Nesveikas noras užkariauti pasaulį, prisižiūrėjus Pinkio ir Makaulės filmukų? Gal reikėjo atitolinti frontą nuo savo teritorijos, geresnio priėjimo prie Baltijos jūros. Kam jiems Čečėnija? Na galima aiškint tuo, kad jei paleisi vienus, tai ir kiti iš paskos lakstyt pradės. Kam jiem Karaliaučius?
Kiek su seneliu kalbėjau, tai Baltijos šalys prisijungė taikingai, nes buvo pasakyta "Neprisijungsite savo noru, prijungsime prievarta ".
Nezinau del Latvijos ir Estijos, taciau netgi ziurint is technines (t.y. teisines) puses, Lietuva savo noru niekada prie SSRS neprisijunge ir buvo jega okupuota, sulauzant tuo metu galiojancia salies konstitucija. Apie joki "taiku ir svanoriska" prisijungima cia negali buti net minties.
Kiek su seneliu kalbėjau, tai Baltijos šalys prisijungė taikingai, nes buvo pasakyta "Neprisijungsite savo noru, prijungsime prievarta ".
Čia panašiai kaip apiplėšiant ar išprievartaujant - sakai atkišęs peilį po kaklu "savo noru nesutinki, tai papjausiu" ir gaunasi, kad nusikaltėlis jau nebenusikaltėlis ir auka "patinorėjo" taip sakant savo noru, laisva valia
Litvinenkos atveju jie išdrįso nužudyti D. Britanijos pilietį pačios Britanijos teritorijoje. Jandarbijevas, Ščekočichinas, Politkovskaja, Litvinenka. Rusija tapo teroristine valstybe.
Čia jau panašu į komunistų bandymus įrodyti, kad lietuviai nenorėjo nepriklausomybės nuo USSR, nes panašiai tuo metu kalbėjo Brazauskas Dalai Lama tėra vienas žmogus, o jo nuomonės vertė yra lygi bet kurio tibetiečio nuomonės vertei. Nei kiek neabejoju, kad, surengus referendumą dėl nepriklausomybės Tibete, jo rezultatas būtų panašus į analogiško referendumo, surengto Lietuvoje USSR žlugimo laikais. Kol tokio referendumo nebus surengta, apie Tibeto "savanorišką" pasilikimą Kinijoje galės kalbėti ne tik Dalai Lama, bet ir senelis šaltis, ir Mikė Pukuotukas, bet, deja, žmonės, bent kiek besigaudantys demokratijos pagrinduose, į tokias kalbas dėmesio tikrai nekreips.
Ech svolacius tas Dalailama, parsidave komunistams. Ivanauskaite (Jurga) ir Co. parodytu jam is kur kojos dygsta
Beje, atsitiktinumas ar sutapimas, bet labai labai daznai Tibeto laisves gynejai kazkodel tuo paciu pasisako ir pries JAV uzsienio politika bei (Lietuvos atveju) labai atkakliai gina tokius individus kaip Paxas (mano mineta Ivanauskaite ir kazkoks ex-kriminaldemokratu politinis lyderis).
Apskritai, tokiais sukaliojimais nieko nepasieksim. Politika taip neveikia. Tibetas yra ir turbut visada bus KLR dalis. Kalbeti reiktu apie tai, kaip issugoti ju unikalia kultura ir paprocius, kuriu Kinija galbut negerbia. Tiesiog panasu, kad Dalailama visgi eme mastyti zemiskomis, o ne kosminemis realijomis.
Akivaizdu, kad Kinijos komunistų partija žino, jog surengus referendumą dėl nepriklausomybės Tibete, tibetiečiai neštu mieles iš tos komunistinės, imperialistinės, žmogaus teises pažeidinėjančios skylės tą pačią sekundę. Dėl to jie to referendumo taip ir vengia, kitu atveju toks referendumas jiems patiems būtų tik naudingas savo įvaizdžio vakaruose, kuris darosi vis svarbesnis jų ekonomikai, gerinimui. Kiek Dalai Lamos nuomonė yra jo paties, o kiek - įtakota nelegaliosios okupantės komunistinės Kinijos spaudimo, tikrai nėra aišku, bet bet kokiu atveju, nematau, kodėl jo ta nuomonė turėtų turėti kažkokį tai svorį. Klausyti jo kaip kažkokio tai tibetiečių balso yra tas pats, kas sakyti, jog Bačkio nuomonė reprezentuoja visų lietuvių nuomonę
Beje, atsitiktinumas ar sutapimas, bet labai labai daznai Tibeto laisves gynejai kazkodel tuo paciu pasisako ir pries JAV uzsienio politika bei (Lietuvos atveju) labai atkakliai gina tokius individus kaip Paxas (mano mineta Ivanauskaite ir kazkoks ex-kriminaldemokratu politinis lyderis).
Nereikia generalizuoti. Už Tibeto laisvę pasisako visi, suprantantys pagrindinius demokratijos principus. Jei Ivanauskaitei patinka Paksas, tai tikrai nereiškia, kad ji nėra teisi Tibeto atveju.
Šiaip jau Tibeto/Kinijos situacija yra labai panaši į Lietuvos/USSR situaciją. Net ir argumentai už/prieš yra labai panašūs. Keli pvz.:
1.
Parašė John
Apskritai, tokiais sukaliojimais nieko nepasieksim. Politika taip neveikia.
Parašė A. Brazauskas
Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia turės gerai sugyventi su kaimynais. Kažin ar tai pavyks, jei kelsime balsą prieš tarybinę armiją.“
2.
Parašė John
Tibetas yra ir turbut visada bus KLR dalis.
Parašė A. Brazauskas
Kuriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini“.
3.
Parašė John
Tiesiog panasu, kad Dalailama visgi eme mastyti zemiskomis, o ne kosminemis realijomis.
Parašė A. Brazauskas
Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiuriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu.
John:
You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Kinija jokio referendumo nevengia, tiesiog tokio klausimo apskritai niekada net nekilo ir turbut nekils, kaip ir nebus referendumo del Vilnijos krasto Lietuvoje prijungimo prie Lenkijos ar Baltarusijos . Anyway, politiniai klausimai nesprendziami tokiomis frazemis kaip tavo. Galu gale viskas susiveda ne i demokratines vertybes ar zmogaus teises, o i valstybiu interesus. Tibeto nepriklausomybe nera nei Kinijos, nei JAV, nei ES interesas, todel cia visa Tibeto nepriklausomybes istorija ir baigiasi. JAV buvo naudingas Taivano islikimas nepriklausomu, todel su JAV parama jis toks isliko. Tas pats galioja Izraeliui. Bet tai negalioja Sudano Darfurui ar Somaliui, kurie nera tokie aktualus didziosioms pasaulio galybems (nera ekonominiu interesu, nekelia dideles gresmes musu sliu saugumui, bent kol kas). Deja, tokia dvideidiska yra politika ir tokiame pasaulyje mes gyvenam.
Beje, blitz, Lietuvos politika taip pat labai dviveidiska ir veidmainiska. Pries kelis metus viesint KLR prezidentui (Kinijos KP lyderiui) jam buvo nutiestas raudonas kilimas ir kalbami saldus zodeliai apie tautu draugyste ir poreiki skatinti ekonominius rysius. Tas pas kalbeta ir pries kelis menesius viesint kazkokiam kitam KLR aukstam valdzios atstovui. Kazkodel Adamkus, Landsbergis ir visi kiti gerieji dedules demokratijos ir laisves gynejai "pamirso" ir Tibeta, ir zmogaus teises ir fakta, kad komunistu partija Lietuvoje apskritai uzdrausta (nors tuo paciu tiems "komunistams" is Kinijos kone uzpakalius laize). Kaip neteisinga, ane?
O kodėl Izraelio premjeras Olmertas irgi pasitinka su teroristais Fatah susijusį Mahmoud'ą Abbas'ą su raudonu kilimu ir panašiais priedais, bei lygiai taip pat kalba apie "būtinybę" gerinti ekonominius ir politinius santykius? O ko tu tikiesi? Kad panašaus lygio susitikimuose visi keiksis ir mušis?!
Sutinku, kad pasaulinėje politikoje yra daug veidmainystės ir, kad ji yra valdoma didžiųjų valstybių interesų, bet tai toli gražu nereiškia, kad tokias veidmainystes ir žmogaus teisių pažeidimus reikia sveikinti ir jais džiaugtis Tos veidmainystės smirda, apie tai aš ir kalbu.
You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Negirdejau, kad kas nors Fatah vadintu teroristais (gal painioji su Hamas ). Ir raudonu kilimu Abbasui niekas Izraelyje netiesia, nors siaip gal ir reiktu, nes jeigu ji kas nors nukals, palestinieciai vel liks kaip pasiutes suva be pavadelio su tokiu paciu pasiutusiu seimininku Hamas . Del to Izraelis su juo dar bent kalbasi (su Hamas - ne).
As nesveikinu Tibeto buvimo Kinijos dalimi, tiesiog sveikinu pragmatiska ir sveiku protu grista Dalailamos poziuri, kuris sutampa su praktinemis realijomis.
Fatah turi nemažai teroristinės praeities. Net 1972 Miunchenas buvo suplanuotas jų, ką jau bekalbėt apie daugybę mažesnių teroristinių atakų. Gal Fatah ir mažesnis blogis nei Hamas, bet jis tikrai nėra gėris, todėl mano pavyzdys čia tinka.
...tiesiog sveikinu pragmatiska ir sveiku protu grista Dalailamos poziuri, kuris sutampa su praktinemis realijomis.
...kaip turbūt būtum sveikinęs ir Brazausko identiškus pasisakymus prieš gerus 15 metų. Čia jau kažkas iš serijos "juk sovietai nutiesė mums kelius ir pastatė vaikų darželius!" ir "ką mes darysim be jų naftos?!".
"Praktinės realijos" yra tos, kad Tibetas dabar yra priverstas būti nelaisvoje, nedemokratiškoje šalyje, kurioje yra pamintas jo suverenumas, o ekonominis vystymasis yra sprendžiamas vienos, neišrinktos ir su Tibetu nieko bendro neturinčios partijos. Laisvas Tibetas galėjo sekti pietryčių Azijos pavyzdžiu, bet Kinijos "dėka" liko atsilikęs ir atkirstas nuo pasaulio. Vietoj to, kad tikėtųsi kažkokios su savo kultūra ir tradicijomis nieko bendra neturinčios grupės "malonės" kaip daro dabar, šalis galėjo traukti turistus, skatinti užsienio investicijas, vystyti savo pramonę ir mokslą. Tokios va yra praktinės realijos.
You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Na nereiktu Tibeto lyginti su Lietuva. Musu ir ju padetis gan smarkokai skiriasi. Viskas, ka jie turi, kalnai ir sventyklos, jokiu resursu, jokios industrijos ir, svarbiausia, jokiu galimybiu vystyti kokia nors ekonomine veikla isskyrus turizma. Bet kokiu atveju, net ir gaves nepriklausomybe, Tibetas visa savo ekonomine veikla sietu su Kinija (daugiau fiziskai nera su kuo, nebent kas nors noretu brautis per 10km aukscio kalnus is Indijos puses ). Siandien visos investicijos i Tibeta eina is tos pacios Kinijos, nes daugiau tas krastas nieko nedomina (siaip Kinija yra sukurusi palankias saygas uzsienio investicijos, kurios plusta i kitus salies regionus). Jokia uzsienio kompanija ten nenori statyti nei gamyklu, nei mokslo institucijo, nes vien gamtines salygos bet kokias pastangas vercia niekais. Uz milijardus $ nutiestas siuolaikiskas gelezinkelis ir idiegtas GSM tinklas. Bet atsirado tokiu, kurie tai eme matyti kaip "komunistines Kinijos" tolesne ekspansija (lyg tibetieciams nereiktu mobiliuju telefonu ar interneto). Na tiesiog neisivaizduoju, ka ten Tibetas pats vienas sukurtu, kai net ryziai tokiomis kalnu salygomis neauga, jau nekalbant apie keliu ar gelezinkeliu tiesima. Butu ziaurus skurdas ir vargas.
Na nereiktu Tibeto lyginti su Lietuva. Musu ir ju padetis gan smarkokai skiriasi. Viskas, ka jie turi, kalnai ir sventyklos, jokiu resursu, jokios industrijos ir, svarbiausia, jokiu galimybiu vystyti kokia nors ekonomine veikla isskyrus turizma. Bet kokiu atveju, net ir gaves nepriklausomybe, Tibetas visa savo ekonomine veikla sietu su Kinija (daugiau fiziskai nera su kuo, nebent kas nors noretu brautis per 10km aukscio kalnus is Indijos puses ). Siandien visos investicijos i Tibeta eina is tos pacios Kinijos, nes daugiau tas krastas nieko nedomina. Jokia uzsienio kompanija ten nenori statyti nei gamyklu, nei mokslo institucijo, nes vien gamtines salygos bet kokias pastangas vercia niekais. Nutiestas siuolaikiskas gelezinkelis ir idiegtas GSM tinklas. Bet atsirado tokiu, kurie tai eme matyti kaip "komunistines Kinijos" tolesne eksmansija. Na tiesiog neisivaizduoju, ka ten Tibetas pats vienas sukurtu, kai net ryziai tokiomis kalnu salygomis neauga.
Deja, ką darytų Tibetas, atsiskyręs nuo Kinijos, yra Tibeto reikalas. Tiek aš, tiek tu, tiek Kinijos komunistų partija, visi esame pašaliniai žmonės, besikišantys į kitos valstybės reikalus. Jei žmonės nuspręstų, kad jie negali išlikti atsiskyrę nuo Kinijos, jie tai pasakytų referendume, kuris jiems privalo būti surengtas. Kitaip okupacija liks nelegali, lygiai taip pat, kaip ir Lietuvos/Sovietų Sąjungos atveju, ir jokie GSM tinklai, geležinkeliai, vaikų darželiai ar paminklai komunistams miestų aikštėse to nepakeis, nes net jei ir Kinija paverstu Tibetą turtingiausiu regionu pasaulyje, be referendumo okupacija liktų nelegali.
You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment