Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos demografija
Collapse
X
-
Atsižvelgiant į tai, kad žemi gimstamumo rodikliai būdingi daugumai išsivysčiusių pasaulio šalių (ES vidurkis - 1,55 vaiko), tikslingiausia būtų skubiai vystytis atgal.
Vaikų auginimui reikia skirti daugiau tėvų lėšų ir laiko. Ir tai susiję ne tik su augančiais pragyvenimo kaštais išsivysčiusiose šalyse, bet ir besikeičiančiu požiūriu, kiek reikia investuoti į vaiko gerovę. Užtikrinus bazinius poreikius, kaip aprengtas ir sotus vaikus, vis daugiau resursų suvalgo vaiko formalus ir neformalus udgymas bei laisvalaikis. Pavyzdžiui, anksčiau buvo normalu leisti vaikus į internatinius (savaitinius) darželius/mokyklas ar atiduoti prižiūrėti seneliams. Šiais laikais jau kelia įtarimą, jeigu tėvai vaikams skiria tik kelias valandas po darbo.
Pačių tėvų individualūs poreikiai taip pat keičiasi, ypač mamų - mažiau laiko norisi skirti buities rūpesčiams, daugiau - asmeniniams tikslams, su kuriais šeimyninis gyvenimas nebūtinai lengvai suderinamas. Šeima planuojama tik įvertinus daug argumentų, o tai palengvina ir didesnis šeimos planavimo priemonių paplitimas išsivysčiusiose šalyse. Kai kuriais atvejais sąmoningai renkamasi aspkritai neturėti šeimos ir/ar vaikų. Visuomenės spaudimas irgi mažėja - kurti šeimą ar ne vis dažniau laikoma išimtinai individualaus apsisprendimo reikalu. Todėl nepanašu, kad gerėjant gyvenimo lygiui artimiausiu metu gerės ir demografinė situacija, nes priežastys - ne vien ekonominės.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė STD Rodyti pranešimą
Čia kai našlę ar senmergę priglauzdavo kita šeima?
Bet visiškas vaikų atsisakymas vos ne tampa norma.
Berods buvo toks trileris, kai žmoniją ištiko pandemija, panaikinanti vaisingumą.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimą
O dar pridėkim tai, kad norint susilaukti vaikų, reikia brangiausią savo turtą kišti svetimam žmogui kažkur, kur tamsu ir drėgna. O tai ir kažkiek šlykštu, ir truputį baisu. Juk bbž, kas ten viduj, gal dantys, o gal visas krokodilas ...
Aišku, yra žmonių, kurie vieni gyventi negali, kankinasi, jiems reikia būtinai kad kažkas būtų šalia, kompanijų, bendravimo... Bet kaip taisyklė, tokie vieni ir nebūna. Pastebėjau tendenciją dar nuo mokyklos laikų - kurie pirmieji pradėjo vaikščioti į šokius (kai kurie nuo 12 - 13 metų), tie pirmieji ir pradėjo draugauti, anksčiausiai vedė/ištekėjo, susilaukė vaikų, dabar kai kurie netgi spėjo išsiskirti ir antrą kartą susituokti. O kurie buvo ramūs, tie vedė/ištekėjo paskutiniai, arba dar (kol kas?) yra vieni. Matyt, čia yra kažkas įgimto. Aišku, skirtingi tipažai egzistavo visada, bet seniau, kaip jau minėjau, vangesnius šiame reikale tipažus labai spausdavo bendruomenė. Dabar - nebe.
Parašė index Rodyti pranešimąTaigi jau buvo forume prieita išvados, kad Lietuvai reikia valstybinio subsidijuojamo Tinderio ir privalomos vaisingumo stovyklos Nidoje aukšto intelekto kriterijus atitinkantiems moksliukams.Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.01.03, 22:10.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąLabai tikėtina, kad dalis, o gal net dauguma tų moksliukų Nidoje būtų labiau užsiėmę savo hobiais ir knygomis, o ne vienas kitu. Tiesiog, čia yra toks tipas žmonių. INTJ ir labai dažnai netgi ENTJ būna tokie. O tai tikrai ne tie žmonės, kurie kaip liaudyje sakoma, "net laidotuvėse susirastų". ESFP tai taip, partnerius gali susirasti bet kada ir bet kur, net labai nesistengdami.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąNa matau, kad tikrai gali būti sudėtinga, nes dar į Nidą nenuvažiavę, jie jau čia derina kodus kažkokius.
Intike juk galima susirasti panašių žmonių, tik reikia jam labiau panaršyti. Pagal postų ilgumą, jis matau, turi pakankamai laiko tai padaryti.
Vienu žodžiu, UŽ LIETUVĄ, VYRAI!!! Žinoma, jei jums Gražulis vis dar vyras?
Comment
-
Gyventojų skaičiuotojams nebus lengva išsiaiškinti, ar Lietuva vėl paaugo iki 3 milijonų
Naujienų agentūra ELTA atkreipia dėmesį, kad Registrų centro duomenimis, 2021 metų sausio 1-ąją Lietuva turi (-ėjo, nes situacija kasdien kinta) 3 029118 gyventojų. Bendras gyventojų skaičius Vilniuje – 588 412, Kaune – 315 003 gyventojai. Per praėjusius metus pakito gyventojų skaičiai ir kitose šalies savivaldybėse. Tai skelbiama statistinėse Registrų centro suvestinėse. Tačiau Oficialusis statistikos portalas, skelbdamas su COVID-19 pandemija susijusią verslo ir gyventojų statistiką, nurodo lygiai prieš metus (2020 m. sausio 1 d.) buvusį Lietuvos gyventojų skaičių –
2 794 090.
Comment
-
Parašė Globalus Rodyti pranešimąRC duomenys verti nebent šiukškių dežės
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNelabai aišku, prie ko čia COVID-19. Kodėl skiriasi Statistikos departamento ir Registrų centro duomenys? Skirtingos metodikos? Virš 200 tūkst. gyventojų nežinia kur?
Comment
-
Parašė TrippleA Rodyti pranešimą
Statistkos departamentas remiasi 2011 metu surasymo duomenimis, tuotarpu Registru centras turi stavo duomenu baze, kuria nuolatos atnaujina. Zinant statistikos departamento gebejimus rinkiti ir apdoroti statistine medziaga, kaip sis (https://www.lrytas.lt/bustas/pasidar...ciai-17808967/), nenustebciau kad jie sugeba pradanginti 200-300k Lietuvos gyventoju.
Comment
Comment