Parašė KUBILISTANAS
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO
Collapse
X
-
KUBILISTANAS, iš kur tu tą visą informaciją trauki? Iš Russia today? 'matėt kiek daug kavinių Rusijoje atsidarė' argumentų nekomentuosiu, esmė yra, kad karo pradžioje Putinas suprato, jog karo greitai nelaimės ir į karo pramonę ir patį karą pradėjo mesti milžiniškus resursus. Ir taip, maksimaliais pajėgumais pradėjo veikti karo pramonė, jai prireikė nemažai darbuotojų, kaip ir prireikė daug karių - visa tai lėmė didžiulį darbo jėgos trūkumą, o jų trūkumas lėmė sukilusius atlyginimus. Ir tu šioje vietoje sakai 'taigi tai puiku - atlyginimai pakilo' ir visiškai nepastebi, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai, kad Rusijos ekonomika neteko milijono darbuotojų (žuvę/invalidai/emigravę bėgdami nuo mobilizacijos) jai žalos padarys daug labiau, nei padarė gėrio tie laikinai pakilę atlyginimai. Kai fronte yra likviduojamas rusas - už jį yra išmokamos didžiulės kompensajos ir tie pinigai įliejami į ekonomiką, galbūt net koks nekilnojamas turtas įsigyjamas. Ekonomikai tai yra labai gerai, bet labai gerai tik laikinai, ilgainiui tas 'gėrio' efektas išnyksta, o blogio efektas, kad ekonomika neteko darbuotojo, lieka. Rusijos ekonomiką šiuo metu galime sulyginti su sportininku, apsivartojusiu dopingo. Dopingas padeda jam pasiekti gerų rezultatų, problema yra ta, kad jei jis jį vartos kiekvieną dieną ir tris metus - tai galiausiai jam turės labai neigiamų pasėkmių. Rusijos atžvilgiu dopingas yra deginami finansiniai rezervai, kurie panašu, kad jau užsibaiginėja, ir kartu 'spausdinami' rubliai, kas lemia vis labiau kylančią infliaciją, dėl ko Rusijos centrinis bankas kelia palūkanų normas iki rekordinių 21%. T.y. iš esmės paskolos verslui tampa sunkiai įmanomos tam, kad kažkaip mėginti stabdyti infliacijos kilimą. Dėl to reikia atsikratyti iliuzijų, kad karas Rusijos ekonomikai yra labai naudingas. Taip nebūna, galima tik laikina gerų rezultatų iliuzija susijusi su 'dopingo' vartojimu.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimąManau didziausia klaida darytis isvadas is rusu sutiktu Egipte/Turkijoj, o dazniausiai taip komentuojantys is ten ir susirenka tas giliausias izvalgas apie Rusijos ekonomika. Blefuot, pagrazint, meluot ir gyvent sude jie moka.
Visi karai pasibaigia, pasibaigs ir sitas. Pagirios ateis.Paskutinis taisė Lettered; 2024.11.13, 22:00.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Didžiausia klaida darytis išvadas iš visokių "Rusijos ekspertų" ir "analitikų", kurie neturi realių duomenų ir neįsivaizduoja, kas toje Rusijoje realiai vyskta, tik renkasi peržiūras iš dramatiškų pasisakymų. Pats irgi jais tikėjau, kai karo pradžioje prognozavo, kad Rusijos ekonomikai liko keli mėnesiai, tuoj baigsis raketos, Putiną nuvers ir pan. Šiaip, kada sumažės tų skrydžių į Turkijas, Dubajus, Tailandus ir pan. netgi visai nebloga indikacija bus, kad pinigai baiginėjasi ir reali krizė ateina, pvz. kaip buvo 2009 metais, kai žmonėm ne kelionės buvo galvoje, nes tokiais dalykais nepamanipuliuosi kaip bvp rodikliu, kuris ant popieriaus neblogas.
Iš kitos pusės režimas visaip bando nustumti, išvengti to, pakolkas nedrįsta antro masinio šaukimo, daliai liaudies gyvenimas pagerėjo ty jiems nesijaučia to karo labai, įdomu bus pažiūrėti kaip juos "motyvuos" kaip baigsis "katino dienos".Paskutinis taisė Dundorfas; 2024.11.16, 01:01.
- 1 patinka
Comment
-
Deja, daug kam norisi daryti pačią pavojingiausią klaidą, kokia tik gali būti - nuvertinti priešą.
Nors realiai, yra visai įmanomas variantas, kad su ta ekonomika nieko baisaus neatsitiks (griūtis vis atidėliojama, dabar jau 2025 vasarą?), ir neribotą laiką teks gyventi šalia STIPRAUS priešininko. Kuris nė kiek neplanuoja nei griūti, nei žlugti, nei sustoti.Snowflakes will attack U <3
- 3 patinka
Comment
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimąMatosi kad infliacijos stabdymas (kad narodo-naselenije nesinervuotų) pukinui yra svarbiau už ekonomikos būklę. Taip galima žaisti trumpu laikotarpiu, paskui pūlinys pratrūks. Matyt didelės viltys dėl Trumpo.
Tiktai, kad vis sunkiau pavyksta išlaikyti padėtį kontroliuojamą. O rinkos mechanizmų sustabdymas, kaip pvz. rublio kurso "užšaldymas", vestų prie stiprių prekybos disbalansų.
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimąDaug indikacijų, kad Rusijos ekonomika bus labai prastai nuo 2025 vasaros
- 1 patinka
Comment
-
-
Su rezervais reikia turėti omenyje, kad kuo toliau, tuo didesnė jų dalis keičiama iš likvidžių resursų į nelikvidžius. Tarkime, pagrindinėje ruSSijos finansinėje pagalvėje Фонд национального благосостояния iki šiol yra putino 3 mlrd duoklė Janukovyčiui, bet kokia tikimybė tas lėšas atgauti? Analogiškai yra su kitais aktyvais: likvidžios įmonių akcijos yra pakeičiamos į savo pačių vidinių įmonių akcijas (tas pats РЖД pvz, t.y. ru geležinkeliai, teoriškai vertas keliasdešimt milijardų USD, bet kas tau jį galės nupirkti?). Dėl to tas finansinių rezervų tipo nemažėjimas yra klasikinė rusiška pakazūcha, o anot ekonomisto Milovo, likvidžioje to fondo dalyje beliko vos keli trilijonai rublių, kas vargiai leis ištempti iki Trumpo inauguracijos. Dėl to ruSSijoje ir pradėjo kelti mokesčius, nes ekonomika kyla tik dėka į ją įliejamų pinigų, o jie ant medžių neauga. Kol turi rezervą (jau beveik nebeturi), tol turi iš ko gyventi, vėliau prasidės žopa totalis.
Kalbant gi apie ruskius Turkijoje ar Egipte - tai, žinia, irgi nieko nereiškia. Kiekvienoje valstybėje, net ir labiausiai skurdžioje, bus kažkiek žmonių, kurie gyvens labai gerai ir galės sau leisti prabangos prekes arba užsienio keliones. Mane tai savo laiku biški šokiravo Abchazijos sostinėje Suchumyje - centre važinėja prabangūs automobiliai, tuo tarpu kai nuvažiavus pora km į šoną prasideda totali šikna, kurios net žodžiais neaprašysi. O kai ruSSijoje gyvena 140 mln, tai net ir didžiausioje krizėje atsiras 10-20 mln kurie sunkmečio nepajaus ir toliau važinės po kurortus.
- 19 patinka
Comment
-
RF ką tik sumažino išmokas sužeistiesiems karo zonoje, taip kad pradeda taupyti.
Nuo sausio 1 d. kyla daug mokesčių. Pelno mokestį pakėlia nuo 20% iki 25%, bet oligarchai nė cyptelėt nedrįsta.
Berods tik Gazpromui sumažins gavybos mokesčius.
Šalis didelė, jokių staigių žlugimų nebus net ir esant naftai 40 USD ir kariaujant dabartiniu režimu.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąRF ką tik sumažino išmokas sužeistiesiems karo zonoje, taip kad pradeda taupyti.
Nuo sausio 1 d. kyla daug mokesčių. Pelno mokestį pakėlia nuo 20% iki 25%, bet oligarchai nė cyptelėt nedrįsta.
Berods tik Gazpromui sumažins gavybos mokesčius.
Šalis didelė, jokių staigių žlugimų nebus net ir esant naftai 40 USD ir kariaujant dabartiniu režimu.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąŠalis didelė, jokių staigių žlugimų nebus net ir esant naftai 40 USD ir kariaujant dabartiniu režimu.
SSSR buvo dar didesnis ir beveik nekariavo tuo metu kai sugriuvo.
-
Comment
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimą
SSSR buvo dar didesnis ir beveik nekariavo tuo metu kai sugriuvo.
Na ir nafta buvo 15 USD
(kas dėl infliacijos gal ir atitiktų 40 USD šiandieną)
Comment
-
Na taip, mes pirmi paskelbėme nepriklausomybę, bet SSSR galas jautėsi jau anksčiau, 1988 jau leido rinktis iš kelių kandidatų balsuojat - tapo aišku kad senosios sistemos jau nėra. Atsimenu tarp grupiokų univere 1989 diskutavom, ar nepadys SSSR kokio nesąmonės (pvz. branduolinės atakos prieš JAV) prieš nugaišdama.
Na bet tai offtopic, iš tiesų ruZZijoje situacija kol kas kitokia, ir politinė ir ekonominė.-
- 4 patinka
Comment
-
Čia toks idomus availability bias, karo pradžioje ekonomika turi griūti, nes sankcijos visus paveikia, ekspertai sako ir t.t.
Dabar, kai praejo beveik 3 metai, availability bias jau priešingas - negrius, nes tiek laiko nesugriuvo.
Sakoma, jog apie 2025 viduriu prasidės rimtos ekonominės problemos, bet SVO su Trumpo atėjimu jau gali būti pasibaigus. Tai galimai per visą SVO Putinas bus išlaviravęs be ekonomikos kracho.
O poto… kai bus problema, tada ir spręsim.
Comment
Comment