įspūdis susidarė, kad Lietuvą ir taip turi žmonės žinoti, tai kam dar reklamuotis
                                  Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                  Comment


                                    Teko domėtis kur galima įsigyti Vilnius city card (turisto kortelę). Ir internete radau tik šias vietas...
                                    Vilniaus St. 22 (Main Office), tel. +370 5 262 9660,
                                    Didžioji St. 31 (Town Hall),
                                    Geležinkelio St. 16 (Railway Station),
                                    Šventaragio St. 2 (Cathedral Square).
                                    Tuo tarpu Kaune toki elementarų dalyką galima ir oro uoste įsigyti. Poto kilo kita mintis, o ar nebūtų naudingiau padaryti vieną bendrą kortelę visai Lietuvai, o turistas atvykdamas pasiims sau reikiamas brošiuras ar katalogus, tų vietų ar miestų, kuriuos tik žada aplankyti ir so on...
                                    Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Kažkam valdžioje nušvito protas. Pagaliau suprato, kad pasaulyje yra ne vien Lenkija, Baltarusija, na ir dar Vokietija su UK.

                                      Į Lietuvą vilios kinus ir izraeliečius
                                      http://verslas.delfi.lt/automoto/i-l....d?id=40231535
                                      Įsiskaityk, ką sako pareigūnė: "svarstome galimybes suaktyvinti mūsų darbą", "sudominus galima galvoti".

                                      O šitas sakinys

                                      R. Balnienės teigimu, su nauja Lietuvos ambasadore Kinijoje dirbama ir galvojama apie galimybę kartą per savaitę atidaryti reisą Pekinas-Vilnius
                                      dvelktų Naujaisiais Vasiukais - bet paskaitom, kad čia taip tarpusavy pakalbėjo direktorė su ambasadore (dvi pareigūnės, su aviacija nieko bendro neturinčios), ir suprantam kad čia tik šiaip norų deklaravimas.

                                      Comment


                                        /\ Tiesioginis reisas Pekinas-Vilnius sukelia tik ironišką šypseną, bet tik su vienu persėdimu — kodėl gi ne. Klausimas, ar ir dabar nėra tokios galimybės, pvz per Maskvą, Stokholmą, Helsinkį, Berlyną, Stambulą, Frankfurtą prie Maino, etc.?
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                          Įsiskaityk, ką sako pareigūnė: "svarstome galimybes suaktyvinti mūsų darbą", "sudominus galima galvoti".

                                          O šitas sakinys


                                          dvelktų Naujaisiais Vasiukais - bet paskaitom, kad čia taip tarpusavy pakalbėjo direktorė su ambasadore (dvi pareigūnės, su aviacija nieko bendro neturinčios), ir suprantam kad čia tik šiaip norų deklaravimas.
                                          Pats faktas, kad apie tai kalbama jau yra gerai. Iki šiol apie tai niekas net nekalbėjo. Gal anksčiau ar vėliau ir atsakingos institucijos ko nors imsis.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X