Parašė lietus
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Alkoholio ir tabako branginimas bei vartojimo ribojimas
Collapse
X
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą
Gal nebereikia skleisti pasakų, kaip 12-16mečiai geria degtinę iš taško. Provincijoje gal ir gali pasitaikyti, bet tai nėra visuotina.
Comment
-
Parašė lietus Rodyti pranešimąDėl to pardavinėjimo visą parą, ne visą parą, tai. Sovietiniais metais alkoholiu irgi prekiavo tik iki 20:00 ir ką? Mažiau gėrė? Ne, tiesiog buvo visą parą veikiantys taškai su neaiškios kokybės skysčiais, pagrinde pas čigonus.
Comment
-
25 procentai yra NESĄMONĖ. Į Lenkiją iš viso važinėti apsimoka tik iš Lazdijų (į Seinus su vienintele Biedronka), Kalvarijos, dar iš Marijampolės (į Suvalkus). Iš Alytaus jau neapsimoka. O tie, kurie užsuka apsipirkti pravažiuodami, negali sudaryti didelės dalies. Beje, Lenkijon apsimoka važiuoti ne tik dėl alkoholio. Tuo tarpu į Latviją maisto niekas nevažiuoja pirkti, nes patys latviai pas mus atvažiuoja. Pasienyje nėra didelių Latvijos miestų, taigi ir didesnių parduotuvių. O miestelių ir kaimų parduotuvėse alkoholio kaina ne tokia jau ir maža.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Taip, mažiau gėrė. Alkoholis nebuvo prieinamas laisvai. O taškai veikė chroniams. Normalūs žmonės alkoholiu pasirūpindavo iš anksto. Visokie taškai, aišku, veikė, bet daugiausiai prekiavo samagonu. Čigonai prakšitškai prekiavo tik didmiesčiuose. Kitur tiesiog čigonų tiek nebuvo. Dar Vilniuje taksistai prekiavo. Bet jie legalią degtinę perpaduodavo ištroškusiems naktį...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą25 procentai yra NESĄMONĖ. Į Lenkiją iš viso važinėti apsimoka tik iš Lazdijų (į Seinus su vienintele Biedronka), Kalvarijos, dar iš Marijampolės (į Suvalkus). Iš Alytaus jau neapsimoka. O tie, kurie užsuka apsipirkti pravažiuodami, negali sudaryti didelės dalies. Beje, Lenkijon apsimoka važiuoti ne tik dėl alkoholio. Tuo tarpu į Latviją maisto niekas nevažiuoja pirkti, nes patys latviai pas mus atvažiuoja. Pasienyje nėra didelių Latvijos miestų, taigi ir didesnių parduotuvių. O miestelių ir kaimų parduotuvėse alkoholio kaina ne tokia jau ir maža.
Citata iš spaudos apie 2015m IV ketvirtį:
Į Lenkiją atvykę lietuviai išleido 333,9 mln. zlotų (78 mln. eurų), lenkai Lietuvoje - 68,8 mln zlotų (apie 20 mln. eurų).
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=70851212
Esmė, kad akcizų didinimais alkoholio vartojimo vargu bau ar sumažinsime, per daug laisva rinka, sienos.
Comment
-
Gėrė mažiau, nes alkoholis nebuvo taip laisvai prieinamas kaip dabar. Surogatų beveik nebuvo. Taip, gėrė samagoną, bet tai ne surogatas, nuo jo apsinuodyti kaip nuo cheminės medžiagos neįmanoma, nebent padauginus. Dar gėrė visokius techninius skysčius su spiritu, bet jie irgi nebuvo laisvai prieinami. Odekalonus gėrė tik prasigėrę "gurmanai", nes, pirma, jų nebuvo lengva gauti, antra, kaina per didelė chroniams. Dar gėrė valerijono tinktūrą, kuri vaistinėse kainavo kapeikas. Bet ten spirito (medicininio) nedaug, o svaiginimą sukeldavo ir pats valerijonas...
Prekyba visą parą ir nevaržomai didina vartojimą. Normalūs tiesiog žinos ir pasirūpins iš anksto, o jei pritrūks, tai negers. Bent jau girti nevažiuos ieškoti dar. Chroniai, aišku, susiras. Bet tikslas yra kad chroniais žmonės netaptų, o būtent jais tampama, kai alkoholis yra per daug lengvai prieinamas.
Comment
-
Parašė mindau Rodyti pranešimą
Nu kur tau neapsimoka. Ten kas sukrauta vežimėlyje už vieną butelį pilietis sumoka 1,98zl arba 0,48Eur, o mūsų krašte nevertinant taros mokama už tą patį 1,09Eur. Pilietis vežimėlyje sutalpino 200 skambiančių butelaičių ir jis taupo 122Eur nuo perkamo kiekio. Ir dar kitaip pažiūrėjus išveža 218Eur į lenkų kišenes. Beje tokių vežimų, parduotuvėje buvo gyvas velnias.
Citata iš spaudos apie 2015m IV ketvirtį:
Į Lenkiją atvykę lietuviai išleido 333,9 mln. zlotų (78 mln. eurų), lenkai Lietuvoje - 68,8 mln zlotų (apie 20 mln. eurų).
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=70851212
Esmė, kad akcizų didinimais alkoholio vartojimo vargu bau ar sumažinsime, per daug laisva rinka, sienos.Paskutinis taisė Al1; 2018.01.03, 19:36.
Comment
-
Parašė mindau Rodyti pranešimąEsmė, kad akcizų didinimais alkoholio vartojimo vargu bau ar sumažinsime, per daug laisva rinka, sienos.
Comment
-
Vieną bastioną alkopramonės magnatai jau įveikė :
Suomiai pasuko priešingu keliu – ėmė liberalizuoti alkoholio rinką
https://www.15min.lt/verslas/naujien...nka-662-905970
"Jau nuo sausio pirmosios Suomijos parduotuvėse, prekybos tinkluose, kioskuose ir degalinėse bus leidžiama prekiauti alkoholiu, kurio stiprumas yra ne didesnis kaip 5,5 proc."
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGėrė mažiau, nes alkoholis nebuvo taip laisvai prieinamas kaip dabar.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąSurogatų beveik nebuvo.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTaip, gėrė samagoną, bet tai ne surogatas, nuo jo apsinuodyti kaip nuo cheminės medžiagos neįmanoma, nebent padauginus.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDar gėrė visokius techninius skysčius su spiritu, bet jie irgi nebuvo laisvai prieinami.Parašė Al1 Rodyti pranešimąOdekalonus gėrė tik prasigėrę "gurmanai", nes, pirma, jų nebuvo lengva gauti, antra, kaina per didelė chroniams.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDar gėrė valerijono tinktūrą, kuri vaistinėse kainavo kapeikas. Bet ten spirito (medicininio) nedaug, o svaiginimą sukeldavo ir pats valerijonas...
Parašė Al1 Rodyti pranešimąPrekyba visą parą ir nevaržomai didina vartojimą. Normalūs tiesiog žinos ir pasirūpins iš anksto, o jei pritrūks, tai negers.
Iš anksto pirkdamas įvertinti sudužimą, nugaravimą ... Nusiperki daugiau nei reikėtų ... tai 2.
Paaugliui lengviau pasiimti iš tėvų baro nei iš parduotuvės ... tai 3.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąBent jau girti nevažiuos ieškoti dar.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąChroniai, aišku, susiras. Bet tikslas yra kad chroniais žmonės netaptų, o būtent jais tampama, kai alkoholis yra per daug lengvai prieinamas.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąTuoj šauks progresyvių piliečių grupė, kad pas mus reikia liberalizuoti alkoholį, dar nuo 16 metų ir būtinai pardavinėti degalinėse, o priedo dar ir žolę ten pat. Idėja Lietuvai.
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąTuoj šauks progresyvių piliečių grupė, kad pas mus reikia liberalizuoti alkoholį, dar nuo 16 metų ir būtinai pardavinėti degalinėse, o priedo dar ir žolę ten pat. Idėja Lietuvai.
Kas dėl Suomijos, tai pas juo buvo per žiaurus draudimas, kuris neapsaugojo nuo gėrimo, tik didino kontrabandą bei alkoturų skaičių į Estiją. Visgi dėl kioskų ir degalinių jie perlenkė.
Comment
-
Parašė Shernas Rodyti pranešimą50/50 Na jūs kolūkiečius, darbininkus turbūt tik socrealizmo stiliumi paišomuose plakatuose matėte. Gi prieinamumas radikaliai sumažėjo tik Gorbiui 1985 paskelbus "sausą įstatymą".
Įvertinus socialistinio turto grobstymo mastus jo ir negalėjo atsirasti. "Kaukolinis" - deja laisvos rinkos vaikas. BBŽ, alų su dichlofosu visgi priskirčiau toksikomanijai.
Jūs chemijos vadovėlį bandėte atsiversti? Nes keliolikos komponentų mišinį pavadinti medžiaga ... Na taip, net iš pašalusių burokų gaminama naminė nebūtų itin nuodinga, kol neprisideda ne maistui skirtų įrangos ir taros įtaka.
BLT, dervos išsodinimas praskiedus vandeniu ant gręžimo staklėse besisukančio kreivo vinies iš BF klijų; iš politūros; fiktyvios normos elektroninio mikroskopo optinių ašių valymui ...
Kosmetika - buvo iš natūralių žaliavų pagaminti losjonai, pvz "Agurkinis", neišnykstančio kvapo neturėjo... Burnos skalavimo skysčiai su šalaviju ...
A, nu jo, ZJBS, ir kniaukianti užkanda pati prisistato.
... Nėra baisesnio žvėries už atstumtą moterį ir neatsigėrusį vyrą...
Visos žinomos kultūros turi tepalus smegenims. Kol kas alkoholio prienamumo mažinimas padidindavo šešėlinę ekonomiką ir atsiranda veiklesnės ir mažesnių išlaidų transportavimui reikalaujančios alternatyvos.
Prie ko čia grobstymas. Nelegaliai buvo prekiaujama legaliu gamykliniu alkoholiu, iš esmės tik stipriu, ne alumi, (o tai visgi įėjo į valstybės statistiką per gamybą, ne taip, kaip dabar, kai galima nelegaliai atvežti; taip, nebent gamyklos pagamindavo virš normos ir išleisdavo nelegaliai į juodąją rinką, visgi tai nesudarė didelio kiekio ir tai nebuvo chemija, nuo kurios galima buvo numirti) už didesnę kainą, nei prekybos vietose bei samagonu. O čia tai jau grobstymas įtakos turėjo tik žaliavoms, iš kurių samagoną varė. Na nežinau, grobstymu alaus skiedimą vandeniu restoranuose ar bačkose gatvėse galima vadinti ar ne - bet gryno išgeriamo alkoholio kiekis nuo to nedidėjo, nors prekybininkai ir įsidėdavo į kišenę ne vieną rublį...
Iš bet kokių natūralių žaliavų (o kitokių ir nėra) gaminama namine apsinuodyti yra maža tikimybė ir tara (o ji buvo tik stiklinė ar metalinė tais laikais) ar įranga įtakos neturi. Ir kas, kad techninės guminės šlangos buvo naudojamos? Ir kas, kad nešvarus vanduo, antisanitarija. Spiritas dezinfekuoja, todėl nuo to apsinuodyti buvo nykstamai maža tikimybė. Vištų šūdai? Greičiau tai mitas, nei realybė...
BF klijai ir taip vežė, politūra ir pan - čia jau toksikomanija. Vaitspirito ar terpentino vartojimas irgi prie to paties. Optinių ašių valymui aš irgi perku spiritą šiais laikais litrais. Anksčiau pirkdavo bačkomis. Bet tai maistinis spiritas ir jis atitinkamai apskaitomas valstybinėje prekybos statistikoje.
Tarybiniais laikais visokia kosmetika su spiritu nebuvo laisvai prieinama, irgi buvo šioks toks deficitas, be to brangus. Todėl ją gėrė ne šiaip chroniai proletarai, o tik tam tikras kontingentas - inteligentiški prasigėrę gurmanai.
Labiau tingisi nueiti į visą parą alkoholiu prakiaujančią parduotuvę negu iki šaldytuvo ... tai 1.
Iš anksto pirkdamas įvertinti sudužimą, nugaravimą ... Nusiperki daugiau nei reikėtų ... tai 2.
Paaugliui lengviau pasiimti iš tėvų baro nei iš parduotuvės ... tai 3.
2. Nedūžta ir negaruoja. Pats kaltas, jei taip atsitinka.
3. Tėvai lengviau gali sukontroliuoti. Tėvų pareiga yra rūpintis vaikais ir kad jie nepradėtų gerti. Kiti jau 10-mečiams per šventes pila šampano ar alaus. Tuo tarpu laisva prekybos valstybiniai organai nesugeba sukontroliuoti, ką jau kalbėti apie tėvų kontrolę, kad vaikas nepirktų. Barą namie lengviau kontroliuoti. O jei nėra noro ir vaikai nerūpu, tai kas gi padės?Paskutinis taisė Al1; 2018.01.05, 08:35.
Comment
-
Parašė Shernas Rodyti pranešimąVieną bastioną alkopramonės magnatai jau įveikė :
Suomiai pasuko priešingu keliu – ėmė liberalizuoti alkoholio rinką
https://www.15min.lt/verslas/naujien...nka-662-905970
"Jau nuo sausio pirmosios Suomijos parduotuvėse, prekybos tinkluose, kioskuose ir degalinėse bus leidžiama prekiauti alkoholiu, kurio stiprumas yra ne didesnis kaip 5,5 proc."
Comment
-
Kokia dar pavyzdinė kultūra? Jei masiškai važiuoja gerti pas kaimynus į Estiją ir Rusiją ir prisilakę elgiasi kaip paskutinės kiaulės, net blogiau nei "sovietinio mentaliteto" atstovai. Rusai forumuose dalinasi informacija, kaip atpiginti kelionę į Suomiją - tereikia paimti legaliai leidžiamos įvežti degtinės kiekį. Berods 2 ar 3 buteliai. Ir juos prie stoties prakalti suomių chroniams, kurie ten laukia traukinių ar autobusų atvykimo iš Rusijos. Cigaretės irgi eina.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąKokia dar pavyzdinė kultūra? Jei masiškai važiuoja gerti pas kaimynus į Estiją ir Rusiją ir prisilakę elgiasi kaip paskutinės kiaulės, net blogiau nei "sovietinio mentaliteto" atstovai. Rusai forumuose dalinasi informacija, kaip atpiginti kelionę į Suomiją - tereikia paimti legaliai leidžiamos įvežti degtinės kiekį. Berods 2 ar 3 buteliai. Ir juos prie stoties prakalti suomių chroniams, kurie ten laukia traukinių ar autobusų atvykimo iš Rusijos. Cigaretės irgi eina.
Comment
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Bent seniau tą patį muitininkai darydavo. Be jokių derybų furistai paduodavo prekę ir gaudavo neoficialiai nustatytą sumą Sąžiningi, dorovingi, negeriantys ir nekorumpuoti vakarai tsakant!Paskutinis taisė andyour; 2018.01.08, 19:15.
Comment
Comment