Parašė manometras
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Pietryčių Europos aktualijos (SI, HR, BA, RS, ME, AL, MK, GR, RO, BG)
Collapse
X
-
- 2 patinka
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
Ką reiškia „totali nesąmonė“ ? Serbija nepripažįsta Kosovo numerių ilgoką eilę metų ir verčia juos uždengti ir pirkti laikinus registracijos numerius, iki šiol galiojo riboto termino dvigubų standartų Serbijos ir Kosovo susitarimas dėl to, na ir pagalliau Kosovas nepratęsė to susitarimo, ir Kosovo vyriausybė žada iškart imti praleidinėti serbiškus numerius, vos Serbija analogiškai padarytų tą patį su kosovietiškais.
Tada jau atrodo logiška, nes kosoviečiai atlygina serbams tuo pačiu.ПТН ПНХ
«Русский военный корабль, иди нахуй!»
Comment
-
15min.lt 2021.09.28
ES keičia požiūrį į Balkanų šalisEuropos Sąjunga, baimindamasi politinių purslų šalyse narėse, nebesugeba susitarti dėl narystės Bendrijoje garantijų šešioms Balkanų šalims, kurioms anksčiau žadėjo vietą šiame bloke. (...)
Susiginčyta dėl deklaracijos, kuri turėtų būti skelbiama per ES ir Vakarų Balkanų šalių viršūnių susitikimą spalio 6-ąją. „Reuters“ tai vadina signalu, kad Bendrija atideda į šalį tikslą integruoti Serbiją, Kosovą, Bosniją ir Hercegoviną, Juodkalniją, Albaniją bei Šiaurės Makedoniją
http://www.15min.lt/m/id/aktualu/pas...jai-57-1572644
- 1 patinka
Comment
-
Iš tų valstybių, dabar į ES galima būtų priimti nebent tik Juodkalniją. Pažangiausia tarp jų ir lengvai integruojama dėl mažos populiacijos.
ES dar toli gražu "nesuvirškino" po 2004 metų įstojusių narių ir visai logiška, kad tolimesnei plėtrai nebeturi jėgų. Apie Turkiją ar Ukrainą sudėtinga net realiai kalbėti, artimiausioje prognozuojamoje perspektyvoje. Kai net nedidelės Balkanų šalys tampa iššūkiu.Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.09.29, 06:55.Snowflakes will attack U <3
- 4 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąIš tų valstybių, dabar į ES galima būtų priimti nebent tik Juodkalniją. Pažangiausia tarp jų ir lengvai integruojama dėl mažos populiacijos.ES dar toli gražu "nesuvirškino" po 2004 metų įstojusių narių ir visai logiška, kad tolimesnei plėtrai nebeturi jėgų. Apie Turkiją ar Ukrainą sudėtinga net realiai kalbėti, artimiausioje prognozuojamoje perspektyvoje. Kai net nedidelės Balkanų šalys tampa iššūkiu.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąBullshitas. "Suvirškino" normaliai
Comment
-
Delfi.lt 2021.10.01
Prieš viršūnių susitikimą – neraminantys ES šalių diplomatų signalai
Europos diplomatai prieš spalio 6 dieną artėjantį Europos Sąjungos ir Vakarų Balkanų lyderių susitikimą nesugeba susitarti dėl to, ar regiono valstybėms dar kartą pažadėti narystę Bendrijoje.(...)
Europos Sąjunga, baimindamasi politinio pasipriešinimo valstybėse narėse, nebegali garantuoti būsimos narystės šešioms Vakarų Balkanų šalims, kurioms šį pažadą davė dar 2003 metais Graikijoje, Salonikuose vykusiame viršūnių susitikime.
Prieš istorinį viršūnių susitikimą Graikijoje Chrisas Pattenas, už Bendrijos užsienio politiką tuo metu atsakingas Europos Komisijos narys, sakė:
„Salonikuose bus pasiųstos dvi svarbios žinutės Vakarų Balkanams. Mes nelaikysime Europos Sąjungos žemėlapio užbaigtu, kol jūs neprisijungsite prie mūsų. Mes, Europos Komisija, padarysime viską, ką galime, kad jums tai pavyktų. Tačiau narystę reikia užsitarnauti. Prireiks sunkaus darbo ir regiono valdančiųjų politinės valios. Nuo jūsų pačių priklausys, ar toli ir greitai žengsite Europos integracijos keliu".
(...)
Nors viešai Europos Sąjungos valstybės neatskleidė savo pozicijų, tačiau tokios turtingos šalys kaip Danija, Prancūzija ir Nyderlandai baiminasi, kad nepasikartotų 2007 metais skubotai įvykęs Rumunijos ir Bulgarijos įstojimas į Europos Sąjungą, kuris iki šiol kelia nemažai diskusijų, ypač – dėl didelio migrantų iš Rytų Europos antplūdžio į turtingesnius Vakarus.
Nors „Reuters“ skelbta informacija ir nėra oficialiai patvirtinta, o ir nesutarimai dar gali nenulemti tokių rimtų pokyčių galutinėje Europos Sąjungos – Vakarų Balkanų viršūnių susitikimo deklaracijoje, tačiau į šią žinutę regiono ekspertai reagavo aktyviai. (...)
Dalis regiono ekspertų taip pat klausė – kaip toliau bus formuojami Europos Sąjungos – Vakarų Balkanų santykiai, jei regiono valstybėms atsisakoma suteikti narystės perspektyvą"
(...)
Jelena Subotić teigė nemananti, kad Bendrijos įsipareigojimai regionui apskritai kada nors buvo rimti:
„Nemanau, kad Europos Sąjunga kada nors rimtai ketino įsipareigoti dėl plėtros Vakarų Balkanuose. Tai tapo daug akivaizdžiau po Prancūzijos veto, Graikijos piktnaudžiavimo santykiuose su Makedonija, kurie apsiėjo be jokių pasekmių, ir panašiai. Europos Sąjungos visuomenė neturi jokio noro įsileisti Vakarų Balkanų. Emmanuelis Macronas (aut. past. Prancūzijos prezidentas) tai aiškiai pasakė.“
Bėda ta, kad Briuselis neturi plano B. Jie ketina pribaigti savo vienintelį prasmingą užsienio politikos įrankį ir pakeisti jį... niekuo“, – nusivylimo neslėpė akademikas iš Bosnijos ir Hercegovinos Jasminas Mujanovičius.
https://m.delfi.lt/smalsus-ep/article.php?id=88319745
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąJei būtų atsisakyta nuo ex Jugoslavijos šalių narystės perspektyvos, tai būtų didžiulė ES klaida ir maža dovanėlė Rusijos imperialistams, o igal ir musulmonų fundamentalistams.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąBullshitas. "Suvirškino" normaliai, ir Ukrainą tikrai galima būtų jei jau nepriimti, tai bent jau priėmimo gaires duoti. Tas pats su Gruzija ir kitom normaliom šalim. Nebent tamsta norėtų, kad tas visas šalis suvalgytų rusija.
Ukrainos Rusija suvalgyti negali dėl didelės populiacijos (1/4 Rusijos) ir didelio priešiškumo, kas reikštų nesveikus resursus. Situacija nelygintina su Baltarusija, kuri maža ir pati eina į glėbį po Lukašenkos susikirtimo su Vakarais.
Parašė Romas Rodyti pranešimąDelfi.lt 2021.10.01
Jei būtų atsisakyta nuo ex Jugoslavijos šalių narystės perspektyvos, tai būtų didžiulė ES klaida ir maža dovanėlė Rusijos imperialistams, o igal ir musulmonų fundamentalistams.Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.10.01, 12:06.Snowflakes will attack U <3
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąKokie konfliktai vyksta Juodkalnijoj, Albanijoj bei Šiaurės Makedonijoj?
Comment
-
Parašė Stadionas Rodyti pranešimąSerbija, Kosovas, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Albanija bei Šiaurės Makedonija:
visos šalys vienas didelis konfliktas, ne iki to dabar EU.
Prieš karantiną teko būti beveik visose Vakarų Balkanų šalyse - ten saugu, ekonomika auga ir didelių atvirų konfliktų nėra..
Praėjo 25 metai po Bosnijos karo, ir keliolika metų po Kosovo karo ir nepriklaomybės paskelbimo. Serbai beveik susitaikė su kroatais, Slovėnai, juodkalniečiai ir makedonai draugaja su visais eks-jugoslavais. Bosnija -Hercegovina kažkaip surado modus vivendi.
Gal liko konflikto židinių tarp Serbijos ir Kosovo. Tačiau matydami perspektyvą dėl narystės ES jie derėjosi net dėl teritorijų pasiketimo serbiškas (Šiaurės Kosovas į kelis albanų gyvenamus kaimus pietuose prie Š.Makedonijos sienos..
Kalbant apie prekybą ji ne tik atsigavo tarp Serbijos ir Kroatijos , bet vyksta net tarp Serbijos ir albaniško Kosovo . ,
Jei Vakarų Balkanams neliks narystės ES pespektyvos, tai nieko gero Europai nebus.
Parašė mantasm Rodyti pranešimąLabiausiai dovana Kinijos pandoms..
- 2 patinka
Comment
-
Ne dėl konfliktų (šiose 3 šalyse iš tikrųjų kažkokių konfliktų nėra). Ryte pacituotame straipsnyje aiškiai parašyta, kad labiausiai pergyvena kai kurios senosios ES narės dėl migracijos, ir kad jiems jau nepatiko skubotas (jų nuomone) Rumunijos ir Bulgarijos įstojimas.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
dalis šalių yra NATO, kam kol kas kišt į EU, iš Š.Makedonija įsipisinėja kas netingi (Graikija, Bulgarija, Serbija), Albanija su Serbija turės nesutarimų dėl Kosovo 100 proc. (čia Rusijai, Kinijai naudingiau nei turėti jas šalia EU), Bosnija aplama klausimas, padalinta gan stipriai per pus ir tik nuo vietinių politikų priklauso kas ten vyksta (politinis išsilavinimas nėra manau stebuklingas, ir populistai ten visad aukštas pozicijas užima), Juodkalnija tokia Serbiška Baltarusija, vienintele kuria galima svarstyti (na jei Graikai ir Bulgarai leis Makedonija dar), ir teoriškai, kad kitom šalyms nenumušt upo galima butų priimti.Paskutinis taisė Stadionas; 2021.10.02, 09:12.
Comment
-
Su Šiaurės Makedonija nematau kažkokių problemų, nebent korupcijos. Analogiškai su Albanija, jie neturi jokių nesutarimų su Serbija, o jei ir turėtų, tai Serbija nėra EU. Kosovas taip, atskira kalba. Bosnija irgi taip, ten labai susiskaldžiusi valstybė. Juodkalnija viskas OK, NATO narė, kiek žinau, net Kosovą pripažinusi.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąSu Šiaurės Makedonija nematau kažkokių problemų, nebent korupcijos. Analogiškai su Albanija, jie neturi jokių nesutarimų su Serbija, o jei ir turėtų, tai Serbija nėra EU. Kosovas taip, atskira kalba. Bosnija irgi taip, ten labai susiskaldžiusi valstybė. Juodkalnija viskas OK, NATO narė, kiek žinau, net Kosovą pripažinusi.
Comment
-
Geriausi kandidatai šiuo metu turbūt Juodkalnija ir Šiaurės Makedonija.
Toliau eina Serbija, bet turėjo Kosovo problemą ir turi polinkį į autokratines "supervalstybes".
Albanija kelia klausimų dėl žemesnio išsivystymo lygio. Bent jau vienu metu Albanija ir Moldova buvo skurdžiausios Europos šalys. Kaip bus vėliau, gal ir šviesi ateitis
Kosovas nėra pilnai pripažintas, netgi dalies ES šalių nėra pripažintas.
Bosnija kelia klausimų dėl susiskaldymo. Jei šalis įsitvirtins, tai tikimybė įstoti į ES didės. Ją jau dabar iš daugelio pusių supa ES narė Kroatija.
Kas liečia naujas ES nares. Labiausiai kelia klausimų Bulgarijos narystė. Neaišku kaip ten judama į priekį. Rumunija, gal net Latvija, su lietuviška provincija tokia fifty fifty (turi problemų, bet jaučiu kad šalys rodo pastangas). Dar galiu prie "fifty fifty" paminėti ir šiaip paminėti rytinius ES pakraščius prie Baltarusijos ir Ukrainos. Pvz. Rytų Lenkija su Lietuva gali lygintis savais niuansais. LGBT free zonos vs. prastesnė gyventojų sveikata.
Balkanų nepriėmimas ir Bulgarijos kitoniškumas kažkiek rodo, kad ES yra ne tik politinė/ekonominė, bet ir civilizacinė sąjunga. Čia sunkiau prigija ne katalikiškos ir ne protestantiškos šalys. Ok, gal Kipras išimtis, ir tai ten savi niuansaiPaskutinis taisė PoDV; 2021.10.02, 13:08.
Comment
Comment