Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sankcijos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje (nuo 2022.02)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Bent per vakaro žinias tai skvernelis kalbėjo, kad galėjo LT ieškot kito varianto tada kai derino sankcijas (išsisuko nuo atsakymo ar reikėjo prašyt išimties).
    Gal jau buvo labiau susipažinęs ir tavo minimą versiją kalbėjo anksčiau.
    Jei "galėjo LT ieškot kito varianto" reiškia, kad reikėjo ieškoti mažiau skaudaus rusijai varianto, tai Skvernelis yra alternatyvaus intelekto. Jei tai reiškia, kad labiau skaudaus, tada šaunuolis.

    Comment


      Alternatyvus valstietis. Gan akivaizdu, kad realiu ruzijos agresijos atveju viena pusė tikrai nepritrūktų ugnies koreguotojų.
      Parašė digital Rodyti pranešimą
      Jei "galėjo LT ieškot kito varianto" reiškia, kad reikėjo ieškoti mažiau skaudaus rusijai varianto, tai Skvernelis yra alternatyvaus intelekto. Jei tai reiškia, kad labiau skaudaus, tada šaunuolis.
      Andrius Kubilius

      HIBRIDINIS KALININGRADAS
      Akivaizdu, kad Kremlius nebeturi hibridinių resursų nei Lietuvai, nei Europai, nes visus resursus (ne tik hibridinius) paskyrė Ukrainai. Todėl Lietuvoje prigeso šeimų maršai, LGBT paradas praėjo be ryškios opozicijos, net Viktoras trečią kartą paskelbė, kad traukiasi iš politikos. Visa tai vyksta tik dėl to, kad visam tam Kremlius nebeskiria (nes nebeturi) ankstesnių resursų.
      Tačiau Kremlius ir be didelių resursų sugeba patikrinti kas yra kas Lietuvoje. Ir kas kitomis aplinkybėmis būtų pasiruošęs tarnauti Kremliui. Užteko Kremliui pagąsdinti lietuvius dėl Kaliningrado ir visas Lietuvos politinis “vaizdelis” kaip ant delno: pasiruošusių pasitarnauti Kremliui vardus ir pavardes gali skaityti gausiuose šių dienų interviu.
      Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: Kremlius įtikino Švediją ir Suomiją stoti į NATO; įrodė Europos Sąjungai, kad Ukrainai reikia suteikti kandidato statusą; o “hibridiniu Kaliningradu” įrodė lietuviams, kad jeigu kartą buvai politiniu “valstiečiu”, tai tokiu ir lieki net ir tada, kai formaliai atsiskiri.
      Paskutinis taisė Galys; 2022.06.23, 07:54.

      Comment


        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

        Šiek tiek pasikarčiavau, nes eiliniams piliečiams tikrai galima nežinoti, bet taip jau atsitiko, kad tuo metu girdėjau kaip Skvernelis kažką memlina apie galimai Lietuvos įvestas savavališkas sankcijas. Nu jam tai privalu žinoti dokumentus, o žinant didelės Lietuvos gyventojų dalies švelniai pasakius nemeilę Landsbergiams ir kyla nuo tokių pasakymų visuomenėje painiava. Politikus galima ir reikia kritikuoti, bet čia ekspremjeras užsiima visiška demagogija
        Sankcijos ir yra įvestos savarankiškai, nes oficialiame ES išaiškinime labai aiškiai parašyta, kad sankcijos negalioja tranzitui į Kaliningradą, Briuselyje manau truputį protingesni žmonės nei mūsų vyriausybėje.

        Tarptautinių santykių problema – stygius patikimos informacijos. Ypač sunku vertinti Lietuvos užsienio politikos veiksmus, kai jos formuotojai tyli. Maži vaikai, sudaužę puoduką ar ką sutepę, nuleidžia galvą ir slepiasi, kad negautų barti. Liūdna, kai tokio lygio užsienio politikos sprendimai priimami lyg žaidžiant slėpynių: nematai - ieškok. Tiesa, Premjerė, priešingai nei teigia beveik visa didžioji užsienio žiniasklaida, teigia, kad „jokia Kaliningrado blokada nevyksta“, o užsienio reikalų ministras dairosi į Lietuvos geležinkelius, kurie, suprask, savarankiškai nusprendė blokuoti Karaliaučių.

        Lietuvos geležinkeliai, nekreipdami dėmesio į ES sankcijas, prieš keletą mėnesių tariamai savarankiškai pervežinėjo baltarusiškas trąšas, dabar vėl savarankiškai nusprendė blokuoti Karaliaučių. Gal jie valdo kokį skyrių užsienio reikalų ministerijoje, o gal realiai ir yra tikrieji tarptautinės politikos formuotojai Lietuvoje? Užsienio reikalų ministras kartoja, kad LG veikia ne visai savarankiškai: Europos Sąjunga tariamai nustato prekių tranzito ribojimus reglamentu, o reglamentas – tiesiogiai visose ES valstybėse taikomas teisės aktas. Tik pamiršta pridurti, kad minėtas reglamentas tiesiogiai nenustato tranzito per ES ribojimų tarp Rusijos ir Rusijos Kaliningrado, o kalba bendrai apie „...pervežimą prekių ..., kurių kilmė yra Rusija ar kurios eksportuojamos iš Rusijos į bet kurią kitą šalį“.

        ES sankcijos taikomos taip pat ir Rusijos įmonėms, užsiimančioms pervežimais kelių transportu. Siekiant išvengti bet kokių nesusipratimų, oficialiame Europos Sąjungos Tarybos puslapyje, kuriame aiškinamos šios sankcijos, aiškiai ir nedviprasmiškai pabrėžiama, kad draudimai kelių transporto įmonėms netaikomi, jei vykdomos „... pašto paslaugos bei prekių tarp Kaliningrado srities ir Rusijos tranzitas“.

        Nejau viliamasi, kad naivūs piliečiai patikės, kad mūsų užsienio reikalų ministro ir premjerės pareigas perėmė Lietuvos geležinkelių vadovybė? O gal manome, kad Rusijos užsienio politikos analitikai yra tiek naivūs, kad tuo patikės? Ką norime apgauti: savo piliečius, o gal save? Perfrazuojant Virginijų Savukyną: visas viešas politikų kalbėjimas Lietuvoje – jau įprastu tapęs nuolatinis netiesos sakymas.
        Kaip paaiškinti mūsų politikų asketišką retoriką, prieštaraujančią tarptautinės žiniasklaidos ir teisės aktų teiginiams? Kaip paaiškinti keistą tylą? Gal girdėjome kokius nors paaiškinimus iš įtakingų Lietuvos užsienio politikos formuotojų? Gal nuraminimą? Net ir žurnalistinių tyrimų ar išsamių politologų diskusijų nėra. Toksiška tema? Turbūt. Bet apie ją turime kalbėti ir analizuoti, nes panašių veiksmų kaina yra milžiniška.

        Akivaizdu, kad tai nėra Lietuvos geležinkelių, kaip teigia staiga pritilę drąsūs užsienio politikos formuotojai, savarankiškas veiksmas. Kol kas neatrodo, kad tai būtų ir ES sankcijų pakete nustatytas reikalavimas. ES vadovybė tuo klausimu tyli, nors mūsų politikai minėjo mistines konsultacijas su ES. Atleiskite, jei praleidau: su kuo buvo konkrečiai pasikonsultuota?

        Bent jau kol kas panašu, kad tai yra Lietuvos valstybės užsienio politikos veiksmas. Kaliningrado dalinė prekių blokada gali būti atsakas į Rusijos dūmos deputato registruotą siūlymą (taip pat, žinoma, nesavarankišką) atšaukti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą arba gandus apie Rusijos priešiškus veiksmus Lietuvos atžvilgiu, pavyzdžiui, kad Rusija ketina pradėti vykdyti dalinę Lietuvos oro blokadą. Net jei tikėti tais gandais, nei vienas veiksmas nebuvo įgyvendintas – tai tebuvo gąsdinanti Rusijos retorika, kurios pastaruoju metu netrūksta. Logiškas Lietuvos atsakymas būtų pagąsdinimas dėl prekių tranzito ribojimo, o ne pats veiksmas – dalinis tranzito uždraudimas.

        Galbūt Kaliningrado blokada užbėgama už akių Rusijos gąsdinimams tuo metu, kai Rusija dar neturi pajėgumų jų įgyvendinti dėl turimų rūpesčių Ukrainoje, kartu tai galėtų būti aiškinama kaip parengiamasis veiksmas prieš NATO viršūnių susitikimą jau kitą savaitę Madride. NATO viršūnių susitikime gali būti sprendžiamas Švedijos ir Suomijos stojimo į NATO klausimas, taip pat perėjimas nuo Rusijos atgrasymo politikos prie gynybos, parama Ukrainai ir kitoms NATO valstybėms. O gal tai visa kartu – ir išankstinis atsakas į Rusijos gąsdinimus Lietuvai, ir NATO šalių konsolidacija prieš NATO viršūnių susitikimą?

        Jei ši prielaida teisinga, tuomet šia Kaliningrado daline blokada siekiama iššaukti Rusijos agresyvią reakciją, kuri galbūt galėtų suvienyti NATO nares ryžtingesniems veiksmams ginant rizikos zonose esančias NATO valstybes. Efektyviausias būdas – per NATO 4 straipsnio taikymą (šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios Šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui). Nepamirštinas ir penktasis NATO straipsnis (Šalys susitaria, kad vienos ar kelių iš jų ginkluotas užpuolimas Europoje ar Šiaurės Amerikoje bus laikomas jų visų užpuolimu, ir todėl susitarė, kad tokio ginkluoto užpuolimo atveju kiekviena iš jų, įgyvendindama individualios ar kolektyvinės savigynos teisę, pripažintą Jungtinių Tautų Chartijos 51 straipsnyje, nedelsdama suteiks pagalbą užpultai ar užpultoms Šalims, individualiai ir kartu su kitomis Šalimis, imdamasi tokių veiksmų, kokie atrodys būtini, įskaitant ginkluotos jėgos panaudojimą, Šiaurės Atlanto regiono saugumui atkurti ir palaikyti).

        Gal kas iš politikų ar bent jau politologų galėtų pasufleruoti, kokio Rusios agresyvaus atoveiksmio tikimasi? Ar laukiama veiksmų, kurie sukels “grėsmę valstybės vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui”, o gal tiesiai – Rusijos ginkluoto Lietuvos užpuolimo? Juk ekonominis Rusijos atsakas, kad ir koks galingas jis bebūtų, nesukels tokių pasekmių, kurios pakeistų NATO valstybių politiką. Greičiau pajuoką: ko prašėte, tą ir gavote. Panašiai kaip Taivano atveju – Lietuva pravardžiuojama naudinga kvailele, kuri „daugiau loja, nei kanda“, bet žalos sau prisidaro su kaupu.
        https://www.facebook.com/10001770556...EyRmz7FK2Bktl/
        Flickr

        Comment


          Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

          pamatysime jau artimiausiomis dienomis kodel. Nesuprantu kodel Lietuvai ir jos zmonems reikia ant saves imti smugi. Protingi vakarai sedi sau nuosaliau ir stebi situacija iš šono. Didziausi nepatogumai bus mums patiems, koki atsaka Rusija bepasirinktu. Ka sioje situacijoje laimi Lietuva?
          Tai pagal jus gal protingiausia išvis pasiduoti, be jokio smūgio? Ar jūs tikrai tokias nesąmones galvojate ar tiesiog jums rublių neseniai pervedė?
          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

          Sankcijos galioja importui, bet ne tranzitui.
          Sankcijos galioja bet kokiam įvežimui į Lietuvos teritoriją. Lygiai taip pat rusai negali išsikrauti Amsterdame laivo ir vežti fūromis į rusiją, nors tai irgi "tranzitas".

          Dėl ko jūsų paveiksliukas neteisus paaiškino Suoliujantis.

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą

            Sankcijos ir yra įvestos savarankiškai, nes oficialiame ES išaiškinime labai aiškiai parašyta, kad sankcijos negalioja tranzitui į Kaliningradą, Briuselyje manau truputį protingesni žmonės nei mūsų vyriausybėje.
            https://www.facebook.com/10001770556...EyRmz7FK2Bktl/
            O vau, advokatas-virusologas o dabar jau ir karo - taptautinių santykių ekspertas. Laukiam kol kasnors papastins Orlausko įžvalgas.

            Comment


              Parašė Galys Rodyti pranešimą

              O vau, advokatas-virusologas o dabar jau ir karo - taptautinių santykių ekspertas. Laukiam kol kasnors papastins Orlausko įžvalgas.
              Jo, tikrai neišmano nei tarptautinių santykių, ne teisės, turbūt mūsų ministrai nei vienas nebaigęs teisės ir nedirbę teisinio darbo (tiksliau iš vis nei vienas jokio rimto darbo nedirbę) išmano geriau, ar šio forumo ekspertai, kuriems saugiklius išmuša bet kokia TS kritika.

              Ignas Vėgėlė Oksfordo universitete (Anglija) studijavo Europos Sąjungos teisę, Hagos tarptautinės teisės akademijoje (Nyderlandai) – tarptautinę privatinę teisę, tarptautinę mokesčių teisę – Bratislavoje, žmogaus teises – Varšuvoje, Europos Sąjungos teisę – Danijos Karališkoje užsienio reikalų ministerijoje bei kitose užsienio šalių institucijose bei įstaigose. Po aštuonių pakopų kursų Lietuvoje, Vokietijoje bei Belgijoje 1999 m. jam suteiktas Europos Sąjungos dėstytojo diplomas.
              Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos teisės komiteto pirmininkas, advokatų kvalifikacinio egzamino komisijos pirmininko pavaduotojas, notarų kvalifikacinio egzamino komisijos narys, Europos teisės asociacijos valdybos narys.
              Flickr

              Comment


                Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                Jo, tikrai neišmano nei tarptautinių santykių, ne teisės, turbūt mūsų ministrai nei vienas nebaigęs teisės ir nedirbę teisinio darbo (tiksliau iš vis nei vienas jokio rimto darbo nedirbę) išmano geriau, ar šio forumo ekspertai, kuriems saugiklius išmuša bet kokia TS kritika.
                Kažkas bendro tarp to ką jis rašo ir to ką mokėsi yra tik žodis tarptautinis,gal tai jus ir sumaišė? Na ir jūsų postai nėra kritika TS ar dar kažkam, jūsų postai rodo,kad nelabai skaitote ką jums rašo kiti forumo nariai.
                Paskutinis taisė Galys; 2022.06.23, 09:01.

                Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                  Jo, tikrai neišmano nei tarptautinių santykių, ne teisės, turbūt mūsų ministrai nei vienas nebaigęs teisės ir nedirbę teisinio darbo (tiksliau iš vis nei vienas jokio rimto darbo nedirbę) išmano geriau, ar šio forumo ekspertai, kuriems saugiklius išmuša bet kokia TS kritika.
                  Trukti už vadžių vėl iš pradžių. Vėgėlė tikrai neišmano. Metam tokį teisininką į šiukšlyną. Atsidarom EU sankcijų paketą, article 31, 2 paragrafas punktas b kam netaikomos transporto sankcijos, o ten taip pasakyta:
                  goods in transit though the Union between the Kaliningrad Oblast and Russia, provided that the transport of such goods is not otherwise prohibited under this Regulation.
                  Visas dokumento tekstas: https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...22%3A111%3ATOC

                  Comment


                    Parašė Galys Rodyti pranešimą

                    Kažkas bendro tarp to ką jis rašo ir to ką mokėsi yra tik žodis tarptautinis,gal tai jus ir sumaišė? Na ir jūsų postai nėra kritika TS ar dar kažkam, jūsų postai rodo,kad nelabai skaitote ką jums rašo kiti forumo nariai.
                    Aš tai skaitau, priešingai jei jūs, nes užsiimat tik ad hominem, o ne argumentais, kas parašyta.
                    Flickr

                    Comment


                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                      Aš tai skaitau, priešingai jei jūs, nes užsiimat tik ad hominem, o ne argumentais, kas parašyta.
                      Įdomu, kiek dar kartų reikės įmėtinėti tą sankcijų tekstą, kol Leterred "dašus", kad Vėgėlės ir Širinskienės nėra pats patikimiausias informacijos šaltinis?

                      Comment


                        Vokietija aktyvavo pavojaus režimą dėl sumažėjusio dujų tiekimo https://www.vz.lt/rinkos/2022/06/23/...o-duju-tiekimo
                        Antrasis etapas aktyvuojamas, jei sutrinka dujų tiekimas arba atsiranda itin didelis dujų poreikis, ir dėl to kyla rimtų apsirūpinimo jomis sunkumų. Tačiau šiame etape daroma prielaida, kad rinka vis dar pajėgi pati išspręsti šias problemas, nesiimant ne rinkos priemonių, tai yra be valstybės įsikišimo.
                        Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
                        Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                        Comment


                          Nėra ko šaukt ant vėgelių, nes panašu čia visi jau pasiklydę tarp trijų pušų.

                          „Politico“: Šimonytės ir EK pareiškimuose dėl Kaliningrado esama rimto prieštaravimo

                          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=90570297


                          Comment


                            Parašė hhh Rodyti pranešimą
                            Nėra ko šaukt ant vėgelių, nes panašu čia visi jau pasiklydę tarp trijų pušų.

                            „Politico“: Šimonytės ir EK pareiškimuose dėl Kaliningrado esama rimto prieštaravimo

                            Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=90570297
                            Jokio pasiklydimo nematau, čia tik Politico nebent ir pasiklydo:
                            Remiantis dviejų pareigūnų žodžiais, naujose gairėse aiškiai nurodoma, kad Lietuvos muitinė turi tikrinti prekes, kad būtų išvengta sankcijų apėjimo atvejų, bet gali leisti gabenti metalą, jeigu jis skirtas Rusijos vidaus rinkai, t. y. Kaliningradui.

                            Vis dėlto Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė laikosi nuomonės, kad plieno ir juodojo metalo tranzito ES teritorija draudimas yra vienas iš bloko paskelbtų sankcijų, kurioms pritarė visos 27 valstybės narės, punktų.
                            Gali leisti, bet gali ir neleisti. Lietuva pasirinko neleisti ir viskas.
                            Visgi „Politico Playbook“ tikina, kad tarp Lietuvos pareiškimo, kad ES sankcijos numato metalo tranzito draudimą, todėl Lietuva turi blokuoti tokį tranzitą į Kaliningradą, ir Komisijos atstovo teiginio, kad Lietuva turi vykdyti tik proporcingas patikras, bet leisti laisvą tranzitą, išties egzistuoja nors ir sunkiai įžvelgiamas, tačiau ganėtinai rimtas prieštaravimas.
                            Juokdariai -​ "egzistuoja nors ir sunkiai įžvelgiamas, tačiau ganėtinai rimtas prieštaravimas"

                            Comment


                              Parašė digital Rodyti pranešimą
                              Jokio pasiklydimo nematau, čia tik Politico nebent ir pasiklydo:

                              Gali leisti, bet gali ir neleisti. Lietuva pasirinko neleisti ir viskas.

                              Juokdariai -​ "egzistuoja nors ir sunkiai įžvelgiamas, tačiau ganėtinai rimtas prieštaravimas"
                              Pasiklydimas tarp to, kad vieni sako, kad čia ES sankcijos ir mes tik vykdom, kiti sako, kad mūsų vietinis pasirinkimas.

                              Comment


                                Kiek supratau Europos komisija spręs šį klausimą, galbūt net šiandien. Jei nebūtų trijų pušų, nebūtų ko spręst. Ne dėl Verygos gi sprendžia.

                                Comment


                                  Labai tikiuosi, kad išspręs kaip Šimonytė sakė, ir nebeliks jokių pušų.

                                  Comment


                                    Parašė digital Rodyti pranešimą
                                    Gali leisti, bet gali ir neleisti. Lietuva pasirinko neleisti ir viskas.
                                    Tai tame ir argumentai sakančių, kad ne ES liepė taikyti sankcijas, o LT savarankiškai nusprendė, nes galėjo ir netaikyti.

                                    Comment


                                      Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                      Tai tame ir argumentai sakančių, kad ne ES liepė taikyti sankcijas, o LT savarankiškai nusprendė, nes galėjo ir netaikyti.
                                      Lietuva interpretavo, kad ES neleidžia. Kažkokie noname pareigūnai sako, kad galima rinktis. Nu tai Lietuva interpretuoja ir renkasi taip, kad negalima. Ir viskas.

                                      Comment


                                        Parašė digital Rodyti pranešimą
                                        Lietuva interpretavo, kad ES neleidžia. Kažkokie noname pareigūnai sako, kad galima rinktis. Nu tai Lietuva interpretuoja ir renkasi taip, kad negalima. Ir viskas.
                                        Skirtumas, kad Lietuva interpretuoja, bet sako, kad neinterpretuoja.

                                        Nors šiaip kas ką interpretuoja ntosios eilės klausimas. Esminė problema, kad gerai prasileidom informaciniam kare.

                                        Comment


                                          Visi įstatymai gali būti interpretuojami. Tam ir būna aiškinamieji raštai po įstatymų, jei nežinojote.
                                          Nieko niekur neprasileidom, kaip tik pasirodėm ryžtingi.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X