Nu tai, kad ir lietuviai į užsienio šalis atvaro panašiai, kaip vergai. Kažkokie maroziukai paima ir nuveža kaip vergus.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Migracija
Collapse
X
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąPigi vergų darbo jėga - privalumas tik trumpuoju laikotarpiu. [darbo sąlygų "5 metai darbo be atostogų ir be teisės susirgti" kitaip nei vergiškomis pavadinti negalima].
O ilguoju laikotarpiu, pigia darbo jėga besiremiantis verslas netenka konkurencingumo.
Tam, kad būtų galima sukurti našų ir inovatyvų konkurencingą verslą, pradžioje ta trumpojo laikotarpio nauda gali būti būtent tai, ko reikia, pradinis atspyros taškas.
Taipogi, ne visas sritis įmanoma modernizuoti taip, kad žmogiškoji darbo jėga ten nesudarytų pagrindo. Tai reiškia, kad neturint pigios darbo jėgos, kuri galėtų užimti būtent šią sferą, pastaroji, atvirkščiai nė tu sakai, taps nekonkurencinga priversta taikstytis su didele produktų/paslaugų savikaina lyginant, tarkim, su Kinija. Taigi, tam tikrais atvejais pigi darbo jėga gali likti nepamainoma ir gelbėti nuo užsienio pusdempingio.
Bet visko į teoriją nesudėsi. Praktika yra reikšmingesnė, visų pirma, reikia taikyti kokybišką imigracijos politiką, antra - skatinti mūsų verslą naudoti pigią darbo jėgą tik kaip pradinį žingsnį pažangesniems savo tikslams pasiekti (išskyrus specifines situacijas, kur be jos išsiversti neįmanoma).
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąNepainiokim gerokai skirtingu dalyku, net jei jie panasiai ir vadinasi. Lyginant su lietuva sitos salys yra zymiai geriau organizuotos, turi veikiancias ir stiprias profsajungas, realiai veikiancia socialines apsaugos sistema. Todel ir darbo jegos importas vyksta gerokai kitaip nei lietuvoje. Pvz pabandyk i kokia UK isivezti vergu is kinijos brigada, paziuresim kokie bus rezultatai.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąAr taip nutiko ir D.Britanojje, JAV, Kanadoje, Australijoje? T.y. salys, kurios isileidzia daug imigrantu, iskaitant ir nekvalfikuotu.
Karta teko uzsisakineti bilietus i koncerta Londone ir pasiunciau juos ten gyvenusio draugo adresu, tai pasiuntinys ju jam negalejo pristatyti, nes jis neturejo mano id. Parase man atsakyma emailu kad 'failed to deliver'. Paskambinau, paaiskinau kas ir kaip, call centre sake kad sutvarkys. Po to vel nese 3 kartus ir visus kartus neatidave, kol galiausiai pats nuvaziaves is ju pasiemiau. Koks cia efektyvumas siusti ta pasiuntini 4 kartus?
Kita istorija is tos pacios UK: draugas gyvena trecius metus, anksciau nuomojosi masinas be problemu. Pasikeite teises i anglishkas. Dabar nebegali issinuomoti masinos, nes... truksta vairavimo stazo. Juokingiausia, kad is pradziu ta pati sake ir tos kompanijos, pas jis kurias _jau_ nuomojosi masina pries 2 metus
Panasiu istorija ir man, ir mano draugams nutiko ne viena, tas pat pasakytina ir apie JAV. Ir jei kitam telefono gale isgirdai ka nors tarianti minksta 'elll' (arba trumpai tariant - babaju) - gero nelauk
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTokiu atveju pasitaiko i valias. Anksciau ju budavo daugiau, taciau ir dabar pasitaiko. Tai nera geras argumentas.
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąNegalima visai nesutikti, tačiau daug kas priklauso nuo mūsų verslo požiūrio.
VPM'as siuo poziuriu yra specialus atvejis, nes ju veikla ir personalo poreikis yra issklaidyti po visa salies teritorija. Todel jiems reikia palyginti labai mazai personalo.
Beje, dar toks pamastymas. Kas importuotiems į Lietuvą kinams sutrukdys pasekti lietuvių pavyzdžiu ir pervažiuoti į tą pačią UK? Juk legaliai į Lietuvą importuoti kinai gaus leidimą gyventi Lietuvoje, su tuo leidimu jie kuo puikiausiai galės teisėtai judėti visoje ES teritorijoje.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąAš manau, kad žmogus iš prigimties yra tingus, ir pajudina užpakalį tik tada, kai reikia Tad jeigu gyvenimas (emigracijos pavidalu) priverčia įmones modernizuotis ir persitvarkyti - tai yra puiku.
Beje, dar toks pamastymas. Kas importuotiems į Lietuvą kinams sutrukdys pasekti lietuvių pavyzdžiu ir pervažiuoti į tą pačią UK? Juk legaliai į Lietuvą importuoti kinai gaus leidimą gyventi Lietuvoje, su tuo leidimu jie kuo puikiausiai galės teisėtai judėti visoje ES teritorijoje.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąNori pasakyt, kad i UK importuojamos kinieciu brigados su vergiskais kontraktais, taip kaip lietuvoje?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąLietuvoje apie tai girdejau apie tai tik karta is vienos spaudos publikacijos. UK tai pasitaiko tiek su kinieciais, tiek su visais kitais, iskaitant ir lietuvius (ES piliecius). Absoliuciais mastais, UK tai vyksta keliadesimt, jei ne keliais simtais kartu didesniu mastu... Apie tai ne karta kalbejo BBC ir rase vietine spauda.
Comment
-
Situacija viešajame transporte Kaune, tiksliau troleibuse šiandien. Papasakota mano draugės.
Įlipo berniukas su armonikėle. Jis pradėjo groti armonikėle ir prieiti prie kiekvieno keleivio su plastmasiniu indeliu "naglai" ir netiesiogiai prašydamas pinigų. Pradėjo nuo autobuso priekio. Grojo prie kiekvieno keleivio priėjęs tol, kol pinigų neįdėdavo. Priėjus prie vienos keleivės autobuso gale irgi prasidėjo "reketas" armokinėlės garsais...Ši jau traukė piniginę ir paklausė:
-Taip, taip, tuoj duosiu. Tik iš kokios muzikos mokyklos būsi? Kurioje mokykloje mokaisi?
-Net, net...Ja iz Romania. Spasyba. - atsakė berniukas, gavęs iš tetos pinigėlius...ir išlipo iš autobuso, bei lipo į kitą.
Tuo momentu kai pasakojo šią istoriją draugė, į autobusą įlipo kitas berniukas su armonikėlė iš Rumunijos. Buvo nekuklu neduoti 2 litų, juk jis naujasis Lietuvos imigrantas...
Comment
-
Nemanau kad reikia ju gailetis visgi jie patys pasirenka toki gyvenima ir seip nesileisk apgaunamas cigonu.
Mano pusseseres (kuri irgi Londone gyvena) kaimynai yra cigonai is Rumunijos ; jie nedirba angliskai nemoka vaikais apsikrove valstybe jiems moka pasalpas dave nama diena is dienos jie geria triuksmauja etc.Bet ju vaikai ir kartais net patys tevai daznai stovi prie metro stoties liudnus veidus nutaise ir praso ismaldos.Kuria paskui zinoma prageria.
Comment
-
Šelpk juos (nesvarbu, kad ir vaikas) ir jie, greičiausiai, liks šelpiami visą gyvenimą. Taip pat lengvai uždirbti pinigai, spėju, bus lengvabūdiškai ir išleisti (pavyzdžiui, alkoholiui).
Nešelpk. Ir aš nė trupučio neabejoju, sveiki žmonės (paprastai prašantys išmaldos) tikrai neprapuls. Bus priversti dirbti kaip ir visi padorūs piliečiai. Prakaitu (arba protu, priklausys tik nuo kiekvieno iš jų pačių) uždirbti pinigai bus gerokai labiau vertinami ir galbūt investuojami (kad ir į gerbūvį).
Yra tikimybė, kad išmalda nebus pragerta, kad gal net koks žymus muzikantas iš tokio vaiko išaugs (anksčiau minėta situacija). Tačiau nemanau, kad ši tikimybė būtų dominuojanti.
Nematau reikalo jausti nepatogumo neduoti pinigų. Duočiau jų tik tuo atveju, jei būčiau visiškai įsitikinęs, kad tas geranoriškumas nebus panaudotas kažkokiems neigiamiems dalykams. O tokia situacija tikrai išimtinė.
Ir tikrai nemanau, kad mano pasvarstymai nehumaniški. Kartais mamos irgi pasielgia su vaikais, jų akimis, iš pirmo žvilgsnio, negeranoriškai. Bet paaugi ir supranti, kad, jei ne tas momentas, taip ir būtum vilkęsis toje pačioje vietoje (uodegos). Taikau analogiją ir čia.Paskutinis taisė Aš; 2008.06.28, 22:41.
Comment
-
/\ O taip dabar devynis ratus atkentėsiu Dantės aprašytame pragare, nes sužlugdžiau jauno žmogaus gyvenimo perspektyvas. Neįsižeisk, ironija čia... Pasakysiu savanaudiškai, bet visi, tarp jų ir aš, visi davė - nes ta jo armonikėlė ir pats tikrai buvo toks "nerviškai veikiantis", o vienintelis būdas arba lipti iš autobuso ir mušti kitą talonėlį, bei laukti kito autobuso, arba duoti kažkiek pinigų i jo tą "bliūdelį". Įdomu, ką pats darytum kai prie tavęs net neprašius prieitų ir grotų tiek, kol ką nors įdėsi į plastmasinę talpą?
Comment
-
Parašė tivoli Rodyti pranešimą/\ O taip dabar devynis ratus atkentėsiu Dantės aprašytame pragare, nes sužlugdžiau jauno žmogaus gyvenimo perspektyvas. Neįsižeisk, ironija čia...
Mano nuomone, ne sužlugdei, bet nesuteikei galimybės (priverstinės) išlipti iš šios balos.
Vaiko atžvilgiu tai sunku taip tiesiogiai pritaikyti, kadangi jis, bet kuriuo atveju, įprastinio darbo dirbti negalėtų. Tačiau, jei jis yra savo tėvų girtuoklystės (ar tinginystės) šaltinis, tada tą logiką būtų galima taikyti būtent jiems.
Ir aš jau minėjau, kad galimos ir išeitys, tik, mano nuomone, jos mažiau tikėtinos.
Pasakysiu savanaudiškai, bet visi, tarp jų ir aš, visi davė - nes ta jo armonikėlė ir pats tikrai buvo toks "nerviškai veikiantis" <...>
Įdomu, ką pats darytum kai prie tavęs net neprašius prieitų ir grotų tiek, kol ką nors įdėsi į plastmasinę talpą?
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąParodyčiau kokį nors fokusą pats, tada paprašyčiau dvigubai daugiau (o negavęs ar gavęs nepakankamai, nutaisyčiau itin kritišką ir tarsi gėdinančią miną)
O racionaliai mąstant, tai pati Rumunija turi susirūpinti savo piliečiais...ne Lietuva. Lietuva gali deportuoti, arba kaip nors pdėti integruoti - čečėnai tai sugeba pdaryti daugiau mažiau.
Comment
-
Parašė tivoli Rodyti pranešimąO racionaliai mąstant, tai pati Rumunija turi susirūpinti savo piliečiais...ne Lietuva. Lietuva gali deportuoti, arba kaip nors pdėti integruoti - čečėnai tai sugeba pdaryti daugiau mažiau.
Juk vaikui tikrai nereikia tiek pinigų, kiek, tikiu, jis surenka. Galima skaidyti situacijas.
Jei jis renka tuos pinigus savo pragyvenimui, tai reiškia, kad nėra kam juo pasirūpinti ir tai turi atlikti profesionalios tam skirtos institucijos.
Jei jis renka pinigus savo tėvams (aš taip manau), tai reiškia, kad kiekvienas iš tų sušelpusių žmonių tiesiog leidžia sėkmingai egzistuoti ir, galima sakyti, kuria šiltnamio sąlygas vegetuojančiai visuomenės daliai.
Jei to vaiko tėvai negali pasirūpinti savimi ir vaiku, jie taip pat turėtų kreiptis pagalbos į profesionalias ir tam skirtas institucijas. Galima pradėti nuo savo šalies ambasados. Pataisykit, jei klystu, bet Rumunija yra ES narė ir tie žmonės Lietuvoje turėtų gyventi legaliai, todėl tokia pagalba jiems turėtų būti prieinama (tikrai nesu tikras, tačiau neabejoju, kad su jais būtų pasielgta pagal įstatymą ir kiek įmanoma geranoriškai. Vienu aveju, jie būtų deportuoti (įstatymo laikytis privalu), kitu - gautų pagalbą).
Nė vienu iš atvejų visuomenės šalpos nematau kaip efektyvaus problemos sprendimo. Todėl galiu iškelti dar vieną klausimą: ar norima tą problemą spręsti, o gal dabartinė situacija kaip tik yra komfortabilesnė, gal tai taukai tiems inkstams. O gal problemos nė nėra.
Ir šiuo atveju galima nujausti, ką aš galvoju apie tikimybių teoriją.Paskutinis taisė Aš; 2008.06.28, 23:38.
Comment
Comment