Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sankcijos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje (nuo 2022.02)
Collapse
X
-
Geriau būtų parašyti argumentus, kuo tai, kad Rusijoje bus pardavinėjamos ne vakarų, o Kinijoje pagamintos mašinos, padėtų Ukrainai kare? Nes kuo tai pakenktų aš parašiau - tai kas kenkia vakarų ekonomikoms, kenkia ir Ukrainai.
O kas dėl to, kad 'gerai, kad ne tokie kaip tu kuria sankcijų politiką' - tai tie, kurie kuria sankckijų politiką, kažkodėl daro tą patį, apie ką aš kalbu, t.y. neįveda sankcijų Europoje pagamintų automobilių eksportui į Rusiją, bent jau tiems automobiliams, kurių vertė <50K eurų.
Comment
-
Jei vakarų verslas vykdo gamybinę veiklą Rusijoje - tai yra labai blogai, nes tai, kas gaminama Rusijoje, kelia jų ekonomiką. Bet aš nesuprantu tų, kurie įžvelgia kažką blogo, kai vakarų verslas kažką Rusijoje parduoda. Juk jeigu jie ten kažką paduoda - tai reiškias, kad iš Rusijos yra ištraukiami pinigai ir iš to vakarai uždirba, o ne Rusija. Jei vakarai ten kažko neparduoda - vadinas ten paruodamas rusiškas ar kiniškas analogas ir iš to uždirba Rusija arba Kinija. Tada kyla natūralus klausimas - kodėl kai kas mano, kad turi būti įvedinėjamos tokios sankcijos, kurios kenkia vakarų verslui ir padada Rusijos/Kinijos verslui, o ne atvirkščiai? Pavyzdžiui po Krymo okupacijos kai vakarai įvedė Rusijai sankcijas, Kremliaus atsakas buvo įvestos importo sankcijos pieno produkcijai iš vakarų, būtent tada nutrūko Lietuvos pieno produktų eksportas į Rusiją. Kremlius tokias sankcijas įvedė, nes jos Europai kenkia žymiai labiau, nei kad nuo to nukrenčia Rusija. Ir man atrodo yra svarbu atskirti kurios sankcijos yra labiau kenksmingos Rusijai ir kurios labiau kenksmingos vakarams, nes kartais prieiname iki tokių kraštutinimų, kur pradeda agituoti už tokias sankcijas, kurios kenkia ne Rusijai, o vakarams ir kurios padeda Putinui, o ne vakarams.Paskutinis taisė Eidvis; 2023.08.02, 19:58.
Comment
-
Šiaip jau kinų lengvųjų automobilių eksportas irgi kerta per Rusijos ekonomiką, nes siurbia valiutą (kas iš dalies lemia dabartinę infliaciją). Kitas dalykas, kinai RF neinvestuoja beveik NIEKO, skirtingai nei buvę vakariečiai.
Blogiau tai, kad iš Kinijos eina ir sunkioji technika, o tai jau dviguba paskirtis. Manau, kad fronte galim neužilgo pamatyti kiniškus sunkvežimius ir vilkikus.
Comment
-
Aš už liežuvio netraukiau. Pats Kremliaus vyriausias vakar pasakė: du trečdaliai ekonomikos augimo (?) rusyne pasiekta papildomų gynybos pramonės užsakymų dėka (na dve treti za sčiot dopolnitelnogo oboronogo zakaza). Arba gal tiksliau būtų: gyvenimo lygio smukimas yra trigubai didesnis nei ekonomikos smukimas.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąKinų (ir kitų) įmones, kurios prekiauja su Rusija pačios turėtu būti sankcionuotos. Metas nustoti šerti kinų/rusų ekonomikas.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Daug vakarietiškų dar prekiauja su Rusija ir nieko. Tai ko norėti iš Kinijos? Nors ten irgi ne viskas taip paprasta.
Comment
-
Rusija konfiskavo (atėmė) visas Carlsberg įmones Rusijoje, kurios vertinamos apie 20 milijardų DKK (2,7 milijardo EUR).
Kas su jom atsitiko? Atiteko Putino sąjunginingams.
Kas atsitiko kitų įmonių Rusijos verslams?- Danone? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- Uniper? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- Fortum? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- ...
Comment
-
Parašė T-K-K Rodyti pranešimąRusija konfiskavo (atėmė) visas Carlsberg įmones Rusijoje, kurios vertinamos apie 20 milijardų DKK (2,7 milijardo EUR).
Kas su jom atsitiko? Atiteko Putino sąjunginingams.
Kas atsitiko kitų įmonių Rusijos verslams?- Danone? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- Uniper? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- Fortum? Dabar pas Putino sąjungininkus.
- ...
- 2 patinka
Comment
-
Metiniai Rusijos 2023 m. biudžeto deficito planai įvykdyti jau per 6-7 mėnesius.
Дефицит бюджета РФ в январе-июле составил 1,8% ВВП, или 2,8 трлн рублей
Rusijos biudžeto deficitas per 7 mėnesius sudarė 1,8% BVP 2,8 trln RUB (~280 mln EUR)
Rusijos Federacijos federalinis biudžetas sausio–liepos mėnesiais, preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, buvo įvykdytas su 2,817 trilijono rublių deficitu. Ministerija vėl grįžo prie savo BVP deficito/pertekliaus dydžio įverčių viešinimo – septynis mėnesius deficitas siekė 1,8% BVP.
Paskutinį kartą Finansų ministerija įvertino deficito / pertekliaus dydį BVP atžvilgiu 2021 metų birželį po devynių mėnesių pertraukos. Tačiau po to jis vėl nustojo tai daryti. Per pastarąjį mėnesį deficitas išaugo 222 mlrd. rublių. Sausį-birželį ministerija jo lygį įvertino 2,595 trilijonais rublių.
2023 metais planuojamas apie 2,9 trilijono rublių, arba 2% BVP, deficitas. Tačiau, pasak Rusijos Federacijos finansų ministro Antono Siluanovo, iki metų pabaigos jo dydis gali siekti 2-2,5% BVP.
Septynių mėnesių biudžeto pajamos sudarė 14,525 trln. rublių, o tai 7,9% mažesnės nei pernai to paties laikotarpio pajamos. Sausio-birželio mėn. pajamas Finansų ministerija įvertino 12,381 trilijono rublių, remdamasi tuo, liepos mėnesį jos siekė 2,144 trilijonus rublių.
Pajamos ne iš naftos ir dujų per metus išaugo 19,8% - iki 10,332 trln. rublių (sausio-birželio mėn. augimas buvo 17,8%, sausio-gegužės mėn. - 9%, sausio-balandžio mėn. - 5%). Finansų ministerija pažymi, kad didžiausių federalinio biudžeto pajamų ne iš naftos ir dujų (apyvartos mokesčių, pajamų mokesčio) įplaukų dinamika išlieka nuolat teigiamoje srityje, įskaitant iki 2021 m. Apskritai ne naftos ir dujų pajamų apimtis ir trajektorija „rodo reikšmingą dinamikos, nustatytos formuojant biudžeto įstatymą, viršijimą“, pažymi Finansų ministerija.
Septynių mėnesių PVM pajamos per metus padidėjo 20,5% - iki 6,279 trilijono rublių (mėnesį anksčiau augimas buvo 17%), pajamų mokesčio įplaukos, priešingai, sumažėjo 1% - 1,026 trilijono rublių (mėnesiu anksčiau). , sumažėjo 4,3 proc.
Pajamos iš naftos ir dujų sausio-liepos mėnesiais toliau mažėjo ir sumažėjo 41,4% per metus - iki 4,193 trln. rublių (mėnesį anksčiau sumažėjo 47%, sausį-gegužę - 50%, sausio-balandžio mėn. – 52 proc.
https://www.interfax.ru/business/915326
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKažkaip tyliai medinukas jau perkopė 107 RUB/EUR.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKažkaip tyliai medinukas jau perkopė 107 RUB/EUR.
Rusijos ekonomika triuškina JevropąIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Rusijos ekonomika triuškina Jevropą
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Doleriui irgi duoda į kaulusIf a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKažkaip tyliai medinukas jau perkopė 107 RUB/EUR.ПТН ПНХ
«Русский военный корабль, иди нахуй!»
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
patys prisiprašė
Comment
Comment