Kam trinat tuos postus? Žmogus klausia apie kokius ambasadorius šneka. Rašau, kad greičiausiai švedai išvijo kinų ambasadorių. O kinai išvijo švedų. Aišku sarkastiškai rašau, nes švedų kova su kinais yra daugiau nei juokinga.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos - Kinijos santykiai
Collapse
X
-
Mantas Martišius. Daugiau tokių a la Taivano klaidų Lietuvoje
Didžiausia problema – Lietuvos verslo investicijos į mašinas ir įrenginius. Jos yra žemiausiame lygyje nuo BVP. Investicijos yra aiškiai nepakankamos. Išliekant šiai tendencijai, tikėtis pagal ekonominę gerovę pasivyti Vakarus – neracionalu.
Štai šioje vietoje į pagalbą Lietuvai gali ateiti Taivanas. Salos verslo žinios ir pinigai gali Lietuvos ekonomikos vystymąsi pakelti į visai kitą lygį. Tai yra galimybė, kurios Lietuva niekuomet neturėjo.
Lietuvoje nėra verslo, kuris žinotų, kaip veikia šiuolaikinis mikroprocesorių gamybos verslas. O taip pat galėtų savarankiškai finansuoti lustų gamybos įmonės sukūrimą. Tokio verslo nėra visoje ES. Tad Taivanas gali Lietuvos pramonei suteikti tai, ko suteikti kiti šiandien negali.Ne paslaptis, kad JAV santykiai su Kinija įgauna vis didesnį priešiškumą. Šalys eina į konfrontaciją. Žvelgiant platesniu žvilgsniu, matyti, kad kaip ir Šaltojo karo metu formuojasi dvi priešiškos stovyklos. Vienoje pusėje JAV ir jos sąjungininkai. Kitoje – Kinija ir jos satelitai.
Šiuo atveju ES yra sudėtingoje padėtyje. Viena vertus, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ar kitų didelių bloko šalių verslo interesai Kinijoje yra milžiniški. Kita vertus, Europos saugumo garantas yra JAV karinė galia. Vašingtonas ilgai nesitaikstys su tuo, kad dalis ES šalių norės turėti ir amerikiečių garantuojamą saugumą, ir prekybą su Kinija.
Teks rinktis, su kuo ateityje norima eiti „obuoliauti“. Ar su saugumą galinčia garantuoti Amerika, ar su Kinija? Šiandieninis Lietuvos nusigręžimas nuo Pekino yra ekonomiškai prasmingas. Prasmingiau dabar apturėti kiniškus nuostolius, nei didinti įsitraukimą ir ateityje sumokėti didesnę nutraukimo kainą.
Taivaniečių atstovybės atidarymas Vilniuje sukūrė retą galimybę šalies ekonominiam proveržiui. Žinoma, galimybė – tik pirmas žingsnis. Kad ji taptų realybe, būtina ta galimybe pasinaudoti.
- 6 patinka
Comment
-
Lietuvoje nėra verslo, kuris žinotų, kaip veikia šiuolaikinis mikroprocesorių gamybos verslas. O taip pat galėtų savarankiškai finansuoti lustų gamybos įmonės sukūrimą. Tokio verslo nėra visoje ES. Tad Taivanas gali Lietuvos pramonei suteikti tai, ko suteikti kiti šiandien negali.
https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...-3-7-mlrd-euruShow must go von!
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąGlimstedt
„Glimstedt“ konsultavo Rubbintec, Inc. investuojant į atliekų perdirbimo MTEP vykdysiančią UAB Polylemą
http://www.glimstedt.lt/naujienos/gl...-uab-polylema/
ES investicijoshttp://www.esinvesticijos.lt/lt//fin...s_ir_projektaiUAB Polylema MTEP, siekiant išrasti naujas padangų perdirbimo technologijas ir pateikti rinkai naujus pasauliniu lygiu produktus
01.2.1-LVPA-K-856-01-0233UAB Polylema Statusas : Įgyvendinimas Suteikta ES parama: 1.692.970,60 Eur
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Vyriausybės nekompetencija pasireiškia per jos pačios veiksmus, o ne Kinijos atoveiksmius.
Dargis: tai, kad dėl įtampų su Kinija keičiasi investuotojų požiūris į Lietuvą, nėra pliusas
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimą
„Teltonika“ į lustų gamybą bei kitus projektus Lietuvoje ketina investuoti 3,7 mlrd. eurų
https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...-3-7-mlrd-euru„Iš viso pas mus yra suskaičiuota 3,7 mlrd. eurų investicijų iki 2030 metų, čia jeigu darysime tik patys, tačiau jeigu ateitų bankas ar investuotojas, tada terminas trumpėja trim-ketveriais metais“, – pridūrė A. Paukštys.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Jeigu vyriausybės nekompetencijos įrodymas yra kažkoks ex-verslininkas verkiantis, kad negali daryti verslo su kinija tai čia nebent kompetencijos įrodymas.
- 1 patinka
Comment
-
Strateginiame lygmenyje viskas tvarkoje, problema kitur - kaip ši strategija yra įgyvendinama. Problema su Kinija nėra ta, kad negalėsim prekiauti su kinais, o kad mūsų pramonė negalės prekiauti su Europa - kinai prispaudžia europietiškas įmones nepirkti iš Lietuvos. Ir pirminiai signalai rodo, kad jiems tai pavyksta, juk kitu atveju neturėtume tiek daug diskusijų šiame forume. Galu gale jei nėra pajamų iš ES rinkos - iš kur turėsime investicijų gamybiniams pajegumams pirkti?
Europos priklausomybė nuo Kinijos - kita tema, klausimas kodėl mes neįsivertinom šios priklausomybės ir galimos reakcijos žengiant tokį žingsnį. Dabar telieka laukti, kad Vokietija, Prancūzija bei kitos šalys palaikys sąlyginai mažą ES valstybę rizikuojant savo pajamom iš Kinijos bei šių šalių verslo gerove.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąA. Jeigu viską darys tik patys iki 2030 m.
B. Jei bus bankas ar investuotojas, tada iki 2026-2027 m.
Kas neaišku?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Jeigu Dargis yra "kažkoks" ex'verslininkas darantis verslą su Kinija, tada prastai su kompetencija ir žiniomis ne tik vyriausybei, bet ir jums.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Omeny, turėjau, kad tas investuotojas ir gali būti taivaniečiai, na o 3-4 metai su tokios pridetinės vertės produktu ir 3 mlrd. investicijomis yra šis tas.
Comment
-
Parašė CWave Rodyti pranešimą
Super, kur galėčiau rasti informaciją apie 3 mlrd investiciją?
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Taivaniečių delegacija kovo mėnesį, gal tuomet.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Kad jis būtent toks ir yra. Buvęs verslininkų atsociacijos atstovas, kurio tikslas yra lobinti verslo interesus.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė CWave Rodyti pranešimą
Neprisimenu, kad būtų pažadėję 3 mlrd. investicijas lustų pramoney vystyti. Buvo duotas pažadas paskirstyti 200 mln. investicijas Centrinėje Rytų Europoje + Lietuvoje, plus 1 mlrd paskolos (ne dotacijos/investicijos) kur paskolos ir taip ypač lengai (bei pigiai) pasiekiamos.
Comment
-
Delfi.lt 2022.01.17
Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida
Nutardama taivaniečių biurą Vilniuje pavadinti Taivano, o ne Taipėjaus atstovybe , Lietuva suklupo lygioje vietoje ir peržengė vieną ryškiausių Kinijos raudonų linijų, kurią gerbia kitos Vakarų šalys, įskaitant JAV. (...)
Glumina ir nerimą kelia Lietuvos diplomatijos vadovų naivumas ir negebėjimas suvokti, kaip Kinija reaguos. Tik naivuolis galėjo manyti, jog Pekinas laikys atstovybės pavadinimą nereikšminga, atsako nereikalaujančia smulkmena. Jau pusę amžiaus Pekinas nuosekliai įspėja visas šalis, kad santykiai su Taivanu turi būti minimalūs, kad jis nepakęs jokių žingsnių Taivano suverenumo pripažinimo linkme. (...)
Lietuvos nesusigaudymas buvo toks gilus, kad nustebęs Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis leptelėjo, kad „Kinijos vertinimas yra stipriai per griežtas.“
Gal Lietuvai tokia reakcija yra perteklinė, bet Pekinui ji proporcinga ir reikalinga. Vėliau lapkričio pabaigoje jis darkart pademonstravo neišmanymą, žurnalistams pareiškęs, esą Kinijos tonas nėra labai agresyvus, reakcija laikina ir santykiai normalizuosis.
Tų tuščių vilčių net nebūtų buvę, jei Lietuva nebūtų užmiršusi elementarios taisyklės, kad siekiant numatyti Kinijos reakciją negana galvoti, kaip panašiomis aplinkybėmis Lietuva, būdama Lietuva, reaguotų. Reikia nuspėti, kaip Kinija, būdama Kinija, elgsis.
Kai kurie apžvalgininkai ir valdžios šalininkai teigia, kad nereikia sureikšminti šio incidento, buvo padaryta klaida, bet ji taktinė ar komunikacinė. (...) Jei Kinijos pavertimas savo ilgalaikiu priešu yra tik taktinė klaida, tai kas būtų laikoma strategine klaida. Karo paskelbimas?
Reikia mokytis iš klaidų, kad jų nepakartotume, o ne save apgaudinėti, kaip daro Landsbergis visą atsakomybę už krizę užversdamas Kinijai. Neseniai savo Feisbuko paskyroje jis rašė, kad „leisti vadintis taip, kaip žmonės (taivaniečiai) save vadina, nėra klaida.“
Tai netikslus padėties apibūdinimas. Kinijai ne tiek rūpi, kaip taivaniečiai save vaidina, o kiek pripažįstama jų valstybė. Be to, ar tai, kad Lietuva vienintelė turi Taivano atstovybę, reiškia, kad ji vienintelė mano, jog reikia atsižvelgti į taivaniečių norą save vadinti taivaniečiais, o kad kitos ES šalys vargšams taivaniečiams primeta jiems svetimą „taibėjiečių“ etiketę?
Reikia ištirti kaip buvo priimtas sprendimas, su kuo buvo kalbama ir konsultuojamasi. (...) Koalicijos partneriai ir prezidentas jau pasakė, kad jie iki pavadinimo paskelbimo jo nebuvo girdėję.
Vadinasi, sprendimą priėmė grupė draugų, gerdami kavą jaukiame Užsienio reikalų ministerijos kabinete. Būtina sukurti tvarką ir procedūras svarbių sprendimų priėmimui, kuri leis modeliuoti galimas kitų šalių reakcijas. Per didelė prabanga tikėtis, kad kas kartą iš dangaus spontaniškai nusileis išmintis, kuri įkvėps susirinkusius. (...)
www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=89212179
- 4 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąMan tai keista, kai atrodo protingi žmonės (K. Girnius) nieko neužsimena apie tai, kad Kinija imasi neteisėtų priemonių (ar užsimena - straipsnio neskaičiau?).
- 2 patinka
Comment
Comment