Parašė Aukštaitis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
XIII Seimas ir XVIII Vyriausybė (po 2020 m. rinkimų)
Collapse
X
-
Parašė evil Rodyti pranešimą
Reikėtų teisingumo dėlei paminėti, kad Lietuvoje ji mažėja lyginant su ankstesniais metais pagal tą pačią statistiką, net kai visoje ES ji padidėjo. Išvada - socialinė askirtis vis dar didesnė nei ES vidurkis, bet nuosekliai mažėja:
Pastaba teisinga, ačiū. Tiek, kad skurdo ribos statistika yra tik viena medalio pusė, iš esmės (šaržuojant) reiškianti, kad šalyje niekas iš bado nemiršta, nevaikšto prisidengę karklais ir didžioji dauguma nevėluodami sumoka mokesčius. Kita medalio pusė – pajamų netolygumas, pagal kurį ES Lietuva geriau atrodo tik už autsaiderę Bulgariją:
Tuotarp mūsų brangi brangi (tiesiogine pinigine prasme) dabartinė žemiausios kokybės Vyriausybė parengė skubotą (?) mokesčių reformą, kuri labiausiai neigiamai paveiks vidutiniokus...
Parašė Aukštaitis Rodyti pranešimąJeigu būtų paliktos tik vienmandatės apygardos, akivaizdu, kad Seime iš esmės liktų tik keturios partijos (socdemai, valstiečiai, konservatoriai, liberalsąjūdiečiai), kitoms liktų tik trupiniai. Net ir tie patys išrinkti nepartiniai kandidatai dažnai prisijungia prie kurios nors partijos. O galiausiai sistema išsikristalizuotų iki dvipartinės sistemos kaip JAV ir JK. Vienintelis vienmandačių sistemos privalumas – jos paprastumas (balsuoji už kandidatą, kurį nori matyti Seime), bet daugiau vien trūkumai.
Problema, kad pačios visuomenės politinis raštingumas gan žemas, trūksta supratimo apie politines ideologijas. Paprastai daug rinkėjų apskritai būna neapsisprendę iki paskutinės dienos, tai liudija apie pažiūrų neturėjimą apskritai. Kažkokią savo ideologinę nišą turi tik TS-LKD, Laisvės partija (galbūt, reikia dar pažiūrėti, kaip jiems seksis per kitus rinkimus) ir valstiečiai. O kalbant apie kitas partijas, čia tokia užburto rato problema – kam joms stengtis dėl ideologijų, jei jos taikosi į vidutinį rinkėją, kuris yra gan apolitiškas?
Ir nėra jokios „užburto rato“, „vištos-kiaušinio“ ar kaip kitaip pavadintos problemos. Kodėl? Nes partijos turi iniciatyvą (parlamentinės – ir lėšas) vykdyti nuoseklią kadrų pritraukimo politiką, skatinti vidinę konkurenciją (skyriuose, vidinėje struktūroje) tam, kad atsirinktų stipriausius žmones, aktyviai dalyvauti viešajame gyvenime (nepriklausomai nuo buvimo pozicijoje ar opozicijoje ir t.t.).
Ar tai vyksta? Ne. Kodėl? Nes nėra jokios ideologijos, yra interesai. Todėl žmonės partijomis nepasitiki, todėl partijose dominuoja prisitaikėliai padlaižūnai, kas priveda prie tokių absurdiškų praktikų, kaip laisvo Seimo nario mandatą visiškai paminantys nurodymai frakcijoje balsuoti kaip partijos vadas paliepė (paminėti, kuriose partijose dažniausiai taikoma?).
LR Seimo rinkimas tik vienmandatėse partijas priverstų rimtai padirbėti. Lietuvai, žinoma, tokia tvarka keltų naujų iššūkių, bet poveikis šalies raidai būtų teigiamas.
Parašė Kecal Rodyti pranešimą
Politika pirmiausia yra apie vertybes. Kurti švietimo sistemą – labai gerai, bet kas yra gera/kokybiška švietimo sistema? Ar mums tiks besiformuojanti švietimo sistema, kurioje visi pasiturinčių šeimų vaikai eis į privačius darželius ir mokyklas, o skurdžiams liks viešasis sektorius? Ar privačios švietimo įstaigos turi teisę gauti valstybės paramą, net jeigu siekia pelno? Ir t.t., ir pan. Dešinės ir kairės nuostatos čia neišvengiamai išsiskiria, ir man nekyla abejonių, kurioje aš pusėje. Panašiai ir sveikatos, socialinės apsaugos, daugelyje kitų sričių. Gynybos srityje, taip, gerokai sunkiau rasti ryškesnių vertybinių skirtumų, nes ten stipriai veikia viena esminė – išlikimo – vertybė.
Praktiškai išeina, kad (eilinę) švietimo reformą organizuoja partija, kurios faktinis vadovas yra privačių švietimo įstaigų magnatas. Interesų politika, jokių vertybių.Paskutinis taisė cozzamarra; 2023.03.29, 13:15.
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimą
Tik toks „kovos su elitu“ populizmas, žvelgiant iš mokslinės perspektyvos, ir tėra populizmas. Visa kita – nebent demagogija. Visos partijos užsiima demagogija, skiriasi tik konkrečios jos raiškos formos, na, ir galbūt mastai.
Demokratijos pagrindas yra populizmas kaip partijų atstovavimas visuomenės sluoksniams. Tik kartais bandoma pateikti kai kurių sluoksnių atstovavimą kaip esą neteisingą. Dėl to atseit tie sluoksniai turėtų nesirinkti savo atstovų jiems rūpimom temom. O rinktis kitus „teisingesnius“ atstovus.
Comment
-
Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
Pastaba teisinga, ačiū. Tiek, kad skurdo ribos statistika yra tik viena medalio pusė, iš esmės (šaržuojant) reiškianti, kad šalyje niekas iš bado nemiršta, nevaikšto prisidengę karklais ir didžioji dauguma nevėluodami sumoka mokesčius.If a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
„Mokslinis“ požiūris į populizmą yra švelniai tariant ideologizuotas.
Demokratijos pagrindas yra populizmas kaip partijų atstovavimas visuomenės sluoksniams. Tik kartais bandoma pateikti kai kurių sluoksnių atstovavimą kaip esą neteisingą. Dėl to atseit tie sluoksniai turėtų nesirinkti savo atstovų jiems rūpimom temom. O rinktis kitus „teisingesnius“ atstovus.
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimą
Tikslūs apibrėžimai reikalingi tam, kad apskritai galėtume susikalbėti. Nes pernelyg dažnai gaunasi „aš apie ratus, tu apie batus“.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Na, pabandė Paluckas kurti modernią vakarietišką socdeminę partiją, gavo per snapą tiek nuo rinkėjų, tiek nuo partiečių, ir turėjo grįžti senoji geroji Vilija Blinkevičiūtė.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Na taip. Bet „populizmas“ vienas iš tų žodžių kuris visiškai ištampytas. Nuo klasikinio atstovavimo visuomenės sluoksniams, „liaudies prieš elitą“ iki alternatyvios dešinės sinonimo. Kurį, kiek tenka susidurti, neretai ir naudoja akademija pamiršdami kairuolišką populizmą.
Esminis populizmo kriterijus - kova prieš korumpuotą, blogąjį elitą, ir atstovavimas tyram, geram paprastam žmogui.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Na va Majauskas palieka Seimą. Vietoje jo ateis dabartinis Žemės ūkio ministeris. Taigi, vienu šūviu du zuikiai - bus galimybė pakeisti ministerį ir išvengti apkaltos ir bus atsikratyta Majausko. Va kaip gerai kortos paėjo
Majauskas atsisako Seimo nario mandato
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=92942341
Comment
-
Parašė udrius Rodyti pranešimąNa va Majauskas palieka Seimą. Vietoje jo ateis dabartinis Žemės ūkio ministeris. Taigi, vienu šūviu du zuikiai - bus galimybė pakeisti ministerį ir išvengti apkaltos ir bus atsikratyta Majausko. Va kaip gerai kortos paėjo
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimą
Ministras gali būti ir Seimo nariu, nėra problemos.
Comment
-
Parašė Kecal Rodyti pranešimą
Ministras gali būti ir Seimo nariu, nėra problemos.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Gali, tik truputį sudėtinga suderinti abu atsakingus ir skirtingus darbus.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Didžiajai daliai ministrų kabineto kažkaip gaunasi.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Tai kaip Seimo nariai turbūt net nedirba, gal tik prabalsuoti ateina.
Dar linksmiau kai seimūnas-ministras yra vienmandatininkas. Tokio savo vienmandatininko nei pats mačiau, nei iš kaimynų girdėjaų, kad būtų aplankęs savo apylinkę. Kai pasiklausau gandų kaip sukasi garbanius ar šokinėjantis savo vienmandatėse tai net truputuką pavydas paima
- 1 patinka
Comment
-
Seimo Etikos ir procedūrų komisija spręs, ar pradėti tyrimą dėl dviejų Seimo narių, komikui Olegui Šurajevui pareiškusių, kad su psichiniais ligoniais nebendrauja, elgesio. Tokią frazę komikui pasakęs parlamentaras Aidas Gedvilas viešai pareiškė, kad jam bus garbė būti svarstomam už tai.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=92946391
Kitą vertus, suprasčiau jei psichinę negalią turinčio vaiko tėvams toks sergančių žmonių demonizavimas nepatiktų.If a lion could speak, we could not understand him.
Comment
-
Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
Kad Šurajevą pavadino psichiniu, tai nematau nieko problematiško ir neetiško.
Kitą vertus, suprasčiau jei psichinę negalią turinčio vaiko tėvams toks sergančių žmonių demonizavimas nepatiktų.
- 1 patinka
Comment
Comment