Čia truputi žinoma konspirologija, bet turiu tokį įtarimą, kad Astra Zenecos vakcinos tiekimą ES gali stabdyti pati UK, nes ten jinai kurta Oxfordo universiteto, o UK dabar labai svarbu įrodyti, kad išstojimas iš ES jai išėjo į naudą ir kaip geriau tai įrodyti, jeigu ne per vakciną. Modernos vakcinos ES yra užsisakiusi 80 mln. dozių, palyginimui Phizer 300 mln., tai tikriausiai patvirtinus jų vakciną labai stipriai tiekimas neišaugs. Johnson & Johnson jau užbaiginėja testavimus. Nežinau kiek galima tikėti, bet pagal wikipedia,jos patvirtinimo procesas ES jau yra prasidėjęs, nepaisant to, kad dar nesibaigė testavimai. ES jų užsisakius 200 mln., bet skirtingai nei su Phizer ir Moderna, šiuo atveju žmogui užtenka vienos dozės.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Koronavirusas (COVID-19)
Collapse
X
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąES jų užsisakius 200 mln., bet skirtingai nei su Phizer ir Moderna, šiuo atveju žmogui užtenka vienos dozės.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kodėl iki šiol nevyksta masinis testavimas tiek dėl antikūnų, tiek dėl pačios infekcijos?
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
mokslininkams išanalizavus naujausius tyrimus, buvo priimtas sprendimas vakcinos neduoti covidu persirgusiems, nes persirgusieji įgauna ne mažesnį imunitetą, nei nuo vakcinos, o tikriausiai ir didesnį
Comment
-
Eidvis labai laukia suvažymų pabaigos, tai manau džiaugsis, kad bent bažnyčia dirba geriau už vyriausybę šiuo klausimu.
Nuo pirmadienio atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose, ribojant tikinčiųjų skaičių
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86160945
Paskutinis taisė Lettered; 2021.01.06, 02:07.
Comment
-
Parašė rmss Rodyti pranešimą
Source?
Paskutinis taisė Eidvis; 2021.01.06, 02:44.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Kaip parodė neilgalaikė praktika, kažkiek tikslesnis modeliavimas neįmanomas dėl per didelio faktorių kiekio ir nepilnavertės informacijos.
IMHO susirgimų pikas gal ir bus artimiausiomis dienomis, bet plokštėjimas bus lėtas iki sausio antros savaitės su 1500-3000 atvejų per dieną ir 20-30 mirčių
Dėl duomenų patikimumo sistema tragiška tokio dydžio ir deklaruojamo išsivystymo šaliai kaip Lietuva.
- 1 patinka
Comment
-
Florida reta valstija be lockdown ir kaukių.
Statistika nepalanki minėtas opcija s stumiantiems:
https://www.theblaze.com/amp/horowit...mpression=true
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimąKaži Orlande dabar toks pat oras kaip Kavarske?
O jei įdomu dabar palygint, tai yra panašių orų ir komunistų valstijų, pvz libbiefornia.
Comment
-
Dar prieš kelis mėnesius dėl anksčiau nei Lietuva įvestų griežtų karantinų gerais pavyzdžiais laikyti Čekija, Airija, Izraelis ir kai kurios kitos šalys dabar sparčiai vejasi Lietuvą. Gal net aplenks artimiausiu metu.
Nors tai, žinoma, nepateisina buvusios valdžios dėl pavėluotų sprendimų, nes anksčiau įvedę karantiną išgelbėtume daugiau gyvybių. Bet bent jau Verygos nebegalima laikyti Kalėdas pavogusiu Grinču Net ir viską uždarę dviem mėnesiais anksčiau, dabar negyventume laisviau nei šiuo metu.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Kaip ir minėjau, šiandien per SAM press konferenciją buvo pranešta, kad mokslininkai rekomendavo persirgusius žmones neskiepyti vakcina, nes persergant susiformuoja ne mažesnis imunitetas, nei nuo vakcinos, o tikriausiai ir didesnis, nes labai retų antrų susirgimų atvejai pasitaiko tik pas tuos, kurie virusu perserga pačia lengviausia be simptome forma. Nuo savęs galiu pridėti, kad taip yra dėl to, kad jų organizmas dėl sparčiai įveikto viruso net nelabai spėja suformuoti pakankamo imuniteto, kartu virusas jų organizme nespėja labai daug prisidauginti, dėl ko jie netampa pavojingais platintojais, o jeigu suserga antrą kartą - tai perserga tokia pačia besimptome forma. Dėl to persirgus įgyta imunitetą galima būtų laikyti netgi patikimesniu, negu suteikiamą vakcinos, kur patikimumas yra ~95%, bet tie 5% gali būti ir sunkios formos. Šiuo metu nėra žinoma kurį laiką tas imunitetas pas žmones išsilaiko, žinoma tik kad nemažiau, nei pusmetį, bet kartu mes kol kas nežinome ir kokį laiką imunitetą išlaikys vakcinos. Nuo 9:20
Comment
-
Parašė Riedis Rodyti pranešimą
Jų šaltiniuose (UK ir NZ) kalbama apie nešiojimą viduje iki žemiausio pavojaus lygio, apie lauką neradau jokios info.
Tas nešiojimas lauke panašesnis į Vyriausybės "nesismulkinam", reikės principe visur - tai nešios, nes pagal grūsčių niuansus retesnis atsižvelgs, nors logiška mintis "neišlaikai atstumo - užsidenk".
Parašė Kaštonas Rodyti pranešimąNet neabejoju, kad skiepai yra puikus išradimas, aišku reikia nuolat tobulinti. Nors retai būnu socialiniuose tinkluose, skyriau valandėlę, pasižiūrėti topinius Provakserių ir Antivakserių argumentus:
Pagrindiniai Antivakserių argumentai (šiuo atveju kalbant apie covid skiepą):
1.Per trumpas kontrolės laikas, turi praieti keli metai, nėra pakankamai duomenų.
2.Skiepų kompanijos gavusios baudas, todėl nėra patikimos.
3.Gydytojai ir mokslininkai turintys kitokia nuomnę, neprileidžiami medijų, o soc tinkluose blokuojami.
4.Įtartinai greitai atsirado fakcekeriai, kuriuos analizuojant ne ką mažiau melagienų.
5.Žmonėms sunku užregistruoti vakcinų žalą, bent jau LT, nėra normalaus registro.
6.Daug nesutampančių dalykų pandemijos metu.
Jūsų argumentus sunumeravau kad būtų lengviau sekti.
1. Deje mes neturime galimybės laukti kelis metus ar bus šalutinių poveikių, nebent norite kelis metus sėdėti karantine kaip dabar. Renkamasi mažesnė rizika.
2. Ne kompanijos skiepus tikrina, o, mūsų atvejų, europos vaistų agentūra.
3. Na leftistinė spauda kaip MSNBC tai dažnai rašo apie visokius medikus atsisakiusius skiepytis. Dėl Soc tinklų blokavimo sutinku, galėtu pagaliau juos pripažinti publisheriais jeigu jie elgiasi kaip publisheriai, bet čia atskira diskusija. Niekas rimtos informacijos soc tinkliuse vistiek neieško.
4. Nežinau kas tie fakceriai. Čia tie kurie postina faktus ar kaip?
5. Pasak lietuvos gydytojų lietuvoje dar nėra užfiksuoto šalutinio poveikio. Šalutinį poveikį esant reikalui fiksuoja, bet mūsų medicinos sisteomos skaitmenizacija tikrai galėtu būti geresnė.
6. Nesutampančių čia ką reiškia? Naujas nežinomas virusas, taigi daug dalyku apie jį tenka tiesiog spėti, nes ilgalaikių tyrymu nėra ir negali būti, nes virusas dar tiek laiko neegzistuoja. Todėl ir yra bandoma kas veikia įvairiais metodais. Bet geriau jau pergriežtas karantinas negu mirę tėvai, ar ne?
Parašė Kaštonas Rodyti pranešimąŠiandien paskelbta, kad praėjus 48 valandoms po covid skiepo mirė 41 metų moteris Portugalijoje. Pasidalinti tokia naujiena juk galima ar ne?
Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
si vertybe nera absoliuti.. facebook , google , instagramai jau salina visus postus su antivakcinavimo idejom,,, KAZKOKIA PUOTA MARO METU gi po 30 zmoniu kasdien i kapus.. o cia idejos ir laisvas zodis mat...
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kodėl iki šiol nevyksta masinis testavimas tiek dėl antikūnų, tiek dėl pačios infekcijos?
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Nešiojimas lauke yra pagrinde dėl to, kad žmonės nepultu dar durų nepriėję nusiiminėti neplautomis rankomis kaip būdavo kai lauke nereikėjo nešioti.
Kaip buvo praėjusių metų vasarą, kai kaukių kurį laiką išvis niekur nereikėjo - manau, kad nauja valdžia iš tos patirties pasimokė ir pilnai kaukių reikalavimo tikrai nebeatšaukinės, net jei sergamumas ir nukris iki anos vasaros žemumų. Iš esmės kaukių visiškai nebereikia nebent tuomet, jei 28 dienas nefiksuojama vietinių užsikrėtimo atvejų, o sienų kontrolė iki minimumo sumažina tikimybę įsivežti virusą iš užsienio. Lietuvoje to greitai nebus, nes valdžia neturi tikslo visiškai eliminuoti virusą.
Comment
-
Parašė rmss Rodyti pranešimą
Tada įdomu kokie SAM'o šaltiniai, nes viską ką skaičiau, teigė priešingai. T.y., kad vakcinos (ypač mRNA) turėtų suteikti ilgesnį imunitetą.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
3. Na leftistinė spauda kaip MSNBC tai dažnai rašo apie visokius medikus atsisakiusius skiepytis. Dėl Soc tinklų blokavimo sutinku, galėtu pagaliau juos pripažinti publisheriais jeigu jie elgiasi kaip publisheriai, bet čia atskira diskusija. Niekas rimtos informacijos soc tinkliuse vistiek neieško.
- 1 patinka
Comment
-
"SARS-CoV-2 mutuoja nuolat, o kai kurios iš šių mutacijų keičia savo savybes. Žmonėms, kurių imuninė sistema yra nuslopinta, COVID-19 gali trukti ilgiau nei įprasta. Rengiamame spausdinyje aprašoma evoliucija viruso moters, kuri daugiau nei keturis mėnesius turėjo COVID-19, kūne. Mes parodome, kad per šį laiką virusas sukaupė 18 mutacijų, tai yra, jis pasikeitė neįprastai greitai. Dauguma šių mutacijų yra nesinonimiškos, ir atrodo, kad daugelis jų išplito natūralios atrankos būdu (dn / ds ~ 1). Keista, kad dvi iš įgytų mutacijų - Y453F ir Δ69-70HV smaigalyje esančiame baltyme - sutampa su mutacijomis, apibrėžiančiomis garsiąsias „vijų klasterio“ mutacijas (taip vadinamas „ΔF derinys“). Anksčiau šios mutacijos buvo laikomos audinių adaptacijomis, tačiau mes nežinome, prie ko jos prisitaiko mūsų pacientui. Kitos mutacijos atitinka tas, kurios anksčiau buvo pastebėtos viruso virtimo SARS-CoV-2 pavidalu kitiems imunosupresuotiems pacientams, ir mutacijas, kurios atsirado greitai plintančiame „britiškame“ VOC-202012/01 variante. Manau, kad šias (ir kitas panašias) mutacijas reikėtų atidžiai stebėti. Apskritai naujų viruso variantų, turinčių skirtingas savybes, plitimas dabar yra gana tikėtinas."
https://virological.org/t/emergence-...covid-19/580/1Русский военный корабль, иди нахуй!
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Kadangi ES šalys vakciną gauna proporcingai jų gyventojų skaičiui, tai galima manyti, jog vakcinacija Lietuvoje bus panaši kaip ir Vokietijoje.
Šiandien Dulkys patvirtino, kad Lietuva per tris mėnesius gaus po 20K vakcinų per savaiyę ir kadangi vienam žmogui jų reikia dviejų, tai iš viso iki balandžio jų bus gauta ~130K žmonių, arba beveik 5% visuomenės. Taip pat per spaudos konferenciją buvo pranešta, kad mokslininkams išanalizavus naujausius tyrimus, buvo priimtas sprendimas vakcinos neduoti covidu persirgusiems, nes persirgusieji įgauna ne mažesnį imunitetą, nei nuo vakcinos, o tikriausiai ir didesnį, bet kol kas nežinoma kurį laiką jis trunka, kaip ir nežinoma kurį laiką veiks vakcinos suteiktas imunitetas. Kaip aš suprantu bus įvesta sistema, kad prieš skiepijant padaromas antikūnų testas ir skiepas duodamas tik tuo atveju, jeigu pas žmogų jų nėra. Kažkodėl dabar dauguma svarsto per kiek laiko pavyks paskiepyti 70% visuomenės, bet nieko nekalbama apie tai, kokia dalis visuomenės jau turi tuos antikūnus ir skiepyjami nebus. Dėl to, kad didelė dalis virusu perserga be simptomų ir kita didelė dalis sirgdama net nesitiria, norint sužinoti kiek iš tiesų žmonių yra persirgę covidu, oficialią statistiką siūloma dauginti nuo 2 iki 6, bet tai reiškia, kad imunitetą virusui Lietuvoje jau turi nuo 11 iki 33% visuomenės, t.y. gali būti, kad pusė tikslo jau dabar yra pasiekta ir kad Lietuva reikalingus 70% pasieks žymiai anksčiau, nei ta pati Vokietija.
Comment
-
Šiandien Šimonytė užsiminėta apie tai, kad svarstoma įvesti imuniteto pasą ir kad jis duodamas būtų tiek vakcinuotiems, tiek ir persirgusiems covidu ir turintiems antikūnų. Ir tokį pasą jau senų seniausiai reikėjo įvesti ir suteikti galimybę persirgusiems nesilaikyti tiek karantino, tiek nedėvėti jokių veido kaukių, nes imunitetą turinčiam žmogui tokie suvaržymai ne padeda, o kenkia. Mano nuomone tai būtų stipriai prisidėję ir prie to, kad susirgę žmonės būtų aktyviau tyręsi, nes tas imuniteto pasas vėliau gali būti naudingas ne tik dėl to karantino nesilaikymo, bet ir pvz. ieškant darbo ar galbūt į visokius sporto klubus juos galima būtų įleisti. Dabar gi turime turbūt kitą situaciją, kai tirtis yra vengiama, nes po to kaimynai pasmerks, ar jeigu prireiks nueiti iki garažo baudą tūkstantinę gausi, ar išaiškės, jog per naujus metus kažkas nesilaikė karantino taisyklių.
- 1 patinka
Comment
Comment