Čia jau reikės kažką sugalvoti, gal net ES mastu kokią nors efektyviausią (ir žinoma tuo pačiu humaniškiausią) priemonę universaliai tinkančiai šiai "įvairovės Europai".
Germany has a medical infrastructure capable of testing 16,000 people per day, but was reluctant to conduct large-scale COVID-19 testing. Concern about political and diplomatic burdens arising from the potential emergence of many confirmed cases was mentioned as drawbacks for massive testing.
Visi girdėjo kaip Merkel svaigo, kad gali užsikrėsti 70 proc. visuomenės. Toks fatalistinis požiūris, kad maždaug neišvengiama ir reikia susitaikyti. Jei taip mąstytų kokio Butano valdžia, tai būtų suprantama, bet kai taip mąsto ES viršūnėlės, tai nieko keista, kad Europa tapo užkrato židiniu. Belieka melstis, kad greičiau atšiltų.
Kas būtų užsikrėtus bent dešimtadaliui visuomenės? Pūtų lavonai, nes nebūtų kam juos laidoti. Italijoje šiuo metu užregistruoti atvejai tesiekia tik 0,03 proc. visos populiacijos! O medicinos sektorius perkrautas, gydytojai pervargę ir mirtingumas siekia net 7 proc., todėl, kad ne visi gali skubiai gauti reikalingą pagalbą. Dar reikia turėti galvoje, kad Italija, neskaitant pietietiško atsipalaidavimo, nėra kažkokia atsilikusi ir ekonomiškai silpna šalis. Tai kas būtų virusui išplitus atsilikusiose šalyse? Užsikrėtus 10 proc. ar dar didesnei daliai visuomenės (bet kurioje šalyje), medicininę pagalbą galima būtų išvis pamiršti, viskas vyktų žiauriai ir natūraliai, o mirtingumo procentas tikrai būtų dviženklis.
Comment