Ir toliau rūkyk žolę, hipi.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Tax the Rich iniciatyva
Collapse
X
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąIr toliau rūkyk žolę, hipi.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Ignalina Rodyti pranešimąSu bolševikomuniagomis neverta diskutuoti be asmeniškumų.Paskutinis taisė ifl; 2024.07.31, 19:51.
- 4 patinka
Comment
-
Heh, tie patys, kurie čia aiškina kaip protu sunkiai suvokiamas neapmokestinamas turtas ir pelnas yra gerai, o tam nepritariamtys yra komunistai ir naciai, kitose temose drąskosi maikes už progresinius, taršos, būsto ir kitokius mokesčius.
Padarant memą iš to:
- milijonas eurų neapmokestinamo pelno - I sleep.
- 3000 eurų darbuotojo alga - real shit.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąMan sunku, bet ko nepadarysi švietimo vardan:
https://www.bankofengland.co.uk/-/me...rn-economy.pdfParašė T-K-K Rodyti pranešimąŽiauriai geras, ačiū.
FRB paaiškinimų yra visokių ir kadangi jie skiriasi, automatiškai dalis bus klaidingi.
Bet esmė yra ta pati kaip FRB:
Whenever a bank makes a loan, it simultaneously creates a matching deposit in the borrower’s bank account, thereby creating new money.
Nuorodoje Anglijos centrinis bankas patvirtina kad komerciniai bankai iš oro sukuria pinigus.
Tai ir yra "the spirit of" FRB.
Be to, iš Wikipedia:
Fractional-reserve banking
...
The country's central bank may determine a minimum amount that banks must hold in reserves, called the "reserve requirement" or "reserve ratio". Most commercial banks hold more than this minimum amount as excess reserves. Some countries, e.g. the core Anglosphere countries of the United States, the United Kingdom, Canada, Australia, and New Zealand, and the three Scandinavian countries, do not impose reserve requirements at all.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė bimbam Rodyti pranešimąspecialiai ir tikslingai naujai atspausdintus pinigus nukreipia į NT ir akcijų biržas
-
Comment
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimą
galima apie šį mechanizmą smulkiau?
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
Bet, jei šalyje housingo krizė - efektyviausias būdas ją spresti yra statyti daugiau valdiško housingo. Jei norima žaliojo kurso - valstybės gali investuoti į žaliąjį kursą tiesiogiai, ne per įvairias privataus sektoriaus rėmimo programas, kur grietinėlę nusigraibo toli gražu ne vargingiausi žmonės.
Geriau tadu valstybė/savivaldybė paruošia daug sklypų kur gal nebutu iskart infros, bet bent jau ji butu numatyta ty žemė rezervuota gavėms, parduotuvėms, poliklinikoms, biurams, m-kloms, darželiams, elektrai, vandeniui etc etc statykite kiek lenda, žeme pasilikdama sau, + namai galiojimo laiką turi (kai Japonijoje) ty 30 ar 50 ar daugiau. Bet pastatas griaunamas kai garanmtija pasibaigė, vertė 0, kitas statytojas stato didesni jei reikia
Gaunais nebrungus pastatai (nežinau kaip ten su mūsų šildymais), po 30 metu gali sauti vietoj 5A 10A. ty 2x žmoniu. Jei kas spekuliuoti nori naujas rajons ar "pasibaigusios garantijos" perstatomu pastatų pasiūla baisinė.
Comment
-
Parašė bimbam Rodyti pranešimąkad jie gali spausdinti pinigus, bei specialiai ir tikslingai naujai atspausdintus pinigus nukreipia į NT ir akcijų biržas.Parašė gerietis Rodyti pranešimągalima apie šį mechanizmą smulkiau?Parašė ifl Rodyti pranešimąNėra smulkiau, nes nesąmonė. Nieks nieko nenukreipia, o žmonės ir verslai lengviau skolinasi iš bankų dėl jų padidinto rezervo. Aišku, kad nemažai žmonių skolinasi NT.
Augantis pinigų kiekis daug labiau paveikia "assets" kainas (tame tarpe ir akcijas bei NT) nei kasdieninių prekių ir paslaugų kainas.
Aišku, pasitaiko kad QE labai tiesiogiai nukreipiami į akcijas ir NT, kas yra tiesioginis mechanizmas, bet čia kita tema.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė T-K-K Rodyti pranešimą
Traktuojant kas parašyta tiesiogiai (at face value) tai tokio mechanizmo kaip ir nėra. Bet tas kas išreikšta, tai iš tiesų vyksta.
Augantis pinigų kiekis daug labiau paveikia "assets" kainas (tame tarpe ir akcijas bei NT) nei kasdieninių prekių ir paslaugų kainas.
Aišku, pasitaiko kad QE labai tiesiogiai nukreipiami į akcijas ir NT, kas yra tiesioginis mechanizmas, bet čia kita tema.
- 3 patinka
Comment
-
Failing to control for changes in market income distributions may lead one to wrongly conclude that redistribution has increased, when in fact the effect has been driven by increasing market income inequality; any progressive system will show an increase in redistribution with increasing inequalities in market incomes. The literature shows that inequality in market income grew twice as much as redistribution. This implies that the redistributive effect has weakened over time in most countries, which is consistent with redistributive policies failure to tackle inequality increases (Immervoll and Richardson, 2011; Alvaredo et al., 2018).
Autoriai lietuviai ir straipsnis analizuoja Lietuvą
- 1 patinka
Comment
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimą
Alui tai akcizas + PVM, taip kad tu labiau apmokestintas. Bet kai tas investavęs į akcijas išsicashins ir užpirks viskio, susilyginsit.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Alui akcizas + PVM bus >50% kainos. Išsicachinant akcijas yra 15% pajamų mokestis. Nesusilygins.-
Comment
-
ifl, kaip konkrečiai įsivaizduotum gerai padarytą "tax the rich"?
Ką ir kaip reikėtų apmokestinti?
Esu stipriai prieš tą iniciatyvą kaip ji apibūdinta tinklapyje.
https://www.tax-the-rich.eu/
Bet sakykime kad galima padaryti gerai. Kaip?
Comment
-
https://en.wikipedia.org/wiki/Land_value_tax teorijoje gali būti paprastas mokestis be jokių loopholes, kuriais ultra rich ir taip pasinaudotų. Praktiškai implementuoti gal ir ne taip lengva, nes reiktų kažkaip teisingai įvertinti žemės vertę ir nustatyti procentus nuo jos vertės, kad mokestis būtų reikšmingas, bet ne per didelis.
AI summary:
A land value tax (LVT) is a levy on the value of land itself, excluding buildings, personal property, and other improvements. Here are some key points:- Basis: The tax is based on the “unimproved” value of the land, meaning its value in its natural state.
- Economic Efficiency: LVT is considered economically efficient because it does not distort market decisions or discourage productive activities like construction and maintenance.
- Fairness: It is seen as a progressive tax since land ownership is often correlated with wealth. Wealthier individuals who own more land pay more tax.
- Incentives: By taxing land rather than buildings, LVT encourages landowners to develop and improve their properties, potentially reducing vacant and underutilized land.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąO čia nutorauka ne iš to Kowloon Walled City, kuris toks tapu todėl kad ten nebuvo jokio teisinio reglamentavimo?
Comment
-
Parašė Elis Rodyti pranešimą
Ne, Kowloon Walled City jau 30 metų nebėra
Comment
Comment