Parašė Litch
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos - Kinijos santykiai
Collapse
X
-
Parašė Litch Rodyti pranešimąNieko stebetino, bestuburis 'skystimo valstybes' prezidentas sneka tai, ka nori girdeti tauta, ir paskutiniai reitingai, kuriuose jis yra palankiausiai vertinamas politikas, tai irodo.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Taivano klausimas nėra "nepriklausomybės" klausimas. Tai pagrinde yra ginčas, kas iš tikrųjų turi būti Kinija - PRC ar ROC. Situacija nelygintina su Tibetu ar uigurais, kurie nėra kinai ir nepriklausomybės siektų ar vienu, ar kitu atveju (tiesą sakant, Guomindanas savo laiku irgi nebuvo baisiai draugiškas su jais, ir nemažai jų kažkada pasirinko komunistų pusę).Snowflakes will attack U <3
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
Kaip suprantu palaikai Taivano nepriklausomybę. Ar galėtum tiksliai įvardinti nuo ko nepriklausomas turėtų tapti Taivanas?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąTaivano klausimas nėra "nepriklausomybės" klausimas. Tai pagrinde yra ginčas, kas iš tikrųjų turi būti Kinija - PRC ar ROC. Situacija nelygintina su Tibetu ar uigurais, kurie nėra kinai ir nepriklausomybės siektų ar vienu, ar kitu atveju (tiesą sakant, Guomindanas savo laiku irgi nebuvo baisiai draugiškas su jais, ir nemažai jų kažkada pasirinko komunistų pusę).
Nearly 90 percent of public identify with Taiwan: poll
https://www.taipeitimes.com/News/fro.../11/2003762406
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąO jei čia taivanietiškas Gaidžio atitikmuo, na to iš Vilmorus, darė apklausą, kur vis laimi neteisingi asmenys?
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąKur aš sakiau, kad nepatinka apklausa?
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
Kaip suprantu palaikai Taivano nepriklausomybę. Ar galėtum tiksliai įvardinti nuo ko nepriklausomas turėtų tapti Taivanas?
Comment
-
Čia yra du klausimai:
- Ar Nausėda keičia nuomones nuo aplinkybių ir tai yra blogai? Taip.
- Ar tai ką yra pasakęs Nausėda yra teisinga? Irgi Taip.
Akivaizdžiai matosi, kad žingsnis pavadinti "Taivano", o ne "Taipėjaus" buvo neapgalvotas, panašią poziciciją užėmė ir Adamkus (tesiogiai) bei Grybauskaitė (užuominomis). Yra labai patogu savo klaidas kartu su soc. burbulu permesti ant prezidento silpnybių ignoruojant savo sprendimų pasekmes ar tiems sprendimams taikomą kritiką. Šiuo atveju sakyčiau didesnė problema ne prezidentas, o priimtas sprendimas.
Comment
-
Parašė CWave Rodyti pranešimąAkivaizdžiai matosi, kad žingsnis pavadinti "Taivano", o ne "Taipėjaus" buvo neapgalvotas, panašią poziciciją užėmė ir Adamkus (tesiogiai) bei Grybauskaitė (užuominomis). Yra labai patogu savo klaidas kartu su soc. burbulu permesti ant prezidento silpnybių ignoruojant savo sprendimų pasekmes ar tiems sprendimams taikomą kritiką. Šiuo atveju sakyčiau didesnė problema ne prezidentas, o priimtas sprendimas.
Eilinis patvirtinimas, kad yra populistinė menkysta.
- 2 patinka
Comment
-
Prezidentas vienintelis iš valstybės vadovų yra tiesiogiai renkamas piliečių, natūralu, kad jis įsiklauso į visuomenės nuomonę. Be to tik jis gali sudrausminti nukvakusius valdančiuosius.
Aišku trumpame bėgime gal būtų buvę naudingą išmesti G. Landsbergį iš UR ministro posto, kas savaime būtų didelis žingsnis į Lietuvos geopolitinės padėties stabilizavimą, bet panašu, kad prezidentūra tikisi, kad ilgame bėgime vyriausybė visiškai susifakapins ir bus galima keisti ją in corpore.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 1 patinka
Comment
-
Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
Iš pradžių prezidentas palaikė politiką dėl Taiwano, po kažkiek laiko, kai tai daryti pasidarė nepalanku, pakeitė savo nuomonę lyg nieko niekur t.y. labai patogiai savo klaidas permetė ignoruodamas savo sprendimų pasekmes.
Eilinis patvirtinimas, kad yra populistinė menkysta.
Bet vėlgi, jo klaidos neturi nukreipti dėmesio nuo realios problemos - paaugliškos Lietuvos užsienio politikos. Nebūtų jos, nebūtų ir Nausėdos iššokimo.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė CWave Rodyti pranešimą
Neneigiu Nausėdos klaidų, jūsų vertinimui net pritariu.
Bet vėlgi, jo klaidos neturi nukreipti dėmesio nuo realios problemos - paaugliškos Lietuvos užsienio politikos. Nebūtų jos, nebūtų ir Nausėdos iššokimo.
Comment
-
BNS, ELTA, Delfi 2022.01.04
Liejantis priekaištams iš prezidentų: ar įmanomas atsitraukimas dėl Taivaniečių atstovybės
Prieš pat Naujuosius metus kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus griežtai sukritikavo dabartinės Vyriausybės užsienio politikos veiksmus Kinijos atžvilgiu, juos įvardindamas kaip stipriai nuostolingus. Apie klaidą antradienį prabilo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jo teigimu, atstovybės atidarymas nėra klaidingas, bet jos pavadinimas, nederintas su Prezidentūra ir užtraukęs didelį Kinijos pyktį – yra. (...)
Politologas T. Janeliūnas sutiko, kad taip pat svarbus situacijos aspektas – kiek Lietuva gali pakelti kaštus, kuriuos prisiimame būdami „ledlaužiu“. „Ar mes vieni tai turime pakelti? Ar tai yra tik mūsų kaip valstybės pasirinkimas? Ar mes galime tikėtis kažkokios paramos, ne tik moralinės? Nes visa tai, ką girdime, yra dėmesys, palaikymas, tai gerai, bet mums reikia kažkaip absorbuoti visą smūgį, tam reikia ne tik moralinio palaikymo“, – Delfi sakė politologas. Jis kalbėjo, jog šiame pasirinkime rasti balansą yra iš tikrųjų sudėtinga. „Aš net nedrįsčiau konkretaus ir stebuklingo sprendimo siūlyti. Nes tikrai yra sudėtinga situacija. Ir ką tenka pripažinti, kad tokio sunkaus pasirinkimo mūsų užsienio politikos sprendimų priėmėjai, matyt, nesitikėjo. Ir tam jie nebuvo pasiruošę“, – sakė politologas T. Janeliūnas. (...)
Kaip antradienį naujienų agentūra ELTA citavo prezidento G. Nausėdos interviu Žinių radijui, ne atstovybės atidarymas, bet su Prezidentūra nederintas pavadinimas buvo klaida. Užsienio reikalų ministerijos inicijuota Lietuvos politika Kinijos atžvilgiu, leido suprasti šalies vadovas, yra kaip tik vienas pavyzdžių, kai nebuvo tinkamai įvertintos sprendimų pasekmės.
„Aš manau, kad yra tam tikrų problemų prognozuojant mūsų užsienio politiką. Taip, mes kalbėjome, kad Lietuva patiria mažai naudos iš formato, kuris buvo vadinamas 17+1. Tačiau nuo to laiko (kai Lietuva 17+1 formatą paliko – ELTA) mes nelabai sugebėjome įtikinti kitus mūsų partnerius, kad šis formatas yra mažai perspektyvus nemažai daliai Rytų Europos valstybinių. Jos vis dar lūkuriuoja. Ir, manyčiau, kad mūsų užsienio politikos priedermė yra ieškoti sąjungininkų ir daugiau rasti supratimo tarp mūsų partnerių“, – teigė G. Nausėda, tame pačiame kontekste paminėdamas ir Lietuvos konfliktą su Kinija sukėlusį sprendimą atidaryti Vilniuje Taivaniečių atstovybę.
„Gaila, kad atstovybės pavadinimas tapo tuo esminiu vyksniu, kuris veikia labai stipriai mūsų santykius su Kinija. Pats Taivano atstovybės atidarymas buvo ir derintas, ir svarstytas. Tiek mes, tiek Taivanas gali atidaryti atstovybę, kuri nėra diplomatinė atstovybė. Tačiau pagrindinė kibirkštis kilo dėl pavadinimo ir dabar mes turime kovoti su pasekmėmis“, – sakė G. Nausėda.
www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=89113249Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimąJeigu Nausėda prieš tai palaikė vyriausybę, reiškia tai yra ir jo klaida, ir jo paugliška politika, ne tik vyriausybės.
Kai Prezidentas buvo pastatytas prieš įvykusį faktą, turbūt perdaug neapsidžiaugė.
O kai URM ir Seimo radikalai ne taisė savo padarytas klaidas o tik gilino krizę, tai Nausėdai nieko neliko kaip įvardinti, jog veiksmai su Taivanio (Taivano) atstovybės iškaba buvo URM iniciatyva. URM ir Vyriausybė nesitarė su ES ir net rimtai nebandė numatyti tos iškabos pakabinimo pasekmių.
Dabar bandoma mūsų problemas padaryti ES problemomis.
Deja, ir URM klaidos gilinimas, ir klaidos taisymas yra skausmingas bei nemalonus.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąPrezidentas vienintelis iš valstybės vadovų yra tiesiogiai renkamas piliečių, natūralu, kad jis įsiklauso į visuomenės nuomonę. Be to tik jis gali sudrausminti nukvakusius valdančiuosius.
Aišku trumpame bėgime gal būtų buvę naudingą išmesti G. Landsbergį iš UR ministro posto, kas savaime būtų didelis žingsnis į Lietuvos geopolitinės padėties stabilizavimą, bet panašu, kad prezidentūra tikisi, kad ilgame bėgime vyriausybė visiškai susifakapins ir bus galima keisti ją in corpore.
- 7 patinka
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąGeras patarimas. Reiks pažiūrėt gal viską tvarkingai sukirpus ir su Omon trąšom. Girdėjau moka karpyt.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Jei jau šnekate apie susifakapinimus, tai nueikite į R. Miliūtės fb, gražiai iškirpusi prezidento citatas apie Taivano atstovybę ir visišką nuomonės apsivertimą.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
Comment