2012 m. planuojama atidaryti gamyklą Šanchajuje. Joje bus surenkami Volvo C30 ir V70. Jei Volvo turės finansinių problemų, tai galima tikėtis, kad vis daugiau gamybos bus perkeliama į rytus.
2012 m. planuojama atidaryti gamyklą Šanchajuje. Joje bus surenkami Volvo C30 ir V70. Jei Volvo turės finansinių problemų, tai galima tikėtis, kad vis daugiau gamybos bus perkeliama į rytus.
Šanchajuje bus gamykla, kurioje bus gamina automobiliai Azijos rinkai. Europai gamins švedai. Žinoma, kaip bus ateityje spėti gana sudėtinga, todėl geriau nespėliokime.
Švedijos studentai pademonstravo, kaip jie įsivaizduoja ateities mobiliuosius įrenginius. Išmanųjį telefoną primenantis koncepcinis įrenginys, pavadinimu „Rimino“, prisitaiko prie žmogaus poreikių visose situacijose ir tarsi įsilieja į gyvenimą.
Švedijos Umeå universiteto Dizaino instituto studentai siekė įrodyti, kad mobilieji įrenginiai turi būti kuo paprasčiau ir lengviau valdomi, patys „suprastų“, ko vartotojui tuo metu reikia, ir neblaškytų jo pašalinėmis funkcijomis.
Tam „Rimino“ išnaudotų visas išmaniųjų telefonų galimybes ir leistų vienu metu naudoti kelias skirtingas technologijas. Pavyzdžiui, pokalbio metu jo dalyviai galėtų ne tik šnekėti, bet ir siųsti vieni kitiems įvairaus pobūdžio informaciją. Tarkim, pašnekovas žemėlapyje galėtų nupiešti, kur jis tuo metu yra ir kaip pas jį galima ateiti, o šią informaciją realiuoju laiku matytų kitas pašnekovas. Arba užtektų įrenginiui „parodyti“ laiką, kiek dar reikia virti vakarienę, ir jis pats nustatytų priminimą. Taip pat būtų galima sujungti kelis „Rimino“ įrenginius tiesiog sustumiant juos vieną greta kito.
Ekrane būtų galima rašyti tiesiog ranka ar tušinuku. Jis atpažintų ranka parašytą tekstą ir, tarkim, jei tai adresas, – įjungtų žemėlapį bei parodytų, kaip tą vietą pasiekti.
„Rimino“ įrenginys būtų panašaus dydžio kaip kortų kaladė, jo ekranas naudotų el. popieriaus technologiją ir būtų jautrus prisilietimams. Be to, jį valdyti būtų galima ne tik maigant ekraną, bet ir spaudant galinę įrenginio pusę.
Šiandien startuoja naujas technologijų žiniatinklis - http://www.fwd.lt/ Už jo stovi visiems pažįstami Džiugas, Povilas ir tt. Turėtų būti įdomu, besidomintiems technologijomis ir IT.
“The cavalry ain’t coming. You’ve got to do this yourself.” – Chris Gardner
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir ministrai trečiadienį padėjo pirmuosius elektroninius parašus ant Vyriausybės priimtų teisės aktų.
Taip Lietuva žengė svarbų žingsnį vystant el. sprendimus ir prisijungė prie pirmaujančių Europos šalių, -praneša ELTA.
“Įdiegusi elektroninę pasirašymo sistemą ir pereinanti prie elektroninių dokumentų, Vyriausybė tampa puikiu pavyzdžiu kitoms viešojo ir privataus sektoriaus organizacijoms,” – pasirašymo ceremonijos metu pažymėjo Premjeras.
Elektroninio pasirašymo sistema sudarys galimybes įforminant ir išleidžiant Vyriausybės priimtus sprendimus atsisakyti Vyriausybės priimtų teisės aktų popierinių variantų, leis taupyti ministerijų valstybės tarnautojų darbo laiką, kadangi ateityje nebereiks gaišti laiko nešiojant priimtus teisės aktus pasirašyti iš vienos institucijos į kitą. Ministrų Kabinetas jiems pateiktus teisės aktus galės pasirašyti elektroniniu parašu bet kuriuo jiems patogiu metu bet kurioje vietoje. Taip pat Vyriausybė įstatymų projektus Seimui ir Prezidento dekretų projektus teiks per elektroninę pasirašymo informacinę sistemą ELPAS.
Įdiegusi Vyriausybės elektroninio pasirašymo informacinę sistemą, Lietuva įsijungė į šioje srityje pirmaujančių ES valstybių gretas. Kaimyninių valstybių – Latvijos ir Lenkijos Vyriausybės kol kas elektroninio parašo savo veikloje nenaudoja.
Tikimasi, kad šis Vyriausybės žingsnis paskatins elektroninių dokumentų plitimą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose.
(...)
„Lietukas“ – nemokama lietuviška operacinė sistema
Žinant, kad Lietuvoje didelė dalis programinės įrangos naudojama nelegaliai, neretai siūloma naudoti legalias nemokamas programas ir operacinę sistemą „Linux“. Niekada šios sistemos nenaudojusiems žmonėms perprasti jos subtilybes turėtų padėti „Lietukas“ – nemokama lietuviška operacinė sistema "Linux" pagrindu.
„Lietukas“ skirtas tiems, kuriems kompiuteris pirmiausia reikalingas naršyti internete, dokumentams rengti, muzikai klausytis, filmams žiūrėti ir panašiai. Jis yra sukurtas "Linux" atmainos "openSUSE" pagrindu, įtraukiant sulietuvinimo priemones, garso ir vaizdo kodekus, „flash player“ įrankį ir kitas kokybiškam darbui reikalingas priemones.
Iš esmės „Lietukas“ yra ta pati „openSUSE“ sistema, tačiau papildyta taip, kad eiliniam naudotojui, ją įdiegus į kompiuterį, nebereikėtų papildomai gaišti diegiant populiarią programinę įrangą, pvz., kodekus, „flash player“. Vis tik ši sistema buvo kuriama pirmiausia todėl, kad būtų galima greitai įdiegti kasdieniam naudojimui paruoštą lietuvišką „Linux“ operacinę sistemą neturint interneto. Tuo „Lietukas“ primena „Baltix“ platinamąjį paketą, tačiau pastarajame ligi šiol naudojama „GNOME“ darbalaukio aplinka, o „Lietuke“ – šiuolaikiška „KDE 4“ grafinė aplinka......Toliau.....
Comment