Parašė Kitas Džiugas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant draugiškos šalies pilietybę
Collapse
X
-
Parašė Zygis Rodyti pranešimą
Nes uzsienieciai neturetu rinkti valdzios cia gyvenantiems.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
Lietuvos piliečiai nėra užsieniečiai.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Zygis Rodyti pranešimą
Jeigu turi 2 pilietybes ir gyvena uzsienyje - uzsienieciai. Ir gali rasyt nerases blevyzgas, kaip jie Lietuvos dalis ir pan. Faktas, kad rinktu valdzia ne sau, o cia gyvenantiems.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
Pilietybės įstatyme parašyta kitaip.
Comment
-
Parašė Zygis Rodyti pranešimą
Tai negales rinkti valdzios uzsienio pilieciai gyvenantys svetur su lietuviska pilietybe? Ar kabinejiesi ne prie argumento, o tiesiog prie zodziu?
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąO gal būtų geriau, jei draugiškose šalyse gyvenantys lietuviai ar lietuvių kilmės žmonės galėtų irgi rinkti valdžią Lietuvoje? Kažkaip įtariu, kad kur kas mažiau balsuotų už visokius "tautos gelbėtojus".
TS-LKD 35%
LP 24%
LRLS 7%
LVŽS 6%
LSDP 6%
kiti mažiau 5%Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2023.12.03, 01:42.
Comment
-
Parašė Zygis Rodyti pranešimątai apie ka visa ta tavo tirada komentaru? Apie nieka?
Turint minty, kad 24% buvo uz marginalus, tai kaip ir aisku, kodel tamstai taip dviguba pilietybe prie sirdies.
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
Apie tai, kad žmogus su Lietuvos pilietybe nėra užsienietis.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Įdomu kokia dalis iš jų vis dar pritartų jei būtų paaiškinta, kad Lietuvos kelais kartas nematę antrapiliečiai galėtų balsuoti mūsų Seimo ir Prezidento rinkimuose. Kiek skaitau diskusijų - toks vaizdas, kad šitos temos tiesiog aktyviai vengiama lyg jos nebūtų.
- vengiama temos apie fantominių "piliečių" reiškinį gegužės farso sėkmės atveju,
- ar apskritai vengiama daugybinės (anti-)pilietybės referendumo temos aptarinėjimo viešumoje ?
Aš to nuoširdžiai nesupratau iš Jūsų, MantasM, formuluotės.
Beje, aš kažkodėl l. puikiai atsimenu 2014-ųjų Škotijos INDY-REF eigą. Net škotai su kurtumo ir aklumo negalia buvo užversti visų rūšių informacijos, diskusijų, istorinių ekskursų, lokalinių kolizijų, masinių aptarinėjimų ir t.t. ir t.t. lavinos. Visa Škotija pusmetį iki to tiesiog kunkuliavo, nors Vestminsteriui tai buvo nenaudinga ir centrinė valdžia, akivazdu, būtų linkusi tą temą niveliuoti. Dabar Lietuvos valstybė stovi ties tapimo juridine fikcija slenksčiu - ir visiška tyla ("Hamleto" finalo žodžiais sakant). Kai įsisąmonini Lietuvos Respublikoje AKTYVIAI spengiančią tylą šita tema, suvoki kokioj fantominėj ne-europinėj, pseudo-pilietinėj, fuflo-mimikrinėj išangėje mes visi kolektyviai buvojame be jokių pilietiškumo ir sąmoningumo akseleracijos prošvaiščių artimiausių kartų bėgyje.
P.S. kita vertus gal ir gerai, kad Valdžia neskatina senųjų-runkelių ir naujųjų global-liumpenų gilintis į šitą tematiką? Juk viskas baigtųsi kliedesiais, jog "suartėti" su Lietuvėle įmanomą tik visus papirkus fiktyviu tapusiu LR popieriuku; tie, kurie be daugybinių privilegijų nu niekaip gyvent nepajėgia svetur, pultų išsijuosę viešai prisiekinėtų, jog jie šiukštu "nekiš savo trigrašio į Lietuvos rinkimus", nu tik tipo duokit mums tą popiergalį ir mes "vėl pamilsim Tėvynę apie ją net nesusimąstydami - pasižadame"; koks nors Savukynas per Nacionalinę nežinia kokios tautos televiziją rėkautų iki pat gegužinių jau ne šūkius: "ar gali vadintis lietuvių, jei nekalbi lenkiškai", arba bumblauskinį: "ukrainiečiai tikresni lietuviai už lietuvius", o jau intekeltualiai plyšotų per visus taškus: "ar vienai valstybei ištikimas lietuvis nėra grėsmė euro-atlantiniam saugumui?" Tad gal tikrai geriau kad tyla???
Comment
-
Dėl referendumo tyla, nes, kaip suprantu, valstybės institucijos supančiotos, negali agituoti už ar prieš. Tai čia klausimas pilietinei visuomenei, netgi tiems patiems užsienio lietuviams, ar jiems viskas gerai, kad vėl judame link neįvyksiančio referendumo.
Man, pvz., atrodo, kad seniai reikalingos permainos. Pasikartosiu, bet aš nematau privalumų tame, kad valstybė atėmė iš Ilgausko pilietybę. Nė vieno. Vieni minusai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimąPasikartosiu, bet aš nematau privalumų tame, kad valstybė atėmė iš Ilgausko pilietybę. Nė vieno. Vieni minusai.
Comment
-
Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimąBet ir kai tokiom Liepom ar kaip ji ten, nusipelnusiom (-siems) artistėms (-ams) pridalino irgi privalumų nematau.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimąMan, pvz., atrodo, kad seniai reikalingos permainos. Pasikartosiu, bet aš nematau privalumų tame, kad valstybė atėmė iš Ilgausko pilietybę. Nė vieno. Vieni minusai.
- 2 patinka
Comment
-
Juokingai graudu buvo žiūrėti debatus dėl pilietybės referendumo, nes pusė „už“ turėjo realius argumentus, o „prieš“ buvo visokie nacionaliniai susivienijimai kurių pagrindiniai argumentai buvo visokie emocionalūs nieko nereiškiantys patriotizmai. Daugmaž dabar pilietybės taisyklės „prilaiko emigrantus“, nors realybėje vietoje to jog emigrantai turėtų dvi pilietybes, jie tiesiog atsisako lietuviškos, nes tas atsisakymas realiai nieko nereiškia, ir nuo paso atsisakymo tu nenustoji būti lietuviu. Ot gerą darbą padarom, priverčiam grįžusį emigrantą užpildyti porą popierių kad galėtų atgauti savo lietuvišką pilietybę Baigiam tuos cirkus ir leidžiam turėti tas dvi pilietybes.
- 10 patinka
Comment
Comment