Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos demografija
Collapse
X
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimąKaip originaliai gimstamumo problemas sprendžia Pietų Korėja. Pas juos viena tragiškiausių situacijų
https://m.youtube.com/watch?v=yZxXam...dGgga29yZWE%3D
- 4 patinka
Comment
-
Kažkaip netyčia vėl gavosi. Mano žmona turi nuo darželio laikų draugę, kuri yra gydytoja-ginekologė. Neeilinė gydytoja, suprantu, kad priklauso kokiam Top30 geriausių srities specialistų. Kadangi jos jubiliejus nesenai buvo, tai apsilankė draugės su šeimom. Vyrai šnekasi savo kompanijoj, moterys savo, bet girdžiu kaip ta draugė sako: žinokit kažkokia epidemija Lietuvoj. Masiškai plūsta 40-42 metų ir net 45 metų moterys, kartais vienos, kartais su vyrais ir prašo: daktare padėkit, GYVENIMĄ SUSITVARKĖM, namas stovi, karjera sutvarkyta, apkeliauta pusė pasaulio ir t.t. , dabar taip vaikų norėtusi, va bandom, bandom ir nesigauna. Ji sako: ta frazė "gyvenimą susitvarkėm" jau man ausyse stovi. Deja, bet sako jau dažnai ir padėti niekuo nebeišeina: biologinis laikrodis tiksi ir nieko čia nepakeisi. Kasdieną bent po vieną tokią ateina. Dažnai prisimena, kad antro vaiko norėtusi, o kai kurioms ir pirmas čia būtų ...
Aš jai pasakiau: tai ir sakykit - labai gerai, pagyvensit dar 30+ metų ir galėsit savo susitvarkyto gyvenimo rezultatus gyvenimo nesusitvarkiusių uzbekų, tadžikų, afganų ir afrikiečių vaikams palikti
- 9 patinka
Comment
-
Parašė Palpatine Rodyti pranešimątokioj ekonomikoj ir su tokia geopolitine situacija nesinori vaikų turėt. tuo labiau kad algos vaikiškos
O ir pagal pasaulines tendencijas, koreliacija, atrodo, atvirkštinė.
- 8 patinka
Comment
-
Parašė Palpatine Rodyti pranešimątokioj ekonomikoj ir su tokia geopolitine situacija nesinori vaikų turėt. tuo labiau kad algos vaikiškos
- 8 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
2015 m. algos buvo 2,5 karto mažesnės (VDU), o gimstamumas pusantro karto didesnis.
O ir pagal pasaulines tendencijas, koreliacija, atrodo, atvirkštinė.
- 3 patinka
Comment
-
Žmonija turėjo išnykti dar akmens amžiuje, nes nebuvo motinystės išmokų. Vėlų vėliausiai viduramžiais, nes kai beraščiai valstiečiai visą gyvenimą traukia plūgą ir gyvena antisanitarinėse dūminėse pirkiose - koks čia gyvenimo susitvarkymas? Neturėjo vaikams ką duoti, tai kaip galėjo gimdyti nepadarę karjeros. Baisiai neatsakinga.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąreikia iš esmės keisti pačią sistemą, kad žmogaus pensija priklausytų ne tik nuo jo darbo stažo ir atlyginimo, bet ir nuo išaugintų vaikų skaičiaus. .
Papildysiu, kad ne nuo vaikų skaičiaus, bet nuo vaikų mokamų mokesčių, nes vaikų skaičius dar nereiškia, kad jie bus išauklėti tinkamai.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąŽmonija turėjo išnykti dar akmens amžiuje, nes nebuvo motinystės išmokų. Vėlų vėliausiai viduramžiais, nes kai beraščiai valstiečiai visą gyvenimą traukia plūgą ir gyvena antisanitarinėse dūminėse pirkiose - koks čia gyvenimo susitvarkymas? Neturėjo vaikams ką duoti, tai kaip galėjo gimdyti nepadarę karjeros. Baisiai neatsakinga.Paskutinis taisė RokasLT; 2024.07.10, 12:58.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Pagal šitą logiką daugiausiai vaikų turėtų turėti turtingiausių šalių gyventojai, o mažiausiai - Afrikoje. Tik faktai rodo 180 laipsnių priešingą situaciją. Tiesa yra ta, kad šiuolaikinis pasaulis yra pasikeitęs - vien kontraceptinių priemonių atsiradimas kiek pakeitė, bet ne tik tai. Anksčiau kuo daugiau vaikų susilaukdavo - tuo geresnę senatvę turėdavo, nes senyvo žmogaus išlaikymas buvo pagrinde vaikų rūpesti. Dabar gi yra pensijų sistema ir turtingesnę senatvę lemia ne kiek vaikų susilauksi, o kiek darbe uždirbsi, kam vaikai trukdo. Dėl to reikia iš esmės keisti pačią sistemą, kad žmogaus pensija priklausytų ne tik nuo jo darbo stažo ir atlyginimo, bet ir nuo išaugintų vaikų skaičiaus. Lygiai taip pat ir mokestinė sistema turėtų būti pakoreguota, kai dabar mažiausius mokesčius moka mažiausiai uždirbantys, kai iš esmės mažiausius mokesčius turėtų mokėti daugiausiai vaikų auginantys. Taip pat reikėtų suprasti, kad gyvename XXI amžiuje ir atitinkamai prisitaikyti prie naujos realybės, o tai yra ne tik įteisinti, bet ir finansuoti visokius dirbtinius apvaisinimus, embrionus, netgi surogatinę motinystę. Lygiai taip pat ne smerkti, o skatinti vaikų susilaukti kad ir vienišas moteris, leisti vaikų turėti homoseksualioms poroms. Jei visą tai būtų įgyvendinta - manau ir demografinė padėtis pradėtų taisytis, nes kitu atveju ją pataisyti galima tik padarant iš Lietuvos afganistaną ar zimbabvę, kas, švelniai tariant, nėra pats geriausias būdas spręsti demografines problemas.
Comment
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąDar vienas įdomus faktas: Lietuvoje jaunų žmonių ( Nuo 15 iki 24 metų) mažiausias procentas nuo bendro gyventojų skaičiaus iš visų ES šalių. Dar viena "pergalė"
Comment
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąDar vienas įdomus faktas: Lietuvoje jaunų žmonių ( Nuo 15 iki 24 metų) mažiausias procentas nuo bendro gyventojų skaičiaus iš visų ES šalių. Dar viena "pergalė"
- 7 patinka
Comment
-
Parašė Laure23 Rodyti pranešimą
Iš kur šita informacija paiimta? Greituoju perėjau, tai 2020 situacija nebuvo bloga. Bet galbūt jau kažkur naujesni duomenys yra:
Comment
-
Įnešiu į šitą temą minimaliai optimizmo ir pabandysiu paaiškinti, kad ko gero realus Lietuvos TFR yra 1.3-1.35, o gal net 1.4. Žinoma galima ginčytis kiek čia jau 1.3 atneša daug laimės.
Skaičiuojant TFR naudojama JTO velniaižin kada sugalvota metodika, kuri neaišku kiek gera yra šiuolaikinei išsivysčiusiai visuomenei. Lietuva jau akivaizdžiai tokia yra. TFR skaičiuojama padalinant tais metais (pvz. 2023 metais) Lietuvoje gimusių vaikų skaičių iš tais pačiais metais Lietuvoje gyvenusių 15-44 metų amžiaus moterų ir padauginant iš 30. Logika gana aiški: kažkur biologiškai moteris turi apie 30 gyvenimo metų kada gali gimdyti, tai jei padalinsim kiek gimė per metus iš kiek buvo potencialių gimdytojų ir padauginsim iš 30 gausim tą įsivaizduojamą vidurkį kiek viena moteris pagimdys vaikų.
Klasikinei visuomenei ir kokiom trečio pasaulio visuomenėm toks skaičiavimas veikia gerai. Gimdymo pikas visada būdavo tarp 20 ir 30 metų, mažėdavo tarp 30 ir 35 metų, virš 35 metų jau visai mažai moterys gimdydavo nu bet kažkiek. Šiais laikais tas pasislinkę ir gimdymų pikas dabar tarp 28 ir 35 metų ir net 37-39 metų moterys gimdo Lietuvoje daugiau negu 18-21 metų moterys (šiais laikais gimdanti dvidešimtmetė panašiai kaip prieš 50 metų gimdanti trylikametė).
Tada žiūrim ką turim. Mes turėjom šiokį tokį padidėjimą gimimų tarp 2005 ir 2015 metų, tai reiškia kad į mūsų statistiką nuo 2020 metų patenka to padidėjimo penkiolikmetės. Net šiandien 2005 metų gimimo moterys Lietuvoje realiai dar negimdo ir dar 7-8 metus ko gero negimdys. Nors statistiškai potencialių gimdyvių grupė dabar eilę metų didės, tuo tarpu realiai jos gimdyt pradės vėliau. Ir dar vienas statistiškai nedidelei šaliai kaip Lietuva įtaką darantis svarbus faktorius: nuo 2022 metų dar stipriai padaugėjo 15-44 metų amžiaus moterų. Suprantama - ukrainietės. Kurios irgi patenka į potencialių gimdyvių grupę, bet irgi negimdo (tai, kad atsivežė vaikus nesiskaito, nes jie ne Lietuvoje gimę). Gi ir be vyrų daugelis jų atvyko. Bet 15-44 metų moterų grupė staiga iššaugo.
Tai dalinai paaiškina tokį nenatūraliai staigų TFR mažėjimą Lietuvoje, bet neatšaukia to fakto, kad gimstatumas šliuožia žemyn.
- 3 patinka
Comment
Comment