Šaunu, tik, neduok Dieve, pasitaikys žmogus su psichikos sutrikimais, kai tai bus pritaikyta masinėje gamyboje ir tokiuose dalykuose, kaip automobiliai
Ką gi, malonu, kad japonai daug pastangų skiria neįgaliųjų gyvenimui pagerinti. Bent jau negalvos visą laiką visiškai paralyžiuotas apie savižudybę, turės jo smegenys padirbti
Antradienį mokslininkai pristatė naujos kartos 30 mln. svarų vertės superkompiuterį – jo atmintis atitinką 200 tūkst. asmeninių kompiuterių, o kietajame diske galima sutalpinti viską, ką yra suindeksavusi „Google“ paieška, praneša guardian.co.uk.
Kompiuteriai, kurių kiekvienas kainuoja dešimtis milijonų svarų, šiais metais varžysis tarpusavyje dėl galingiausio pasaulio kompiuterio vardo. Pirmąjį kandidatą – „Constellation“ – sukūrė kompanija „Sun Microsystems“ ir jis kainuoja 30 mln. svarų, o jo kietasis diskas talpina 1,7 petabaito informacijos. Šis kompiuteris antradienį buvo pristatytas Drezdene vykstančioje Tarptautinėje superkompiuterių konferencijoje.
Šis kompiuteris per sekundę gali įvykdyti 421 trilijonų skaičiavimų.
Jis turėtų aplenkti IBM superkompiuterį „280 Teraflop Blue Gene/L“, kuris šiuo metu yra laikomas greičiausiu pasaulio kompiuteriu. Tačiau toks įrenginys reikalauja labai daug energijos – tiek pat energijos suvartoja greitaeigis tarpmiestinis traukinys.
Pirmasis „Constellation“ kompiuteris bus sumontuotas Teksaso universitete. Jis mokslininkams ir inžinieriams padės atlikti nepaprastai sudėtingus skaičiavimus.
---
1 petabaitas (PB ) lygus 1024 TB arba 1 125 899 906 842 624 B. Tai yra maždaug 25 tūkstančiai kompiuterių, kurių diskų talpa yra 40 GB.
Turint omeny tai, kad tai nėra vienas diskas, o milžiniškas sąlyginai nedidelių diskų rinkinys nėra tas 1.7 petabaito taip jau ypatinga
500 GB HDD dabar kainuoja apie 300 Lt, taigi 1.5 petabaito kainuotų 3000 x 300 Lt = 0.9 mln Lt
Na, čia pusiau juokais buvo Žinoma, kad duomenys įspūdingi
Nors man šiaip labiau patinka Google centrinis serveris - milžiniškas pastatas, "prifarširuotas" tūkstančių kompų iš paprasčiausių naminiams kompams skirtų detalių. Kad būtų paprasčiau pakeisti sugedusius komponentus, (kas, turint omeny komponentų kiekį, atsitinka gana dažnai) viskas sutvirtinta naudojant Velcro
Turint omeny tai, kad tai nėra vienas diskas, o milžiniškas sąlyginai nedidelių diskų rinkinys nėra tas 1.7 petabaito taip jau ypatinga
500 GB HDD dabar kainuoja apie 300 Lt, taigi 1.5 petabaito kainuotų 3000 x 300 Lt = 0.9 mln Lt
Leiskite pataisyti kolegą - pigiausias 500gb diskas lietuvoje kainuoja 420lt, tačiau jis nė iš tolo neprilygsta auškto 'performance'o, ilgaamžiams diskams naudojamiems tokiem projektam. Netgi paprastam serveryje (tarnybinėj stoty) naudojami diskai kelis kart brangesni nei paprastame pc. Taip kad daugink tą sumą iš 3, netgi skaičiuojant tiekėjo kainomis
Ir pats superkompiuteris yra procesorių rinkinys, tiesa, sudėtingiausia dalis yra, ko gero, jų darbo sustygavimas
'sustygavimas' čia yra sudėtingiausia techninė pusė. Naudojami paskirstyto skaičiavimo metodai. Todėl nemažai laiko užima net nedidelės užduoties aprašymas.
Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.
Vakar Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje įvyko pasitarimas dėl e-Kauno strateginio plano įgyvendinimo. Šio plano tikslas - sukurti optimalią miesto elektroninę erdvę, užtikrinančią piliečių, visuomenės ir verslo poreikių tenkinimą.
Šiuo metu yra ruošiamas potvarkis dėl darbo grupės, kuri prižiūrėtų ir organizuotų plano įgyvendinimą. Darbo grupei vadovaus Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Šią darbo grupę sudarys mokslininkai, Kauno savivaldybės ir verslo atstovai.
Pagrindiniai keliami uždaviniai yra Kauno miesto internetinio portalo sukūrimas, informacinių technologijų diegimas sveikatos ir švietimo įstaigose, taip pat jų pritaikymas miesto transporto ir komunalinio ūkio sistemoms gerinti.
Transporto srityje artimiausias uždavinys yra elektroninio bilieto įdiegimas, kuris leistų už transporto paslaugas gyventojams atsiskaityti kortele. Šią paslaugą „e-bilietas" jau diegia AB „Autrolis". Norima, kad ateityje už visas visuomeninio transporto paslaugas būtų galima atsiskaityti viena kortele ar net įgyvendinti „miestiečio kortelės" projektą, kuris leistų viena kortele atsiskaityti ne tik už transporto paslaugas, bet ir atlikti smulkius pirkinius.
Taip pat siekiama palengvinti miestiečių atsiskaitymą už komunalines paslaugas. Planuojama įdiegti sistemą, kuri leistų vienu kartu apmokėti visus komunalinius mokesčius (bendros sąskaitos sukūrimas).
Sveikatos įstaigose artimiausiu metu norima įdiegti internetinio rezervavimo apsilankyti pas gydytoją sistemą. Pasak ekspertų šią sistemą nėra labai sudėtinga įgyvendinti, didžiausias trukdis tai įsisenėjusi sistema - priversti gyventojus ir gydytojus naudotis naujove.
Pasirodo didžiausia rakštis kartais esam mes patys
Kauno meras A. Kupčinskas kaip prioretyvą nurodė Kauno miesto internetinio portalo sukūrimą. Šis portalas leis suinteresuotoms pusėms pateikti ir gauti visą informaciją, susijusią su miesto socialiniu, kultūriniu ir ekonominiu gyvenimu. Vartotojai taip pat galės užsisakyti įvairias paslaugas šio portalo pagalba (pvz. rezervuoti viešbutį). Portalas apjungtų ir susistemintų visas mieste diegiamas informacines technologijas.
kaip mane kartais siutina tas lėtumas. E -bilietą žadėjo pernai vasarą. iki šiol jo nėra. Ir neaišku, kada bus. Dar tik kalbama , kad bus elektroninis mėnesinis bilietas, bet kada bus e vienkartinis bilietas , vėl neaišku.
visi siunta , kai lygina su Estija, bet kur nelyginsi, kad pas juos e-bilietas ir miestiečio kortelė atsirado jau prieš 5 metus, pas mus aš neprognozuoju, kada atsiras.
O meras tai iš vis duoda, kalba apie portalą. Portalas yra savaime suprantamas dalykas, esmė yra tame, kad būtų realiai teikiamos paslaugos el būdu (kai nereikia kažkur eiti)
"Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).
UAB “Balticum TV” pristato aukštos raiškos televiziją (HDTV)
Telekomunikacijų bendrovė “Balticum TV” savo abonentams pasiūlė išskirtinę naujieną - aukštos raiškos televiziją (angl. HDTV – High definition television). Aukštesnės raiškos televizija turėtų sudominti šiuolaikinių HD televizorių savininkus.
Aukštos raiškos televizija – tai naujas televizijos standartas, kuris pateikia žymiai geresnę vaizdo transliacijos kokybę, lyginant su analoginės ir skaitmeninės televizijos standartais. Šiš standartas turi penkiskart didesnę vaizdo skleistinę nei įprasta televizija. Pastaroji (PAL ar SECAM standarto) siūlo tik 720x576 pikselių, o HDTV – net 1920x1080.
Aukštesnės raiškos televizija labai plačiai yra paplitusi JAV ir kai kuriose Europos šalyse, o Lietuvoje viena iš pirmųjų ją ištestavo UAB “Balticum TV”.
Liepos mėn. pabaigoje atlikus testavimo darbus, transliacijos rezultatais UAB “Balticum TV” liko patenkinta. Anot Techninės tarnybos direktoriaus V. Alfimovo, visų keturių testinių kanalų aukštos raiškos signalas buvo priimamas be trukdžių.
Pasak V. Alfimovo, aukštos raiškos televizijos perduodamas vaizdas ir garsas yra nepriekaištingos kokybės, netgi aukštesnės nei DVD. HD signalui priimti reikalingas specialus HDTV priedėlis, ir artimiausiu metu “Balticum TV” abonentai jau galės tokius televizorių priedus įsigyti.
UAB “Balticum TV” - telekomunikacijų bendrovė, vienijanti grupę įmonių ir teikianti paslaugas įvairiuose Lietuvos miestuose. Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Šalčininkų regionuose įmonė aptarnauja per 70 000 klientų. Per aštuoniolika darbo metų “Balticum TV” įgijo patirtį, kuri leidžia pasiūlyti dar daugiau paslaugų, kokybišką aptarnavimą ir pažangias paslaugas, paremtas naujomis technologijomis.
Straipsnį parengė dienraštis "Klaipėda", 2007 m., rugpjūtis
When a man lies, he murders some part of the world
Comment