Parašė Tomizmas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie JAV aktualijas. D. Trumpo administracija
Collapse
X
-
- 3 patinka
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąUkrainai aš matau tik vieną išeitį - susikoncentruoti į pačio Putino likvidavimą.Paskutinis taisė Tomizmas; 2024.11.07, 12:51.Snowflakes will attack U <3
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąTos Trumpo šnekos "užbaigti karą per 24 valandas" yra rinkiminiai pažadai, skirti pagrinde vidaus rinkai, ir neimčiau to už gryną pinigą. Drįsčiau prognozuoti, kad viskas bus žemiškiau - kažkokių didesnių proveržių nė viena pusė jau neparodys (laiko jiem parodyti jau buvo į valias), bus stengiamas susodinti abi puses deryboms, Ukraina jokiu būdu nesutiks pripažinti teritorijų RF, o RF jokiu būdu nepasitrauks, jokių kompromisų nebus. Konfliktas strigs neribotam laikui. NATO gali pakoreguoti savo principus (jau buvo Stoltenbergo kalbų apie tai) ir priimti į NATO neokupuotą Ukrainą suteikiant garantijas, kad trečio karo nebus, o tuo metu okupuotoje Ukrainoje RF pilnai darys rusifikaciją (kai vietiniai ir taip pagrinde rusakalbiai, ne ukrainakalbiai). Maždaug taip.
Tas pats buvo su KImu, kai galiausiai Donaldas paskelbė, kad kad nieko nepavyko susitarti su Kimu ir Kimui nieko dėl to nebuvo, o Trumpas kaip šuomenas, susirado kita podiumą/scena kur gali šviestis.TY Trumpas šoumenas, jam reikia scenos, jei spektalis pavyko - puiku, ne tiek, reikia kita kokį pradėti.
TY Ukrainą paliks pagrinde Europai. + Gal ES sustiprės, nes ji vis labiau stiprėja per krizes. Kas cia bijo ES federalizacijos? Trumpas gali teigiamai prisidėti prie ES federalizacijos,
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Tik kad likvidavimas neišgelbėtų situacijos. Tuoj pat būtų pastatytas kitas, tęsiantis lygiai tą pačią politiką ir karą. Putinas yra KGB'šnikų žmogus, iškeltas ir palaikomas jų, ir netikiu kad jie nepasiruošę ir tokiam scenarijui.
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimąTY Ukrainą paliks pagrinde Europai. + Gal ES sustiprės, nes ji vis labiau stiprėja per krizes. Kas cia bijo ES federalizacijos? Trumpas gali teigiamai prisidėti prie ES federalizacijos,
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Putinas užpuldamas Ukrainą tikrai su jokiais KGB'išnikais nesitarė. Karas visų pirma prasidėjo dėl to, kad Putinas susirgo sunkios formos imperatoriaus liga. Visi tie jo rašiniai prieš karą, kaip Ukraina niekada neegzistavo, jo interviu Carlsonui, kur jis beveik vien apie iškreiptą Ukrainos istoriją kalbėjo, ir daug daug kitų jo pasisakymų tai aiškiai indikuoja. Aš turiu abejonių, kad tie, kurie spręstų ką paskirti vietoj Putino, serga tokio pat lygio imperealizmu. Turiu mažai abejonių, kad jie imperealistai, bet visgi man atrodo, kad jų susikrauti turtai jiems yra svarbiau nei iš Ukrainos atplėštos teritorijos. Juk dauguma jų visokias vilas vakaruose turi/turėjo ir daugelio jų vaikai tuose pačiuose vakaruose gyvena. Man rodos jie yra daugiau materealistai, nei imperealistai. Jie tuos turtus susikrovė per Putiną, kuris juos ir lygiai taip pat atimti galėjo, dėl to padlaižiavimas jam yra svarbiausia Rusijos viršūnėse esančių pareigūnų savybė. Bet nebelikus Putinui jų turtų išsaugojimas jau priklausytų ne nuo karo Ukrainoje, o kaip tik nuo jo užbaigimo, dėl to didesnė tikimybė, kad po Putino būtų paskirtas kažkas, kas situaciją turėtų normalizuoti, o ne ją dar labiau komplikuoti. Ir Rusijoje netrūksta tokių pavyzdžių, kai po tirono ateina kažkas, kas situaciją bando normalizuoti, pvz. po Stalino mirties periodas netgi turi to pavadinima : De-Stalinization.
Dar blogiau 80% rusų palaiko tokia politiką ir iš jų ~50%, kad RU imperinių tikslų reikia siekti ir karinėm priemonėm, jų palaikymas gali mažėti sunkėjant ekonominėm, socialinėm sąlygom ir tt, bet ne drastiškai.
Jei imperija lieka (gal savimone kaip nors keisis po kokiu metu 30) tai kai naujas režimas įsitvirtina valdžioje, išsilaižo žaizdas ir pagal galimybes varo toliau, tai nereiškia iškart naują karą, gali apsiriboti hibridinėm priemonėm ar smth ypač jei jėgų truks.
ps kitų priemonių RU nebeturi ir nebeturės, soft power, turtingos šalies įvaizdis dingo, ekonomika ne kažką, taip kad arsenale lieka nedaug instrumentų.Paskutinis taisė Dundorfas; 2024.11.07, 19:11.
- 3 patinka
Comment
-
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąUkraina prieš tai atsisakė savo branduolinių ginklų mainais į saugumo gartantijas - .Paskutinis taisė Bmweda; 2024.11.07, 20:26.
Comment
-
Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Didesnė dalis rusijos saugumiečių palaiko šia viziją ir palaikė ANNO 1991, ty kai sugriuvo CCCP jei iškart gailėjosi, bei dar 1992 pradėjo vykdyti politiką, "jus laikinai, čia atsiskyrėte, pakol labai į šoną nepabėgote toleruojame, imamės priemonių įtakoti, minimizuoti".
Comment
-
Parašė Bmweda Rodyti pranešimąNėra jokių gatantijų Budapešto memorandume
Taip, Ukraina gavo saugumo garantijas, atsisakydama savo branduolinių ginklų 1994 m. pagal Budapešto memorandumą. Šį dokumentą pasirašė Ukraina, Rusija, Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė. Memorandume buvo numatyta:- Suvereniteto ir teritorinio vientisumo garantijos: Pasirašiusios šalys įsipareigojo gerbti Ukrainos nepriklausomybę ir jos esamas sienas.
- Jėgos nenaudojimas: Įsipareigota nenaudoti ar grėsti naudoti karinę jėgą prieš Ukrainą.
- Ekonominio spaudimo atsisakymas: Nurodyta, kad šalys nesinaudos ekonominiais instrumentais, siekdamos daryti spaudimą Ukrainai.
- Pagalba krizės atveju: Šalys pažadėjo konsultacijas, jei Ukrainai kiltų grėsmė.
Tačiau Budapešto memorandumas nėra teisiškai privalomas sutartis, o tai reiškia, kad jame nėra mechanizmų, kaip priversti šalis laikytis įsipareigojimų. Tai tapo akivaizdu po 2014 m., kai Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo karinius veiksmus Rytų Ukrainoje, pažeisdama memorandumą. Nei JAV, nei JK, nei kitos šalys tiesiogiai neapsaugojo Ukrainos karinėmis priemonėmis.
Todėl Ukrainos sprendimas atsisakyti branduolinių ginklų dabar vertinamas kontraversiškai, nes suteiktos garantijos realiai neapsaugojo šalies nuo agresijos.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Bmweda Rodyti pranešimąNėra jokių gatantijų Budapešto memorandume
- 7 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tingių ieškoti visų šaltinių, tai tiesiog CharGPT atsakymas į klausimą "Ar Ukraina gavo kokias nors saugumo garantijas, atsisakydama branduolinių ginklų?"
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Tingių ieškoti visų šaltinių, tai tiesiog CharGPT atsakymas į klausimą "Ar Ukraina gavo kokias nors saugumo garantijas, atsisakydama branduolinių ginklų?"
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Problema ta, kad ir NATO 5 staipsnis yra visai ne garantijos, o, kiek pamenu, kvietimas bendrai konsultacijai.
Ukraine, The Russian Federation, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, and The United States of America will consult in the event a situation arises which raises a question concerning these commitments.
Tuo tarpu 5 NATO straipsnis kur kas griežtesnis (nors aišku visų problemų neišsprendžia):
The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognized by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.
Any such armed attack and all measures taken as a result thereof shall immediately be reported to the Security Council. Such measures shall be terminated when the Security Council has taken the measures necessary to restore and maintain international peace and security.”
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Problema ta, kad ir NATO 5 staipsnis yra visai ne garantijos, o, kiek pamenu, kvietimas bendrai konsultacijai.
- 1 patinka
Comment
-
Viskas tinka, uždavus ten klausimą "Ar NATO 5 straipsnis įpareigoja kitas šalis siųsti kariuomenę NATO šalies užpuolimo atvėju?", atsakymas yra:
NATO 5 straipsnis neįpareigoja kitų šalių automatiškai siųsti kariuomenę, jei NATO šalis patiria užpuolimą. Straipsnyje nurodoma, kad kiekviena NATO narė, pripažinusi užpuolimą, turi imtis veiksmų, kurie, jos nuomone, yra būtini, siekiant atkurti ir išlaikyti Šiaurės Atlanto regiono saugumą. Šie veiksmai gali apimti karinę pagalbą, bet nebūtinai apsiriboja tik ja.
Tikslus straipsnio formuluotės fragmentas:„[...] kiekviena šalis, vykdydama Jungtinių Tautų Chartijos 51 straipsnyje pripažintą teisę į individualią ar kolektyvinę savigyną, padės užpultai šaliai nedelsdama, imdamasi tokio veiksmų, kokius laiko būtinais, įskaitant ginkluotą jėgą, siekdama atkurti ir išlaikyti Šiaurės Atlanto regiono saugumą.“
Comment
-
O kaip tas įpareigojimas siųsti kariuomenę atrodytų?
Ta prasme net jei būtų parašyta, kad privalome siųsti kariuomenę, galėtų nusiųsti ir nebūtų kažkokio dievo, kuris galėtų už tai nubausti.
Šuoliuojantis paaiškino apie tas garantijas, kad tėra tik geros valios ir garbės žodžio garantijos.
Budapešto memorandume galėtų būti parašyta - jei kažkas puls Ukrainą, mes iškart pulsim puolėją.
Ir kas būtų jei nsilaikytų to ir nepultų puolėjo?
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Ciniškai vertinant, joks popiergalis nesuteikia jokių garantijų.“An aircraft carrier is 100,000 tons of diplomacy." - Henry Kissinger, Secretary of State
- 1 patinka
Comment
Comment