Vajetau, tokia "supervalstybė", guoliuko nesugeba pasigaminti, ne tik kad smartfono? O žadėjo būti atsvara NATO, pasaulį sutvarkyti, priešus ištaškyti, Eurazijoje dominuoti... Guoliuko nepasigamindami. Semkes bent užsiaugins savo?
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje (nuo 2022.02)
Collapse
X
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąVajetau, tokia "supervalstybė", guoliuko nesugeba pasigaminti, ne tik kad smartfono? O žadėjo būti atsvara NATO, pasaulį sutvarkyti, priešus ištaškyti, Eurazijoje dominuoti... Guoliuko nepasigamindami. Semkes bent užsiaugins savo?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąGuoliai ganėtinai sudėtingas gaminys. Čia kaip su antro pasaulinio lendlyzu. Galima vertinti tonom ir sakyti, kad sovietai didžiąją dalį pasigamino patys. Kita vertus praktiškai visus guolius gavo iš sąjungininkų. O be guoliu nesvarbu kiek tu tanko pasigamini pats....
Tik esmė tame, kad tas "supervalstybiškumas", patiems normaliai nieko net nepasigaminant, atrodo kaip karikatūra, tragikomedija.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Gaminys gal ir sudėtingas, bet valstybė turi visus išteklius ir nemanau, kad negalėjo savo laiku sukurti know how, kurį sugebėjo sukurti Vokietija ar P. Korėja, beveik neturinčios išteklių. Bet aišku, kai valstybės galvoms ne tas rūpi, tai ko tikėtis.
Tik esmė tame, kad tas "supervalstybiškumas", patiems normaliai nieko net nepasigaminant, atrodo kaip karikatūra, tragikomedija.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąAnglies logistiką Rusijoje stabdo ratų guolių trūkumas https://www.vz.lt/transportas-logist...uoliu-trukumas
klausimas ar tikrai reikia tiek tų vagonų, jei ES nebepriims anglies, o rytuose neužtenka geležinkelių pralaidumo.
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąGaminys gal ir sudėtingas, bet valstybė turi visus išteklius ir nemanau, kad negalėjo savo laiku sukurti know how, kurį sugebėjo sukurti Vokietija ar P. Korėja, beveik neturinčios išteklių. Bet aišku, kai valstybės galvoms ne tas rūpi, tai ko tikėtis.
- 1 patinka
Comment
-
KIniečių įmonė nutraukė dujinių variklių tiekimą chuilostano Kamazui dėl rizikų būti apkaltintam padedant sankcijų sąraše esančiai įmonei kaip rašo chuilo laikraštis Izvestia https://iz.ru/1388208/anastasiia-lvo...gatelei-kamazuNepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 3 patinka
Comment
-
Rusijos bankai per š.m. I pusmetį (tikslaiu per 4 mėnesius po 2022.02.24) patyrė 1,5 trl, RUB nuostolių (jei skaičiuoti pagal Rusijos nisistatytą kursą, bus apie 250 mlrd USD).
I pusmečio nusotoliai sudaro apie 1% (Rusijos BVP 2021 m. buvo apie 130,7 trl. rublių / 1887 mrld USD.
Daugiausiai nusotolių patirta dėl valiutinių operacijų.
Prasidėjus karui nustota viešinti ataskaitas. Vieni bankai iškilko pelningi, tačiau galima įtarti, kaip raudonuoja sankcionuotų bankų balansai.
RBC.2022.09.02
ЦБ впервые раскрыл убыток банков в кризис
За январь—июнь убытки банковского сектора достигли ₽1,5 трлн, основной удар приняли крупнейшие банки, сообщил первый зампред ЦБ Дмитрий Тулин. Пока банки обошлись «малой кровью», считает он, — у них есть запас капитала на ₽7 трлн
Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/finances/02/09/20...om=from_main_3
https://www.rbc.ru/finances/02/09/20...om=from_main_3
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąRusijos bankai per š.m. I pusmetį (tikslaiu per 4 mėnesius po 2022.02.24) patyrė 1,5 trl, RUB nuostolių (jei skaičiuoti pagal Rusijos nisistatytą kursą, bus apie 250 mlrd USD).
Comment
-
Vienas didžiausių aliuminio vartotojų, Indijos „Hindalco Industries“ padalinys „Novelis“, atsisakė naudoti rusišką metalą savo gamyklose Europoje. „Bloomberg“ duomenimis, įmonė pirmąjį pirkimo konkursą tiekimams surengė 2023 metais ir savo sąlygose nurodė nepriimsianti rusiškos kilmės aliuminio. „Novelis“ yra linkęs duoti toną rinkai, o kiti pirkėjai gali pasekti, rašo „Bloomberg“. Skirtingai nuo naftos, „perteklinio“ aliuminio siuntimas į Rytus sunkiai įmanomas: pati Kinija yra didžiausia gamintoja pasaulyje, kurios apimtys 10 kartų didesnės nei Rusijos (36 mln. tonų per metus).Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąRusijos bankai per š.m. I pusmetį (tikslaiu per 4 mėnesius po 2022.02.24) patyrė 1,5 trl, RUB nuostoliųSnowflakes will attack U <3
Comment
-
Panašu, kad didžioji chuilo viltis Kinija taip pat nėra lengvas variantas, lyg ir nusimato problemos išimant 100 mlrd iš Kinijos.https://charter97.org/ru/news/2022/9/4/514157/Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Pagal tą grafiką, 2021 metai buvo labai geri. Akivaizdžiai parodo, kokie būtų rezultatai be XX a. pradžios stiliaus imperinių užmojų.
Comment
-
Sako rinka nemėgsta tuštumos ir atsiranda, kas ateina į rusyno rinką. Pasitraukus pagrindiniams Vakarų ir Azijos autokoncernams į Rusiją pradeda skverbtis Irano automobilų gamintojai. Konkrečiai ten tik vienas ir yra - Iran Khodro. Tai gana sena kompanija, po revoliucijos suvalstybinta. Neturiu supratimo apie jų automobilius, bet šiaip tai kompanija žinoma kaip atvirai kopijuojanti ir užsiimanti reverse engineeringu kitų kompanijų produktų. Tiesa šiek tiek pusiau legaliai yra paėmę iš Peugeot, nes prancūzai vienu metu labai tikėjosi įsitvirtinti ten, bet daugiausia tiesiog kopijuojanti kitų kompanijų automobilių dalis. Yra toks kanalas australo gyvenančio maskvoje ir fiksuojančio, kas dedasi dabar ten:
Kažkoks gyvennimo paradoksas: rusus savo produkcija gelbėja iraniečiai
Comment
-
Išskirčiau kažkokį anti amerikietišką Vidurio Azijos mentalitetą. Kai kurios šalys kažkaip linkusios save izuoliuoti nuo pasaulio, Vakarai jiems uždeda sankcijas, o jie patys "ai mes patys viską pasigaminsim".
Rusija ir Iranas turi kažkokią bendrybę, esu girdėjęs apie Iraną, kad ji tarsi vos ne musulmoniška Rusijos/SSRS versija. Tik Rusija labiau mėtesi ar tai Europos tęsinys ar Vidurio Azijos tęsinys. Aišku Putinas mano, kad labiau Vidurio Azijos stiliaus valstybė, stipri diktatūra, "nereikia Amerikos" ir t.t.
Aišku nėra jis universalus visam Vidurio Azijos regionui, gal be Irano ir Rusijos tik Turkmėnija pasižymi rimtesniu izoliacionizmu. Uzbekija nežinau, o Kazachstanas šiuo metu lyg tampa Rytų Azijos (tiksliau KLR) politikos dalimi, kurioje anti amerikietiškumas yra labiau makiaveliškas.Paskutinis taisė PoDV; 2022.09.04, 12:51.
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
Rusija ir Iranas turi kažkokią bendrybę, esu girdėjęs apie Iraną, kad ji tarsi vos ne musulmoniška Rusijos/SSRS versija. Tik Rusija labiau mėtesi ar tai Europos tęsinys ar Vidurio Azijos tęsinys. Aišku Putinas mano, kad labiau Vidurio Azijos stiliaus valstybė, stipri diktatūra, "nereikia Amerikos" ir t.t.
- 11 patinka
Comment
-
Financial Times
Just in: Russia’s gas supplies to Europe will not resume in full until the 'collective west' lifts sanctions against Moscow over its invasion of Ukraine, the Kremlin has said
- 1 patinka
Comment
-
RF papildomos pajamos iš naftos ir dujų už rugpjūtį buvo vos 85,9 mlrd. RUB, kai prognozuota, kad bus 359,5 mlrd. RUB. Negauta 273 mrld. RUB planuotų pajamų (apie 4,5 mlrd EUR).
https://lenta.ru/news/2022/09/05/low/
Staigus pajamų kritimas tęsiasi nuo liepos.
Berods už anglies eksportą irgi šviečiasi stiprus mažėjimas.Paskutinis taisė Sula; 2022.09.05, 16:24.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąRF papildomos pajamos iš naftos ir dujų už rugpjūtį buvo vos 85,9 mlrd. RUB, kai prognozuota, kad bus 359,5 mlrd. RUB. Negauta 273 mrld. RUB planuotų pajamų (apie 4,5 mlrd EUR).
https://lenta.ru/news/2022/09/05/low/
Staigus pajamų kritimas tęsiasi nuo liepos.
Berods už anglies eksportą irgi šviečiasi stiprus mažėjimas.
Ekonomistas teigė, kad paanalizavus Rusijos situaciją, gerų naujienų taip pat nėra – jos ekonomika laikosi ne taip ir blogai. „Situacija nėra gera, bet ji yra pakenčiama, taip jie laikysis ilgai“, – konstatavo jis.
A. Audicko teigimu, tikėtasi, kad Rusijos ekonomika šiemet susitrauks 8 proc., dabar kalbama apie 6 proc. susitraukimą, planuojamas biudžeto deficitas – 2 proc.
„Didžiausias nusivylimas yra pajamos iš energetinių resursų, kurios šiais metais bus rekordinės. Nors naftos pardavimas sumažėjo apie 10-15 proc., pajamos padidėjo. Rusija 2021 metais vidutiniškai iš naftos ir jos produktų eksporto per mėnesi uždirbdavo 14.6 mlrd. dolerių, o prasidėjus karui apie 20 mlrd. Tad iš naftos Rusija šiemet uždirbs apie 5 mlrd. per mėnesį daugiau – beveik tiek, kiek jiems kainuoja finansuoti karą“, – kalbėjo pašnekovas.
Kalbant apie dujas, anot jo, situacija dar įdomesnė, nes dujų kaina labai reaguoja į pasiūlos ir paklausos pokyčius.
A. Audicko teigimu, Rusija iki karo iš Europos uždirbdavo apie 45 mlrd. dolerių per metus.
Pakilus dujų kainai, jai tereikia eksportuoti 15 proc. to, ką ji parduodavo anksčiau, kad uždirbtų tą patį, o ji eksportuoja gerokai daugiau.
Ši situacija, pasak ekonomisto, neišsispręs per keletą mėnesių, o 3-5 metus Rusijos situacija bus nebloga: nebus augimo, bet nebus ir kolapso.
„Jų finansinė padėtis nėra labai bloga ir karą Rusija gali tęsti pakankamai ilgai“, – teigė jis.
Iki 2030 metų, kai Vakarai ketina visiškai atsisakyti rusiškų dujų, A. Audicko teigimu, Rusija įsigis suskystintųjų dujų terminalų, nuties naujus dujotiekius, ras naujas rinkas.
Anot pašnekovo, ekonomiškai rusams naudingas ir dujų deginimas į orą, ką ji daro netoli prie sienos su Suomija esančioje įmonėje – taip sumažinama dujų pasiūla ir jų kaina kyla.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=91136057
- 1 patinka
Comment
Comment