Parašė mantasm
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
XII Seimas ir XVII Vyriausybė (po 2016 rinkimų)
Collapse
X
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Naudojuosi laisve O šiaip tai ne aš vienas čia toks
- 1 patinka
Comment
-
Kubylius tyliai verkia kamputyje:
Vyriausybė leido naudoti sukauptą „Sodros“ rezervo fondą. Jame iki karantino buvo 606 mln. eurų. Jeigu nekils antroji koronaviruso banga, valstybė kompensuos „Sodros“ išlaidas, susijusias su epidemine situacija, ir jei smarkiai nemažės šalies darbuotojų darbo užmokesčio fondas, o nedarbas neviršys 9,5 proc, jos rezerve metų pabaigoje liks apie 100 mln. eurų, prognozuoja „Sodra“.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1348854?copied
Comment
-
Nausėda: pacientai negali būti neveikiančios e.sveikatos įkaitais https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84863317
Šalies vadovas taip pat nurodė, kad Lietuvos žmonės neturi iš savo kišenės mokėti už valstybės institucijų negebėjimą tvarkyti duomenų, ir pavedė ministrui E. Jankevičiui užtikrinti, kad pacientai gautų visas jiems priklausančias kompensacijas už vaistus. „Valstybė privalo užtikrinti pacientams viešąsias paslaugas, o medikams sudaryti galimybes be trukdžių dirbti savo darbą“ – teigė šalies vadovas.
Sistema ne tik turi būti atkurta visu mastu, bet ir turi būti užtikrintas jos tolesnis nenutraukiamas funkcionavimas, teigia Prezidentūra.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Kažkaip nesigirdi aršios Širinskienės ir karabaso apie esamą situaciją sveikatos apsaugos sistemoje:
Antrą savaitę neveikianti e.sistema gydymo įstaigose ir vaistinėse įnešė nemažai sumaišties. Situacija yra absurdiška: gydymo įstaigos negali net registruoti pacientų pas gydytojus, pastarieji negali išrašyti elektroninių receptų, o popieriniams trūksta blankų ir lipdukų. Vaistinės vėlgi paliktos nežinioje, nes neaišku, nei kada veiks e.sveikata, nei kas bus, jeigu ją įjungus susidubliuos gydytojų išrašyti popieriniai ir elektroniniai receptai. Sunkiausia yra sergantiems žmonėms, negalintiems prasitęsti vaistų, kurių jau nebeturi. „Ši problema yra didesnė nei karantinas. Karantino metu buvo galima bent nuotolines konsultacijas teikti. Dabar ir gydytojo konsultacija negalima, nes neaišku, kas už ją užmoka: ar Ligonių kasa, ar paskui pati gydymo įstaiga turės sumokėti, o ir pacientui priėjimo prie vaistų nėra. Per karantiną buvo galima tęsti paciento gydymą nuotoliniu būdu: susiskambini su žmogumi, išsiaiškini, kas netinka, bandai kitą gydymą. Tada pasiskambini po kelių dienų konsultacijai prasitęsti ir toliau pasiaiškini, kas ir kaip. O dabar tiesiog net negali žmogui vaistų išrašyti“
Sutrikus e.sistemai sudėtinga gauti ir siuntimą pas gydytoją specialistą. Juk jau kurį laiką siuntimai išrašinėjami per e.sveikatą. „Įsivaizduokite, pacientas laukia specialisto konsultacijos. Kartais jos reikia ilgai laukti – ir kelis mėnesius. Dar va tas karantinas taip išpuolė. Jeigu specialisto konsultacijos žmogus laukė kelis mėnesius ir buvo rašytas elektroninis siuntimas, tai dabar gydymo įstaigoje šio siuntimo tiesiog nesimato“, – teigė specialistė. Medikė girdėjusi, kad kai kuriose gydymo įstaigose gydytojai specialistai nepriima pacientų, nes nemato jų duomenų, nemato siuntimų. „O jeigu nebuvo siuntimo, tai kas po to? Pasakys Ligonių kasos, kad konsultacija buvo suteikta be reikalo, nes nebuvo siuntimo?“ – klausė pašnekovė, kuri džiaugėsi, kad visose poliklinikose, kuriose ji dirba, šalia yra ir pacientus jai atsiunčiantys šeimos gydytojai, tad dėl to, buvo siuntimas, ar ne, galima pasitikslinti gyvai.Paskutinis taisė Arunasx; 2020.07.27, 23:06.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Vaizdas žvelgiant iš kito politinio taško
S. Stripeika: ne lietus kaltas, kad sutriko Registrų centro veikla
– Kokių pertvarkų ėmėsi iš STT atėjęs S. Urbanavičius?
– Jo paskyrimas RC vadovu – labiau nei keistas. Su naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis dirbančiai ir aukštos kvalifikacijos specialistų reikalaujančiai įmonei ėmė vadovauti žmogus, absoliučiai neturintis kompetencijos šioje srityje.
Užuot pasitelkęs kompetentingus ir patyrusius RC specialistus, S. Urbanavičius, pirmiausia, atleido daugiau nei trečdalį savo darbą išmanančių centro darbuotojų, vietoj jų priimdamas tokius, kurie, neva, kovotų su korupcija.
Tačiau šiandienos problemas lėmė ir arogantiški siekiai parodyti, kad RC gali turėti kur kas didesnį pelną, kad kur kas efektyviau samdyti paslaugų teikėjus iš šalies, nei ugdyti vidinę įstaigos kompetenciją.
Nekompetentinga ir priklausoma centro valdyba, administracijos noras žūtbūtinai apjuodinti anksčiau dirbusius specialistus (vogė, todėl esą neuždirbo pelno) iki minimumo sumažino investicijas į IT infrastruktūrą. Tai leido pademonstruoti, kaip padidėjo RC pelnas, kuriuo taip džiaugėsi buvęs ministras R. Masiulis ir jo paskirtasis direktorius S. Urbanavičius.
Comment
-
Ši trenkta valstybė yra piktybinė gadintoja ir kenkėja https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=84877783
Bobos ir diedai, nemokantys ne tik mobiliojo, bet ir laidinio telefono įsijungti, reguliuoja ryšius šalyje, pinigų nemokantys užsidirbti bizūnais varinėja verslininkus, o serverius užpylę vandeniu (gerai, kad ne alumi) valdininkai kasdien trukdo dirbti gydytojams, vaistininkams, notarams, teisininkams ir visiems, kas turi už juos šimtą kartų daugiau žinių ir nuovokos. Žinote, kaip jie renka projektų vadovus informacinių technologijų projektams, kuriuos administruoja valstybė? Į kambarį suleidžia visus kandidatus, išdalina visiems po dvigyslį elektros laidą, uždaro duris ir žiūri pro kameras, kas ką darys. Kas pirmas susikiša laidą į vieną ausį ir išsitraukia per kitą, laimi konkursą. Tai žmonės, išlaikantys kvalifikacinius egzaminus tik tada, kai jiems pateikiami trys galimi atsakymai į kiekvieną klausimą ir teisingas pabraukiamas žaliu markeriu. Tada jie padeda varnelę reikiamoje vietoje ir taip laimi.
Jūs nežinote, bet aš žinau, kad tie, kas atsakė už tuos serverius, turėjo laikyti štai tokį egzaminą. 456(1). Kur tinkamiausia vieta laikyti kritinius valstybės reikmėms serverius:
1. Ministerijos šildomuose garažuose.
2. Sodo bendrijos nameliuose (Burokų lauko 14-oji g.).
3. Valstybinės paskirties rūsyje prie maišų su pernykštėm bulvėm ir raugintų kopūstų statinės.
Jūs galvojate, kad aš juokauju? Pažiūrėkite, kas juokauja, jie ar aš. Pasidomėkite darsyk naujienomis, kaip visa konfidenciali sveikatos apsaugos informacija buvo užpilta lietaus vandeniu, kaip cepelinai spirgučių padažu, po pirmosios stipresnės liūties, kuri, kaip jau įprasta, ne tik gatves užtvindė, bet ir po valstybės pamatais pradėjo skverbtis. Todėl, kad visiems aukštųjų technologijų sprendimams vadovauja žemojo intelekto atsakingi pareigūnai, kuriems net dienos pietūs valgiaraštyje turi būti su paveiksliukais, nes kitaip jie sriubą su šakute valgytų.
Ar pagalvojote kada, kad, pavyzdžiui, XXI a. vaistus kuria pasaulinės farmacijos bendrovės, pasiekiančios kosminius rezultatus, kovojant su ligomis, ir išleidžiančios milijardus laboratorijoms ir metų metus trunkantiems klinikiniams tyrimams, o paskui tuos vaistus leidžia arba neleidžia vartoti ir pardavinėti rinkoje kažkas, kas nemoka kavos išsivirti (aparatas per sudėtingas). Plačiai žinoma, kad daugelis ministerijos darbuotojų, norėdami užsiplikyti arbatos, prisisiurbia pilnus žandus vandens su arbatžolėm, atsisėda ant viryklės ir laukia, kol užvirs.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Kodėl neskęsta Registrų centro vadovas? https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...centro-vadovas
Visą savaitę laukiau, kada valdžios vyrai prabils apie Registrų centro (RC) vadovo, Sauliaus Urbanavičiaus, atsakomybę. Tačiau tylėjo jo tiesioginis vadovas - ekonomikos ir inovacijų ministras (RC pavaldus Ekonomikos ir teisingumo ministerijai), tylėjo ir e. sveikatos „sisteminis“ bosas Aurelijus Veryga. Premjeras išvis atostogauja ir nemato reikalo jaudintis. Argi nekeista? Ne, sakysite, S. Urbanavičius Registrų centrui vadovauja tik porą metų, jis niekuo dėtas, kad tokias brangias ir net gyvybiškai svarbias sistemas talpinantys serveriai buvusių vadovų buvo nerūpestingai numesti rūsyje. Kurį paskandino vos pusvalandį trukusi liūtis.
Tada pasakykite man, kodėl buvo atsisakyta Valstybės kontrolės vado Arūno Dulkio paslaugų? Jis ne tik duomenų nesudegino. Priešingai, jis kėlė į viešumą daugybę negerovių ministerijose ir joms pavaldžiose institucijose. Tame tarpe ir „tamsius“ tos pačios e. sveikatos sistemos kūrimo bei eksploatavimo užkulisius. Bet tai nepadėjo jam išsaugoti posto antrai kadencijai.
O kokius duomenis sudegino ar kokias gyvybiškai svarbias sistemas savaitei dėl aplaidumo „užlaužė“ buvęs Muitinės departamento vadovas A. Adomėnas? Jam taip pat buvo uždegta raudona šviesa, teko palikti vadovo postą. Tiesa, yra viena maža detalė. Prie jo Muitinės departamentas „Agrokoncernui“ priskaičiavo visus išvengtus muitus, taip šuniui po uodega pasiųsdamas šio koncerno kelių metų pelną. Ramūnui Karbauskiui turėjo labai skaudėti. Bet valstybė dėl tokio principingo žingsnio nenukentėjo, o priešingai – jos iždas pasipildė keliais milijonais eurų. Ilgai neradus “tinkamos” pamainos A. Adomėnui, netgi prastumtos įstatymo pataisos, kurios leis naują direktorių skirti be konkurso. Kaip patogu vienam koncernui, ar ne?
O ką sudegino Valstybinės kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas, kurį „skaidrusis” susisiekimo ministras atleido ne tik staigiai, bet ir paslapčia? Gal jis tiesiog neapdairiai mėgino sugriauti ką tik užgimusias „premjerinių keliukų” tiesimo tradicijas? Tai – tik pora pavyzdžių, kaip savo postų neteko efektyviai dirbę profesionalai. Tikri profesionalai, o ne butaforiniai, iš valstiečių sąrašo. Taigi, kas „stoguoja” Registrų centro vadovą? Šį teisėsaugininkų ir jų priešininkų žodį vartoju ne be reikalo.
Mes matome, kaip valstybės tarnyboje tvarkosi valstiečiai. Gana greitai ir be skrupulų. O čia niekas net pikčiau nepasižiūrėjo į asmenį, kuriam vadovaujant atsitiko vienas didžiausių Lietuvos e. kolapsų. Taip, S. Urbanavičius savo poste yra tik dvejus metus. Tačiau prisiminkime, šis žmogus atėjo iš STT vadovo krėslo. Tai yra labai griežtų taisyklių ir greito veikimo tarnyba (ypač ji žinoma savo greitais startais, bet tiek to). Ir per dvejus metus nebuvo laiko nustatyti, kokios didžiausios grėsmės tyko Registrų centro duomenų bazių? Nebuvo laiko susivokti, koks tai trapus dalykas, ypač, kai nedaromos rezervinės kopijos? Šis žmogus dirbo sistemoje, kurios esmė – laiku nustatinėti grėsmes ir laiku imtis priemonių, kad tos grėsmės netaptų realybe. Ir čia man ramybės neduoda dar vienas „sutapimas“. Per pastaruosius kelerius metus iš postų buvo patraukta daug savarankiškų ir stiprių vadovų. Kurių veikla buvo naudinga valstybei, bet netiko valstiečiams.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Įdomu, kuris meluoja? https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84927127
„Liguistai atrodo pono Karbauskio bandymai mane kaltinti viskuo, kuo tik įmanoma. Registrų centras seniai priklauso Ekonomikos ir inovacijų ministerijai (EIMIN), o ir valdantieji ten skyrė ministrą. Tai vien dėl to šis kaltinimas yra nelogiškas. Kai RC priklausė Susisiekimo ministerijai, per tą laiką mes ne kartą akcentavome bėdas su e. sveikata. Priminsiu, kad Susisiekimo ministerija atliko e. sveikatos problemų auditą. Buvo tiriama, kaip blogai ji buvo daroma ir kokios problemos buvo. Kol aš buvau ministras, tiek RC, tiek mūsų ministerija ne kartą kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), nes pati e. sveikatos sistema ir priklauso SAM. Taisymas turi būti finansuojamas, organizuojamas SAM lėšomis“, – Eltai sakė R. Masiulis.
R. Masiulis primena, kad su A. Veryga dėl e. sistemos problemų kalbėjosi ir RC bei Ligonių kasų vadovai. Pasak jo, valdantieji jau kurį laiko žinojo e. sistemos problemas, bet atitinkamų veiksmų nesiėmė. „Tikrai esu su ponu Veryga kalbėjęs apie tai ir jis pats žinojo, kad ten yra bėdų. RC raštus rašė būtent dėl serverių ir ne vieną... Daug raštų buvo. Mes su RC vadovu ėjome pas p. Verygą, nes matėme, kad neatsiliepiama į RC raštus, o sistemų problemas būtinai reikia spręsti. Tame susitikime buvo ir Ligonių kasų direktorius. Ėjo kalba, kaip rasti finansavimą. Vėliau buvo viskas perduota ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui su visomis informacinėms sistemomis. Juk EIMIN buvo perduotas visų informacinių sistemų valdymas, tai viskas buvo vienose rankose. Grubiai sakant, valdantieji visas galimybes turėjo“, – teigė R. Masiulis.ELTA primena, kad R. Karbauskis teigia nematąs bendrapartiečio A. Verygos atsakomybės dėl liepos mėnesį sutrikusios ir daugiau nei savaitę neveikusios e.sveikatos sistemos. Jo teigimu, kalčiausias šioje istorijoje yra buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis. „Šioje vietoje turėtų būti pretenzijos ne Verygai, o Registrų centrui ir tiems žmonėms, kurie turėjo susitvarkyti. Žmogus, kuriam reikia pakabinti lentelę su užrašu, kodėl taip yra – tai yra Rokas Masiulis“, – „Žinių radijui“ teigė politikas. „Registrų centras niekada nebuvo pavaldus Sveikatos apsaugos ministerijai. Registrų centras buvo pavaldus Susisiekimo ministerijai: tada, kai reikėjo priimti sprendimus, jai vadovavo Rokas Masiulis. Jis turėjo priimti sprendimus, bet jų nesugebėjo priimti dvejus metus“, – aiškino „valstietis“.
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąĮdomu, kuris meluoja?
Comment
-
Seniau dėl visko Lietuvoje buvo kaltas:
1. V.Landsbergis, nes asmeniškai ardė kolūkių fermas plėšdamas šiferinius stogus;
2. A.Kubilius, nes praskolino Lietuvą, kai biudžete buvo sočiai pinigų arba galėjo imti paskolas už beveik minusines palūkanas kaip dabar valstiečiai eurozonos viduje.
Dabar dėl visko kaltas R.Masiulis, nes jis ir jo žmonės nedavė daug kam ramybės. Kelininkus privertė kloti asfaltą nemažinant jo storio, išmetė Vaitkų iš uosto už korupcinį rinkiminės kampanijos finansavimą, karabasas sumokėjo muitus už trąšas, spaudė Verygą kad tvarkytų savo esveikatą...
Nors šiaip įdomu, kiek tiksliai praskolins Lietuvą karabasas, nes anot:
Rojaka: Lietuvos skolos augimas šiandien – vienas sparčiausių per visą istoriją diskutuojama apie galimus naujus mokesčius https://www.delfi.lt/verslas/mano-eu....d?id=84912141Paskutinis taisė Arunasx; 2020.08.05, 14:19.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 2 patinka
Comment
-
Lietuvos BVP 2019 m. buvo 48.4 mlrd. EUR, 60% būtų apie 29 mlrd. EUR.
2019 m. valstybės skola buvo 17.8 mlrd. EUR.
Nelabai įsivaizduoju, kur tiek galima išauginti. Nors šiemet, berods, jau apie milijarduką išsidalino.
https://finmin.lrv.lt/lt/veiklos-sri...olos-leidiniai
Kubilius 2008 m. priėmė su 5 mlrd. EUR skola, pridavė 2012 m. su 12 mlrd. EUR skola.
Butkevičius 2016 m. gale paliko 15.5 mlrd. skolą.
Beje, kažkur dingo "partiotų" organizuotas Lietuvos skolos on-line skaitiklis.
Comment
-
Čia turbūt naujausia paskola
Lietuva pasiskolino 1,75 mlrd. Eur palankiausiomis sąlygomis per visą istoriją
Anksčiau Lietuva tokios pat trukmės emisijas buvo išleidusi 2017 m. ir 2019 m., tuomet jų metinės palūkanų normos siekė atitinkamai 2,1 ir 1,625%. Už šiandien išleistą 1,75 mlrd. Eur nominalios vertės 30 metų euroobligacijų emisiją bus mokama tik 0,5%.
Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/21/...#ixzz6UF7Bq2OL
Comment
-
Vyriausybė vėl svarsto apie valstybinį DC, ir vėl kartoja tas pačias klaidas https://www.vz.lt/technologijos-moks...pacias-klaidas
Registrų centro (RC) serverinę neseniai nuplovė lietus, daugelis kitų įstaigų taip pat įrangą laiko tam nepritaikytose patalpose. Nepaisant to, kad priimti teisės aktai, nustatantys kritinių IT sistemų prieinamumo, atstatymo laikus – daugelis IT sistemų neatitinka šių reikalavimų. Valstybės kontrolė lyg tas karavano palydovas – pasako, surašo, rekomenduoja, tačiau niekas nekreipia dėmesio ir toliau sukasi ta pati užstrigusi plokštelė. Vyriausybė, kaip tas begalvis viščiukas, bėgioja ratais ir apgraibomis ieško, kaip nuogą karalių aprengti, nes kažkada Krašto apsaugos ministerija pažadėjo pastatyti duomenų centrą DC, bet pažado netesėjo. Vyriausybės programoje numatyta sutelkti IT resursų valdymą į vieną vietą, bet per 4 metus nebuvo laiko to padaryti. Ir čia atsiranda gelbėtojų. Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) drąsiai pažada pristatyti papildomų kambariukų įrangai talpinti. Esama LRTC patirtis – 78 kvadratinių metrų serverinė, talpinanti 28 serverių spintas. Ekspertų vertinimu, šiuo metu valstybinėms institucijoms reikalingas maždaug 250 serverių spintų talpinantis, 1,3-1,5 megavato galingumo duomenų centras. Per keletą savaičių susisuka biurokratiniai smagračiai ir iškepami Vyriausybės nutarimai, kuriuos pasknopstomis puolama tvirtinti, be jokios analizės, įsiklausymo į rinką. Šiame kontekste verta paminėti, kad vienintelį tinkamą, Tier-III standarto ir greitai plečiamą duomenų centrą, priklausiusį „Ignitis“ grupei, kurį buvo galima naudoti kaip valstybinį DC pardavėme vos prieš du mėnesius.
Žinoma, reikalingas ir rezervinis duomenų centras bei atsarginių kopijų saugykla, kurią, saugumo sumetimais, rekomenduotina turėti ne Lietuvos teritorijoje. Vietoj to, kad dabar lakstyti be galvos ir perdarinėti kiekvienos atskiros įstaigos bendrabučio kambariukus į serverines, reikėtų nupūsti dulkes nuo Kruonio DC projekto, kurį jau daugiau nei dešimtmetį „Investuok Lietuvoje“ pristatinėja potencialiems investuotojams – „Google“, „Microsoft“, „Amazon“. Padarykime pirmą žingsnį patys – susikooperuokime ir parodykime, kad tikime tuo projektu. Tai susikooperuokime – sudėkime resursus į vieną vietą, padarykime pirmąjį žingsnį patys. Investuotojams nebereiks siuntinėti gražių pristatymų, bus galima tiesiog parodyti veikiantį DC. Pastatykime tokį, kuris užtikrintų valstybės ir verslo poreikius. Apsikeiskime rezerviniais pajėgumais – verslas gautų pajėgumus valstybiame duomenų centre savo rezerviniams duomenų centrams, o valstybinės institucijos – atitinkamai tokius rezervinius pajėgumus gautų privačiuose duomenų centruose. Tokiu mainų būdu ir vieni, ir kiti užtikrintume reikalingus rezervus nepertraukiamam paslaugų teikimui. Padarykim IT konsolidaciją, kuri voliojosi stalčiuose nuo 2012 metų ir tik 2020-aisiais įgavo fizinę formą su 20 spintų serverine. Nebešvaistykime laiko ir resursų.Paskutinis taisė Arunasx; 2020.08.26, 16:01.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
- 1 patinka
Comment
Comment