Parašė Zygis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rusijos karas prieš Ukrainą ir bandymai grasinti NATO
Collapse
X
-
Parašė digital Rodyti pranešimąTai tiek aš žinau - bet kad net "specialios karinės operacijos" prieš NATO nepaskelbė
Kaip sekasi ir kokios galimybės matom, bet savo galvose jie tikrai kariauja ne tik su Ukraina, bet visa NATO.Paskutinis taisė Lettered; 2022.11.21, 10:10.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąPerskaičius tą visą jūsų ilgą diskusiją, darosi keista. Eidvis manau tikrai nėra tarp žmonių, kurį galima būtų apkaltinti kažkokiu prorusiškumu, ir nesuvokiamai atrodo tie visi kaltinimai "vatnikizmu" žmogui, kuris net kelis kartus aiškiai išdėstė poziciją, kad jam ne gaila sušaudytųjų, bet jis tiesiog nenori, kad ant Ukrainos būtų bent menkiausias pretekstas kažkam prisikabinti. Nežinau - ar kažkas nesuprato, kas rašoma juodu ant balto, ar nenori suprasti.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
Jeigu Rusija tokia čingischaniška, kodėl ji negali būti taiki liberali demokratija kaip Mongolija?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Tai gal ir bus, kai praras visą savo imperiją ir pora šimtų metų pasėdės po priespauda?
Atsirastų šansas horizontalaus valdžios modelio diegimui, pilietinei visuomenei ir t.t. Užtruktų, bet pagaliau būtų normalesnis šansas atsirasti.Paskutinis taisė PoDV; 2022.11.21, 13:41.
Comment
-
Nepamirškim, kad dar XX a. pardžioje valstybės buvo pagrinde arba imperijos, arba kolonijos, su gana nedaug išimčių (tokių kaip Lietuva, Lenkija...). Tik dauguma imperijų savo imperializmą metė (kažin ar iš labai geros valios - tiesiog imperializmas pradėjo neapsimokėti). Bet kai kurios užsiliko. Matome rezultatą.
rusija manau liko imperija todėl, kad jos kolonijos ne kažkur užjūriuose. Europinė dalis (tikroji istorinė rusija), Sibiras, Kaukazas, totorių ir ugrofinų žemės - vientisas žemės masyvas, kurį suskaldyti žymiai sunkiau, nei atskirti nuo metropolijos kolonijas Afrikoje ar Pietų Amerikoje.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.11.21, 14:04.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąrusija manau liko imperija todėl, kad jos kolonijos ne kažkur užjūriuose.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIr jis yra teisus, problema ta, kad prie diktatūros nebus ir ekonominio progreso.
Iš Ž. Maurico FB:
https://www.facebook.com/zygimantas....SYbvURTS41gMrl
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Rusija turi du prakeiksmus.
...
Rusijai naudingiausia valdymo sistema yra diktatūra, nes prie demokratijos jinai subyrėtų. Ir jis yra teisus, problema ta, kad prie diktatūros nebus ir ekonominio progreso.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Kažkaip neįtikina. Tos pačios JAV yra gana didelė šalis, turtinga resursais, galima sakyti, kad daugiatautė. Kanada - kitas pavyzdys.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Galėtų ir prie diktatūros būti ekonominis progresas
Parašė Sula Rodyti pranešimąKažkaip neįtikina. Tos pačios JAV yra gana didelė šalis, turtinga resursais, galima sakyti, kad daugiatautė. Kanada - kitas pavyzdys.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąJei Rusijai duoti demokratiją - tai prie demokratijos jinai subyrės į skirtingas šalis, panašiai kaip buvo Sovietų Sąjungos pabaigoje, kada Sovietų Sąjunga mėgindama išvengti ekonominės krizės įvedinėjo demokratines reformas, kurios privedė prie to, kad į Lietuvos tarybą buvo išrinktas Sąjūdis, kuris tiesiog nubalsavo už Lietuvos nepriklausomybę. Ir Sovietų Sąjunga subyrėjo. Dėl to Putinas yra įsitikinęs, kad Rusijai naudingiausia valdymo sistema yra diktatūra, nes prie demokratijos jinai subyrėtų. Ir jis yra teisus, problema ta, kad prie diktatūros nebus ir ekonominio progreso.
Ir Rusijai (tokiu atveju galima rašyti iš didžiosios raidės) tautinių respublikų atsiskyrimai išeitų tik į naudą. Niekada neverta laikyti tų, kurie patys nenori būti kartu. Yra toks rusų liaudyje vartojamas posakis "per jėgą mielas nebūsi", bet valdžia kažkaip nelabai vadovaujasi liaudies išmintimi.
Beje, kas liečia resursus - naftos ir dujų regionas Vakarų Sibire (Surgutas, Neftejuganskas ir t. t.) netgi po atsiskyrimų, liktų Rusijoje. Jugros regione titulinės tautos (chantai ir mansiai) sudaro tik kelis procentus gyventojų. Dėl tos pačios priežasties liktų Čiukotka, Karelija, Chakasija, Komija, galimai net Mordovija ir Buriatija - vietinės tautos tose respublikose sudaro mažumą. Bet Kaukazo, daugumos Pavolgio tautų, Tyvos, Altajaus ir Jakutijos neliktų.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.11.21, 14:54.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąKol aš sapnuoju atominį karą kaip didžiausią košmarą, tol Putinas sapnuoja visokias liberalias feministines Uralo ir Sibiro respublikas ...
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Taip, aš labai abejoju, ar liberalioje demokratiškoje Rusijos valstybėje nepradėtų reikšti nepriklausomybės reikalavimus kaip minimum Tatarstanas ir Čečėnija (ką jie jau darė 90-aisiais - Tatarstanas taikiai, Čečėnija nelabai), o paskui juos ir visas Kaukazas, Volgos - Uralo regiono tautos, Tyva su valstybingumo patirtimi, Buriatija ir t. t.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kažin, ar jos tokios būtų net jei būtų laisvos. Kaip matom dabar Ukrainoje daugiausia žiaurumų vykdo kariai būtent iš tų sibiro ar kaukazo tautų.
Kalbu turbūt apie daug metų, nors gal stebuklų būna. Tik dabartiniais laikais gal nereiks 1000 metų užteks gal 100 metų, jei ne mažiau.
Klausimas kiek tai iš vis nėra "perfect storm" faktoriaus.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKažin, ar jos tokios būtų net jei būtų laisvos. Kaip matom dabar Ukrainoje daugiausia žiaurumų vykdo kariai būtent iš tų sibiro ar kaukazo tautų.
Kaukaze ten iš viso labai savotiška kultūra - džigitų idealizavimas su visokiais ginklų nešiojimais kasdien, garbės kodeksais, pagarba karingumui (kuris Kaukaze yra gentinis, o ne valstybiškai institucinis kaip rusų tautoje). Kiek teko skaityti, tokia Kaukazo kultūra eina dar nuo ikiislamiškų laikų. Jų niekas nesugebėjo asimiliuoti - nei skitai, nei hunai, nei tiurkai, nei mongolai, nei rusai, jie nesimaišo su niekuo.
Demokratija matyt labai lengvai prigytų tarp Pavolgio musulmonų - totorių su baškirais, kurių regionai gana neblogai išvystyti, demografija kaip visų europiečių, fanatizmas religijoje nebūdingas, didelė urbanizacija ir palyginus nedaug tradiciškumo kasdienybėje. Nors nesakau, kad neprigytų tarp kitų - prigytų, aišku.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.11.21, 15:42.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąBuriatai iš tikrųjų nustebino. Budistinė tauta, o budizmas paprastai pasižymi nuosaikumu (yra toks stereotipas). Nors gal šis stereotipas ir neteisingas, turint omenyje kad rusams gana pavojinga rodytis irgi budistinėje, buriatams kaimyninėje Tyvoje (buvo Varlamovo reportažas kažkada), o budistiniame Mianmare buvo, kaip kalbama, su rohinjais visokių ten dalykų...
Tos pačios Sibiro tautelės n metų rimtai atkariavo su maskoliais.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKažkaip neįtikina. Tos pačios JAV yra gana didelė šalis, turtinga resursais, galima sakyti, kad daugiatautė. Kanada - kitas pavyzdys.
rusijoje yra konkretūs apibrėžti etninių mažumų vienetai (respublikos), kuriuose tie etnosai tradiciškai gyveno dar nuo gilios senovės iki rusams juos užimant, ir susiklosčius palankioms politinėms sąlygoms - gali pradėti reikalauti nepriklausomybės. O kas gali atsiskirti nuo JAV? Afroamerikiečiai, kurie gyvena išsibarstę visur? Lietuviai, visur išsibarstę? Indėnų rezervacijos po kelis tūkstančius gyventojų?
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Pacifistinis budizmas - vakarietiškas stereotipas. Kuriame nedaug istorinės tiesos. Užtenka paskaityti apie neseną Tibeto istoriją arba pažiūrėt į berods Birmos budistų vienuolius, kurie skerdė musulmonus.
Tos pačios Sibiro tautelės n metų rimtai atkariavo su maskoliais.
Bet šiaurinio Sibiro tautos ne budistai. Ten jie turėjo visokius savo šamanistinius kultus.Paskutinis taisė Tomizmas; 2022.11.21, 16:05.Snowflakes will attack U <3
Comment
Comment