Parašė gerietis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos demografija
Collapse
X
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Užtektų mokesčio už įvažiavimą-
Comment
-
Parašė gerietis Rodyti pranešimą
Mokesčio už įvažiavimą iš Baltupių į Žirmūnus?
- 2 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Į Urbanizuotą miesto dalį. Nenori mokesčio - statyk park&ride ir važiuok VT. Nori važiuoti automobiliu - susimokėk už infrastruktūrą, parkavimą ir gyvenimo miestiečiams gadinimą.
Tik kad tie P&R Vilniuje yra tikra parodija, VT silpnokas, nepatogus, nepririštas prie jų.
Jau rašiau, kad Žvėryno P&R naudojuosi kaip Park & Walk
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Viskas OK, jei tai būtų įdiegta.
Tik kad tie P&R Vilniuje yra tikra parodija, VT silpnokas, nepatogus, nepririštas prie jų.
Jau rašiau, kad Žvėryno P&R naudojuosi kaip Park & Walk
-
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Viskas OK, jei tai būtų įdiegta.
Tik kad tie P&R Vilniuje yra tikra parodija, VT silpnokas, nepatogus, nepririštas prie jų.
Jau rašiau, kad Žvėryno P&R naudojuosi kaip Park & Walk
P&R tilrai Vilniuje yra negerai išplėtotas, bet yra neblogų planų, pvz prie saulėtekio gatvės.
- 2 patinka
Comment
-
Demografinė padėtis perspjauna juodžiausius scenarijus: ar Lietuvai liko vienintelė išeitis
https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=92236087
Beveik metus laiko dirbusi Seimo grupė konstatavo, kad gyventojų skaičius per 30 metų sumažėjo per 25 proc. Prognozuojama, kad 2030 m. darbingo amžiaus gyventojų turėsime 14 proc. mažiau nei dabar, o 2050 m. – 35 proc. mažiau.
Vis dėlto Makso Planko demografinių tyrimų instituto mokslininkas dr. Domantas Jasilionis paaiškino, kad gyventojų artimiausiu metu bet kokiu atveju mažės dėl struktūrinio veiksmo. „Yra susiformavusi tokia gyventojų amžiaus struktūra, kai mes turime mažėjantį vaikų skaičių ir didėja vyresnio amžiaus dalis. Vaikų mažėja, nes mažėja reproduktyvaus amžiaus moterų skaičius: 2021 metais gimė tik 23 tūkst. vaikų, kai 1990-aisiais jų gimdavo virš 50 tūkst. Tai yra programuojantis veiksnys – po 16 metų maždaug tiek ateina į darbo rinką, nuo to priklauso studentų skaičius“, – sakė pašnekovas. Jis pritarė, kad imigracija poveikį gali turėti tik trumpalaikėje perspektyvoje. „Aš nesakau, kad imigracija yra nereikalinga, mes be jos tikrai negalėsime gyventi., tačiau aš pritarčiau tai nuomonei, kad masinė imigracija tikrai neturės poveikio“, – teigė D. Jasilionis. Mokslininkas pastebėjo ir tai, kad imigrantų integracija taip pat ne visada būna sėkminga. „Kitas dalykas. Kai kalbame apie kvalifikuotus imigrantus, tai pažiūrėkime, koks būtų jų tikslas – didieji miestai, Vilnius, ar atvirkščiai? Dėl tuštėjančių regionų vyksta tas bendras lietuvos gyventojų mažėjimas“, – taip pat komentavo D. Jasilionis.
D. Jasilionis paaiškino, kad minimas problemas padeda spręsti lanksti ir patogi infrastruktūra, reikalinga tėvams, galimybės derinti darbą bei vaikų auginimą, tinkamas tėčio ir mamos atsakomybių pasiskirstymas. „Vykdyti protingą imigracijos politiką, suprasti, kad viešosios politikos įtaka gyventojų skaičiui yra ribota ir ateityje išliks ribota. Kalbant apie emigraciją, tai pernai per 11 mėnesių išvyko 42 tūkst. Emigracija vėl auga. Mes kalbame apie imigraciją, bet mes negalime išlaikyti žmonių Lietuvoje. Mums reikia nesivaikyti nerealių tikslų, bet tiesiog suprasti, jog mes mažėsime, tik reikia tą mažėjimą valdyti, lėtinti“, – paaiškino Makso Planko demografinių tyrimų instituto mokslininkas.
Comment
-
Kas turite laiko, atsidarykite stat.gov.lt ir pasitikrinkite nuolatinį mėnesinį gyventojų skaičių tarp 2018 ir 2021 metų (2022 metus prameskit dėl savaime suprantamų priežasčių). Tada pasidarykite išvadą ar verta šiuos demografinės katastrofos kliedesius, lyginant kas buvo prieš 30 metų ir dabar, ir kas antrą dieną vis naujo straipsnio pavidalu viešinti. Taip, vaikus reikia gaminti, o migracija yra visiškas non-factor ir išliks tokiu ateityje. Neesame unikalūs šiuo klausimu.
Comment
-
XXI a. eilinio lietuvio sąmonė neperneša trijų dalykų, kuriuos jis atmeta kaip melą, sąmokslo teoriją ir kitokią blogybę ir užpildo savo kasdienį mąstymą pozityviais dalykais tik tam, kad nereikėtų tas bedas spręsti, t.y. nenormalų alkoholizmo mastą, savižudybių skaičių ir depopuliaciją. Svarbu apie tai nekalbėti, nespręsti ir būtinai nesileisti kritikuojamiems užsienio žmonių.
- 4 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąXXI a. eilinio lietuvio sąmonė neperneša trijų dalykų, kuriuos jis atmeta kaip melą, sąmokslo teoriją ir kitokią blogybę ir užpildo savo kasdienį mąstymą pozityviais dalykais tik tam, kad nereikėtų tas bedas spręsti, t.y. nenormalų alkoholizmo mastą, savižudybių skaičių ir depopuliaciją. Svarbu apie tai nekalbėti, nespręsti ir būtinai nesileisti kritikuojamiems užsienio žmonių.
Dėl migracijos problemos esminės problemos tolimuoju laikotarpiu nematau - jos neįrodo nei tavo pasidalintas straipsnis bei jame minimi skaičiai, nei tavo replika. Kai sugrįšime į migracijos prasme normalias gyvenimo vėžes kurios buvo 2018-2020 pradžios, be jokių force majeure, tuomet žiūrėsime į visai kitokias antraštes šiuo klausimu.
Comment
-
Parašė Laure23 Rodyti pranešimąDėl migracijos problemos esminės problemos tolimuoju laikotarpiu nematau - jos neįrodo nei tavo pasidalintas straipsnis bei jame minimi skaičiai, nei tavo replika.
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąXXI a. eilinio lietuvio sąmonė neperneša trijų dalykų, kuriuos jis atmeta kaip melą, sąmokslo teoriją ir kitokią blogybę ir užpildo savo kasdienį mąstymą pozityviais dalykais tik tam, kad nereikėtų tas bedas spręsti, t.y. nenormalų alkoholizmo mastą, savižudybių skaičių ir depopuliaciją. Svarbu apie tai nekalbėti, nespręsti ir būtinai nesileisti kritikuojamiems užsienio žmonių.
Savižudybių statistika Eurostate
2001 savižudybių skaičius buvo ~45 žmones/100.000 gyventojų. Taigi, progresas daugiau nei akivaizdus, bet žinoma, iki Europos vidurkio dar yra kur padirbėti.
Alkoholis
Esame tarp Vokietijos, Airijos, Liuksemburgo ir Bulgarijos, Prancūzijos, Čekijos. Vėlgi, progresas per paskutinius 10 metų akivaizdus, nors vis dar esame 6 vietoje nuo galo. Spėčiau kad per paskutinius 4 metus situacija yra dar kažkiek pagerėjusi, ir dabar artėjame link ES viduriuko.
Paskutinis taisė sankauskas; 2023.01.13, 13:26.If a lion could speak, we could not understand him.
- 3 patinka
Comment
-
Imtinai paėmiau Lietuvos piliečių migracijos situaciją iš stat gov:
Mėnesinis emigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius 2021 m. - 18826
Mėnesinis imigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius 2021 m. - 23682
Migracija +4436
Mėnesinis emigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius 2022 m. (iki lapkričio 1 d.) - 26157
Mėnesinis imigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius 2022 m. (iki lapkričio 1 d.) - 20097
Migracija -6060
Iš ties, labai drastiškas pokytis emigruojančių asmenų skaičius ir galimai truputį sumažėsiantis imigravusių asmenų skaičius po gruodžio duomenų. Klausimas ar į tokius sausus skaičius žiūrint mes susidarome kontekstą dėl ko tai įvyko - tikrai manote, jog karas Ukrainoje neskatino padidėjusios emigracijos ir sustabdė jau daugybę metų besitesųsią augančią Lietuvos piliečių imigracijos bangą? Ir čia tik Lietuvos piliečiai, kurie turbūt supranta kur gyvena - turbūt užsieniečių migracijos situacija yra dar drastiškesnė.
Ar tikslinga yra naudoti tokią nuo normos nusimušusią imtį kaip 2022 metai ir pagal tai daryti tolimosios perspektyvos prognozes dėl gyventojų skaičiaus, arba tiesiog, skambias citatas? Mano siūlymas pakentėti ir sulaukti popandeminės, pokarinės migracijos situacijos Lietuvoje ir tuomet daryti tokias išvadas dėl migracijos.Paskutinis taisė Laure23; 2023.01.13, 14:13.
- 5 patinka
Comment
-
Buvo praslydę Lietuvos miestų gyventojų skaičiai ir kai kas spėjo juos susaugoti.
Nors asmeniškai daugiau pasitikėjimo kelia registrų centro duomenys ar savivaldybės - ypač Vilniaus. Atkreipkite dėmesį, kaip statistikos departamentas staiga gerokai SUMAŽINO per 2021 m. surašymą VIENINTELIO Vilniaus miesto gyventojų skaičių kai kitiems miestams dirbtinai visur prirašė po kelis tūkstančius. Ar tai yra SĄMONĖ, neva 2021 m. Vilniuje drastiškai krito gyventojų sk., o paskui drąstiškai atšoko atgal? Ar kelia paistikėjimą tokios skaičiavimo formulės ir tokie fokusiukai, ar jais pasitikite?
- 3 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąNors asmeniškai daugiau pasitikėjimo kelia registrų centro duomenys ar savivaldybės - ypač Vilniaus. Atkreipkite dėmesį, kaip statistikos departamentas staiga gerokai SUMAŽINO per 2021 m. surašymą VIENINTELIO Vilniaus miesto gyventojų skaičių kai kitiems miestams dirbtinai visur prirašė po kelis tūkstančius. Ar tai yra SĄMONĖ, neva 2021 m. Vilniuje drastiškai krito gyventojų sk., o paskui drąstiškai atšoko atgal? Ar kelia paistikėjimą tokios skaičiavimo formulės ir tokie fokusiukai, ar jais pasitikite?
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Blaze Rodyti pranešimąKas įvyko Smalininkuose, kad miestelis per metus padvigubėjo?
- 1 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąBuvo praslydę Lietuvos miestų gyventojų skaičiai ir kai kas spėjo juos susaugoti.
Nors asmeniškai daugiau pasitikėjimo kelia registrų centro duomenys ar savivaldybės - ypač Vilniaus.
Gerriausias gyventojų surašymų kokybės rdiklis buvo Neringos saviviladybė.
Mūsų laikais Neringoje kasmet "domkrato" principus po trupustį padaugėdavo "vietinių gyventojų" (t.y. NT savivinkų kurie naudojasi lengvata nemokėti už keltą ir taupyti Alksnynės poste). O per gyventojų surašymus vietinių gyventojų skaičius smarkiai krisadavo dešimtimis procentų, nes "vietinius Nidos gyventojus" surašinėtojai rasdavo Vilniuje, Kaune ar kur kitur, bet tik ne Nidoje.
Pažiūrėjus į Neringos duomenis, kur per 2021 m. "surašymą" tų atseit gyventojų augo 2020-2022 metai, tampa panašu, kad tas Statistikos departamento lyg ir 6 darbuotokjų atliktas surašymas savo kokybe nedaug skiriasi, nuo 1942 metais Mūro Ašmenįėlėje atliktas "lietuvių gyventojų surašymas" klebonijoje, kurį taip vaizdingai aprašė Zenonas Blynas savo dienoraščiuose
- 2 patinka
Comment
Comment