Didesnės konspiracijos už tą, kad rusai "nulaužė" JAV rinkimus, dar neteko girdėti.
To, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus, atrodo niekas nebeneigia. Su tuo sutinka kibernetinio saugumo kompanijos, FBI ir kiti JAV tyrėjai, demokratai ir net patys respublikonai. Netgi Trump'as to neneigia. Atrodo viskas įrodyta ir visi sutinka, bet taip išeina, kad tai vistiek yra 'didelė konspiracija'. Ko trūksta? Trūkti gali tik vieno - kad tą pripažintų ir pats Kremlius. Kaip Putinas pasakys - taip ir bus, nes viskas yra 'didelė konspiracija', kol Putinas nepasakė kitaip
Daug kas kur kišasi, esmė ar pažeidžiami įstatymai. Ir jei taip, turi būti baudžiami juos pažeidę, o Trumpui tų kaltinimų taip niekas ir nepateikė (nes nėra dėl ko)
Ar yra dėl ko pateikti kaltinimus Trumpui ar nėra, tai tikriausiai ne mes spręsim Tai spręs specialus prokuroras, kuris buvo paskirtas vos prieš kelias dienas. Skirtumas nuo prieš tai buvusių tyrimų yra tas, kad dabar jau bus pradėtas tirti ir pats Trumpas, specialusis prokuroras gavo labai plačius įgaliojimus tokiam tyrimui, bet nereikėtų šito tyrimo lyginti su kokia nors skalbimų miltelių vagyste iš prekybos centro, jisai užtruks ir per kelias savaites niekas jokių atsakymų neduos.
Parašiau konspiracija, kad nulaužė, o tu puolei ginčytis .
rašei, kad 'nulaužė', o ne nulaužė. Natūralu pagalvoti, jog bandai išteisinti Rusiją dėl jos kišimosi į JAV prezidento rinkimus, ypač įvertinus meilę Putinui. Bet kaip supratau čia kitas variantas - 'pats sukuriu konspiraciją ir pats ją paneigiu' Na, bet gerai bent tai, kad sutinkam, jog Kremliaus kišimasis į JAV rinkimus neabejotinas.
To, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus, atrodo niekas nebeneigia.
Kokiu būdu Rusija kišosi -- padarė, kad balsai būtų suskaičiuoti neteisingai? Primėtė biuletenių į balsadėžes? Privertė rinkėjus balsuoti prieš jų valią?
Propaganda – tai bendravimo forma, kurios tikslas, pateikiant šališkus argumentus, daryti įtaką bendruomenės požiūriui arba pozicijai. https://lt.wikipedia.org/wiki/Propaganda
Trump atveju, ne tik šališkus, bet ir melagingus.
Pamenu, kaip rinkimų išvakarėse vien NYT buvo kokius 6 straipsnius pavaręs prieš Trumpą, o kur dar paviešintas senas privatus pokalbis apie tuos čiupinėjimus, bet Clinton dėl to į teisiamųjų suolą nesės, kaip ir Trumpas dėl to, ką rodo per RT America.
Esmė lieka ta pati:
1) Trump yra velniškai nekompetetingas ir žalingas JAV.
Ne tas žodis, koks žalingas, ypač JAV žalingas nelegalų srauto sumažinimas, kariuomenės stiprinimas, eksporto ir gamybos šalies viduje skatinimas, investicijos į apleistą infrastruktūrą ir t.t. Doleris turbūt irgi netyčia pakilo į rekordines aukštumas, bet aišku ką tos rinkos rodo, jūs geriau už viską nuspręsit. Man atrodo kai kuriems Trumpo kritikams labiau kompetencijos trūksta, o ne jam pačiam.
2) Informacijos vagyste (pvz. is DNC serveriu) ir selektyvus vogtos info platinimas
Paviešino info, kurios patys DNC nenorėtų viešinti? Labai negražu iš rusų pusės viešinti DNC feilus; kitaip sakant, nesi 2rnius, kol nepaviešinta info, kad esi 2rnius. Vėlgi, prie ko čia Trumpas?
3) Pastovus kontaktas su Trump komanda (cia kol kas dar mazai info viesai skelbiama)
Kokie tų kontaktų rezultatai? Jau pardavė Rytų Europą?
Bendrai paėmus, kai kalbama apie Rusijos poveikį JAV rinkimams, susidaro vaizdas, kad rusai apsaugojo JAV rinkėjus nuo Graužinienės jų prezidento soste.
...to see what can be done...
...to see if we can find ...
...asked the Russians to help...
Ir kas iš to? Svarbu veiksmai, o ne pliurpalai. Paprastas naftos/dujų pigimas yra mirtinesnis kremlinukams, negu daužymas batu į tribūną JTO saugumo taryboje, jau nekalbant apie karinio biudžeto didinimą.
Žiūrint į the big picture, Saudų-JAV ryšiai yra dėmė ant JAV moralinio munduro. Tai čia nelabai eina išskirti nei Trump'o, nei kitų JAV lyderių ar aukštų politikų. Man šiek tiek keista, kad JAV nesugeba atsiriboti nuo tos kraugerių irštvos dėl keleto nereikšmingų ginkluotės kontraktų. Tiesiog siunčiamas labai blogas message pasualiui, kai glebesčiuojamasi su baisiausio pasaulio režimo pakalikais, prieš kurį net Šiaurės Korėja atrodo kaip liberalumo ir socialinės laisvės etalonas.
/\ kai yra ekonominiai interesai, bet kokie kiti dalykai gali būti pamiršti. Apie sauditus šnekama jau taip seniai, kad ta kalba nusibodo. Prie visų valdžių tas pats. Bet dar juokingiau, kad JTO už žmogaus teises atsakinga būtent Saudo Arabija!
/\ kai yra ekonominiai interesai, bet kokie kiti dalykai gali būti pamiršti. Apie sauditus šnekama jau taip seniai, kad ta kalba nusibodo. Prie visų valdžių tas pats. Bet dar juokingiau, kad JTO už žmogaus teises atsakinga būtent Saudo Arabija!
Tai jau kalbėjom neseniai apie viso pasaulio moralinį nuosmukį ir kad be grandiozinio sukrėtimo niekas nesikeis. Kaip nekeista, laisvasis pasaulis geriausiai gyveno šaltojo karo laikais, dabar gi ritamasi duobėn.
Trump administracija deportuoja mažiau žmonių nei Obamos (šaltinis). "Siena su Meksika" bus tvora ir didžioji dalis nelegalų į JAV patenka ne per JAV/Meksikos sieną. Tas pats ir su narkotikais. Tai kam ta siena?
JAV ant kariuomenės išleidžia daugiau negu sekančios 8 šalys kartu sudėjus. Ar tikrai reikia daugiau išleisti? Trump kariuomenės biudžeto kėlimas keltas kitų dalykų sąskaita - stipriai sumažintas finansavimas kai kurioms mokyklinėms programoms, pensininkų bei neturtingų rėmimui ir t.t.
Ar tikrai reikia daugiau išleisti ant kariuomenės?
Parodyk kaip Trump administracija skatina eksportą ir gamybą šalies viduje.
Yra du "tough guy" momentai iš prezidentavimo pradžios, bet iš jų mažai efekto ant visos šalies.
Parodyk kur Trump administracija investavo į infrastruktūra.
Sekmės
Kad daug JAV infrastruktūros yra tragiškos būklės yra plačiai žinoma (šaltinis)
Be to, tiek Clinton, tiek Sanders daug kalbėjo apie dideles investicijas į infrastruktūrą. Sanders turėjo detalų $1 trilijono planą (šaltinis). Clinton žadėjo 275 milijardų per jos kadenciją (šaltinis)
Obama prieš baigdamas savo kadenciją pravedė 305 milijardų (šaltinis)
Rekordines aukstumas? http://imgur.com/a/cRY6Q
Elementariai netiesa.
Be to, prezidento vardas turi nedidele itaka dolerio kursui.
Doleris po Trumpo išrinkimo kaip tik pabrango, kas reiškia, jog JAV ekonomikai tai nebuvo žalingas rezultatas.
Planuojami muitai taip pat turėtų paskatinti gamybą viduje, faktas toks, kad JAV prekybos ir einamosios sąskaitos deficitas žiaurus, kažin, ar labai sveika būtų buvę toliau tokią politiką vykdyti: http://www.crfb.org/blogs/has-presid...-national-debt
JAV infrastruktūra žiauriai apleista, nors BVP gyventojui aukštas kaip turtingiausių pasaulio šalių kaip pvz. Šveicarija, todėl invsticijos, kurias žada Trumpas, yra būtinos. Elektros tiekimo infrastruktūra apskritai kaip trečiojo pasaulio šalių, kai magistraliniai tinklai sujungti be užžiedinimų. Kaip atrodo gatvės viename brangiausių pasaulio miestų: https://www.google.lt/maps/@37.77892...7i13312!8i6656
Aš jaučiu tuoj išsireikalausite ir mane pradėti atsakinėti papunkčiui.
Kol kas pora bendrų pastebėjimų:
Imigracija per pietvakarinę sieną tikrai sumažėjo, tačiau ji mažėja kasmet nuo 2008 metų... Ir tam yra pakankamai pagrįstos priežastys, kurios su naujuoju prezidentu mažai siejasi.
Carafano straipsnių tai gal galima būtų ir nekišti, Trumpo komandos nario rašytas straipsnis likus kelioms dienoms iki jo oficialaus paskelbimo apie kandidatavimą... Kalbant apie patį faktą, tai Obama tikrai pamažino kariuomenės finansavimą savo antros kadencijos metu, tačiau prieš tai tiek finansavimas, tiek dydis augo iki pat 2012/13 metų ir bendras skaičius per abi kadencijas lieka sumažėjęs vos keliais procentais.
Dėl visų likusių JAV verslo skatinimo, infrastruktūros ir kitų dalykų, tai dar anksti kalbėti, jie nėra nei patvirtinti, nei tuo labiau įgyvendinami. Tik bendras pastebėjimas, kad tokie sandoriai kaip tavo (Lettered) įmestas yra derinami metais, taigi Trumpas geriausiu atveju galėjo jį įtakoti nebent siūlydamas išplėsti apimtis (atsižvelgiant, kad jo požiūrius į Iraną pakankamai radikaliai skiriasi nuo ankstesnės administracijos), tačiau kita vertus, kai Saudo Arabijos pats pirmas prioritetas šiuo metu yra savo rinkos perorientavimas klausimas kiek jie galėtų būti tuo suinteresuoti. Klausimas kurio tikrai nenagrinėsiu...
P.S. Ir bendras prašymas nuo manęs pastoviai čia diskutuojantiems - argi neįmanoma apsieit be Trumpo manijos visą laiką gyventi rinkimais. Praėjo mėnesiai, bet žiūriu tiek viena, tiek kita "pusės" vis tiek negali neįveldamos tai Clinton, tai Bernio, tai dar kažko... Nu niekaip jie nesusiję su Trumpo administracija, jeigu yra noras aptarti kas kitas asmenybes yra kitos temos ar PM'ai pagaliau...
Comment