Roterdamo Erasmus universiteto Ekonomikos fakulteto asociacija (The Economic Faculty association Rotterdam, EFR) ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui suteikė 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimą (World Leader Cycle Award) už nuopelnus ekonomikos srityje. Šis metinis apdovanojimas skiriamas pasaulio lyderiams už ypatingus pasiekimus politikos, ekonomikos ir visuomenės gerovės srityse.
„Jūsų dėka, ministre pirmininke, Lietuva pakilo į aukštesnį lygmenį. Jūsų pastangos siekiant atgaivinti Lietuvos ekonomiką ir Jūsų veiksmai švelninant ekonominės krizės padarinius kelia susižavėjimą. Nors Lietuva smarkiai nukentėjo nuo krizės, jos ekonomikos atsigavimas trečiąjį ketvirtį buvo pats sparčiausias Europos Sąjungoje. Daugelį žmonių taip pat labai žavi ir įkvepia Jūsų gilus domėjimasis politikos mokslais, istorija ir žinių ekonomika“, – rašoma EFR laiške Lietuvos Vyriausybės vadovui.
Pasaulio lyderio apdovanojimą anksčiau yra gavę NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmussenas, Pasaulio prekybos organizacijos vadovas P. Lamy, Švedijos ministras pirmininkas F. Reinfeldtas, buvęs Vokietijos kancleris G. Schröderis.
Apdovanojimų ceremonija vyks sausio 31 d. Roterdame, Erasmus universitete. Pasaulio lyderio apdovanojimą Lietuvos Vyriausybės vadovui įteiks buvęs Nyderlandų Karalystės ministras pirmininkas Janas Peteris Balkenende.
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Skamba dviprasmiškai. Kuo čia džiaugtis, jei Vilniaus centre filmuojami atsilikusio Sibiro kaimo vaizdeliai?
Gavo 5 milijonus, tai ir sutvarkykite pagaliau tą rajoną! Ar dabar gal padarysime ten saugomą rezervatą "Sibiro ir Kamčiatkos realijų atkūrimui kino meno priemonėmis"?
Kad to rajono gyventojai nelabai gudrūs. Kai kurie jau seniai galėjo būti milijonieriai - iki 2008 m. patraukliose vietose gyvenantiems už žemę buvo siūlomos apvalios sumos, tačiau branginosi, laukė, kol pasiūlys dar daugiau. Po 2008 m. dosnūs pasiūlymai baigėsi, o potencialūs milijonieriai ir toliau tampo kibirais vandenį iš apšalusių vandens kolonėlių. Šiaip tas rajonas jau darosi egzotika, tik gaila kad žmonės ten nelabai tvarkingi gyvena. Dar kelis dešimtmečius jį pakonservavus bus galima uždirbti vedant turistų grupes - juk įdomu iš šiuolaikinio dangoraižių rajono per porą minučių atsidurti 20 a. pradžios kaime, ypač kai tas kaimas miesto centre .
Kad to rajono gyventojai nelabai gudrūs. Kai kurie jau seniai galėjo būti milijonieriai - iki 2008 m. patraukliose vietose gyvenantiems už žemę buvo siūlomos apvalios sumos, tačiau branginosi, laukė, kol pasiūlys dar daugiau. Po 2008 m. dosnūs pasiūlymai baigėsi, o potencialūs milijonieriai ir toliau tampo kibirais vandenį iš apšalusių vandens kolonėlių. .
Skamba dviprasmiškai. Kuo čia džiaugtis, jei Vilniaus centre filmuojami atsilikusio Sibiro kaimo vaizdeliai?
Gavo 5 milijonus, tai ir sutvarkykite pagaliau tą rajoną! Ar dabar gal padarysime ten saugomą rezervatą "Sibiro ir Kamčiatkos realijų atkūrimui kino meno priemonėmis"?
Daugelyje didelių pasaulio miestų galima rasti "krasnūchų", o džiaugtis reikia, kad apskritai filmuojami filmai Lietuvoje. Ar reikia pastatyti prie operatorių po savivaldybės atstovą, kurie leistų filmuoti tik "gerus" vaizdus: Konstitucijos pr. dangoraižius, brangius automobilius, namus ir kt. prabangius blizgučius?
Ten esančiame šiaudinių iškamšų parkelyje yra padėta dėžutė aukoms. Pabandžius įmesti į ją monetų, prižiūrėtoja pradėjo bumbėt "tik nemeskite tų centrų". Iš pradžių pagalvojom, kad labai krūti jie, mažesnių aukų negu 5 latai (mažiausias banknotas) jiems nereikia. Bet paskui paaiškėjo, kad lietuviai labai mėgsta primesti lietuviškų centų, kurių paskui latviams nėra kur dėt ir išsikeist. "Matyt, lietuviai labai nori visiems parodyti, kad jie iš Lietuvos"
Apie elektroninės šokių muzikos kultūrą rašančio portalo Residentadvisor.net autorius dalijosi savo įspūdžiais iš Lietuvos sostinės.
Daugiau negu milijono lankytojų kas mėnesį sulaukiančiame interneto portale aprašoma, kodėl pastebimas Vilniaus kilimas tarptautinėje elektroninės muzikos scenoje.
Portalo apžvalgininkas Olis Warwickas lankėsi Vilniuje ir aprašė savo įspūdžius iš naktinio Vilniaus gyvenimo.
„Kaip ir daugelyje Rytų bloko miestų, miesto pakraščiuose dėl atšiaurios žiemos sąlygų ir nepakankamos priežiūros dūla pilki daugiaaukščiai“, - niūriais pastebėjimais dalijasi autorius.
„Marga istorija ir rusų okupacija vis dar yra daugelio atmintyje. Atmosfera mieste ir didžiojoje dalyje Lietuvos primena tylų stoicizmą. Tačiau, tai tik iki tol, kol pasiekiate miesto centrą, kuriame didinga senamiesčio architektūra triumfuoja prieš modernių pastatų funkcionalumą“, - tęsia O.Warwickas.
Vilniaus centrą publikacijos autorius apibūdino kaip daugumos naktinių klubų, barų ir užeigų vietą. Tai, anot jo, sukuria terpę daugumos vietinių kūrybingam laisvalaikiui.
„Kaip ir kituose Europos miestuose, mieste jaučiamas kosmopolitiška atmosfera. Ją galima pajausti kiekvienoje akmenimis grįstose senamiestį apvijusiose gatvėse įsikūrusiose kavinėse. Senamiestyje knibžda stilingai apsirengusių į trečiąją dešimtį įžengusių miestiečių būriai. Dauguma jų rankose turi po nešiojamąjį kompiuterį, kalbasi mobiliaisiais telefonais arba susitinka su draugais“, - rašoma portale.
Apžvelgdamas Vilniaus elektroninės muzikos sceną, O.Warwickas pažymi, kad Lietuvos sostinėje šios muzikos kultūra niekuo neatsilieka nuo kitų Europos miestų. „House ir techno muzika visada sparčiai plito Rytų Europoje. Tačiau, nieko nebestebina ir tai, kad šiame mieste, kuriame drum & bass stilius laikomas ganėtinai kraštutiniu, savo vietą rado dubstep muzika
Comment