Parašė tajus2
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO
Collapse
X
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
Nemanau, kad tikrai fair taip apibūdinti Musk`ą.
Manau jis tikrai labai protingas žmogus, ypatingai techninėmis temomis. Tačiau, kaip ir visi mes, jis turi temų, kurias išmano silpniau ir labai pasikliauna savo instinktais, nes daug kur su techninėmis žiniomis ėjo prieš srovę, tai tuo pačiu instinktu eina ir čia.
Musk`as yra labiau pamoka, kad nepažeidžiamų nebūna ir per ilgą gyvenimo kelią bet kuris iš mūsų galime patapti (ir jau gal tapome) propogandos auka.
Taip pat jau dabar aišku, kad Twitterio pirkimas buvo bent jau finansiškai didelė klaida.
Jo proto lygis yra paprastas. Kai kompanijoje yra daug sprendžiančių ir atsakingų žmonių- gaunasi Tesla ir SpaceX. Kai vadovauja Muskas - gaunasi Twitteris
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Nuo kada Muskas protingas techninėm temom? Jis nedirbo prie techninės dalies nei Paypal, nei Tesla, nei SpaceX. Pirmais dviem atvejais atėjo į įmones jau su +/- išdirbta bazine technologija. SpaceX raketų irgi savo rankom neprojektavo.
P.S. manau klaidą kad kai kurie moan kad Muskas kadanors buvo Paypal Savininkas. Muskas buvo X.com savininkas, kurį nusipirko paypal ir kaip dalį kainos sumokėjo 11,7% Paypal Akcijų. Kai Ebay nusipirko PayPal Muskas pardavė visas PayPal akcijas, kas ir tapo jo pagrindiniu kapitalu.Paskutinis taisė MedinisStrazdas; 2023.12.12, 09:05.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Na jis dirbo prie techninės X dalies, kurią vėliau nupirko Paypal ir tada jis tapo middle management. Nuo to laiko niekada daugiau prie techninės dalies ir nedribo. X tai čia jo įkurta įmonė prieš ją nuperkant ir integruojant į Paypal, ne Twiteris.
P.S. manau klaidą kad kai kurie moan kad Muskas kadanors buvo Paypal Savininkas. Muskas buvo X.com savininkas, kurį nusipirko paypal ir kaip dalį kainos sumokėjo 11,7% Paypal Akcijų. Kai Ebay nusipirko PayPal Muskas pardavė visas PayPal akcijas, kas ir tapo jo pagrindiniu kapitalu.
Comment
-
UA gamina jau po 6vnt. 155mm savaeigius pabūklus ant Tatros ir kitų važiuoklių. (atseit Prancūzija irgi sugeba tik po 6 vnt/month Caesar gaminti).
Pagamino jau 30 vnt Projektuoja ir velkamus, nes jaučia važiuoklių trūkumą.
Detalus straipsnis https://www.epravda.com.ua/publicati.../12/12/707553/Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Kacapija per pusantro mėnesio prarado praktiškai Lietuvos kariuomenės dydžio pajėgas....
Ukrainos visuomenę dažnai šildo tezė, kad Rusijai tuoj pritrūks raketų, tankų ar karių. Tiesą sakant, Rusijos Federacija vis dar turi milžiniškų karinių rezervų, kurių pakaks karo metams. Priešą riboja tik galimybės greitai ir efektyviai juos mobilizuoti. „Forbes“ analizavo, kiek laiko Rusija gali turėti pakankamai atsargų-2023-08-17
Kareiviai
Invazijos pradžioje Rusijos kariuomenė buvo gana kompaktiška ir iš viso sudarė 900 000 karių. Kas nėra daug. Pavyzdžiui, JAV armiją sudaro 1,4 milijono karių, Kinijos - daugiau nei 2 milijonai žmonių.
Tačiau dauguma iš tų 900 000 yra paramos, vadovybės, oro ir jūrų pajėgos, nedalyvaujančios kovinėse operacijose.
Prieš prasidedant plataus masto invazijai į Ukrainą, aktyvūs Rusijos Federacijos ištekliai buvo apie 400 000 karių: sausumos pajėgų, oro desantininkų ir jūrų pajėgų.
2022 metais, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, Rusija neteko 106 720 žuvusių karių. Paprastai aukų skaičius priskaičiuojamas trečdaliu. Tai yra, bendri priešo nuostoliai gali būti apie 400 000. Tai rodo, kad įsiveržusi armija buvo prarasta priešui pirmaisiais didžiojo karo metais.
Tačiau Rusija 2022 metais sutelkė daugiau nei 500 000 rusų, apie 60 000 okupuotos ORDLO teritorijos gyventojų ir apie 50 000 kalinių. Tiesą sakant, nuo rudens „dalinės mobilizacijos“ Rusijos kariuomenės dydis tik išaugo.
Londone įsikūrusio Tarptautinio strateginių studijų instituto duomenimis, Rusijos Federacijos mobilizacijos ištekliai vertinami 1,5–2 mln. Tai tie, kurie tarnybos patirtį turi pastaruosius penkerius metus (veiklos rezervas).
Jei priešo nuostoliai išliks esamo lygio – apie 30 000 žūsta per mėnesį, 2025 metais Rusijos Federacija išnaudos savo operatyvinį rezervą. Bendro mobilizacijos rezervo rusams užteks mažiausiai iki 2032 m.
Jei priešo aukų skaičius ir toliau mažės, Rusija gali neišnaudoti savo mobilizacijos rezervo net per dešimtmetį.
Rusija taip pat plečia šaukimo amžiaus ribas, siekdama padidinti šauktinių, kurie, atlikę karo tarnybą, taps operatyvinio rezervo papildymu, skaičių. Iš viso karo prievolė Rusijos Federacijoje gali padidėti iki 400 000 žmonių per metus. Tokiomis sąlygomis karių mobilizacinis rezervas Rusijos Federacijoje yra praktiškai neribotas.
Taigi vienintelis tikras Rusijos kariuomenės dydžio apribojimas yra našta biudžetui, Rusijos ekonomikai ir rusų pasirengimui kariauti.
„Forbes“ skaičiavimais, nauja 500 000 karių mobilizacija Rusijos biudžetui kainuos 7,5 mlrd. Tai gali tapti nemenka našta Rusijos biudžetui. Tikriausiai tai iki šiol sustabdė Kremlių nuo naujos masinės mobilizacijos.
Tankai
Labiausiai stebino Rusijos tankų nuostolių lygis 2022 m. Per pirmuosius viso masto karo metus Rusija prarado beveik visas tankų armijas ir didžiausių tankų pajėgų statusą.
2023 metais Rusijos tankų nuostolių tempas sumažėjo beveik perpus. Taip yra dėl pasikeitusios priešo taktikos ir sumažėjusio jų buvimo mūšio lauke.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, per praėjusius metus iš 3 330 tankų, tarnautų Rusijos Federacijoje 2022 m. vasario 24 d., 3 031 tankas buvo prarastas.
Tačiau 15 500 tankų liko ilgalaikio sandėliavimo sandėliuose Rusijoje. Tai daugiausia seni sovietiniai T-72, T-62 ir T-55/54. Daugumos jų negalima atkurti.
„Kariškis“, nagrinėjęs Rusijos Federacijos centrinių saugyklų bazių palydovines nuotraukas, padarė išvadą, kad tik 2075 tankai iš 5678 sandėlyje esančių tankų buvo parengti kovai. Vadinasi, Rusija greičiausiai gali mobilizuoti tik apie trečdalį visų savo atsargų.
Taip pat mobilizacijos išteklius riboja gamybos pajėgumai. „The Economist“ duomenimis, 2022 metais Rusija iš savo atsargų atstatydavo maždaug 45 tankus per mėnesį. O 2023 metais planuota šį skaičių padidinti iki 110 tankų per mėnesį.
„Bild“ duomenimis, Rusijos Federacija taip pat kas mėnesį pagamina apie 50 naujų tankų (daugiausia T-90 ir T-80).
Jeigu tokios tendencijos išliks ir Rusijos tankų nuostolių lygis bus 2023 metų lygyje, Rusijos kariuomenė tankais bus aprūpinta bent iki 2026 metų pabaigos.
Jei tankų nuostoliai yra mažesni nei 150 per mėnesį, priešas jų pritrūks tik 2028 m.
Todėl klausimas, kada Rusija išnaudos savo tankų išteklius, pirmiausia priklauso nuo nuostolių greičio. Jei remsime dabartinių nuostolių lygį, tai Rusijos tankai tęsis dar trejus didžiojo karo metus.
Artilerija
Artilerijos sistemos yra svarbiausia rusams kovos priemonė. Rusijos karinė doktrina konkrečiai remiasi artilerijos ugnimi, kaip pagrindine priemone pasiruošti puolimui arba sulaikyti priešą gynyboje.
Invazijos pradžioje Rusija buvo ginkluota 3080 artilerijos sistemų ir 1100 daugkartinių raketų sistemų. Tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms tiekiant didelio tikslumo sistemas, Rusijos artilerija tapo pagrindiniu HIMARS, Excalibur ir kitų tolimojo nuotolio ginklų taikiniu.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino daugiau nei 5100 priešo artilerijos sistemų ir 480 MLRS. Todėl Rusija, siekdama kompensuoti savo nuostolius, iš rezervų per mėnesį turi mobilizuoti ne mažiau kaip 250 artilerijos sistemų.
Invazijos pradžioje Rusijos sandėliuose buvo 13 985 artilerijos sistemos ir 2 700 MLRS. Ne visi jie tinkami restauruoti.
Pastaraisiais mėnesiais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Rusijos artilerijos sistemų medžioklė suaktyvėjo. Šiuo metu Ukrainos artilerija per mėnesį sunaikina daugiau nei 400 priešo sistemų. Tokiu tempu Rusija gali praleisti galimybę išlaikyti artilerijos skaičių fronte jau 2024 metų rugsėjį.
Jei nuostolių lygis sumažės, pavyzdžiui, dėl Vakarų sumažėjusio amunicijos tiekimo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, Rusijos artilerija savo išteklius galės išlaikyti iki 2026–2028 m.
Kadangi Rusija masiškai negamina naujų artilerijos sistemų, šis ryšys ilgainiui atrodo labiausiai pažeidžiamas.
Be to, artilerijai reikia daug šaudmenų. Iki invazijos Rusija per metus pagamindavo tik apie 1,5 mln. artilerijos sviedinių. Ko Rusijos Federacijai užtenka vos vienam ar dviem mėnesiams aktyvios kovos. Rusijos leidinio „Novaja gazeta“ duomenimis, priešas savo sandėliuose turėjo apie 15 mln.
Skaičiuojama, kad rusiškos amunicijos naudojimo tempas yra nuo 15 000 iki 30 000 šovinių per dieną. Esant tokiam tempui ir su sąlyga, kad Rusijos Federacija nesugebės žymiai padidinti amunicijos gamybos apimties, tikras „sviedinių badas“ tarp rusų galėjo prasidėti jau šių metų spalio–lapkričio mėnesiais.
Tai, kad sviedinių atsargos baigiasi, rodo ir tai, kad Rusijos gynybos ministerija yra priversta prašyti Šiaurės Korėjos jų atsargų. Pirmoji tokia amunicija jau matyta kovinėse operacijose Ukrainoje.
Šarvuotos mašinos
Nepaisant beprotiškų pėstininkų kovos mašinų ir šarvuočių nuostolių, Rusijos kariuomenė vis dar gana mechanizuota ir, matyt, gana ilgą laiką pajėgi aprūpinti savo karius šarvuočiais.
Invazijos pradžioje Rusija savo arsenale turėjo 16 650 vienetų įvairių šarvuočių. O dabar ji prarado tik pusę šios sumos. Tuo pat metu Rusijos Federacija savo rezervuose turi dar 15 500 vnt. Dažniausiai seni MT-LB, BMP-1, BTR-70 ir kt.
Apskritai Rusijos kariuomenė šarvuočiais bus aprūpinta bent iki 2028 m. Ir šis ryšys atrodo stipriausias.
Dideli karo nuostoliai verčia Rusiją iš sandėliavimo sandėlių išimti senesnę ir ne tokią modernią įrangą. Rusijos gynybos pramonės gamybos pajėgumai taip pat yra riboti. Tačiau tuo pat metu Rusija gali išlaikyti šį karą metus, o ne mėnesius. Ir dar turi daug rezervų, kurių Ukrainai trūksta.
Nesitikėkite, kad Rusija per trumpą laiką praras savo išteklius. Išsekimo karas gali tęstis ilgai. Ir, nepaisant Rusijos ekonomikos problemų, mažai tikėtina, kad resursų trūkumas taps pagrindine Rusijos Federacijos karinio pralaimėjimo priežastimi.
Vienintelė reali grėsmė Rusijos vadovybei dabar yra pranašumo artilerijoje praradimas. O čia Rusijos Federacijai tikrai bus sunku be Šiaurės Korėjos, Irano ar Kinijos paramos. Tačiau teigti, kad Rusija artimiausiu metu liks be amunicijos ar artilerijos sistemų, yra per didelis optimizmas.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė luknas Rodyti pranešimąKacapija per pusantro mėnesio prarado praktiškai Lietuvos kariuomenės dydžio pajėgas....It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
Ir to niekas nepajuto.
- 1 patinka
Comment
-
Dienos tema. JAV analitikas Kofmanas: jei Rusijai pavyks Ukrainoje, ji pasijus įveikusi Vakarus – to padariniai bus labai baisūs - 2023.12.12 - LRT
JAV karo analitikas, Karnegio tarptautinės taikos fondo vyresnysis bendradarbis Michaelas Kofmanas LRT TELEVIZIJAI sako, kad karo fronte Ukrainoje jau dabar jaučiamas amunicijos ir artilerijos stygius. Jis įsitikinęs, kad Rusijos karas prieš Ukrainą bus ilgas.
Comment
-
Žiniasklaida: tūkstančių Ukrainos saugos kamerų vaizdai transliuojami į Maskvą
Visoje Ukrainoje tebėra tūkstančiai saugos vaizdo filmavimo kamerų, kurios gali transliuoti informaciją į serverius Rusijoje, nustatė „Radio Svoboda“ leidinio „Schemy“ projekto tyrėjai.
Jie atliko eksperimentą, kurio metu nustatyta, kad naudojant rusišką programinę įrangą kamerų vaizdai, prieš pasiekdami jų savininkų kompiuterius ir telefonus, pasiekia serverius Maskvoje, jie priklauso kompanijoms, susijusioms su Saugumo tarnyba (FSB).
Pastaraisiais metais Ukrainoje buvo masiškai diegiamos kameros su „TRASSIR“ programine įranga, ypač aplink Černobylio atominę elektrinę, jūrų uostų administracijas, privataus verslo objektus. Eiliniai ukrainiečiai taip pat pirko šias kameras, jas naudoja savo namuose.
Ukrainos Vyriausybė apribojo rusiškų technologijų naudojimą tik 2022 m. vasario 27 dieną.
„Schemy“ atliktas tyrimas parodė, kad prijungus „TRASSIR“ kamerą prie interneto, ji užmezga ryšį su serveriais ir pirmiausiai vaizdo įrašus siunčia ten, tik tuomet jie patenka į savininko kompiuterį. Žurnalistai išsiaiškino, kad serveriai yra Maskvoje ir priklauso kompanijai „Didžital netvork“, kurios klientai yra ir didžiausias Rusijos paieškų variklis „Yandex“, soc. tinklas „VK“, kanalas „Zvezda“. Serverių kompanijos yra artimai susijusios ir su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FSB), Vidaus reikalų ministerija, tiekia ryšių paslaugas šių struktūrų padaliniams.
Šios kameros į Ukrainą pradėtos importuoti bent nuo 2004 m., nuo 2016-ųjų į šalį oficialiai buvo įvežta virš 10 tūkst. tokių kamerų, jų importas tęsėsi ir 2022-ųjų vasarį. Vienas tiekėjas tvirtino, kad vos per du metus Ukrainoje pavyko parduoti 20 tūkst. tokių kamerų.
Kameros buvo parduodamos ir valstybiniams užsakymams, jos sumontuotos saugoti Černobylio AE apylinkes. Šią zoną administruojantis subjektas tvirtina, kad kamerų buvo atsisakyta šiemet.
Tokias kameras pirko ir keli Ukrainos miestai.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė luknas Rodyti pranešimąŽiniasklaida: tūkstančių Ukrainos saugos kamerų vaizdai transliuojami į Maskvą
Bet yra ir kur kas didesnė problema: pati rusiška Trassir programinė įranga dažnai komplektuojama su kiniškom HikVision kamerom (atrodo Trassir yra pagrindinis softo developeris pačiai HikVision). O HikVision yra HikVision - tai viena didžiausių surveillance kamerų gamintojų pasaulyje ir labai daug kas Lietuvoje jas naudojaPaskutinis taisė suoliuojantis; 2023.12.13, 17:03.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąZaporižės Ukraina neprarado, Chersonas irgi Ukrainos. Sričių pietinės dalys nereiškia miestų. Surašė "baisiai protingai", o į žemėlapį matyt nepažiūrėjo.
Comment
-
Parašė Laure23 Rodyti pranešimą
Tikslas nėra baisiai protingai atrodyti, klaidos geografijoje padarytos specialiai menkinant Ukrainos pastangas - Musk'o tikslas tarnauti ruskelių interesams, kadangi Musk'as akivaizdu turi verslo interesų su jais (arba kitas variantas, ruskeliai turi kažkokio dirt ant Musk'o todėl anas patapo vatniku).
- 1 patinka
Comment
Comment