Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EURO įvedimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Kuo skiriasi investicinis kapitalas nuo paprasto?
    omenyje turimi matyt buvo 'investavimas' ir 'vartojimas'.
    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

    Comment


      Vokietijos pragyvenimo lygio, kuris, atėmus bling bling faktorius, sumoje yra geriausias ES.
      Nežinau, kas verčia žmones advokatauti Vokietijai..
      Algos vidutinės, mokesčiai dideli. Ten kur NT įkandamas - nėra darbo, kur darbo yra - viskas išeina mokesčiams. Vidutinis verslas po truputį išleidžia kvapą, atitinkamai nyksta ir vidurinioji klasė.
      Mokytis ir mokytis iš vokiečių, bet ne viską perimt ir žiūrėt geresnius pavyzdžius.

      PS mielai paskaityčiau daugiau apie bling-bling.

      Comment


        Vardinti privalumus? Ligonines, mokyklos, keliai ir namų sienos bei kiemai ko gero tvarkingiausi pasaulyje. O NT be jokios abejonės pigiausias Vakarų Europoje, net ir nekalbant apie jo kokybę. Bling-bling faktoriai aiškus bet kuriam žmogui kuris gali palyginti (tikru empiriniu pagrindu) Vokietiją ir UK, tarkim - po trijų metų gyvenimo už bakužės lygio durų su pučiančiais vėjais pro 'pašto skylę' ir pelijančiom sienom visame name nerealiai (net vietiniais standartais) 'prestižiniame' kvartale Londone, aš manau, kad tikrai žinau apie ką kalbu.

        Ir aš čia tik apie labai paviršutiniškus faktorius kalbu. Atskira kalba galėtų būti apie patentus ir technologijas bei profesinio mokymo sistemą - kuri yra viso pasaulio pavydas. Vienintelis Vokietijos minusas matyt yra tik tas, kad šalis nėra 'sexy' ir nors tu ką ... Matyt kažkas susiję su vokišku akcentu ir ´humoru' ... O gal tiesiog anglosaksų (ir kitų) pavydu, kad vokiškas kapitalizmo ir visuomenės veikia?
        Paskutinis taisė nomad; 2015.01.13, 19:58.
        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

        Comment


          Aš suprantu, kad kapstantis sentimentuose gali sukilti daug gražių emocijų. Tačiau ne viskas taip švelnu ir spalvinga. Kaip ne visi automobiliai yra Porsche ir MB, taip ir ne visa Vokietija yra kaip Bad Wuerttemberg su Bavarija. Daug bedarbystės židinių, skolose skendinčiu regionu, griūvančių komunalinių butų, bankrutavusių gamyklų, nevaldomos imigracijos su visais iš to kylančiais skanėstais, nacionalizmo.
          Keliai? Mėgstamiausias kaimo žmogaus objektas pačepsėt seilę prisimenant kažkada prieš 25 m greitkelį pamačius. Ką dėdė H. prieš pusamžį pastatė, tas ir stovi. Kur nauji projektai? Kaip jie prieš FR, ESP, tos pačios Lenkijos vystymąsi atrodo? Perkrauti, perkrauti ir dar kartą perkrauti, va kas yra šiandien.
          Patentai ir technologijos - kur vokiškas išskirtinumas?
          Dėl vienintelio dalyko galiu sutikti - profesinis ugdymas. Eina, kaip gerai suteptas vokiškas presas, išmoko žmogų būti suaugusiu, duoda žinių ir kontaktų.

          Comment


            Lyginti mokamas autostradas su Vokietijos keliais yra, mažų mažiausia, metodologiškai neteisinga. O kas liečia technologijas tai reiktų pažiūrėti paskutinių metų skaičius, bet Vokietija visai nesenai buvo tik antra po Japonijos pagal per metus registruojamųpatentų skaičių pasaulyje.
            There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

            Comment


              Vokietija yra patraukliausia šalis Europos Sąjungoje pagal atlyginimų-kainų santykį po savo specifiką turinčio Liuksemburgo. Visa kita smulkmenos .

              Comment


                Važiuojančiam įdomu, ar yra kelias, ar yra nesibaigiantis kamštis, o ne kaip tai organizuojama. Šiuo metu Vokietijos kelių tinklas daugeliu aspektų yra tapęs nebeadekvatus.

                Ar patentų tankį tiesiogiai veikia valstybės politika? Jei taip, kokios yra schemos?

                Comment


                  Parašė nomad Rodyti pranešimą
                  'Protų nutekėjimas' iš Vokietijos? WTF? Nesitikėjau, kad žiūri Rusijos televiziją O jei žmogus lengvai pervažiuoja iš vienos tos pačios šalies vietos į kitą, tai yra vadinama darbo rinkos mobilumu, šiaip jau. Daugumai valstybių tai yra siekiamybė.

                  O kainos Vokietijoje yra labai žemos, lyginant kad ir su Prancūzija, tarkim, net pačiuose turtingiausiuose regionuose - pvz. Baden-Wurtenberge, netoli kurio man teko gyventi 10 metų, šiaip jau. Tiesiog yra šalys su infliacine kultūra (t.y. kaip taisyklė Pietų šalys, kur neišsilavinęs ir nereiklus taupymui vartotojas, arba korumpuotos/autorintarinėss šalys, kur kainos pastoviai kyla dėl kartelių/monopolių), ir šalys turinčios anti-infliacinę kultūrą ir tiek. Tiek Lietuva, tiek Vokietija prie pastarųjų priklauso, beje.

                  P.S. O emigracijos destinacija dažniausiai pasirenkama tiek dėl ekonominių, tiek dėl kitų socialinių veiksnių (kalba, dosni ir lengvai pasiekiama socialinės paramos sistema etc.). Tai, kad iš Lietuvos yra mažai emigrantų į Vokietiją, nemenkina Vokietijos pragyvenimo lygio, kuris, atėmus bling bling faktorius, sumoje yra geriausias ES. Bet Vokietija nėra lengva šalis integruotis kultūriškai - žymiai sudėtingesė už U.K. ar Norvegiją, pavyzdžiui.
                  Rusijos televizijos nežiūriu.

                  Vokietijai gresia didžiulis šviesiausių šalies protų nutekėjimas, kai daugelis iškiliausių šalies mokslininkų galvoja emigruoti iš šalies, sakoma trečiadienį kanclerei Angelai Merkel pateiktoje ekspertų komisijos ataskaitoje.

                  „Dėl emigracijos Vokietija netenka daugelio geriausių mokslininkų“, – sakoma vyriausybinės ekspertų komisijos inovacijų ir tyrimų klausimais ataskaitoje.

                  Daugelyje šalių, tarp kurių yra JAV, Šveicarija, Nyderlandai, Belgija, daugiausia ten dirbančių užsienio mokslininkų yra vokiečiai, nurodoma ataskaitoje.

                  Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/pasa...#ixzz3OjkMENtM
                  Emigracija būtent ir parodo, kur geriausias pajamų/pragyvenimo išlaidų santykis, o Vokietija šiuo klausimu nelabai gali kuom pasigirti, nebent tik lyginant su pietinėmis ar rytinėmis ES šalimis. Faktas tas, kad kuo šalis brangesnė, tuo ir bendras pragyvenimo lygis aukštesnis - jau minėti Šveicarijos, Norvegijos, Danijos pavyzdžiai. Šveicarai bijo pigios darbo jėgos iš Vokietijos kaip mes kokių nors babajų ir bando ją vis riboti. Dėl tvarkos taip, sutinku, čia pliusas socializmo, bet visas tas išblizginimas pasiekiamas didelių mokesčių sąskaita.
                  Paskutinis taisė Lettered; 2015.01.13, 23:01.
                  Flickr

                  Comment


                    /\ Mokesčiai ir 'tvarka' turi žymiai mažiau bendro, nei tvarka ir liuteroniška etika.

                    Čia galima paminėti kad ir keletą vokiško (ir dalinai šveicariško bei skandinaviško) požiūrio elementų:

                    - neišsišokti iš minios (tai, beje, nereiškia neakcentuoti individualybės); blogas skonis yra pasirodyti protingesniu ar geresniu; ko gero dėl to taip pat su įtarimu žiūrima į 'get rich quick' ar 'get rich at any cost' schemas, kas sąlygoja ir vokiečių finansinį konservatyvumą;

                    - 'rūpinimąsis kaimynu' suprantamas labiau ne siaurai bibliškai, bet žymiai plačiau kaip rūpinimąsis individą supančia aplinka, įskaitant jo bendruomenę ir gamtą;

                    - taisyklės yra taisyklės (net ir naktį tuščioje gatvėje per raudoną šviesą nevažiuoti);

                    - sprendimų priėmimas konsensusu, ne dauguma ar tuo labiau kokio vieno vizionieriaus balsu;

                    - ir t.t. ir pan.

                    Tai tik keletas esminių Vokietijos kultūros ypatybių, kurios daro, iš vienos pusės, šią visuomenę sunkiai suprantama tiek anglo-saksams, kurie mėgsta greitą dolerį bet kokia kaina, tiek daugumai barbarų iš Rytų ...

                    Aišku galima būtų teigti, kad toks vokiečių požiūris yra kažkiek niveliuojantis individo autonomiją, ar netgi sprendimų priėmimo efektyvumą (kiek galima to konsensuso ieškoti???), bet tai yra būtent požiūris, kuris atveda į kokybišką planavimą ir vykdymą, kas savo ruožtu yra tiek 'tvarkos', tiek 'technologinio' progreso sąlygos.
                    Paskutinis taisė nomad; 2015.01.13, 23:38.
                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                    Comment


                      Kažkas čia forume ir kai kur spaudoje buvo rašoma, kad piniginėse bus daugiau monetų eurais nei buvo litais. Visiška nesąmonė, kaip ir sakiau. Nei tų monetų daugiau, nei ką. Be to, 5 eurai dar ir popieriniai, tad vienu nominalu monetomis vienareikšmiškai mažiau. O likusias irgi, kaip anksčiau, stengiesi išleisti, o ne kaupti (kam to reikia??).

                      Comment


                        Ačiū, beje, iliuminatams ir masonams už 5 eurų banknotą. Man labai patinka, kad toks mažas. 10 irgi nedidelis. Nepanašu, kad reiktų naujos piniginės,

                        Comment


                          Parašė dsanto Rodyti pranešimą
                          Kažkas čia forume ir kai kur spaudoje buvo rašoma, kad piniginėse bus daugiau monetų eurais nei buvo litais. Visiška nesąmonė, kaip ir sakiau. Nei tų monetų daugiau, nei ką. Be to, 5 eurai dar ir popieriniai, tad vienu nominalu monetomis vienareikšmiškai mažiau. O likusias irgi, kaip anksčiau, stengiesi išleisti, o ne kaupti (kam to reikia??).
                          Litais popierius prasidėdavo nuo 10 Lt, o dabar nuo 17. Čia ir atsakymas kodėl monetų bus daugiau atmetus buvusius baltus centus kuriuos už pinigą iš viso nelabai galima buvo laikyti kaip ir dabartinius 1-5 eurocentus.
                          Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                          Comment


                            kuo daugiau pinigu pinigineje, o ypac saskaitoje, tuo geriau.

                            Comment


                              Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                              Litais popierius prasidėdavo nuo 10 Lt, o dabar nuo 17. Čia ir atsakymas kodėl monetų bus daugiau atmetus buvusius baltus centus kuriuos už pinigą iš viso nelabai galima buvo laikyti kaip ir dabartinius 1-5 eurocentus.
                              Kuo čia dėti tie 17 Lt? Jei litais galėdavai turėti tarkim iki 9,99 Lt monetomis, tai eurais nėra kažkokios prasmės turėti daugiau nei 4,99 €. Pas mane dominuoja popieriniai banknotai, o metaliniais nieko ten nepadaugėjo. Čia kažkoks išsimislijimas ir žongliravimas kažkokiais tai skaičiavimais.

                              Comment


                                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                Litais popierius prasidėdavo nuo 10 Lt, o dabar nuo 17. Čia ir atsakymas kodėl monetų bus daugiau atmetus buvusius baltus centus kuriuos už pinigą iš viso nelabai galima buvo laikyti kaip ir dabartinius 1-5 eurocentus.
                                Kolega, o Jūs turit piniginę apskritai? Atsidarykit ir pažiūrėkit, o tai čia kažkokius teorinius pamąstymus rašinėjate. Asmeniškai pas mane šiuo metu tikrai yra mažiau metalo pinginėje, nei buvo litų laikais.

                                Comment


                                  Aš nesuprantu, ką turi bendro lito ir euro kursas su monetų kiekio tariamu padidėjimu. Yra nauja valiuta, kuri kaip tik turi mažiau monetų nominalų, ir koks man ten skirtumas, kiek tas litas buvo vertas. Ateini į parduotuvę ir, kaip visada, stengiesi atsikratysi smulkiais pinigais.

                                  Comment


                                    Kokios šalies pinigas?

                                    http://

                                    Comment


                                      Šitas padirbtas.
                                      ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                      Comment


                                        Čia ispaniškas euras.

                                        Comment


                                          Belgiškas.

                                          http://ec.europa.eu/economy_finance/...belgium_en.htm

                                          Comment

                                          Working...
                                          X