Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Mokslas ir visata

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Rodyti pranešimą
    Ar kalbi apie anglies nanovamzdelių darinius?
    Tikrai taip

    Comment


      skaiciau straipsni. Gaila ir as nesu specas, bet pasakyciau tik tiek kad ideja yra paselusi. Tik nemanau kad verta taip daryt. Uraganas gal ir nenunestu, bet ar butu i ka isitvirtint gerai, koks tas liftas butu, kokia svyravimu amplitude..

      Comment


        Nzn ar cia raso bet pagal ideja tas liftas tai kitaip tarian svytuokles principu veiktu, viena gal pritvirtintu prie zemes (juroj esancios platformos) o kita lyno (nano lyno) gala pritvirtintu prie kosmoso erdvej esanti masyvu svarmeni del zemes sukimosi lynas butu pastoviai itemtas ir joks uraganas nenunestu, del to ir iesko stipresnio lyno nei plienas nes iscentrines jegos plienini kabeli tiesiog sudraskytu ir jis tam netinka. O liftas judetu tuo lynu panasiai kaip elektromagnetiniai trukiniai kadangi nano kabelis pasizymetu labai geromis elektrinemis savybemis. Ir aplamai dabar daug budu yra sugalvota kaip paleisti i kosmosa daiktus taciau del neaiskiu priezasciu net nebandoma. Kaip pavyzdi paminesiu elektromagnetines patrankos modeliu grystus modeliavimus (tarpkitko elektromagnetines patrankos jau bandomos USA armijoje).

        Comment


          Apie gyvenimą ateity

          Ar žinote, kas žemėje evoliucionuoja greičiausiai? O gi tai yra žmogaus smegenys. Jie kinta sparčiausiai ir visai nenuostabu dėl ko. Su lyg kiekviena diena mes juos vis labiau apkrauname. Prieš 100 metų tikriausiai tik vos kelių procentų lietuvaičių darbas buvo protinis, kai tuo tarpu šiais laikais vos keli procentai dirba žemės ūkyje ar panašioje srityje nereikalaujančių ypatingų protinių sugebėjimų. Mes jau neįsivaizduojame kaip galėjome vos prieš dešimt metų gyventi be mobiliakų ir kompų. Jeigu dabar kas tai atimtų iš mūsų- mes taptumėm lyg be rankų. Gyvenimas keičiasi labai sparčiai. Tačiau prisisekit saugos diržus, nes jo kitimo tempai tik greitės. Kodėl? Todėl, kad 92%! kada nors žemėje gyvenusių mokslininkų yra gyvi šiandieną. Beto, jie į mokslinius tyrimus įkinkė kompiuterius. Besivystančios šalys, tokios kaip Kinija ir Indija su savo milžinišku potencialu po truputi pradeda atsigręžti į mokslą. Mano nuomone per artimiausius 30 metų turėtų įvykti trys svarbūs lūžiai:

          1) Visų pirma turėtų būti išrastas kažkas panašaus į "amžiną variklį". Na, gal ne visai amžinas ir ne visai variklį, tačiau efektyvų ir didelių resursų nereikalaujanti energijos gavybos būdą. Manau žinant padėti su nafta bei dujomis, tai turėtų būti stiprus prioritetas.

          2) Manau, kad per šiuos trisdešimt metų turėtų atsirasti galimybė "susimodeliuoti" savo vaikus. T.y. ateisit su žmonele pas daktarą, o jis ant kompo jums sumodeliuos, kad jūsų vaikas būtų protingas, gražus ir sveikas. Bus patobulintas Jūsų DNR ir štai, turėsit šaunų vaiką. Bet ar tai žmogiška? Manau taip! Visi žinome paprastą evoliucijos taisyklę- išlieka stipriausi. Tačiau žmonės ją iškraipė. Jeigu dar prieš 100 metų mūsų protėviai gimdavo šeimose su 10 vaikų ir juose išgyvendavo stipriausi, tai šiais laikais vaikas gali gimti be rankyčių ir be kojyčių. Ir tai jo tikrai nepražudys, kaip kad pagal žiaurias gamtos taisykles turėtų būti. Negana to, jis susilauks palikuonių, kuriems perduos savo nesveikus genus. Taip žmonija po biški išsigims. O tai sustabdyti galima tik modifikuojant savo vaiko DNR. Žinoma tokiam žingsniui bus didelis visokių bažnytinių organizacijų pasipriešinimas, bet dėje, kas gi nenori, jog jų vaikai būtų sveiki? Dėl to atsiras nauja "tobulų" žmonių klasė, o tie, kurių tėvai nuspręs šia "paslauga" nesinaudoti, dėje, bet turės susitaikyti su tuo, kad nėra tokie sveiki, gražūs ir protingi. Tiesa sakant ir dabar yra panaši situacija. Vieniems "dievas" pagaili kažko, kitiems daug duoda. Tai šiuo atveju dievo vaidmenį turės perimti tėvai.

          3) Negana to, žmonės vis labiau susisies su kompiuteriais. Netgi fiziškai. Jau dabar yra implantuojama visokiausių prietaisėlių, kurie padeda žmonėms lengviau gyventi. Jau dabar yra bandoma suprasti kaip žmogaus smegenys veikia. Kai tai išsiaiškins, atsiras vertimais, kurie prijungus prietaisą prie smegenų leistu kompiuterį valdyti tiesiog galvojant, o ne spaudant mygtukus. Tačiau tai jokios revoliucijos nepadarytų, revoliuciją tikriausiai padarys tai, kad supratus žmogaus smegenis ne smegenys eis pas kompiuterį, o kompiuteris pas smegenis. T.y. argi nebūtų šaunu savo galvoje turėti 1 terabaito hardą, kuriame galėtumėm lengvai talpinti visą informaciją, kuri mus pasiekia. Arba savo galvoje turėti priėjimą prie interneto. Žinau, skamba nežmogiškai. Ir visais laikais buvo tokia pati dilema. Atsiradus telefonui kilo tas pats klausimas "ar nepradės žmonės bendrauti telefonu, pamiršdami natūralius santykius?". Tačiau reikėjo tik laiko, kad jie prie to priprastų.

          4) Jau dabar kompiuteris sugeba daug daugiau, nei žmogus. Tačiau kompiuteris nesugeba vieno dalyko- t.y. mokytis. Kada žmogus išmokys kompiuteri "mokytis" įvyks dar vienas lūžis. Kompiuteris sparčiai pradės mokytis ir bus sukurtas dirbtinis intelektas. Jau dabar jisai yra sukurtas atitinkančio primityvaus žvėrelio protui. Per 30 metų bus sukurtas dirbtinis intelektas pralenkiantys žmogaus intelektą. Tada prasidės sparti robotizacija, kur mūsų darbus pakeis robotai. Bet ar mes liksim be darbu? Atsakymas yra NE. Jau dabar mūsų darbus palengvina kompiuteriai, mašinos ir t.t. Ką veikti visada bus.

          Mano nuomone, tai yra keturi dalykai, kurie per artimiausius 30 metų turėtų revoliucionuoti mūsų gyvenimus. Jeigu Jūs išgyvensit tuos trisdešimt metų, tai galit tikėtis gyventi ligi 110 ar net ligi 130 metų. Sugedus kokiams nors jūsų organui- jis tiesiog bus išaugintas naujas, arba dar papraščiau "atprintintas" su 3D spausdintuvu, kurio rašalas bus padaugintos jūsų ląstelės. Jūs nešiosit drabužius, kurie stebės jūsų sveikatos būklę kiekvieną žingsnį, o nutikus nelaimėi duos signalą pagalbai, kuri atvyks per 10 kartų trumpesni laiką. O atvykę jūsų kraują pakeis pakaitalu, kuriame bus 3 kartus daugiau deguonies ir kuris... jus užšaldys, taip leidžiant sutaupyti laiko, kol nugabens iki ligoninės, jeigu ligoninė nebus tiesiog mašinoje, nes gydytojai robotinių rankų pagalbą operacijas galės atlikti per atstumą. Ir visą tai yra kuriama jau šiandiena.

          P.S. dauguma teorijų yra tik mano nuomonė, susikurta remiantis girdėtais faktais, dėl to jos gali būti ir nevisai teisingos.

          Comment


            Tu čia gana toli į ateitį pažvelgei, aš turiu kiek "artimesnę" viziją - visų pirma - atsisakymas fizinių (ir asmeninių) duomenų saugyklų, t.y., visi failai, kuriuos dabar nešiojamės savo USB raktuose, nešiojamų kompiuterių diskuose ar kitokiose laikmenose, ilgainiui nuguls nuotoliniuse serveriuose, prie kurių priėjimas, spartėjančio interneto dėka, taps tiek pat patogus kaip ir tradiciniais būdais. Kitaip tariant - bet kuriame pasaulio kampelyje galėsime loggintis prie savo "Google Account'o" ir tiesiog turėsime savo įprastą darbinę aplinką, tiesiog viskas bus on-line. Kitas žingsnis - su tuo pačiu "Google Accoun'u" loginsimės eidami į naktinius klubus, atsiskaitinėdami parduotuvėse, užkurdami automobilį ar naudodamiesi viešuoju transportu, įsijungdami televiziją ir t.t. ir pan. Ir nelabai svarbu kaip pats prisiloginimas vyks - ar pirštų anspaudų, ar akies rainelės nuskaitymo pagalba, ar tiesiog įvedant slaptažodį. Iš esmės jau ir dabar viską darome panašiai, trūksta vieno nedidelio žingsnelio, kuris viską apibendrins ir apjungs į visumą. Didžiausią potencialą čia turi "Google", dėl to visur ir paminėjau "Google Account"

            Comment


              Man Valiuko ateitis labiau prie širdies Edvio variantas labai jau siurealistiškas ir baugus, labiau primenantis fantastinę knygą ar filmą nei tikrovę. Pirmas punktas skamba visai maloniai, tačiau kitur per daug prisisvajota. Kai kurie iš išvardintų dalykų jau įmanomi ir dabar, pvz: ,,vaikų modeliavimas" tačiau nei dabar nei kada vėliau tai nebus legalu, tokie koregavimai iškreiptų žmonių sąmonę, visi būtų panašūs. Taip pat neapsimoka žmogaus tiesiogiai sujungti su kompu- protingumas, kūrybingumas visai nesusija su atmintimi. Toks pasaulis- tinginio svajonė, kai viską padaro mašinos.

              Comment


                Laukiu nesulaukiu 3 punkto išradimų.
                Jūsų,
                Analitikas PlėtRa™

                Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                Comment


                  Valiukui:
                  na, aš nemanau, kad internetas realiai gali pakeisti nešiojamas laikmenas. Geras yra youtube pavyzdys - nors, atrodo, tokios gausybės video yra pridėtos, ir laikomos, bet atsiranda niuansai:
                  1) mėgstamas video gali būti bet kada išimtas iš ne tavo serverio;
                  2) kartais, būna, nori kam nors parodyti tą video, o ten būna dingęs internetas;
                  3) teoriškai tu net neturi teisės į tuos video (negali jų parsisiųsti).

                  Laikmenos yra tuo geresnės, kad už jas moki vieną kartą, o už internetą nebemoki tada, kai ateina didelė ekonominė krizė į tavo kiemą (ne paslaptis, kad ne pagal turtingiausius yra skaičiuojama interneto rinka)

                  Comment


                    Ziurejau vakar dokumentika 'Death of the Sun' (Saules Mirtis) ir buvau sokiruotas tuo ka suzinojau. Visada tikejau kad Saule yra savo gyvavimo vidurineje stadijoje (5/10 milijardu metu, taciau galvojau kad zmonija gali gyvuoti bent dar 3-4 milijardus iki tol kol Saule prades plestis ir kaisti.

                    Taciau pasirodo kad dabar esame (4.5/11), bet turime tik 1mlrd. metu issikraustyti is savo planetos. Jei to nepadarysime tai vidutine temperatura Zemeje +70C reiks kad nebeliks vandens ir zinoma nebeliks nei floros nei faunos. Dar milijardas ir musu Zeme prades lydytis. Dar keletas ir ja praris didejanti saule (arba Zeme pasinaudos sumazijusia Saules gravitacija ir pasistumes toliau nuo jos).

                    Zinoma galimybe kad nesusinaikinsim ar nebusim sunaikinti iki to laikotarpio yra maza, bet bandau zvelgti i islikimo teorija Saules atzvilgiu.

                    Taigi pirmas zingsnis yra apgyvendinti Menuli ir Marsa bei sudaryti pastovia jungti tarp siu kunu (panasiai kaip dabar tarp Zemes miestu). Paskui galima galvoti kaip palikti Saules Sistema.

                    Galu gale isvada yra tokia, kad viskas yra laikina. O jeigu ir pasiseks zmonijai, tai jie jau niekuomet negales pamatyti nuostabios musu Zemes gamtos ir bus visiskai kiti padarai mastantys apie visiskus kitus dalykus. Islikimas yra imanomas, bet ne cia, kur dabar visi esame.

                    I wouldn’t want to belong to any club that’d have me as its member. - Groucho Marx

                    Comment


                      Mindoza,
                      Issigandai kad po milijardo metu, tpfu o as maniau kad po 900 mln...
                      Bajeris nedidelis
                      Siaip po 5 mlrd metu apskritai mokslininkai mano kad zvaigzdziu kurimosi procesas sustos, ir prades viena po kitos gesti iki kol paliks visur tamsa.
                      Dar vienas faktorius tai, kad Andromedos zvaigzdynas arteja, ir neaisku kas gali buti po susidurimo. Zmones masto ne apie baze menulyje o pvz Saturno palydove Titane, bet ir tai laikina.
                      Siaip ar taip viskas turi savo pabaiga, zmones, ja turi taip pat. Ar mes susinaikinsime patys ar ne, neturi reiksmes.

                      Comment


                        Eee... maksimum žmonijai duodu keliasdešimt tūkstančių metų O gal koks meteoras ir greičiau pataikys, va tai vaizdų būtų.

                        Comment


                          Nu pradzioje reik menuli kolonizuot o paskui pradet apie Titanus ir Marsus svajot Kaip manot ar tiesa kad is menulio amerikonus isvijo ?
                          - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                          - Rusija su Amerika kariauja.
                          - Ir ką, kaip ten reikalai?
                          - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                          - O amerikiečiai?
                          - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                          Comment


                            DSaulius kokia prasme kolonizuot planeta kuri neturi atmosferos ir vandens? Manau jei jau kolonizuos tai toliau. Mano nuomone amerikieciu is menulio nieks nevijo, pasivaideno ir tiek. Gal radiacija paveike
                            Rat - puikus zmogaus pesimizmo pavyzdys

                            Comment


                              Parašė Naujokelis Rodyti pranešimą
                              Mano nuomone amerikieciu is Menulio nieks nevijo, pasivaideno ir tiek. Gal radiacija paveike
                              Lengvatikys parasytu "Idomiausia kad radiacija Menulyje, o vaidensi esantiems Zemeje. Gal Menulio dulkiu apsiuoste?" ar papasakotu apie straipsni, kuriame atpasakotas taksisto, kuris sovietiniais laikais dirbo Lunoxodo vairuotoju, pasakojimas kaip sesiakoju voru pavidalo butybes gyvenancios pastate panasiame i eskimu ledo trobleles rasytine forma senovine Zemes kalba paprase rusu kraustytis is Menulio su visais savo lunochodais. Bet zmones kurie nera zmones-avys* paklaustu - "Ar Menulis is tikruju yra?" Is tikruju MENULIO NERA!

                              Sakysite mes ji matome. Is principo matome, bet praktiskai kad tai Menulis zinome is asstronomu ir asstronautu kurie gauna dideles babkes Menulio "tyrimams". Menulio akmenys irgi nesiskaito. Tai butu lyg meginimas irodyti dinozauru buvima rodant tritona is balos ar "senovini" kaulo formos akmeni.

                              Kam visa tai? Asstronomija tik atitraukia zmoniu demesi nuo to kas vyksta ju panoseje.


                              *Angliskai butu sheeple, bet Kalbos komisija vadovaujama asmens kurios pati pavarde gali pastumeti pereiti prie kurios nors kitos kalbos, kuri ,kaip ir kitos pasaulio tera Lietuviu kalbos liekanos, ko nepavyko Skruzdeliukui Korikui, nepasirupino surasti tautinio atitikmens. Tad nenuostabu kad lietuviai uzmete baznycias ir dazniau lankosi ne jose o prekybos centruose, kuriu pats pavadinimas yra gresme kuklumu paremtam lietuviskumui.

                              Comment


                                Parašė LuDux Rodyti pranešimą
                                Lengvatikys parasytu "Idomiausia kad radiacija Menulyje, o vaidensi esantiems Zemeje. Gal Menulio dulkiu apsiuoste?" ar papasakotu apie straipsni, kuriame atpasakotas taksisto, kuris sovietiniais laikais dirbo Lunoxodo vairuotoju, pasakojimas kaip sesiakoju voru pavidalo butybes gyvenancios pastate panasiame i eskimu ledo trobleles rasytine forma senovine Zemes kalba paprase rusu kraustytis is Menulio su visais savo lunochodais. Bet zmones kurie nera zmones-avys* paklaustu - "Ar Menulis is tikruju yra?" Is tikruju MENULIO NERA!

                                Sakysite mes ji matome. Is principo matome, bet praktiskai kad tai Menulis zinome is asstronomu ir asstronautu kurie gauna dideles babkes Menulio "tyrimams". Menulio akmenys irgi nesiskaito. Tai butu lyg meginimas irodyti dinozauru buvima rodant tritona is balos ar "senovini" kaulo formos akmeni.

                                Kam visa tai? Asstronomija tik atitraukia zmoniu demesi nuo to kas vyksta ju panoseje.


                                *Angliskai butu sheeple, bet Kalbos komisija vadovaujama asmens kurios pati pavarde gali pastumeti pereiti prie kurios nors kitos kalbos, kuri ,kaip ir kitos pasaulio tera Lietuviu kalbos liekanos, ko nepavyko Skruzdeliukui Korikui, nepasirupino surasti tautinio atitikmens. Tad nenuostabu kad lietuviai uzmete baznycias ir dazniau lankosi ne jose o prekybos centruose, kuriu pats pavadinimas yra gresme kuklumu paremtam lietuviskumui.

                                Comment


                                  Parašė Naujokelis Rodyti pranešimą
                                  Zmogus-avis

                                  Comment


                                    Parašė LuDux Rodyti pranešimą
                                    Zmogus-avis
                                    Žmogus-narkomanas

                                    Comment


                                      As ir prisidesiu

                                      zmogus-slibinas
                                      - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                                      - Rusija su Amerika kariauja.
                                      - Ir ką, kaip ten reikalai?
                                      - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                                      - O amerikiečiai?
                                      - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                                      Comment


                                        Gal neterskit temos ?

                                        Comment


                                          /\ LuDux junkis i Plokscios Zemes Bendruomene, jie vis dar tik kad zeme nera apvali, menulis ir saule yra tik diskai virsuje kurie sukasi aplink musu pasauli o zvaigzdes yra tik taskeliai.

                                          http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth_Society
                                          I wouldn’t want to belong to any club that’d have me as its member. - Groucho Marx

                                          Comment

                                          Working...
                                          X