Skolinsis su nulinėm palūkanom. Kokio dydžio bus infliacija po tokio pinigų prispausdinimo - kitas klausimas...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Koronavirusas (COVID-19)
Collapse
X
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąSkolinsis su nulinėm palūkanom. Kokio dydžio bus infliacija po tokio pinigų prispausdinimo - kitas klausimas...
Euro area annual inflation is expected to be -0.3 % in November 2020, stable compared to October 2020.
Pagal XX a. vidurio ekonomikos vadovėlius tai sunkiai paaiškinama.
- 2 patinka
Comment
-
Populiarūs "ekonomikos" vadovėliai aprašinėja barterinę ekonomiką, o pasaulis gyvena piniginėje-kreditinėje ekonomikoje, todėl ir atrodo, kad kažkas kažko nepaaiškina.
O šiaip tas garsusis pinigų spausdinimas, t.y. centrinio banko rezervų didinimas, iš principo negali turėti tiesioginės įtakos infliacijai (pagal dabartinę jos sampratą)It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Europos CB vis spausdina, palūkanos neigiamos neigiamos, o infliacija niekaip nejuda:
Euro area annual inflation is expected to be -0.3 % in November 2020, stable compared to October 2020.
Pagal XX a. vidurio ekonomikos vadovėlius tai sunkiai paaiškinama.
Kaip paėmęs būsto paskolą prieš pandemiją - tikiuosi labai rimtos infliacijos
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO šiaip tas garsusis pinigų spausdinimas, t.y. centrinio banko rezervų didinimas, iš principo negali turėti tiesioginės įtakos infliacijai (pagal dabartinę jos sampratą)
Comment
-
Parašė Evier Rodyti pranešimą
Tuščių stovėjimo aikštelių net nebandė užfiksuot, pakenktų antraštei. O dešimtys "protingųjų ir sąmoningųjų" iškart piktinasi tokiais "degeneratais"
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Puikiai žinai, kad dauguma lietuvių ir paprastas maisto prekių parduotuves (iki, norfa, lidl ir tt) vadina prekybos centrais.
Parašė Kaštonas Rodyti pranešimąTėvams su vežimėliais ar mažais vaikais drausti pasivaikščioti tokį ilgą laiką būtų nelogiškas. Suaugę gali į parduotuvę nueiti, o vaikams įkvėpti gryno oro reikia.
Parašė VNS Rodyti pranešimąOk, kaip apeit judėjimo ribojimus jau nutarėm. Kaip apsikirpt?
Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimąJau praktiškai pastebėta: vaikai po dviejų savaičių namuose (jaunėlės darželyje gretimoje grupėje užsikrėtė du vaikai ir auklėtojos padėjėja ir darželis užsidarė) sienom jau laipioja. Kai tau 6 ir 11 metų labai sunku suprasti kiek dar tave užrakintą namuose laikys. Kai tau 17 kiek lengviau, bet tame veide jau irgi kančia matosi.
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Kaip užblokuoti išvažiavimą iš Vilniaus? Juk eismas intensyvus, visų stabdyti neišeis, nes kelias užsikiš momentaliai.
Parašė Al1 Rodyti pranešimąVa būtent, kaip jie gelbės ekonomiką? Skolinsis už dabar jau 20 procentų palūkanų? Prisiminkite 2008 m. Dabar tarptautinė ekonominė-politinė situacija kur kas prastesnė.
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Pagal XX a. vidurio ekonomikos vadovėlius tai sunkiai paaiškinama.
- 2 patinka
Comment
-
Dalis tų pinigų į realią ekonomiką net ir nepatenka, nusėda vertybinių popierių perpirkimuose, todėl tiesiogiai infliacijos ir neveikia. O čia vat ir klausimas laisvos rinkos egzpertams - kodėl valstybė, turėdama savo CB ir emisiją, negali pagal tuos laisvos rinkos egzpertus, spausdinti, nes neva tai sukelia infliaciją, o kažkokie tai ECB ar JAV federalinis rezervas gali ir infliacija minimali? O gal visgi viskas ne tame, kad valstybinis ar privatus, o tame, kaip tai suvaldoma ir kokias tikslais emituojami pinigai.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Eismas nebus intensyvus, nes realių priežasčių važiuoti nedaug. Stabdyti visus gali ir turėtu. Nepatinka laukti eilėje - nevažinėk be reikalo.
Tokiam trumpam tekste tiek nusišnekėjimo. Jums vis dar nedaeina, kad žmonių gyvybės ir sveikata svarbiau už ekonomiką? Ir kokie 20%, dabar skolinamasi neigiamomis palūkanomis, t.y. reikės ECB atiduoti mažiau nei pasiskolinai. Dabar tarptautinė ekonominė-politinė situacija yra žymiai geresnė nei 2008 metais.
Pažiūrėk į taupymo lygį. Tie pinigai nueina į taupymą o ne į rinką, todėl ir infliacijos postūmio nėra.
Žmonių gyvybę ir sveikatą galima gelbėti ir kitaip. O užraukus ekonomiką bus dar daugiau aukų ir sveikatos problemų. Ant ko pirmiausiai bus taupoma? Taip, taip, ant tos pačios sveikatos apsaugos, švietimo, socialinių dalykų. Galiausiai, o kokia politika buvo vykdoma visus 30 metų sveikatos apsaugos srityje? Ajajai, mums tokia medicina nepakeliama. Taip, taip nepakeliama. Būtų geresnė medicinos sistema, su korona susidorotų ir be lokdaunų. O dabar jau klykiama - sistema neatlaikys. Va tau ir pasekmė. O kodėl taip atsitiko? Todėl, kad buvo taupoma sveikatos apsaugos sąskaita. O kodėl taupoma? Todėl, kad ekonomika nepavežė. Va ir gaunasi uždaras ratas. Gelbėjami tie, kure ir taip, kad ir kaip skambėtų ciniškai, jau savo atgyveno. Juk mirtingumo pagal amžių vidurkis viršija vidutinę gyvenimo trukmę Lietuvoje. Visi kiti pasveiksta.Paskutinis taisė Al1; 2020.12.14, 09:56.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Koks eismo intensyvumas šiandien? Koks buvo praeitą savaitę darbo dieną? Kam čia taip jau sumažės nuo trečiadienio priežastys važiuoti? Kažkaip nėra eismo intensyvumas žemas. Taip, jis mažesnis nei prieš karantiną, bet ne toks jau ir mažas. Kas nedirba ar dirba namuose šiandien, tas tą darys ir trečiadienį. Bus uždaryta tik prekyba ne maisto prekėmis, visi kiti verslai ir kiti dalykai iš esmės ir dabar arba uždaryti, arba dirba ir jiems mažai kas keisis.
Žmonių gyvybę ir sveikatą galima gelbėti ir kitaip. O užraukus ekonomiką bus dar daugiau aukų ir sveikatos problemų. Ant ko pirmiausiai bus taupoma? Taip, taip, ant švietimo, sveikatos apsaugos, socialinių dalykų. Gelbėjami tie, kure ir taip, kad ir kaip skambėtų ciniškai, jau savo atgyveno. Juk mirtingumo pagal amžių vidurkis viršija vidutinę gyvenimo trukmę Lietuvoje. Visi kiti pasveiksta.
Bandė gelbėti kitaip - visiškai nepavyko. Metas pradėti daryti tai kas veikia. O ekonomika ar taip ar taip neveiks jeigu nebus gyvų ir sveikų žmonių joje dirbti.
Reiktų pagaliau suvokti kad "pasveiksta" nereiškia, kad viskas gerai. Tu gali pasveikti ir turėti nervinęs sistemos sutrikimus likusį gyvenimą, dėl ko tu galbūt išvis dirbti būsi nepajėgus. Ir čia nesvarbu tau 20 ar 80. Vienintelis geras atvejis yra "neužsikrėtė".
- 1 patinka
Comment
-
Pažįstama su astma vos ne vos išsikapstė iš covido. Gydytoja sakė, kad 10-20% plaučių lieka pažeisti. Teoriškai lyg ir turėtų atsistatyti, bet šiokios tokios pasekmės liks visam gyvenimui.
Keista, bet net nehospitalizavo, nes ligoninėje "visi sunkesni". Gerai, kad turi savo kvėpavimo aparatą - labai padėjo.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Reiktų pagaliau suvokti kad "pasveiksta" nereiškia, kad viskas gerai. Tu gali pasveikti ir turėti nervinęs sistemos sutrikimus likusį gyvenimą, dėl ko tu galbūt išvis dirbti būsi nepajėgus. Ir čia nesvarbu tau 20 ar 80. Vienintelis geras atvejis yra "neužsikrėtė".Paskutinis taisė Al1; 2020.12.14, 10:11.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Pasirodo, be koronaviruso kitų ligų nėra? Žmonės dabar daugiau miršta, užtat kad buvo neteisingai kovojama su korona. T.y. kur kas daugia miršta nuo to, kad dėl koronos isterijos negydomos kitos ligos. Nėra ta korona tokia pavojinga, kaip varoma isterija. 99 procentai pasveiksta ir apie kažkokias komplikacijas visam gyvenimui kalbėti dar nėra jokio pagrindo. Visa tai neįrodyta. Nuo gripo ir paprasto plaučių uždegimo bei kai kurių kitų plaučių užkrečiamų ligų irgi lieka pasekmės visam gyvenimui. Bet niekad dėl to isterijos nedaro. O faktas yra tokie - miršta tie, kurių gyvybė ir taip jau kabojo ant plauko, mirti jie galėjo ir nuo paprasti gripo, plaučių uždegimo (beje, labai plačiai paplitusios gydymo ar slaugos įstaigose mirties priežasties) ar sepsio. Deja, pasaulis degradavo intelektualiai, ypač politikai, kurie priima absurdiškus sprendimus.
Šiuo metu pasveiksta 97%, o apie komplikacijas visam gyvenimui jau aišku nuo pavasario. Nuo gripo per metus miršta mažiau nei nuo COVID-19 per dieną, tai gal nustokit tokius kvailus palyginimus daryti?
Taip, ypač tas 28 metų be šalutinių ligų kur mirė praėjusią savaitė turbūt irgi manė, kad jo gyvybė ant plauko kabėjo. Intelektualiai degradavo nebent tie, kuriems BVP svarbiau nei gyvybės.
- 5 patinka
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Nuo gripo ir paprasto plaučių uždegimo bei kai kurių kitų plaučių užkrečiamų ligų irgi lieka pasekmės visam gyvenimui. Asmeninė patirtis.
Comment
-
Parašė rmss Rodyti pranešimąMatom matom, kad smegenys buvo pažeistos. Ir šiaip gi tu buvai iš šitos forumo sekcijos išbanintas.
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Yra kitų ligų, bet jos nėra tokios mirtinos. Ir tik nereikia čia sekti pasakų, kad kažkas miršta nes negydoma dėl koronos. Tokių blogiausiai tvejų yra vienetai. Nuo koronos per diena mirštą daugiau nei tokių surasite per visus metus.
Šiuo metu pasveiksta 97%, o apie komplikacijas visam gyvenimui jau aišku nuo pavasario. Nuo gripo per metus miršta mažiau nei nuo COVID-19 per dieną, tai gal nustokit tokius kvailus palyginimus daryti?
Taip, ypač tas 28 metų be šalutinių ligų kur mirė praėjusią savaitė turbūt irgi manė, kad jo gyvybė ant plauko kabėjo. Intelektualiai degradavo nebent tie, kuriems BVP svarbiau nei gyvybės.
Aš su gripu lyginu tik komplikacijų atsiradimą. Jis, o siaube, yra, bet niekas dėl to kasmet nedaro pasaulinės tragedijos. Ir gripu perserga kur kas daugiau žmonių, komplikacijų irgi nemažai gaunasi. Nuo koronos komplikacijos irgi ne visiems atsiranda, o tik persirgusiems sunkia forma, kai būna pažeisti plaučiai. Bet, dar kartą kartoju, kad ir kitos infekcinės plaučių ligos, persirgtos sunkia forma, palieka "atminimą" visam gyvenimui.
Nors Vikipedija tas dar šaltinis, bet štai ką ji rašo:
Ekonomiškai pažengusiose šalyse pneumonija suserga apie 2 % gyventojų per metus. Pneumonija užima 5–6-ą vietą tarp mirties priežasčių ir yra dažniausia mirties priežastis tarp visų infekcinių ligų.
Kovojant su bet kokia infekcija svarbu neprarasti sveiką protą, nepulti į isteriją ir kraštutinumus. Bei nedaryti iš to dogmų ar naujų tikėjimo tiesų. Deja, koronos atveju tai, kaip matome, negalioja. Ir, kas blogiausia, pasauliniu mastu.Paskutinis taisė Al1; 2020.12.14, 10:44.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Dvi savaites pabūti namuose - kančia. First world problems.
Oi kaip man patinka tokie teoretizuotojai. Pačiiam jaučiu nelabai su vaikų auginimu teko susidurti. Pabandyk tai paaiškinti šešiamečiui, kuris jau prasėdęjo dvi savaites, ir dar sėdės daug savaičių be bendravimo su panašiais į save. Ir kai tas dar penkiametis pavasarį prasėdėjo 2,5 mėnesio. Kad yra kažkokia korona ir kuri yra pavojinga. Galiu pasiūlyti poligoną bandyymams Sėkmės
Labiausiai mane užsiutino tas pseudodarbo imitavimas: ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu. JIs negali būti vykdomas tokio amžiaus vaikams tokiu būdu. Geriau tiesiog pasakyti, kad tokiu gdymas yra nutraukiamas ir tiek. Būtų daug sąžiningiau.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimąLabiausiai mane užsiutino tas pseudodarbo imitavimas: ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu. JIs negali būti vykdomas tokio amžiaus vaikams tokiu būdu. Geriau tiesiog pasakyti, kad tokiu gdymas yra nutraukiamas ir tiek. Būtų daug sąžiningiau.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąNesuprantu, kur jūs visus tuos kraštutinumus ir isterijas matot?
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąDalis tų pinigų į realią ekonomiką net ir nepatenka, nusėda vertybinių popierių perpirkimuose, todėl tiesiogiai infliacijos ir neveikia. O čia vat ir klausimas laisvos rinkos egzpertams - kodėl valstybė, turėdama savo CB ir emisiją, negali pagal tuos laisvos rinkos egzpertus, spausdinti, nes neva tai sukelia infliaciją, o kažkokie tai ECB ar JAV federalinis rezervas gali ir infliacija minimali? O gal visgi viskas ne tame, kad valstybinis ar privatus, o tame, kaip tai suvaldoma ir kokias tikslais emituojami pinigai.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Kai tik prasidėjo korona. Visur tas pats. O siaube, net ir Rusijoje dar didesnė isterija ir visiškas absurdas, kai gatvės ir šaligatviai plaunami buvo...
Comment
Comment