Joks Veryga nesukontroliuos visų atvykusių. Antras dalykas yra tas, kad daugelis negali fiziškai pilnai izoliuotis.
Čia jau ne Verygos darbas kontroliuoti. Yra teisėsauga, yra ir kodekso straipsnių. Bet kadangi prie kiekvieno policininko pastatyti neišeis, tai viskas priklauso nuo pačių žmonių. Gera priemonė būtų apykojė . Veikia užtikrintai, tik brangu ir Lietuva jų turi nedaug. Pažangios Azijos šalys stebėjimui pasitelkė būtent technologijas.
Joks Veryga nesukontroliuos visų atvykusių. Antras dalykas yra tas, kad daugelis negali fiziškai pilnai izoliuotis. Vis vieną šlai gyvena šeimos nariai, kambariokai. Teoriškai galima būtų kažką sugalvoti, bet dabar nespėja net su kitais dalykais.
Na tai yra Tamošiūnienė&co, šiaip visokius piktybinius durnius tikrai pats laikas pradėti bausti. OK yra sąmoningų žmonių, kurie supranta riziką, bet nemažai ir tokių, kurie bijos tik baudos.
Kažkur mačiau pasvarstymų apie jau atsilaisvinančių viešbučių nuoma grįžusių asmenų izoliavimui. Bet Lietuvoje.... Kodėl mano viešbučio nenuomoji? Kodėl Antano? Kodėl Jono? ir t.t.
Kažkur mačiau pasvarstymų apie jau atsilaisvinančių viešbučių nuomą grįžusių asmenų izoliavimui.
Valstybei tarpininkaujant būtų visiems naudingas variantas, nes viešbučiai stovi tušti ir neuždirba, o norint sėkminai izoliuotis namuose reikia turėti erdvų namą.
Labai keisti skaičiai - Vokietijoje 15k užsikrėtusių ir 44 mirtys, Ispanijoje 18k ir 831 mirtys. Juk Ispanija turi vieną geresnių sveikatos apsaugos sistemų pasauly, tikrai neturėtų šviesmečiais nuo Vokietijos skirtis. Absoliučiai keisti skaičiai. Nebent Vokietijoj korona plint tarp visų arabų ir kito privežto "gėrio" ir suserga pagrinde jauni.
Tiesa testų skaičiaus nerandu - galimai vokiečiai testavo kokį 10-20 kartų žmonių negu ispanijoje, kas reikštų, jog tikrieji užsikrėtimų mastai Ispanijoje didesni ant kokio 20 kartų.
Kažkur mačiau pasvarstymų apie jau atsilaisvinančių viešbučių nuoma grįžusių asmenų izoliavimui. Bet Lietuvoje.... Kodėl mano viešbučio nenuomoji? Kodėl Antano? Kodėl Jono? ir t.t.
Vilniaus m. savivaldybė atrodo apie tai kalbėjo, SAM lyg ir pritartų, bet dabar daug kas kalbų lygyje tokių kaip: aiškinsimes ryšius, kontaktus, maršrutus infekuotų ir t.t.. Jei lengvai sergančius talpint ten patys viešbučiai kažin ar sutiktų, o ir jų ne daug kolkas.
Taip, mažas Vokietijos mirtingumas jau senokai akivaizdus. Galbūt virusas pirmiau išplito tarp darbingų žmonių. O turistiniuose Italijos miesteliuose gyvena daug vyresnių. Lombardijos regionas pagal sveikatos indeksus irgi aukštumoj, bet vien to neužtenka. Europa seniai trurėjusi epidemijų, trūksta ir patirties, ir lovų. Be to, tokiu laiku pakanka ligonių ir be koronaviruso. Ir vokiečiai testuoja, o ne gydo "gripą" toliau platindami užkratą. Vokiškas kruopštumas vs itališką/ispanišką atsainumą. Gausiau testuojant į akiratį patenka daugiau jaunų ir gerėja statistika. O testuojant vien sunkius, kuriems jau reikia ligoninės, statistika blogėja ir daug atvejų neišaiškinama. Jie vaikšto ir toliau platina.
He added that the German system can provide "testing to a high degree so that we can easily look into the beginnings of the epidemic.
Labai keisti skaičiai - Vokietijoje 15k užsikrėtusių ir 44 mirtys, Ispanijoje 18k ir 831 mirtys. Juk Ispanija turi vieną geresnių sveikatos apsaugos sistemų pasauly, tikrai neturėtų šviesmečiais nuo Vokietijos skirtis.
Visa ši COVID-19 istorija dar tik pakeliui į kalną. Todėl anksčiau padaryti sprendimai duos geresnį efektą.
Vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties. Tokių tikrai turime. Šalia tokio žmogaus privalo būti patyręs karo medikas. Vienas. Pabrėžiu - karo medikas. Buvęs Afganistane, Afrikoje, Irake ar Ukrainoje. Patikėkite - tokių irgi turime. Karo mediką konsultuoti turi profesionalūs epidemiologai ir infekcinių ligų specialistai. Jeigu tokių neturime (nors kiek žinau kai kurių niekas dar neklausė nuomonės), galima porą ištraukti iš Italijos ir Kinijos. Politikai, viceministrai, lengvos karjeros profesūra turi aplenkti šią zoną ir užsiimti savo reikalais kaipo visada.
Premjerui reikia leisti užsiimti ekonomika ir nukrauti rūpinimąsi visokiais reagentais ir terpėmis. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos turi tiesiog vykdyti visus Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus šią valandą, o ne svarstyti ir imituoti veikimą.
O dabar galite paleisti trolius ir vėliau sušaudyti. Tik nesakykit, kad prieš mėnesį neįspėjau.
Manau blaivus požiūris, nes politikai ir yra politikai, neišvengiamai galvojantys apie savo karjeras prieš žengdami vieną ar kitą žingsnį.
“While in many places, the general public tends to regard outbreaks, more or less, like a television fantasy or brief news item,” he told me, “in Hong Kong, the public take outbreaks, and recommendations about what to do, seriously.”
Well before the emergence of the coronavirus, surgical masks have been a common sight on the city’s subways and buses, as people suffering from even a mild cough or sniffles wore them as a precaution against infecting others. Small signs on elevator panels and doors indicate how often they are disinfected. Hospitals maintain separate waiting areas for those experiencing flu-like symptoms. Using a tissue or pen to press an elevator button would hardly garner a quizzical look. News of disease outbreaks in China, and Asia more broadly, receive considerable news coverage. These measures that permeate everyday life are largely linked to the lasting memory of SARS. The outbreak “facilitated the development of public health at the institutional level, but it has also enabled the Hong Kong population to become aware of the importance of personal hygiene and infection prevention at the community level,” Judy Yuen-man Siu, an assistant professor at the Hong Kong Polytechnic University’s Department of Applied Social Science, observed in a 2016 paper examining the widespread adoption of face masks during the crisis.
Since the outbreak of the coronavirus began, the community response here has been robust, undoubtedly colored by the city’s experience of SARS. Social-distancing guidelines were followed, and companies quickly switched to work-from-home schedules. Face masks are ubiquitous. Moving through the city without seeing, or hearing, numerous reminders on hand-washing technique, how to wear a mask, and what number to dial if you exhibit symptoms of the virus is nearly impossible. Now, in what seems to be a sanitization arms race, all manner of surfaces bear signs detailing how frequently they have been cleaned—two times a day, four times a day, hourly. Hand-sanitizer dispensers sit on the counters of most shops. Others have warnings in the window saying patrons will be refused entry if they are not wearing a mask. The front page of a local newspaper recently called out Westerners for going without them. (Last month, I was barred from entering an office to conduct an interview for a story until I procured a mask.) Temperature checks and health questionnaires at malls, restaurants, and the post office have become a routine part of life.
...
The public experience and knowledge of SARS, Fukuda explained, make it easier to enact these types of measures because people need little prodding to undertake them. This creates a “major advantage for the officials dealing with the outbreak because you can expend less effort convincing people to help, and the strategies can be more effective,” he said.
...
Not only have measures been effective in preventing the spread of COVID-19 but the transmission of influenza has also “declined substantially” as a result, the researchers found. Researchers added that if their findings were borne out elsewhere, “they support the perspective that COVID-19 can be meaningfully controlled, or at least mitigated, by familiar social distancing and population behavioral changes short of the draconian measures introduced in mainland Chinese cities.”
Kasiulevičius jau seniai apie tai kalba ir daug adekvačiau suvokia situaciją. Jau prieš kelias savaites buvo kaltinamas panikos skleidimu, bet jo žodžiai pildosi. Būtent jis reikalavo didesnio testavimo. Vieni sugeba žiūrėti į priekį, o kiti sugeba vertinti tik dabartį. Tai pastarųjų sprendimai pora savaičių vėluoja.
Kasiulevičius jau seniai apie tai kalba ir daug adekvačiau suvokia situaciją. Jau prieš kelias savaites buvo kaltinamas panikos skleidimu, bet jo žodžiai pildosi. Būtent jis reikalavo didesnio testavimo. Vieni sugeba žiūrėti į priekį, o kiti sugeba vertinti tik dabartį. Tai pastarųjų sprendimai pora savaičių vėluoja.
Na taip. Bet jei jau Policijos galimybes perlipom, tada liūdna. Kariuomenė šiuo atveju turi pagelbėti, bet ne vadovauti,
Uch, rašydamas pamiršau, kad Policinkas jau vadovauja....
Kuomet visame civilizuotam pasalyje įvedinėjami karantinai, visokie ribojimai, pasaulio labaratorijos dirba siekdamos rasti vaistus, o štai mūsų kaimyninės šalies valdžia turi kitokią prieigą:
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį paragino piliečius dirbti laukuose ir sėsti prie traktoriaus vairo, įvardydamas tai kaip būdą įveikti koronaviruso epidemiją. Buvęs kolūkio direktorius, mėgstantis pabrėžti savo glaudų ryšį su žeme ir kaimo gyventojais, televizijos transliuotame susitikime su pareigūnais sakė, kad dėl koronaviruso „neturėtų būti jokios panikos“. „Tiesiog turite dirbti, ypač dabar, kaime“, – sakė A. Lukašenka, su Rusija ir Lenkija besiribojančiai Baltarusijai ruošiantis sėjai.
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašena į kovą su koronavirusu telkia traktoriaus terapija. Neįprastą metodą koronaviruso pandemijos fone pasiūlė ir Baltarusijos futbolo lyga – ji vėl kviečia žmones į stadionus.
Net komunistinė Kinija iki tokio debilizmo nenusirito, o савок'o palikuonys toliau gyvena kitoje dimencijoje.
Labai keisti skaičiai - Vokietijoje 15k užsikrėtusių ir 44 mirtys, Ispanijoje 18k ir 831 mirtys. Juk Ispanija turi vieną geresnių sveikatos apsaugos sistemų pasauly, tikrai neturėtų šviesmečiais nuo Vokietijos skirtis. Absoliučiai keisti skaičiai. Nebent Vokietijoj korona plint tarp visų arabų ir kito privežto "gėrio" ir suserga pagrinde jauni.
Tiesa testų skaičiaus nerandu - galimai vokiečiai testavo kokį 10-20 kartų žmonių negu ispanijoje, kas reikštų, jog tikrieji užsikrėtimų mastai Ispanijoje didesni ant kokio 20 kartų.
Gyvenantys Vokietijoje komentuoja, kad Vokietijoje kol kas serga daugiausia įvairaus plauko slidininkai, t.y. užkratas dar elementariai nepaplito tarp vyresnio amžiaus žmonių.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment