Kalba neina apie sveikų testavimą, nes tokių testų patikimumas ne pats didžiausias. Siekiama, kad būtų testuojami visi, kurie ima karščiuoti, o ne vien tik "slidininkai" ir jų artimieji.
T.y. prieš piką imasi karantino sąlygų, kad piko metas neišsprogdintų sveikatos apsaugos sistemos.
Ispanai irgi laukė laukė piko, tik panašu, kad pavėlavo. Po to jau imasi neeilinių priemonių, baudžia piniginėmis baudomis išėjusius į gatvę be rimtos priežasties. Tai jau rodo desperaciją. Kai kurios Europos šalys vis dar tebelaukia.
Na negi sunku suprasti elementariausius dalykus?
Jei tie 340 nežino, kad serga jie eina į parduotuves, bendrauja su draugais ir tt.
Jei 340 žino, kad serga, dquguma jų rimtai izoliojasi, sumazina kontaktų iki minimumo ir tt.
Net nesulyginami atvejai ant kiek KARTŲ mažiau žmonių užkrėstų žinanti, kad serga žmonių grupė lyginant su nežinančiais.
Ta prasme kaip tokį daugiau nei akivaizdų dalyką dar reikia kazkam aiskinti?
Tiems 340 buvo nurodyta grįžus į Lietuvą 2 savaites izoliuotis. T.y. neiti į parduotuves, nebendrauti su draugais ir t.t.
Aišku, dalis slidininkų yra kritę ant galvos, jiems nusispjaut ant nurodymų, jie ir akivaizdžiai sirgdami vis vien eitų į maximas, vaistines ir t.t. Bet manykime, kad dauguma nėra tokie ir ramiai sėdi namuose su biuleteniais.
Taigi ką pakeičia testavimo faktas?
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Viskas priklauso nuo to, kiek laiko trūks karantinas. dabar dauguma jo laikosi, nes dar tik pradžia. tačiau, jei jis užsitęs virš mėnesio - manau, stipriai padaugės nesilaikančiųjų. Žmogus visgi sociali būtybė, ir ilgą laiką būnant izoliacijoje - protas neblogai pasimaišo.
Ispanai irgi laukė laukė piko, tik panašu, kad pavėlavo. Po to jau imasi neeilinių priemonių, baudžia piniginėmis baudomis išėjusius į gatvę be rimtos priežasties. Tai jau rodo desperaciją. Kai kurios Europos šalys vis dar tebelaukia.
Visos priemonės yra pateisinamos, norint pasiekti norimą tikslą, o jų tikslas yra pasiekus sveikatos apsaugos piką stabdyti viruso plitimą. Dar kartą siūlau pažiūrėti lietuvio daktaro komentarą iš Ispanijos. Pagal strategiją jis prognozuoja, kad per 2-3 mėnesius Ispanijoje virusu persirgs pakankamas skaičius žmonių, kad galima būtų atšaukti karantiną ir grįžti į normalias gyvenimo vėžias. Tai visgi, jeigu tiek jis, tiek dauguma vakarų valstybių ir jų specialistų, besilaikančių panašios taktikos, yra teisūs, kas tada? Koks Lietuvos planas po trijų mėnesių, kada tos šalys, kurios dabar susiduria su didžiausiais sunkumais, karantiną atšauks, o Lietuvoje imunitetą bus įgavę 0,1% populiacijos? Kokia tavo nuomonė, ką Lietuva turės daryti po tų 2-3 mėnesių? Atšaukti karantiną ir praeitį tuos pačius išbandymus, kuriuos dabar praeidinėja didžioji dalis Europos, tame tarpe ir antro karantino įvedimas piko metu ar karantiną laikyti ne 2 mėnesius, o 2 metus, kada jau turėtų pasirodyti vakcina?
Visos priemonės yra pateisinamos, norint pasiekti norimą tikslą, o jų tikslas yra pasiekus sveikatos apsaugos piką stabdyti viruso plitimą. Dar kartą siūlau pažiūrėti lietuvio daktaro komentarą iš Ispanijos. Pagal strategiją jis prognozuoja, kad per 2-3 mėnesius Ispanijoje virusu persirgs pakankamas skaičius žmonių, kad galima būtų atšaukti karantiną ir grįžti į normalias gyvenimo vėžias.
Norint, kad Ispanijoje pagal visiškai "flat" kreivę persirgtų 50% populiacijos per 90 dienų, reikia, kad kasdien užsikrėstų 200 000 žmonių. Ar tai labai realistiška?
Kaip tuomet komentuoti epidemijos eigą KLR, kur ji jau tris mėnesius. Persirgo, su atsarga, ~200-300 tūkst. - akurat 0.1% populiacijos.
Kokia tavo nuomonė, ką Lietuva turės daryti po tų 2-3 mėnesių?
Lietuvoje užsikrėtusių skaičiai bus minimalūs, jei nebus leista įsisiautėti perdavimui šalies viduje. Tereikia gerai prižiūrėti grįžtančius ir testuoti visus sergančius. Dabartinės priemonės ir stabdo plitimą. Kuo anksčiau imama stabdyti, tuo geriau. Ispanų ar italų vadinamas didelis persirgimas reiškia daug mirčių ir tiek. Jie patys pripažįsta, kad pavėlavo ir pridarė klaidų.
Tiems 340 buvo nurodyta grįžus į Lietuvą 2 savaites izoliuotis. T.y. neiti į parduotuves, nebendrauti su draugais ir t.t.
Aišku, dalis slidininkų yra kritę ant galvos, jiems nusispjaut ant nurodymų, jie ir akivaizdžiai sirgdami vis vien eitų į maximas, vaistines ir t.t. Bet manykime, kad dauguma nėra tokie ir ramiai sėdi namuose su biuleteniais.
Taigi ką pakeičia testavimo faktas?
Visiems yra buvę , kai bediskutuojant pasakai kokią nesąmonę, o vėliau bandydamas ginti tą nesąmonę prirašai dar daugiau nesąmonių.
Rusijoje mirčių nuo plaučių uždegimo 2020 metais padaugėjo beveik tris kartus. Kažin dėl ko čia? Mėginių tyrimą kontroliuoja FSB, tikriausiai užtikrinant darbų saugą.
Spėju, kad bus pasigavę plaučių uždegimą beprotestuodami prieš putiną, todėl išeis kokia rekomendacija, kad protestavimas labai kenkia sveikatai.
Bet gi vakar per konferenciją sakė, kad ligoninės turi naudoti atsakingai, tai yra pilnai užkrauti, o netestuoti kelių atvejų.
Tai keista jei jis po tokių viešų pasisakymų elgtųsi priešingai
Išsiuntinėjo vilniečiams žinutes neiti į lauką be rimtos priežasties. Ar čia nėra perlenkta lazda? Nebūtų užtekę tik nurodymo nesibūriuoti ir laikytis atstumo?
Susekti ir išrūšiuoti duomenis darosi vis sunkiau, ypač turint omenyje tai, kad diagnozuotų koronaviruso atvejų vis daugėja. Pirmadienio skaičiavimais, iš viso 35-iose oficialiai sveikatos priežiūros sistemai priklausančiose Madrido ligoninėse ir klinikose oficialiai buvo gydomi 3006 koronavirusu užsikrėtę asmenys.
13 proc. ligonių reikėjo intensyvios pagalbos, 88 iš jų mirė per 24 artimiausias valandas.
„Ir tai tik iš dalies iliustruoja žiaurų ligos smūgį – po vieną žmogų Madrido ligoninėse miršta kas 16 minučių“, – rašo „El Mundo“. Problema ta, kad į šią statistiką nepatenka privačių senų žmonių slaugos namų ir centrų informacija. O jie Ispanijoje jau tapo nebekontroliuojamais koronaviruso židiniais – skaičiuojama, kad tokiose įstaigose mirė daugiau nei 50 žmonių, o užsikrėtusiųjų yra šimtai.
Išsiuntinėjo vilniečiams žinutes neiti į lauką be rimtos priežasties. Ar čia nėra perlenkta lazda? Nebūtų užtekę tik nurodymo nesibūriuoti ir laikytis atstumo?
Tai yra rekomendacija.
Lengvoji atletika, FB
Lietuvos lengvaatlečio ryžtas: dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą. Jei Lietuvoje kol kas dar nėra uždraustas sportavimas atvirose erdvėse, tai Ispanijoje baudos už bėgimą ar važiavimą dviračiu siekia 2 tūkst. eurų.
Tenerifėje stovyklaujantis Lietuvos 800 m rungties vicečempionas Arnas Gabrėnas į karantiną sureagavo išradingai – visas treniruotes atlieka ant daugiabučio stogo. „Situacija Ispanijoje yra net šiek tiek griežtesnė, nes Lietuvoje nėra apribota judėjimo laisvė. Čia Ispanijoje, Tenerifėje, išeiti į lauką įmanoma tik dėl rimtų priežasčių – galima nueiti į maisto prekių parduotuvę, vaistinę, nueiti slaugyti vyresnio amžiaus žmones ar pavedžioti šunį“, – pasakojo A.Gabrėnas. Bauda už nekaltą prasibėgimą gatve Ispanijoje svyruoja nuo 500 iki 2000 eurų.
„Visiems žmonėms, kurie nesilaiko karantino taisyklių, be priežasties vaikšto, bėgioja ar važinėja dviračiu, skiriamos baudos nuo 500 iki 2000 eurų. Pačiam neteko susidurti, bet žmonės stabdomi ir klausinėjami, dėl kokios priežasties vaikšto, kur važiuoja. Bėgioti ar sportuoti negalima, girdėjome apie dviratininkams išrašytas baudas, o vieną moterį policininkai net ištraukė iš baseino“, – sakė A.Gabrėnas.
Tad treniruotes sportininkas gali atlikti tik namų sąlygomis. Ant nuomojamo būsto stogo įrengta terasa, kurios tiesiąją sudaro 30 metrų.
„Sportuojame tiesiog terasoje, ant stogo. Sportuoti tenka ant pakankamai riboto ploto stogo. Atstumas, kurį bėgu, yra 10 km, o vieno rato ilgis ant stogo – 80 metrų. 10 kilometrų yra maždaug 125 ratai“, – pasakojo A.Gabrėnas.
Net ir su daugybę posūkių lengvaatlečiui pavyko išlaikyti pakankamai aukštą treniruočių tempą – kilometrus įveikti vidutinišku 4:52 min/km greičiu.
„Esu iš tų žmonių, kuriems atsibosta bėgti stadione ilgesnį atstumą nei kokie 4 km. Dažniausiai pasirenku bėgti ne stadione, bet situacija tokia, kad neturi, kur dėtis. Bandai save linksminti, bandai nuteikinėti ir suki tuos ratus. Kas kažkiek laiko apsisuku ir bėgu į kitą pusę, nes kūnui geriau, kai posūkis nėra visą laiką į tą pačią pusę“, - dėstė išradingas lengvaatletis.
Delfi pasitikslinus, ar kai su iš užsienio grįžusiu asmeniu gyvenantys šeimos nariai nesiizoliuoja, jiems taip pat gali būti taikomos sankcijos, SAM pateikė savo parengtas rekomendacijas „Namuose izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju ar grįžusio iš užsienio, šeimos nariams“ . Jose juodu ant balto rašoma, kad iš užsienio grįžusių ar kontaktą su koronavirusu sergančiuoju turėjusių asmenų šeimos nariams „izoliavimas namuose nėra privalomas“. „Namuose izoliuotų asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ar grįžusių iš užsienio valstybės, šeimos nariams, gyvenantiems kartu, netaikomi jokie apribojimai, šie asmenys gali gyventi įprastą gyvenimą“, – rašoma kovo 19 d. SAM parengtose rekomendacijose. Jose taip pat nurodoma, kad jei namuose izoliuojasi asmuo, kuris grįžo iš užsienio ar turėjo kontaktą su užsikrėtusiu, „kartu gyvenantiems šeimos nariams asmeninės apsaugos priemonės (medicininės kaukės) nerekomenduojamos“.
Comment