Parašė Kaimai
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Mokslas ir visata
Collapse
X
-
Tai čia tiesiog iš kelių raktinių žodžių sukuria istoriją. Kaip dall-e iš kelių raktinių žodžių sudeda vaizdą. Man didesnį įspūdį daro AI gebėjimas iš nuotraukos išimti tekstą (ok čia jau old), arba Photoshop gebėjimas gana realistiškai užpildyti iškirptas vietas nuotraukoje (ribotai, bet vistiek).
Comment
-
Parašė Evier Rodyti pranešimąTai čia tiesiog iš kelių raktinių žodžių sukuria istoriją. Kaip dall-e iš kelių raktinių žodžių sudeda vaizdą. Man didesnį įspūdį daro AI gebėjimas iš nuotraukos išimti tekstą (ok čia jau old), arba Photoshop gebėjimas gana realistiškai užpildyti iškirptas vietas nuotraukoje (ribotai, bet vistiek).
Chatas yra tik įdomus interfeisas šitai sistemai. Bet pamatiniame lygmenyje kiek girdėjau jį pradeda naudoti Tesla savo autopiloto sistemose, kad jų AI vertindamas situacijas eisme "pasitartų" su savimi (paprastai šnekant). Šitas dalykas taip pat įneš neįtikėtiną revoliuciją ugdyme: kiekvienas mokinys galės turėt po personalizuotą botą, su kuriuo galės realiu laiku diskutuoti visomis temomis. Esmė šito boto bus ta, kad jis galės suprasti ką ir kiek mokinys supranta ir nesuprantamus dalykus paaiškinti paprasčiau (arba sudėtingiau jeigu reikia). Taip pat jau yra pavyzdžių iš kiek senesnių šitos sistemos versijų, kur buvo duodami perskaityti tūkstančiai mokslinių straipsnių ir prašoma rasti ryšius tarp jų.
P.S. Ta pati sistema naudojama ir vaizdų generavimui iš teksto. Čia kur buvo irgi prieš kurį laiką tos pačios įmonės publikuoti įrankiai.Paskutinis taisė Creatium; 2022.12.03, 10:58.
- 2 patinka
Comment
-
AI yra AI, nes jis yra pajėgus priimti savo sprendimą, kuris tam tikra prasme iš anksto nebuvo suprogramuotas. Pavyzdys galėtų būti kameros, atpažįstančios automobilio numerius ir pakeliančios šlagbaumą, kokios yra prie prekybos centrų. Yra galimybė tai suprogramuoti, bet galima tai padaryti ir AI pagalba. AI tiesiog 'sumaitinamas' tūkstančiais nuotraukų su mašinų numeriais ir jis pats išmoksta juos atskirti ir tiksliai identifikuoti. AI esmė yra, kad jis turi pats išmokti kažką daryti, o kad išmokti - jam reikia pateikti milžinišką kiekį duomenų.
Comment
-
Lietuvių mokslininkams – tarptautinis pripažinimas už kovą su pavojingais virusais: tyrimas publikuotas prestižiniame žurnale „Nature“
Viename labiausiai cituojamų ir įtakingiausių pasaulyje mokslo žurnalų „Nature“ buvo publikuotas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Giedrės Tamulaitienės ir kolegų bei Izraelio mokslininkų iš Weizmanno mokslo instituto straipsnis „Activation of Thoeris antiviral system via SIR2 effector filament assembly“ („Thoeris antivirusinės sistemos aktyvavimas susidarant SIR2 efektoriaus filamentui“).
Mokslininkai nustatė iki tol nežinomą bakterijų apsaugos sistemos Thoeris (pavadintos egiptiečių deivės, saugančios gimdymus ir vaisingumą, vardu) aktyvaus efektoriaus struktūrą ir pasiūlė aktyvavimo mechanizmą.
Be jau gerai žinomų genų ir genomų „žirklių“ – restrikcijos-modifikacijos, CRISPR-Cas sistemų, šiuo metu yra atrasta daugiau nei 100 apsaugos sistemų, kuriomis bakterijos ginasi nuo virusų. Dr. G. Tamulaitienė su kolegomis tyrinėja bakterijų apsaugos sistemą Thoeris, kurią sudaro TIR baltymas jutiklis ir SIR2 baltymas efektorius. Jutiklis „pajautęs“ viruso infekciją pasiunčia „žinutę“ – susintetina unikalią mažą molekulę gcADPR. Šią žinutę-molekulę atpažįsta kitas sistemos baltymas SIR2 efektorius, kuris pradeda degraduoti bakterijos gyvybingumui būtiną kofaktorių NAD.
Tad viruso infekuota bakterija „pasiaukoja“ – žūsta nespėjus virusui pasidauginti, tačiau taip suteikia galimybę išgyventi kaimyninėms bakterijoms ir išsaugoti jų populiaciją. Iki šiol nebuvo žinoma, kaip Thoeris efektorius perskaito jam pasiųstą „žinutę“ ir atlieka savo funkciją – išnaudoja ląstelei gyvybiškai svarbų NAD kofaktorių tik esant viruso infekcijai.
- 5 patinka
Comment
-
CERN planuose – dar vienas greitintuvas: apims plotą didesnį nei Vilnius kartu su Kaunu
Prieš 70 metų duris mokslininkams atvėre didžiausia laboratorija po žeme - CERN. Vienu didžiausių šios įstaigos pasiekimu laikoma 2012 m. aptikta „nesugaunamoji“ dalelė – Higgso bozonas. Dabar mokslininkai nori statyti 90 km ilgio Ateities žiedinį greitintuvą (angl. Future Circular Collider, FCC) Higgso bozono dalelei tirti. Visgi kai kurie kritikuoja idėją į šį projektą investuoti 17 mlrd. JAV dolerių, skelbia „Deutsche Welle“ (DW).
K. Descho teigimu, tolesni Higgso bozono tyrimai galėtų atskleisti daugiau informacijos apie visatos kilmę ir tamsiąją medžiagą, apie kurią žinome labai mažai.
Vokietijos elektronų sinchrotrono dalelių fizikos direktorė Beate Heinemann pridūrė, kad būsimi CERN tyrimai gali paaiškinti, kodėl stebime daugiau materijos nei antimaterijos, nes tai reiškia, kad „kažko trūksta“.
Comment
Comment