Parašė andyour
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos demografija
Collapse
X
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąIš tiesų. Nauji gyvenamieji kvartalai su žvyruotais privažiavimais yra kone kiekviename rajono centre. Daug mažesnių miestelių, kurie nėra nei rajonų centrai, nei turi bent 3k gyventojų neturi net tokių kvartalų: renovuojasi senus arba palieka degraduot.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Praeis šiek tiek laiko ir pasikeis viskas. Vilniuj ne taip senai NT kainos išspūtė ir provincija prieš 10m tikrai liūdniau atrodė. Kuo toliau tuo labiau turėtų normalizuotis provincijos-didmiesčių santykis.
Comment
-
Nė vienas didmiestis neatsirado iš karto, visi jie išaugo iš mažesnių miestelių. Tai kodėl ta tendencija turėtų pasikeisti? O sostinė visada turės savo niuansus, dėl valstybinių pinigų. nes turbūt 80% viešųjų pirkimų vysta ten, o tai labiausiai visus viliojantys pinigai. Geriausias pavyzdys Kazachstane kai perkėlė sostinę iš Alma-Atos į Astaną, tai Astana per 10 metų išaugo 4 kartus.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Čia reiktų visos Riešės paklausti, kodėl jie negyvena PanevėžyjeIf a lion could speak, we could not understand him.
- 2 patinka
Comment
-
Delfis sureagavo ir iškart iškepė ta tema straipsnį.
Naujausiame tyrime Londono ekonomikos mokyklos mokslininkai nustatė, kad besivystančios šalys daugiau naudos gauna iš mažesnių ir vidutinio dydžio miestų plėtros. Šiose šalyse didžiausia ekonominė nauda fiksuojama, jei didesnė jų miestų gyventojų dalis gyvena iki 500 000 gyventojų turinčiuose miestuose. Paprastai didesni miestai ekonomiškai yra naudingesni didesnėse šalyse.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=76721525
Comment
-
Parašė москвичка Rodyti pranešimąJeigu provincijas kaip Skuodas, Visaginas, Marijampolė ir t.t. norima numarinti, reikėtų skatinti ir padėti žmonėms persikelti į Kauną, Vilnių, Klaipėdą.
Jeigu Lietuvoje būtų 2,5M gyventojų, bet Vilnius būtų dydžio kaip Stokholmas (1M), o Kaunas ir Klaipėda abu kaip Geteburgas (0,5M), tada būtų visai kita kalba.
Comment
-
Dideli miestai darosi nepatogūs gyventi (aišku, Azijos šalių gyventojai iš mūsų miestų dydžio tik pasijuoktų). Lietuvoje natūraliai yra geresnis miestų išsidėstymas nei kokioje Latvijoje vien todėl, kad uostamiestis nesutampa su sostine. Nežinau, kokie yra privalumai, kai šalyje yra vienas didmiestis, o provincija merdi. Tai nėra reikalo pūsti vien Vilniaus ar Klaipėdos ir ramiai stebėti, kaip merdi kiti miestai.Paskutinis taisė senasnamas; 2018.01.07, 00:21.
Comment
-
Greitas ir patogus susisiekimas tarp didmiesčių. 200 km/h traukiniai važinėja net tarp Švedijos 100k miestukų.
Didmiesčiuose anglų kalbą padaryti "pusiau valstybinę" arba rimtai padaryti antrą valstybinę kalbą visoje Lietuvoje.
Comment
-
Parašė Saturn
Nesekiau jūsų diskusijos, bet galiu atsakyti iš mano pusės. Reikėtų palengvinti emigraciją į Lietuvos didmiesčius. Vienas iš būdų būtų sukurti (a) nebrangius (b) aukštos kokybės (c) pilnai įrengtus valstybinius būstus kurie būtų nuomojami iš provincijos atvykusiems žmonėms. Žmonėm kurie neturi santaupų (provincijoje tokių daug) tai atidarytų realią galimybę ieškoti darbo didmiesčiuose. Tada gali gyventi Skuode ir ieškoti darbo pvz. Kaune žinodamas kad Kaune be didelių išlaidų galėsi gauti normalų būstą ir lengvai persikelti.
Dabar irgi gali, bet labai daug nežinios - ar apsimoka, ar rasi būstą, ar užteks pinigų persikelti ir t.t.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė SaturnŠalies vystymosi prasme populiarios pasaulyje valstybinės kalbos įvedimas labai stipriai padėtų. Nebūtinai anglų, bet paimkim anglų kaip pavyzdį. Pažiūrėk kiek informacijos internete gali rasti žemaitiškai, o kiek lietuviškai. Tas pats dėsnis galioja ir lietuvių vs didesnė kalba. Angliškai galima greitai rasti informacijos kurios lietuvių kalba greitai rasti tiesiog neįmanoma.
Lietuvių įmonėm stipriai palengvėtų galimybės bendradarbiauti, eksportuoti ir t.t. kai praktiškai bet kuris darbuotojas švariai kalbėtų angliškai. Dabartinė lietuvių užsienio kalbų mokėjimo statistika yra švelniai tariant optimistiška.
Ir investicijų bei migrantų pritraukimas stipriai palengvėtų dėl savaime suprantamų priežasčių.
Suorganizuodama nebrangų būstą valstybė išspręstų tikrą problemą neprarasdama pinigų. O kuriant "fiktyvius darbus" kitą problemą išspręstų fiktyviai ir prarasdama pinigus.
Pats savo šeimoje turiu ne vieną tokį pavyzdį, kai visai protingi ir išsilavinę žmonės dėl sunkiai suvokiamų priežasčių savo laiku nepramoko jokių papildomų kalbų ir yra priversti degraduoti valdiškuose darbuose be aiškių perspektyvų. Dėl ko ir visokie algų vidurkiai ir BVP per capita velkasi ES statistikos uodegoje. Kalbų mokėjimas aišku visko iškart neišspręstų, bet neabejotinai pridėtų ne vieną procentą prie mūsų ekonominių rodiklių ir leistų bent jau nesimakaluoti su Rumunija ir Bulgarija Eurostato lentelėse.Paskutinis taisė John; 2018.01.07, 02:14.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Tai kaip čia yra, atlyginimai didesni, NT daug pigesnis, viskas labai pigu, kamščių nėra, bet norinčių gauti visą tą nuostabų gėrį - nėra...
Comment
-
Parašė Saturn
Suorganizuodama nebrangų būstą valstybė išspręstų tikrą problemą neprarasdama pinigų. O kuriant "fiktyvius darbus" kitą problemą išspręstų fiktyviai ir prarasdama pinigus.
Paramos būstui išsinuomoti sistema Lietuvoje neužtikrina, kad sparčiau aprūpinti būtų labiausiai pažeidžiami žmonės, o investicijos į socialinio būsto plėtrą nesprendžia aprūpinimo būstu problemos – rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir savivaldybėse atliktas Valstybės kontrolės auditas.
Comment
-
Kiek Lietuvoje yra miestelių ar kaimelių, kurie jau šiai dienai nebeturi šansų atsitiesti? Pvz. ten visiškai nebėra jaunimo, tik pensininkai. Į tokias vietas verslas daugiau niekada nebeateis. Gyventojai kaip ir gyvena, bet realiai tai mirusios zonos be jokios ekonominės veiklos. Vartotojai su kukliom pajamom yra, bet jie nieko nekuria. Vertėtų sudaryti sąrašą miestų, miestelių, kaimelių, kurie turi šansų klestėti ir tada susitelkti tik į juos. Vilnius, Kaunas, Klaipėda kaip ir savaime laikosi, sudėjus su rajonais gyventojų stabiliai, verslai kuriasi, infrastruktūra tvarkoma.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Todėl, kad čia fake news, kai atlyginimai dabar viešai skelbiami, galima viską nesunkiai patikrinti, realiai Panevėžyje tik viena įmonė, kur tas vidurkis straipsnyje minimi 1500 Eur "įrankas", kai Vilniuje tokių įmonių virš 400, tai nieko keisto, kad ir demografiniai rodikliai atitinkami.Paskutinis taisė andyour; 2018.01.07, 10:04.
Comment
-
Parašė Saturn
4) Tikslingas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyv. skaičiaus augimo skatinimas. Ne "provincijos trėmimas į miestus", bet įvairūs procesai kurie palengvintų ar paskatintų vidinę migraciją į didmiesčius. Pigus ir geras būstas didmiesčiuose iš provincijos atkeliavusiems yra vienas iš daugelio variantų.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKiek Lietuvoje yra miestelių ar kaimelių, kurie jau šiai dienai nebeturi šansų atsitiesti? Pvz. ten visiškai nebėra jaunimo, tik pensininkai. Į tokias vietas verslas daugiau niekada nebeateis. Gyventojai kaip ir gyvena, bet realiai tai mirusios zonos be jokios ekonominės veiklos. Vartotojai su kukliom pajamom yra, bet jie nieko nekuria. Vertėtų sudaryti sąrašą miestų, miestelių, kaimelių, kurie turi šansų klestėti ir tada susitelkti tik į juos. Vilnius, Kaunas, Klaipėda kaip ir savaime laikosi, sudėjus su rajonais gyventojų stabiliai, verslai kuriasi, infrastruktūra tvarkoma.
Comment
-
Parašė liutass Rodyti pranešimąo kurie turi sansa klesteti?
Vilnius
Kaunas
Klaipėda
Gargždai
Palanga
Druskininkai
Trakai
Nida
Juodkrantė
Anykščiai
Kas turi šansą:
Šiauliai
Panevėžys
Alytus
Ukmergė
Utena
Gal kas turite papildyti pastarąjį?
Comment
Comment