Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie JAV aktualijas. D. Trumpo administracija
Collapse
X
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė Šprotai aliejuje Rodyti pranešimąReikia vietoj tos estės rimtesnės figūros
- 6 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIslamo respublika tupi kampe:
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIslamo respublika tupi kampe:
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIslamo respublika tupi kampe:
P.S. aš net tikiuosi, kad tai kažkoks AI generuotas bajeris.
O jei kažkam maldos juokinga ar nepriimtina - tai daugiau sako apie juos, o ne maldas ar tikinčiuosius. Pykit, nepykit, bet Trumpas ir jo komanda dabar mano akyse dar aukščiau.Snowflakes will attack U <3
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Šprotai aliejuje Rodyti pranešimąReikia vietoj tos estės rimtesnės figūros
Esmė čia yra pareigybė, kuri, nors Briuselyje tampo daug virvučių ir yra svarbi, yra supančiota konsensuso tarp 27 valstybių paieškų ir nėra savarankiška tarptautinėje arenoje. Kaja Kallas yra kaip tik yra turbūt geriausias variantas, koks tik galėjo nutikti - buvusi premjerė, nebijanti kiek drąsiau pašnekėti ir paspausti valstybes. Visiškas kontrastas su prieš tai buvusiu Josepu Borrelliu.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIslamo respublika tupi kampe:
P.S. aš net tikiuosi, kad tai kažkoks AI generuotas bajeris.negi zydu nera ten tame kambaryje? ka jiem daryt?
"I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002
- George W. Bush President of the USA
- 2 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
negi zydu nera ten tame kambaryje? ka jiem daryt?
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Problema turbūt kita. Kad trumpistai jau pradeda pateisinti 'islamo valstybės' kūrimą iš pradžių JAV, o po to gal ir pas mus.
Comment
-
Parašė tajus2 Rodyti pranešimą
- 3 patinka
Comment
-
Didelis Gintauto Mažeikio interviu
Diena.lt 2025.02.26
Turėsime labai daug psichologinių ir moralinių problemų
Pasaulio žiniasklaidai skelbiant, kad Jungtinės Valstijos (JAV), siekdamos susigrąžinti amerikiečių politinius kalinius, ruošiasi švelninti sankcijas Baltarusijai, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Gintautas Mažeikis tikina – jeigu Lietuvos bus reikalaujama atverti geležinkelių rinką, šalį gali užgriūti politiniai neramumai. (...)
– D. Trumpo prezidentavimas, panašu, paskatino tokią cinizmo, nihilizmo bangą politikoje. Ką tai reiškia demokratijai, Amerikos pilietinei visuomenei? To pasekmės, ko gero, gali būti įvairios, daugiasluoksnės. Kaip manote?
– Taip, manau, reikia pažiūrėti, kokios pasekmės bus tarptautinės ir kokios Amerikos viduje. Tarptautinės – visiškai aišku, jau vyksta ir vyks Rusijos ir Amerikos derybos dėl visokių abipusių investicijų į įvairius projektus. Veikiausiai pasaulis, ypač ES, greitu metu pašiurps nuo į visas puses investuojamų šimtų milijardų. Čia viena perspektyva, kur tiesiog moraliai ir psichologiškai sugniuždys daugelį ES šalių, apie Baltijos šalis jau net nekalbu. Tai mums bus didelis moralinis smūgis. Bet dar yra ir vidinis projektas – įvairių socialinių fondų, federalinių saugumo tarnybų, įvairių administracijų, ypač visokių federalinių žinybų, kurios koregavo tokį bendrą ryšį tarp Vašingtono ir Valstijų – visų jų griovimas ir naikinimas.
– Dar pridėkime teisingumo sistemą.
– Kariuomenė ir taip toliau. Jau šiuo metu JAV stebimas kylantis chaosas. Sunku įsivaizduoti, kaip jis bus suvaldytas. Labai bijau, kad D. Trumpas ištesės savo pažadą, kad kariuomenė turi tarnauti valstybei, jos neramumams malšinti. Kitaip tariant, jis įsivaizduoja, kad, kaip ir Vladimiras Putinas, galėtų panaudoti kariuomenę prieš savo pačių piliečius. Aš nemanau ir net neįsivaizduoju, kad tai galėtų įvykti JAV, nes praktiškai tai būtų kažkas panašaus į pilietinio karo pradžią. Tačiau labai daug kas JAV kalba apie „taikų pilietinį karą“.
Žinoma, tai yra veikiau įsivaizdavimas. Tačiau jei mes pasižiūrėsime į kiekvieną savaitę augančių mitingų ir protestų skaičių JAV, tai tikrai nustebsime. D. Trumpo administracija, tiksliau jo regimi ir ne visai regimi padėjėjai, puikiai supranta, kur jie eina, keldami šitą chaosą. Aš taip pat įsivaizduoju, kad jie teoriškai yra pasirengę jį suvaldyti jėgos priemonėmis. Kitas dalykas, ar jie išdrįs tą praktiškai padaryti?
Problema yra ta, kad D. Trumpas, mano nuomone, yra ne visai psichiškai adekvatus. Čia aš galiu klysti, bet man taip atrodo. Tai reiškia, kad jis yra neadekvatus ne tik tada, kai jį spaudžia priimti korporacijoms naudingus sprendimus, bet ir tada, kai reikės kažką kita padaryti tų korporacijų labui, o jis nežinia ką įsivaizduos ir nežinia ką nuspręs. Kitaip tariant, neadekvatumas būna ne vienakryptis, o daugiakryptis. Jis gali būti ir prieš savus, ir prieš svetimus. Šiaip ar taip, jeigu mes spręsime ne pagal tai, ką mes norėtume įsivaizduoti, kad D. Trumpo administracija protinga ir kažką sugeba padaryti, o pagal tai, ką mes matome praktikoje, tai, pagal praktines tendencijas, kol kas prognozės galėtų būti pačios liūdniausios būtent demokratinėms šalims.
– Ar jūs galvojote apie tai, kodėl D. Trumpas taip elgiasi? Kokios to priežastys?
– Manau, kad yra dvi priežastys. Viena – tai D. Trumpui įtaką darantis žmonių ratas, o antra – jo paties keršto motyvai. Jeigu žiūrėsime į pirmąją jo kadenciją 2016–2020 metais, mes pamatysime, kad perėjimas nuo, sakykime, tradicinės „respublikoniškos“ politikos, kartais vadinamos reaganʼiška politika, prie kažkokios kitos, kur pasirodo mažai kam žinomi asmenys, jau tuo metu tokie kaip Peteris Thielas, kuris atstovauja konservatyviems liberalams ir atsiveda su savimi didžiules komandas žmonių ir turi ten visokius keistus savo teoretikus, kuriais jie remiasi ir kurie pradeda įtakoti. P. Thielas kaip tik finansavo ir iš principo auklėjo J. D. Vanceʼą. J. D. Vanceʼas yra P. Thielio kūrinys.
Pradžioje J. D. Vanceʼas apskritai kritikavo D. Trumpą, dar iki 2016 metų nenorėjo su juo net sutarti, vadino Hitleriu, fašistu ir pan. Po to visus tas grandiozinis pokytis labai nustebino. Kodėl čia D. Trumpas sutiko, kad jis būtų jo padėjėju ir dešiniąja ranka? Visa šita jų bendradarbiavimo istorija atsitiko, žinoma, per D. Trumpo sūnus ir per P. Thielį. E. Muskas toje aplinkoje pasirodė vėliau, jis ne iš karto ten apsireiškė. Tuomet visoje toje aplinkoje pradedama kurti vizija, kad valstybinė demokratija yra blogas dalykas, nes ji kainuoja labai daug ir ją reikėtų suvaržyti, sumažinti visokias išlaidas, ji yra neefektyvi ir netarnauja šiuolaikinių didžiųjų Silicio slėnio korporacijų raidai, jie norėtų matyti kitokius finansinius ekonominius santykius JAV, o D. Trumpas galėtų tai padaryti. (...)
https://diena.lt/naujienos/lietuva/p...terviu-1213908
- 1 patinka
Comment
-
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
negi zydu nera ten tame kambaryje? ka jiem daryt?
Paskutinis taisė Lettered; 2025.02.27, 08:48.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Problema turbūt kita. Kad trumpistai jau pradeda pateisinti 'islamo valstybės' kūrimą iš pradžių JAV, o po to gal ir pas mus.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąDidelis Gintauto Mažeikio interviu
Diena.lt 2025.02.26
Turėsime labai daug psichologinių ir moralinių problemų
– Profesoriau, kaip jūs apibūdintumėte Donaldo Trumpo atneštą politinį stilių? Kas tai yra? Visiška politikos komercializacija, kurioje svarbiausia yra sandoris? Apie vertybes nieko nesigirdi. Kaip jūs tai vertinate?
– Jūs teisus. Vertybinių temų iš viso nebeliko. Pagrindinė tema yra sandoriai. Sandorių perspektyvoje nėra skirtumo ar Rusija, ar Šiaurės Korėja, ar Ukraina. Kas turtingesnis – tas yra svarbesnis, kas pasiūlo didesnes sumas sandoriams – tie yra reikšmingesni. Tačiau noriu pastebėti, kad tai yra korporacinis valdymo būdas, toks didelių korporacijų pragmatizmas. Pragmatizmo politiką jis žadėjo dar iki rinkimų. Taigi, šiuo požiūriu jis tęsia tai, ką galvojo. Mums reikia priprasti, kad nebekalbame apie demokratiją. Mes kalbame apie tai, kokios sėkmingos investicijos kartu su JAV gali būti. Jei tų investicijų nėra – ta šalis nereikalinga arba antraeilė.
Todėl dabar tą pačią dieną, kai tik laimėjo, pradėjo vykdyti savo pažadą visais įmanomais būdais atakuoti giluminę valstybę, visus valstybės institutus, pagal galimybę bandant juos tiesiog šalinti. Iš esmės kai kurie dalykai įgavo katastrofiškas pasekmes. Pavyzdžiui, tai, kad E. Muskas gavo priėjimą praktiškai prie visų JAV piliečių duomenų bazių. Kai privati korporacija turi visus amerikiečių piliečių duomenis, gali juos sekti ir ką nors daryti, tai yra kažkas neįsivaizduojamo. To neturi Vladimiras Putinas ir aš nesu tikras, kad Xi Jinpingas turi.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąDar kelios įdomios vietos:
O čia profesorius parodo savo nesigaudymą:
O dėl sekimo matyt praleido visus Snowdeno skandalus, penkias akis, nesuvokia kokiais duomenų kiekiais operuoja snukiaknygė ar gūglas.
- 3 patinka
Comment
Comment