Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Orto Panti Rodyti pranešimą
    Tai aišku, kad negalėtų tai vykti Vokietijoj, nes šalis turtinga. Mes, deja, pasiėmėm to ko mums nereikia, o ypač per ekonominę krizę.
    O ką tai turi bendro su kultūros turtingumu? Mes ubagai šiuo klausimu, ar kaip?
    Vilnius ir nėra skelbiamas Europos finansų ar antikorupcijos sostine.
    Flickr

    Comment


      Turi pinigu renginiams organizuoti Ne taip kai musu sostineje.
      - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
      - Rusija su Amerika kariauja.
      - Ir ką, kaip ten reikalai?
      - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
      - O amerikiečiai?
      - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

      Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        O ką tai turi bendro su kultūros turtingumu? Mes ubagai šiuo klausimu, ar kaip?
        Vilnius ir nėra skelbiamas Europos finansų ar antikorupcijos sostine.
        Ko gero, reiktu pripazinti, kad siuolaikinis menas turi siokia tokia sasaja su valstybes turtingumu.

        Tai savotiskas visuomenes "ispindejimo" rodiklis, kur visokios "nesamones", vadinamos menu, reikalauja finansavimo. Daugelis tos pacios Kulturos Sostines renginiu ir iniciatyvu yra susijusios su "contemporary art". Tas pat galioja ir Guggenheim'o muziejui.

        Galimas daiktas, kad musu visuomenei isties dar "nereikia" tokio meno ir labiau rupi zemiskesni dalykai.

        Mano nuomone tokia, kad Lietuva labai greit atsistojo ant koju finansine prasme, kuomet zmoniu mentalas siek tiek uzsiliko. Ko gero, po 8-10 metu tokiu klausimu apie meno poreiki kiltu maziau.
        Paskutinis taisė John; 2009.01.27, 01:43.

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą
          Ko gero, reiktu pripazinti, kad siuolaikinis menas turi siokia tokia sasaja su valstybes turtingumu.

          Tai savotiskas visuomenes "ispindejimo" rodiklis, kur visokios "nesamones", vadinamos menu, reikalauja finansavimo. Daugelis tos pacios Kulturos Sostines renginiu ir iniciatyvu yra susijusios su "contemporary art". Tas pat galioja ir Guggenheim'o muziejui.

          Galimas diaktas, kad musu visuomenei isties dar "nereikia" tokio meno ir labiau rupi zemiskesni dalykai.

          Mano nuomone tokia, kad Lietuva labai greit atsistojo ant koju finansine prasme, kuomet zmoniu mentalas siek tiek uzsiliko. Ko gero, po 8-10 metu tokiu klausimu apie meno poreiki kiltu maziau.
          Drįsčiau suabejoti, ar jau mūsų toks mentalitetas atsilikęs kalbant apie kultūrą ir meną. Tarkim procentaliai žiūrint, kokioje JAV tikrai ne daugiau žmonių suprantančių meną ir turinčių poreikį jam. Skirtumas tame, kad ten dauguma menininkų gyvena iš meno, o mes dar turime tokių, iš kurių gyvena menas. O pinigų visada galima rasti kultūriniams reginiams ir iš privataus kapitalo, svarbu, kad būtų minėtų žmonių.
          Flickr

          Comment


            „The Independent“: kultūros sostinė Baltijos užutėkyje
            balsas.lt

            Vilniaus – Europos kultūros sostinės renginiai tebežadina erzelį. Tiek dėl įtarimų korupcija, pasipiktinimo / džiaugsmo dėl „apkarpyto“ biudžeto, tiek dėl baimingų klausimų „ką apie mums pasakys kiti?“ arba tvirtinimų „nė velnio tie kiti mums nerūpi“.

            Rengėjai tvirtina, jog užsieniečiai raginami vykti į Vilnių, apie renginius daug rašoma užsienio spaudoje, o sprendimu apkarpyti renginių biudžetą - piktinamasi. Tačiau sakyti, kad internete – apstu įspūdžių iš Lietuvos ar Vilniaus, neteisinga. Tačiau ten esantys – pakankamai įvairūs. Šiandien - britų žurnalisto Sankha Guha įspūdžiai iš „Europos – kultūros sostinės“ renginiams besiruošiančio Vilniaus. Kartais kandūs, o kartais be galo teisingi...

            Skambant varpo dūžiams, pranešantiems apie Naujuosius metus, kultūra „persikėlė“ iš Liverpulio į Vilnių. Praėjusiais metais Europos kultūros sostinės titulas „pažėrė pasakų dulkių“ ant Liverpulio, tačiau naujosios Europos teritorijose tokiam pripažinimui suteikiama didesnė reikšmė. Net ir po 18 nepriklausomybės metų tai yra galimybė dar sykį ištrūkti iš niūraus sovietinės praeities šešėlio. Kultūra – nepriklausomybės talismanas.

            Tarptautinio lygio kultūra Lietuvai, regis, – sunki užduotis. Pirmiausia, kiek lietuvių kultūros herojų jūs galite paminėti? Išsyk galiu tik vieną. Nedidelė paieška atskleidžia, jog klasikinis violončelistas Jascha Heifetz gimęs Vilniuje, toliau tokie gerokai mažiau susiję vardai kaip Leonardas Cohenas, Bobas Dylanas, Philipas Glassas, Seanas Penn ir netgi seras Johnas Gielgudas – jų visų šeimos kilę iš čia. Beveik visi jie – žydai, o žydai po II pasaulinio karo turi neblogą priežastį nesijausti lietuviais.

            Galbūt dėl tarptautinio garso vardų trūkumo, tik atvykus, kilo įspūdis, kad Vilnius pirmenybę teikia kitų šalių kultūrai. Mano viešbučiui vardą „paskolino“ Šekspyras, o kambariams: Dikensas, Džoisas bei Vaildas. Čia telpa ir prancūzai (Ruso), ir rusai (Tolstojus), ir amerikiečiai (Hemingvėjus). Jei viešbutyje ir yra kambarys, pavadintas lietuvių literatūros genijaus vardu, jis gerai paslėptas pastogėje.

            Vėliau, vakare, keliauju į vieną populiariausių klubų mieste, kurį man nurodė draugas. Jis vadinasi „Pabo Latino“; varde susijungia angliški („pub“) ir latino atspalviai. Pagal koncepciją esame Havanoje ant Temzės kranto. Lauke – 4 laipsniai šalčio ir įžengdamas iš apledėjusios gatvės gali pajusti ilgesį bet kam, kas susiję su šiluma ir spalva. Bet viskas viduje šiek tiek desperatiška.

            Latino DJ repertuaras apima viską nuo beskonybės iki banalumo, nuo Enrique Iglesias iki „Gipsy Kings“. Šokėjai atrodo gana pašėlę, tačiau, regis, labiau siekia sušilti nei išsiskirti iš minios. Nė vienas, atrodo, net nepasivargino mokytis bent pagrindinių salsos žingsnelių. Mačiau ne vieną entuziastingą vyriškį, savo partnerę tiesiog sviedžiantį į baldus. Tai – kaimo diskoteka.

            Vilniaus senamiestis – didžiausias Rytų Europoje, bet, palyginti su kitomis Baltijos šalių sostinėmis – Talinu ir Ryga, atrodo mieguistas. Ir nepaisant lietuvių, lenkų, rusų ir žydų kultūrų mišinio, miestas atrodo provincialus. Europos kultūros sostinė dar turi nuveikti daug darbų. Šiais metais numatomi 900 renginių, o kultūros sostinės ženklas (keturpirštė amebą primenanti dėmė) yra visur. Organizatoriai tikisi pritraukti tūkstančius turistų,

            Bet mano vizito metu pasigirdo kalbų apie biudžeto apkarpymą nuo 40 iki 29 mln. litų ir apie netikrumą dėl tokio poelgio poveikio programai. Kol kas akivaizdžiausias projektas – gruzinų dailininko Niko Pirosmani paroda Lietuvos meno muziejuje.

            Oficialiame kataloge įvardytas kaip „žinomas“ ir „be galo unikalus“, Pirosmanis man – atradimas. Jis buvo primityvizmo dailininkas ir man priminė Chagallą. Keturių kambarių ekspozicija nėra itin įspūdinga, palyginti su Klimto parodos Liverpulyje dydžiu, tačiau praleisti valandą čia labai malonu <...>.

            Puotavimas, atrodo, konstitucinė viso bohemiško rajono, esančio ant mažesniosios iš dviejų upių pakrantės, pareiga. Ženklas ant tilto praneša, kad teritorija, vardu Užupis, yra nepriklausoma respublika. Regis, jis nurodo krūvą tvarkingesnių pastatų, tarp kurių yra ir namų, ir meno centrų ir, tikriausiai svarbiausia, aludė. Ši „respublika“ turi konstituciją, kurioje – 41 girtas, nesąmones primenantis punktas. 24-oji taisyklė labai tipiška: „Kiekvienas turi teisę nieko nesuprasti.“

            Aludėje, kurioje skamba Cream „Sunshine of Your Love“, aš sutinku Tomą Čepaitį, besiskelbiantį Užupio respublikos užsienio reikalų ministru. Paklaustas, ką jie vadina respublika, Tomas paaiškina: „Respubliką laikau bet kokią žmonių grupę, esančia kartu. Žmonės 73-iajame autobuse Londone yra respublika.“ Bekalbant apie kultūros sostinės iniciatyvas, „ministras“ tvirtina, kad „jiems rūpi tik pinigai. Tai – per daug oficialu ir biurokratiška. Niekada neinu pas juos. Jų net nesuprantu.“

            Jų meno centre aš apžiūriu „atsimetelių“ meną. Čia – rastafario su suktine paveikslas, iš plastilino pagaminta tėvų Kalėdų skulptūrinė kompozicija, besisukanti ant plokštelės. Remdamasis respublikos konstitucijos dvasia, pasinaudoju savo teise nieko nesuprasti.

            <..> Šiuolaikinio meno centre, nuostabioje sovietiniame pastate įsikūrusioje parodų erdvėje, rengiamasi kitam kultūros sostinės renginiui, pavadintam „Bendrasis kodas: 5 kontinentai, 10 bienalių, 20 artistų“. Jis sukviečia menininkus iš viso pasaulio.

            Likus savaitei iki atidarymo, išskyrus baltas galerijos erdves, pamatyti beveik nėra ką. Bet ore tvyro susijaudinimas ir laukimas. Viename kambaryje technikai stato namą, ant kitos sienos vietiniai meno studentai kuria freską, įkvėptą sovietų eros propagandos meno; rūsyje sutinku Kate Rohfe iš Melburno Australijoje, apsuptą veltinio, poliesterio putų, klijų tūtelių bei blizgučių. Ji klijuoja mažyčius miško gyvūnus instaliacijai, kurią ji apibūdina kaip „psichodelinį gamtos istorijos muziejų“.

            Nors ji iš Melburno, Kate paaiškina, kad įkvėpimo gauna iš miesto, kuriame yra. „Aš domiuosi baroko architektūra, be to – Lietuvos pagoniškąja istorija bei pagarbos gamtai tradicijomis“.

            Ir tai – neprastas rezultatas mieguistam Baltijos užutėkiui.

            Šaltinis: „The Independent“

            Comment


              Jonas Mekas apie savo naujausią filmą bei Lietuvos kultūros politikos aktualijas

              dedu į šią skiltį, nes manau bus įdomu kam išgirst ir Jono Meko nuomonę, kurią jis susidaręs iš užsienio spaudos apie dabartinę padėtį projekto VEKS.

              Comment


                http://www.blogas.lt/uploads/v/Vamzdis/284245.jpg

                Ar tai tiesa, kad sitas vamzdis kainavo 500 000 LTL ?

                Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                --------------------------------------------------

                Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                Comment


                  /\ tokiu atveju tualetas kaune tik gėlytės, nes jis bent jau gali būti tinkamai naudojamas ir nešti naudą...

                  Comment


                    Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                    http://www.blogas.lt/uploads/v/Vamzdis/284245.jpg

                    Ar tai tiesa, kad sitas vamzdis kainavo 500 000 LTL ?
                    Kad kiek girdėjau, tai šitas ir dar dvi panašios kompozicijos kainavo apie 300kLt. Na bet vistiek nenormalu. Aplamai, pasidomėjus samatomis, tai kažkokia nesamonė su ta kultūra gaunasi. Pvz. ledo arena Rotušėje - 800kLt, renginio atidarymo vedejui - 50kLt ir t.t.
                    gera gyventi gerai

                    Comment


                      Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                      Ar tai tiesa, kad sitas vamzdis kainavo 500 000 LTL ?
                      Tai yra programos dalis???? Jei taip, tai akivaizdesnio pinigų plovimo nesu matęs...

                      Comment


                        Laikinai padėkime į šalį VEKS'o skandalus, nesuvokiamos meninės vertės vamzdžius pakrantėje už šimtus tūkstančių, ledo skulptūras nepanašias į bažnyčias ir visa panašų farsą. Štai, renginys, kuris tikrai turi šiokią tokią vertę, europinį mastą ir garsą, ir leidžia tikrai didžiuotis mūsų kultūros lygiu ir jaunaisiais talentais:

                        Pirmą kartą tiesiogiai „Mezzo TV“ kanalu iš Vilniaus: M. Sogny fondo koncertas

                        http://www.culturelive.lt/lt/vilnius...ujienos/sogny/

                        Tikrai rekomenduoju įsijungti LRT2 aba Mezzo TV rytoj 19.00, o jei turite noro ir dar liko bilietų (Filharmonijoj nebent dar rastumėt, bilietai.lt jau savaitės pradžioje buvo beveik išsipardavę) sudalyvauti gyvai. Tie ir į juos panašūs vaikai iš VEKS'o aruodų negauna ir nevagia nė lito, net neturi asmeninio instrumento, apskritai gan sunkiai kai kurie gyvena, bet visa galva pranoksta savo talentu ir atsidavimu menui bet kokius vamzdžius ir jų kūrėjus bei VEKS'us.
                        Jūsų,
                        Analitikas PlėtRa™

                        Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                        Comment


                          Geras koncertas buvo, tik gaila, VEKS kritikai tokiais renginiais nelabai domisi, o tik rėkia kokie mes netolerantiški, neverti būti kultūros sostine ir pan...
                          Flickr

                          Comment


                            Geras. Muzikine prasme - nuostabus. Organizacine... girdėjau po koncerto pletkų, kad prancūzai liko pakraupę ir daugiau gyvenime į Vilnių nebegrįš.. Ir tas jautėsi. Kaip ir eilinį kartą salėje, žiūrovų elgesyje jautėsi provincialumas, o visuotine atmosfera buvo kažkokia slegianti, o ne šventiška, ir vaikai buvo baisingai įsitempę. Bet so far, geriausia, ką mačiau iš tos VEKS serijos. Dar dabar euforija..
                            Jūsų,
                            Analitikas PlėtRa™

                            Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                            Comment


                              O ar daugelis siuolaikinio meno instaliaciju/kuriniu ir nera skirtos tam, kad keltu diskusijas ir stebetu visuomenes reakcija?

                              Ar SMC ne tokie eksponatai? Tate modern galima pamatyti keliasdesimt ant siulo pakabintu naudoto muilo gabaliuku arba ~20kv.m plote ismetytu rudu daiktu, primenanciu s**us. Salia stovi Lenino paveikslas, kurio aprasyme parasyta, kad tai Mao

                              Nereiktu siuolaikiniame mene ieskoti to paties, ko ieskome klasikiniame mene. Uzuot ieskoje objektyviu kriteriju kurinio vertei nusakyti, turetume paieskoti psichologinio poveikio ir intrigos. Cia ir tokio "meno" verte.

                              Del to, kiek juokingai atrodo visi tie taip nuosirdziai "besipiktinantys". Tiesiog "pakabino" jus tas vamzdis, gerbiamieji.
                              Paskutinis taisė John; 2009.03.17, 01:34.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                O ar daugelis siuolaikinio meno instaliaciju/kuriniu ir nera skirtos tam, kad keltu diskusijas ir stebetu visuomenes reakcija?

                                Ar SMC ne tokie eksponatai? Tate modern galima pamatyti keliasdesimt ant siulo pakabintu naudoto muilo gabaliuku arba ~20kv.m plote ismetytu rudu daiktu, primenanciu s**us. Salia stovi Lenino paveikslas, kurio aprasyme parasyta, kad tai Mao

                                Nereiktu siuolaikiniame mene ieskoti to paties, ko ieskome klasikiniame mene. Uzuot ieskoje objektyviu kriteriju kurinio vertei nusakyti, turetume paieskoti psichologinio poveikio ir intrigos. Cia ir tokio "meno" verte.

                                Del to, kiek juokingai atrodo visi tie taip nuosirdziai "besipiktinantys". Tiesiog "pakabino" jus tas vamzdis, gerbiamieji.
                                Ne vamzdis pakabino, o jo kaina. Jei būtų paskelbta, kad jis kainavo kokius 10 tūkstančių litų arba išvis nebūtų užsiminta apie kainą, nesulauktų tas "menas" ko gero jokio dėmesio.

                                Comment


                                  O ką kaina? Valdovų rūmams- 600 kartų daugiau šiais metais bus skirta. Na gal mes dvasios ubagai ir "mums tokio meno nereikia" [это мянас? такого мянаса нам и н..уй не надо]

                                  Ai, pamiršau pridurti, DAUGIAU AKROPOLIŲ!!
                                  Paskutinis taisė music; 2009.03.17, 02:28.
                                  http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                  Comment


                                    Parašė joker Rodyti pranešimą
                                    Ne vamzdis pakabino, o jo kaina. Jei būtų paskelbta, kad jis kainavo kokius 10 tūkstančių litų arba išvis nebūtų užsiminta apie kainą, nesulauktų tas "menas" ko gero jokio dėmesio.
                                    Nieko tokio. Siuolaikinis menas nera nemokamas. Va neseniai isleidau £5 tam, kad paziureciau J.Meko buitine videokamera prifilmuoto teliko

                                    Kas mane dziugina labiausiai, kad tie pinigai nebuvo skirti Kauno Zalgiriui... juokauju aisku

                                    Comment


                                      Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                      Geras. Muzikine prasme - nuostabus. Organizacine... girdėjau po koncerto pletkų, kad prancūzai liko pakraupę ir daugiau gyvenime į Vilnių nebegrįš.. Ir tas jautėsi. Kaip ir eilinį kartą salėje, žiūrovų elgesyje jautėsi provincialumas, o visuotine atmosfera buvo kažkokia slegianti, o ne šventiška, ir vaikai buvo baisingai įsitempę. Bet so far, geriausia, ką mačiau iš tos VEKS serijos. Dar dabar euforija..
                                      Jau iš vamzdžio matyti kokie mes kaimieTčiai esame, o tą renginį su malonumu pasižiūrėjau.
                                      http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                      Comment


                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Nieko tokio. Siuolaikinis menas nera nemokamas. Va neseniai isleidau £5 tam, kad paziureciau J.Meko buitine videokamera prifilmuoto teliko

                                        Kas mane dziugina labiausiai, kad tie pinigai nebuvo skirti Kauno Zalgiriui... juokauju aisku
                                        O konteinerinis tualetas netoli Kauno pilies yra šiuolaikinio meno kūrinys?

                                        Comment

                                        Working...
                                        X