Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EURO įvedimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Iš banko gavau žinutę:

    Nuo 2015 m. sausio 1 d. Jūsų įmonei bus taikomas mažesnis 0,41 Eur / 1,42 Lt mokestis už:
    • pinigų pervedimą eurais į Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalis pagal SEPA mokėjimo nurodymą, pateiktą internetu
    • eurų, pervestų iš ES ir EEE šalių pagal SEPA mokėjimo nurodymą ir įskaitytų į sąskaitą, administravimą.

    Tai tik dabar galvoju ar tiek kapeikų sutaupysiu ar tik tiek ir tekainuos pavedimas į kitą šalį. Gal kas žinot? Beje va Kaunazai tau ir sutaupymas, dar pridėk kiek prarandi konvertuodamas, tai bus tau skaičius, kuris tau labai reikalingas, nes nesugebi pripažinti, kad euras naudos duos, kaip garantas. Ir nelygink mūsų su Lenkija, jei tokią rinką savą turėtume, tai gal ir mums nevertėtų jungtis prie euro.
    You've got one life! Live it!

    Comment


      Tiek kainuos pavedimas.

      Absoliučiai daugumai žmonių toks "sutaupymas" yra neaktualus, nes jie nedaro tarptautinių pavedimų. Absoliučiai daugumai įmonių taip pat neaktualus, nes pavedimo kaina (o taip pat ir valiutos konversijos kaštai) yra mizeris palyginus su pervedamom sumom. Be to yra visokie mokejimai.lt ir pan. kurių paslaugos pigesnės nei bankų. Todėl tokio "sutaupymo" nuolatinis akcentavimas yra viena juokingesnių europropagandos dalių.

      P.S. nenoriu pasakyti, kad dabartiniai tarptautinių pavedimų įkainiai Lietuvos bankuose yra normalūs.
      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

      Comment


        Taip, tiek ir kainuos, aš jau senokai gavau analogišką žinutę iš Swedbanko. Ir ne tik įmonėms - visiems pervedimas kainuos 0,41 euro centus į bet kurį banką euro zonoje t.y. nesvarbu ar pinigus siunti iš Swed/SEB į kokį Santander kur nors Ispanijoj ar kokį Deutchebank Vokietijoj mokėsi tiek pat kiek siųsdamas į kokį nors Šiaulių banką. Iki šiol bent jau Swedbanke toks pavedimas berods 30 Lt kainavo. Be visų europos sąjungos šalių tas pats tarifas galios ir Islandijai, Lichtenšteinui, Norvegijai ir Šveicarijai, siunčiant eurus, o ne vietinę valiutą.

        Parašė Swedbank
        Nuo euro įvedimo dienos pervedimai eurais į Europos Sąjungos šalis, Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją atpigs ir kainuos tiek pat, kiek ir vietiniai mokėjimai į kitą Lietuvoje registruotą banką, tai yra, 1,40 Lt (0,41 Eur), jei mokėjimas atliekamas „Swedbank“ interneto banke.

        Comment


          Su euru tiesiogiai nesusiję, bet šitoje temoje pakankamai prirašyta apie visokius pabrangimus
          Kodėl dvigubai pabrango kai kurie riešutai?
          http://www.delfi.lt/verslas/verslas/....d?id=66469050
          Susidaro vaizdas, kad prekybininkai specialiai ieško tiekėjų, kurie būtų iš šalių, nuolat kenčiančių nuo stichinių nelaimių . Tai sausra, tai šalna, tai pablogėjęs derlius ir staiga pakyla kainos, nors aplinkinėse šalyse to pabrangimo nebūna. Kokia Lenkija migdolus, citrinas, imbierą ir kakavą turbūt užsiaugina pati . Galbūt atėjus Lidlui prekybos centrų atstovės spaudai nustos kabinti makaronus apie be galo kylančias pasaulines kainas, nes toks vaizdas, kad smėlio dėžės dydžio rinkoje, kur nėra realios konkurencijos, labai lengva sekti pasakas ir formuoti nuomonę.
          Paskutinis taisė senasnamas; 2014.11.22, 13:05.

          Comment


            /\ kiek yra Lietuvoje prekybos centrų? Importuotojų irgi yra gana nemažai, bei patys tinklai gali juos susirasti.

            Comment


              Pasiskundei ir beveik pats atsakei į savo skundą. Rinkos dydis deja dažnai labai stipriai korealiuoja su prekių kainomis. O parduoti daugiau mažesne kaina beveik visada apsimoka labiau nei mažiau, bet didesne. Vien prekybinkų aš čia nekaltinčiau, nes naudos iš tokių kainos pokyčių jie neturėtų turėti jokių.

              Iliusttacija iš tavo pateikto straipsnio:

              „Pradedant nuo rugsėjo, įvairių riešutų pardavimai yra kritę gana drastiškai – apie tris kartus. Tačiau pastarąjį mėnesį, kai buvo įvairių akcijų ir nuolaidų, pardavimai atsistatė ir augo maždaug ketvirtadaliu“, – sako „Maximos“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.
              Kur čia biznis kai parduodi tris kartus mažiau produkcijos? Tris kartus brangiau to vis dar parduoto kiekio juk neparduosi.

              Comment


                Maža rinka savaime suprantamas dalykas, tačiau, kai imama aiškinti apie kainų didėjimo priežastis 4 atvejais iš 5 yra kabinami makaronai. Užsikelia kainas, pamato, kad niekas neperka, tada pradedančioms gesti prekėms ima taikyti nuolaidas. Biznis toks, kad iš pradžių turbūt tikimasi, jog rinka tą pabrangimą "suvirškins". Kai virškinimas ima strigti, tada galvojama kaip išbristi su kuo mažesniais nuotoliais.
                kiek yra Lietuvoje prekybos centrų?
                Visi jie iš esmės vienodi, skirtumai tik kosmetiniai, net nemanau, kad tarpusavyje konkuruoja. Galbūt ir didmenininkų pasirinkimas ribotas, todėl visi perka iš tų pačių.
                Pvz., lenkiškas sviestas Lietuvoje kainuoja pigiau nei lietuviškas, nors Lietuvos žemdirbiai už pieną gauna tiek, kad žemiau jau nėra kur kristi. Viskuo kaltinti prekybininkų negalima, matyt, yra tarpinių grandžių (perdirbėjai), kurios irgi nusigriebia riebią dalį. Pvz., pieno bendrovių Lietuvoje krūva, bet visų kainos panašios, nesijaučia, kad konkuruotų. Kokios Anglijos prekybos centruose sviesto rūšių gerokai mažiau, tačiau kaina panaši kaip pas mus. Nemanau, kad viską galima suversti vien rinkos dydžiui.
                Paskutinis taisė senasnamas; 2014.11.22, 14:11.

                Comment


                  Teko girdėt iš Lietuvoje vekiančio švedų banko darbuotojų, kad kiti metai jiems bus "įtemti". Dėl Euro įvedimo jie praras apie 40-50 Milijonų Litų pajamų (nebeliks konvertacijos bei atpinga Euriniai pavedimai), o savininkai planų tai nemažina, tad premijos pasmerktos mažėjimui...
                  Taigi mes kaip vartotojai ( tiek žmonės, tiek ir įmonės) sutaupysime nemažai pinigų Lietuvos mastu, o prarastas ankstesnis atitinkamas bankų pelnas dėl to, mums neturi didelės reikšmės, nes ir taip iškeliaudavo iš Lietuvos.
                  Paskutinis taisė Jegermeister; 2014.11.22, 14:20.

                  Comment


                    Nu, kas man čia ryškino, kaip kuro kaina dėl Rusijos, euro ir kitokių veiksnių krenta?

                    Šį rudenį degalų kainos Lietuvos degalinėse kito įdomiai: nors nafta tarptautinėse biržose pigo, mažėjančios kainos atsispindėjo ne visur. Kai kur degalai ne tik neatpigo, bet ir pabrango, rodo Statistikos departamento informacija.
                    Statistikos departamentas kas mėnesį skelbia prieš euro įvedimą stebimų 100 prekių ir produktų kainas, viena jų stebimų prekių – degalai.
                    Lapkritį statistikai paskelbė naujausius duomenis: stebėjimai rodo, kad benzinas A-95 kainuoja 4,52 lito. Spalį ir rugsėjį skelbtais duomenimis, ši benzino rūšis kainavo 4,59 Lt.
                    Nauja valiuta šios kainos siektų 1,31-1,33 euro.
                    Dyzelino kaina ūgtelėjo nuo rugsėjį paskelbtų 4,36 Lt iki spalį fiksuotų 4,37 Lt. Tiesa, per pastarąjį mėnesį kainos sumažėjo iki 4,32 Lt.
                    Konvertavus, šios kainos būtų 1,25-1,27 euro.
                    Aiškiausiai degalų kainos mažėjo suskystintų gamtinių dujų segmente. Rugsėjį skelbta, kad jos kainuoja 2,41 Lt, spalį ir lapkritį – po 2,31 Lt.
                    Eurais dujos kainuos mažiau nei 1 euras, dabartinė vertė siekia 0,67 euro.
                    Statistikos departamentas užfiksavo, kad stebėtu laikotarpiu kai kurios paslaugos degalinėse brango.
                    Pavyzdžiui, lengvojo automobilio išorės plovimas automatinėje plovykloje rugsėjo duomenimis kainavo 24,52 Lt, spalio – 24,76 Lt, o lapkričio – 24,94 Lt. Eurais naujausia automobilio plovimo kaina automatinėje plovykloje siekia 7,23 euro.
                    DELFI skelbė, kad kurį laiką mažėjusi naftos kaina toliau sminga į kelerių metų žemumas. Degalų kainos pamažu sumenko, tačiau yra besipiktinančių, kad degalinių švieslentės per lėtai reaguoja į naftos kainas. Žaliavinės „Brent“ naftos kaina Londono biržoje šiuo metu yra mažesnė nei 80 JAV dolerių – dėl šios priežasties Lietuvos degalinėse kuras jau yra atpigęs.


                    Šaltinis
                    Paskutinis taisė Egiuxz; 2014.11.22, 14:44.

                    Comment


                      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                      Visi jie iš esmės vienodi, skirtumai tik kosmetiniai, net nemanau, kad tarpusavyje konkuruoja. Galbūt ir didmenininkų pasirinkimas ribotas, todėl visi perka iš tų pačių.
                      tai gal jie priklauso vienam žmogui? Tu bent įsivaizduoji kokia yra konkurencija, jei Rimi dirba nuostolingai. Tai ne pašalpą gauti iš sodros, versle pats turi užsdirbti kiekvieną centą. Kiekvienas prekybos centras stengiasi kažkuo patraukti pirkėją, kad ateitų jis, kad ir dėl vienos prekės, bet kartu visada vis tiek kažką nusipirks dar papildomai.

                      Comment


                        Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
                        Nu, kas man čia ryškino, kaip kuro kaina dėl Rusijos, euro ir kitokių veiksnių krenta?
                        nes naftą perka ne po vieną litrą. Kai nusiperki naftą, tanklaivis iš Saudo arabijos gali plaukti mėnesį laiko. Tada tą naftą reikia perpumpuoti arba pervežti geležinkeliais ir tik tada gali ją perdirbinėti. Kiek laiko perdirba irgi dar klausimas.

                        Comment


                          /\ Nežinau iš kur paimta lapkričio A-95 kaina 4,52, turbūt susapnavo. Visalaik nuo lapkričio 3 Statoil kaip brangiausioje yra 4,42, automate 123 ar Neste 4,36. 11.01-02 buvo 7 cnt pigiau. Kainos Vilniuje. O Panevėžyje turbūt ženkliai pigiau kiek rašė kainų karas vyko/vyksta.
                          Aišku kainos turėtų kristi smarkiau, nes net įskaičius 10% brangesnio $ kainą litais nuo piko birželio 18 barelis naftos litais nukrito 25%. Nafta sudaro ~<50% benzino savikainos, reiškia turėjo pigti ~12%. Birželį buvo gal 4,6Lt, reiškia -12% būtų 4,05 Lt. Orlen Mažeikiai nutilo apie perteklių EU, nuostolius, turbūt padengs už labai didelį laikotarpį. Tik keista kad koks Statoil ar Lukoil neatplukdo laivo su pigesniu benzinu.
                          Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                          Comment


                            Kad nesimato tų Rimi nuostolių:
                            http://lt.wikipedia.org/wiki/Rimi_Baltic
                            Neseniai buvo rašyta, kad vykdo plėtrą Kaune.
                            Rimta konkurencija atrodo taip (be to, Lenkijoje ir taip daug kas pigiau):
                            Jau antri metai kas ketvirtį Lenkijos stambiųjų prekybos centrų apyvarta traukiasi kone po 4–5 proc. Jų savininkams tai kelia nerimą.
                            http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-...ru-verslas.htm
                            O Lietuvoje apyvartos auga ir dygsta nauji prekybos centrai.
                            Paskutinis taisė senasnamas; 2014.11.22, 16:10.

                            Comment


                              Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                              /\ Nežinau iš kur paimta lapkričio A-95 kaina 4,52, turbūt susapnavo. Visalaik nuo lapkričio 3 Statoil kaip brangiausioje yra 4,42, automate 123 ar Neste 4,36. 11.01-02 buvo 7 cnt pigiau. Kainos Vilniuje. O Panevėžyje turbūt ženkliai pigiau kiek rašė kainų karas vyko/vyksta.
                              Aišku kainos turėtų kristi smarkiau, nes net įskaičius 10% brangesnio $ kainą litais nuo piko birželio 18 barelis naftos litais nukrito 25%. Nafta sudaro ~<50% benzino savikainos, reiškia turėjo pigti ~12%. Birželį buvo gal 4,6Lt, reiškia -12% būtų 4,05 Lt. Orlen Mažeikiai nutilo apie perteklių EU, nuostolius, turbūt padengs už labai didelį laikotarpį. Tik keista kad koks Statoil ar Lukoil neatplukdo laivo su pigesniu benzinu.
                              Jau praėjo tas laikas, kai Panevėžy užsipildavai pigiau. Šiandieninės kainos ~12h.
                              Statoil 123: A95 - 4.36lt, D - 4.16lt.
                              Neste: A95 - 4.38lt, D - 4.16lt, ProDiesel - 4.35lt.
                              Kovaras: A95 - 4.39lt, D - 4.18lt.

                              Bet kokiu atveju, esu pylęs ir už žymiai mažiau.

                              Comment


                                Statoil 123

                                "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                Adam Mickiewicz

                                Comment


                                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                  Su euru tiesiogiai nesusiję, bet šitoje temoje pakankamai prirašyta apie visokius pabrangimus
                                  Kodėl dvigubai pabrango kai kurie riešutai?
                                  http://www.delfi.lt/verslas/verslas/....d?id=66469050
                                  Susidaro vaizdas, kad prekybininkai specialiai ieško tiekėjų, kurie būtų iš šalių, nuolat kenčiančių nuo stichinių nelaimių . Tai sausra, tai šalna, tai pablogėjęs derlius ir staiga pakyla kainos, nors aplinkinėse šalyse to pabrangimo nebūna. Kokia Lenkija migdolus, citrinas, imbierą ir kakavą turbūt užsiaugina pati . Galbūt atėjus Lidlui prekybos centrų atstovės spaudai nustos kabinti makaronus apie be galo kylančias pasaulines kainas, nes toks vaizdas, kad smėlio dėžės dydžio rinkoje, kur nėra realios konkurencijos, labai lengva sekti pasakas ir formuoti nuomonę.
                                  Tiesą sakant straipsnis parašytas ganėtinai teisingai ir tokį patį riešutų pabrangimą jaučia visos Europos prekybos tinklai ir lietuviški čia niekuo nesiskiria. Dėl to ieškojimo kur vyksta stichinės nelaimės tai iš tikrųjų nelabai čia yra ką ieškoti. Yra pasaulyje šalys/ regionai kur riešutams augti yra geriausios sąlygos ir kur jie yra kokybiškiausi ir didelių alternatyvų praktiškai nėra. Kitas dalykas yra tai, kad kiekviena gamtos išdaiga būna apsupta spekuliantų kurie siekia tuo pasinaudoti. Straipnyje apie tai nerašoma, bet kas liečia migdolus tai amerikiečiai šiemet užspekuliavo kainas kurkas labiau nei reliai buvo pagrindo dėl sausrų.

                                  Kalbant apie pieno perdirbėjus tai jie niekada nepasižymėjo ypatingai dideliu pelningu. Atsiverčiam biržos puslapį ir matom Rokiškio Sūris per šių metų 9 mėnesius 1,2 mln. litų nuostolio, Kitų pienininkų rezultatai ko gero labai nesiskirs.

                                  Trumpai tariat 9 atvejuose iš 10 nėra jokių sąmokslo teorijų. Jeigu sakoma, kad tarptautinėse rinkose pieno produktų kainos nukrito tai ko gero taip ir yra ir tas tiesiogiai atiliepia tiek žemdirbiams tiek perdirbėjams.

                                  Comment


                                    Parašė ultra laverdi Rodyti pranešimą
                                    Vilniuje atidaroma per Europą keliaujanti Euro paroda
                                    http://www.lb.lt/vilniuje_atidaroma_...ti_euro_paroda

                                    Parodos tinklapis http://europaroda.lt/
                                    Gal kas nors jau buvo toje parodoje?
                                    2014-10-23 iki 2015-01-05
                                    Renginio vieta: Valdovų rūmai
                                    Katedros a. 3

                                    http://www.vilnius-events.lt/lt/parodos/euro-paroda
                                    http://www.valdovurumai.lt/lankytoja...os/euro-paroda

                                    Comment


                                      /\
                                      Pats nebuvau, bet pažįstami neseniai buvo. Sakė pirmas įspūdis gana kuklus buvo, bet viską apžiūrėjus, pasižaidus su visais pavyzdžiais galiausiai visai patiko.

                                      Comment


                                        Iki euro liko 1 mėnuo.



                                        Nuo šiandien bankuose (nuo ketvirtadienio ir paštuose) už 40 lt. parduodami lietuviškų euromonetų rinkiniai.

                                        Comment


                                          Starter kit Kažkas su humoro jausmu apipavidalino tą maišelį

                                          Comment

                                          Working...
                                          X