Ou main got. Nu ir prispangot Jūs čia
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Mokslas ir visata
Collapse
X
-
JEi kam idomu cia NASA transliacijos is kosmoso Viena karta maciau jau zeme O kai astronautai dirba tai rodo stoties buvimo vieta zemelapije Dabar 16.19 rodo apie erdvelaivi Visai nieko
http://www.nasa.gov/multimedia/isslivestream.asx
P.S atidaro per winamp'aPaskutinis taisė DSaulius; 2009.03.16, 16:23.- Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
- Rusija su Amerika kariauja.
- Ir ką, kaip ten reikalai?
- Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
- O amerikiečiai?
- Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.
Comment
-
Nežinojau į kurią temą dėti, bet gal čia tiks.
Taigi vėl iš "Statistika ir jos taikymai I" knygos, toks uždavinukas:
Į vieną karalystę užklydo drakonas ir užsisakė pietums karalaitę. Karalystėje buvo skubiai organizuotas atvirasis konkursas karaliaus žento pareigoms (būtina sąlyga - sumedžioti drakoną). Atsirado pretendentas, kuris drakoną sumedžiojo. Pasičiupo liežuvį ir nuskuodė į rūmus. O ten - dar devyniolika pretendentų. Ir visi su daiktiniais įrodymais - kas su dantimi, kas su ausimi, kas su nagu. Sprendimus toje demokratiškoje karalystėje priimdavo trys asmenys: karalius, karalaitė arba juokdarys. Kuriam metas spręsti, lemdavo mestas kauliukas: jei atsiversdavo 6, 5 arba 4 akutės, spręsdavo karalius, jei 2 arba 3 - spręsdavo karalaitė, jeigu 1 - juokdarys. Karalius pretendento paieškai žadėjo naudoti psichologų sukurtus testus (tikimybė, kad nustatys tikrąjį drakono medžiotoją lygi 0.8). Karalaitė buvo pasiryžusi spręsti, kaip širdis lieps. Širdis karalaitei teisingai liepia 60 atvejų iš šimto. Juokdarys žadėjo problemą spręsti demokratiškai - visus pretendentus išrikiuoti į eilę, užsimerkti ir sviesti kepurę. Į kurį pataikys, tas ir tiks. Žinoma, kad konkursą laimėjo tikrasis drakono medžiotojas. Kokia tikimybė, kad jį parinko juokdarys?
Comment
-
Parašė Valiukas Rodyti pranešimąTikimybė, kad spręs juokdarys - 1/6. Tikimybė, kad juokdarys kepurę pataikys į tikrąjį medžiotoją - 1/20. Tai gal 1/120 ? Nes ne tik kauliukas turi išsiverst juokdario naudai, bet jis dar turi ir pataikyt į tikrąjį karaliaus žentąJūsų,
Analitikas PlėtRa™
Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.
Comment
-
Parašė Vaidas Rodyti pranešimą1/29?
Taisyta> Gal tuomet 1/73?
Comment
-
Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimąO nereikėtų dar įvertinti ir kitų variantų tikimybes ir tada jas sudėti? Nes gali būti, kad rinksis karalius 3/6 ir 0,8 kad pataikys su testais. Bei kad karalaitė rinksis 2/6 ir 0,6 tikimybė, kad jos širdis atspės teisingai. 0,5983333333 gal?
Comment
-
Jau dabar kompiuteris sugeba daug daugiau, nei žmogus. Tačiau kompiuteris nesugeba vieno dalyko- t.y. mokytis. Kada žmogus išmokys kompiuteri "mokytis" įvyks dar vienas lūžis.
Eidvi matosi, kad pats rašei straipsniuką, tikrai gražiai parašei šaunuolis, daug pagrįstų spelionių.
Comment
-
Parašė Vytautas11 Rodyti pranešimąManau, ne tai atneš lūžį. Pagrindinis žmogaus ir kompiuterio skirtumas yra galimybė kurti, generuoti idėjas. Kol "dežė" neišmoks to padaryti pati, tol galime būti ramūs.
Eidvi matosi, kad pats rašei straipsniuką, tikrai gražiai parašei šaunuolis, daug pagrįstų spelionių.
Parašė somis Rodyti pranešimąKokia tikimybė, kad jį parinko juokdarys?
Comment
-
Parašė Vaidas Rodyti pranešimąKažkaip sugebėjau tą dalį apie kauliuką praleist
Taisyta> Gal tuomet 1/73?
aiškinu sprendimą:
Taikoma Bajeso formulė:
P(Hj|A)=( P(Hj)*P(A|Hj) )/(P(A|H1)*P(H1) + P(A|H2)*P(H2) + P(A|H3)*P(H3) )
šiuo atveju yra taip:
įvykis A - "konkursą laimėjo tikrasis nugalėtojas"
H1 - sprendė karalius
H2 - sprendė karalaitė
H3 - sprendė juokdarys.
P(H3) = 1/6 (tikimybė, metus kauliuką, spręsti juokdariui)
P(A|H3) = 1/20 ( tikimybė laimėti tikrajam kandidatui, kai sprendžia juokdarys)
P(A|H1) = 0.8 - tikimybė laimėti tikrajam, kai sprendžia karalius
P(H1) = 3/6 tikimybė, kad spręs karalius
P(A|H2) = 0.6 tikimybė laimėti tikrajam, kai sprendžia karalaitė
P(H2) = 2/6 - tikimybė, kad spręs karalaitė
P(A|H3) = 1/20 - tikimybė laimėti tikrajam, kai sprendžia juokdarys
P(H3)=1/6 tikimybė spręsti juokdariui.
bet čia tik teoriškai taip reikėtų spręsti. Galima buvo sumąstyti ir mąstant kitaip, sakykime, skaitiklyje bandant surašyti visą naudingą baigtį, o vardiklyje - visas galimas baigtisPaskutinis taisė somis; 2009.03.25, 21:36.
Comment
-
NASA Mėnulyje augins agurkus
NASA Mėnulyje augins agurkus
Specialiuose šiltnamių konteineriuose ketinama auginti būsimosios Mėnulio bazės gyventojų stalui skirtus agurkus, pomidorus ir kitas daržoves. Scanpix nuotr.
JAV mokslininkai planuoja pastatyti Mėnulyje specialius šiltnamių konteinerius, kuriuose galėtų augti ne tik gėlės, bet ir būsimosios Mėnulio bazės gyventojų stalui skirti agurkai, pomidorai ir kitos daržovės.
Astronautų maistas per kelis dešimtmečius smarkiai pasikeitė: maitinamieji milteliai ilgainiui užleido vietą pusiau skystoms maisto tyrėms, tačiau dabar amerikiečių mokslininkai nori miniatiūriniuose kosminiuose šiltnamiuose pradėti auginti tikras daržoves, praneša „Physorg.com“.
Kosminius šiltadaržius kuriantys JAV specialistai tikisi, kad ateityje Mėnulio ir Marso bazėse įsikūrė kolonistai iš Žemės galės savo valgiaraštį praturtinti pačių išsiaugintomis daržovėmis ir žalumynais. Ir tai anaiptol nėra tolimi planai: JAV bendrovė „Paragon Space Development Corporation“ pristatė pirmąjį kosminį šiltnamį, kurį planuoja po kelerių metų nugabenti į Mėnulį. Tai bus pirmasis žingsnis į daržininkystę ir augalininkystę Mėnulyje.
„Paragon“, jau anksčiau bendradarbiavusi su NASA vykdant biologinius eksperimentus JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaiviuose ir Tarptautinėje kosminėje stotyje, savo kosminį šiltnamį pavadino „Mėnulio oaze“ (Lunar Oasis). Tai į stiklainį panašus sandarus 46 cm aukščio konteineris, sutvirtintas trikampio formos aliumininiu rėmu. Jis sukurtas taip, kad galėtų saugiai į Mėnulio paviršių pristatyti laboratorinį augalą ir apsaugoti jį nuo išorės poveikio augimo metu.
Pirmoji „Mėnulio oazė“ dalyvaus „Google Lunar X Prize“ konkurse, kurio dalyviai, norintys laimėti didįjį 20 mln. dolerių prizą, turi iki 2012 m. gruodžio 31 d. į Mėnulį nugabenti veikiantį mėnuleigį. „Paragon“ susitarė su šių varžybų dalyve bendrove „Odyssey Monn Ltd.“, kad jos kosminis laivas į Mėnulį atskraidins ir pirmąjį kosminį šiltnamį. Jei misija pavyks, pirmasis Mėnulyje pražydęs augalas bus... rapsas. „Paragon“ specialistų teigimu, jis yra pakankamai atsparus tokiai kelionei.
Kurdama kosminį šiltnamį „Paragon“ bendradarbiavo su Arizonos universiteto (JAV) mokslininkais. Universiteto Kontroliuojamos aplinkos agrokultūriniame centre kuriami ir nuosavi kosminių šiltnamių variantai. Čia buvo pagamintos moderniausios hidroponinės augalų „auginimo kameros“, kurias dabar naudoja Amundseno-Scotto bazėje Antarktidoje gyvenantys mokslininkai.
Pasak Arizonos universiteto profesoriaus Gene A. Giacomelli, itin atšiaurios sąlygos Pietų ašigalio regione – didelis šaltis ir žemas slėgis – padeda geriau pasiruošti augalų auginimui Mėnulyje. Amundseno-Scotto bazėje veikiančiame šiltnamyje kiekvieną savaitę išauginama po 27 kg pomidorų, agurkų, paprikų, salotų, braškių bei kitų daržovių ir žalumynų. Tokio jų kiekio pakanka, kad 75 bazės gyventojai kasdien gautų po dvi šviežių salotų porcijas.
„Tai nėra mokslinė fantastika, – tvirtina kosminių šiltnamių projektus komentuojantis profesorius G. A. Giacomelli. – Mes jau dabar turime gyvybės palaikymo kitose planetose technologiją, kurią galėtume pradėti naudoti vos tik jas pasiekę.“
Augalų auginimas nežemiškoje aplinkoje susiduria su daugeliu problemų, tačiau pati svarbiausia – vandens tiekimo užtikrinimas svetimoje planetoje įrengtame kosminiame šiltnamyje. Ekspedicija į Marsą truktų 3 metus, todėl į kelionę paimti augalai turėtų atlikti ne vieną darbą – šalinti toksinus iš kosminio laivo oro, perdirbti atliekas, gaminti deguonį, kaupti maistingąsias medžiagas ir auginti maistą astronautams.
Kosminių šiltnamių programa tampa vis aktualesnė: NASA planuoja iki 2020 m. pradėti naują pilotuojamų skrydžių į Mėnulį programą ir pastatyti jame nuolat veikiančią bazę, o pirmąjį pilotuojamą skrydį į Marsą ketina surengti iki 2030 m., primena „Physorg.com“.
Šaltinis: http://www.valstietis.lt/Rubrikos/Pa...augins-agurkusI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Valiukas Rodyti pranešimąŠaltinis neblogasI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
Comment