Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Koronavirusas (COVID-19)
Collapse
X
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąNa nežinau, man ir daugybei pažįstamų žymiai didesnis stresas buvo nutraukiant karantiną, kai vėl prasidėjo kamščiai gatvėse, intrigos ir "kavučių gėrimai" darbuose, didėjantys krūviai, žmonių minios parduotuvėse, triukšmingumas. Per karantiną nors galima buvo nuo to pailsėti.
Man tai ką įvardinai yra malonumas, o karntinas buvo kalėjimas ir turbūt blogiausias viso gyvenimo laikas.
Pagal cituotas apklausas tu ir tavo draugai mažumoje.
Comment
-
Pietų korėjiečiai pedantiškai kruopštūs ir nori virusą sutvarkyti iki galo. Bendras jų sergamumas milijonui gyventojų yra juokingas. Net Lietuvoje jis dvigubai didesnis. Aišku, didelėje populiacijoje pavojus potencialiai didesnis, bet korėjiečiams dėl keliasdešimt dieninių atvejų nereikėtų kelti panikos.
Comment
-
Gal SARS paprasčiausiai nespėjo taip žaibiškai išplisti po visą pasaulį, dėl to greičiau išnyko.
Veikiau COVID-19 liks sezonine kasmetine liga, o, atsiradus vakcinai bei daugumai visuomenės narių įgijus imunitetą, viruso reprodukcinis indeksas tiesiog nebesugebės pakilti iki visuomenei pavojingo lygio (>1)Paskutinis taisė Vilnietizz; 2020.06.22, 20:39.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąMan tai ką įvardinai yra malonumas, o karntinas buvo kalėjimas ir turbūt blogiausias viso gyvenimo laikas.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąKarantino pirmas skirtumas nuo nekarantino buvo "kaukė, gatvėje, darbe, parduotuvėje", o antras skirtumas buvo "daugiau darbo darbe", nes >60 buvo išleisti atostogauti, o jų daromo darbą vistiek reikėjo atlikti.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Na tai intravertams vienaip, ekstravertams kitaip.
Man tai ką įvardinai yra malonumas, o karntinas buvo kalėjimas ir turbūt blogiausias viso gyvenimo laikas.
Pagal cituotas apklausas tu ir tavo draugai mažumoje.
Tiesiog netgi ekstravertiškumas nereiškia, kad turi tikti bet koks, netgi nekokybiškas bendravimas. Visokie pliurpalai, intrigos, "kavučių pagėrimai" yra nekokybiškas bendravimas, informacinės šiukšlės. Ir karantino metu galima buvo to atsikratyti.Snowflakes will attack U <3
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Kas įdomiausia, man visi psichologiniai testai, kokius tik dariau, rodo ekstraversiją Tas daugelio mėgstamas MBTI rodo ENTJ.
Tiesiog netgi ekstravertiškumas nereiškia, kad turi tikti bet koks, netgi nekokybiškas bendravimas. Visokie pliurpalai, intrigos, "kavučių pagėrimai" yra nekokybiškas bendravimas, informacinės šiukšlės. Ir karantino metu galima buvo to atsikratyti.
Pabandyk išsiugdyti bent kokią valią atsisakyti. Čia ne karantino vs ne karantino problema.
Comment
-
Iš esmės net ir nesant karantinui, niekas nedraudžia izoliuotis nuo visuomenės, Lietuvoje tam visos sąlygos - dauguma įmonių ir toliau leidžia dirbti iš namų, internetinė prekyba veikia tiesiog nepriekaištingai, užsisakyti galima praktiškai bet kokią prekę ar paslaugą. Tiek privačios, tiek valstybinės įstaigos teikia paslaugas nuotoliniu būdu. Tik skirtumas tas, kad nesant karantinui, žmogus gali pats pasirinkti, atsiriboti nuo visuomenės jam ar ne. Vertinant dabartinę sergamumo situaciją, nėra poreikio reikalauti atsiribojimo iš visų.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
Nuo valstybės priklauso, kai kurios siekia visiškai išnaikinti virusą ir susirūpina dėl menkiausio prieaugio, o kai kurioms pakanka stabilizuoti augimą, kad jis nebūtų eksponentinis ir nebūtų perkrautos ligoninės, ir viskas, galima atšaukti karantiną. Pvz: Pietų Korėja šiandien paskelbė apie antrąją bangą, nors 50 milijonų gyventojų turinčioje valstybėje dienos prieaugis tėra 30-60 atvejų per dieną, o ir pasveiksta per dieną ne ką mažiau (per patį protrūkio piką buvo nustatoma iki tūkstančio atvejų per dieną). Penkis kartus mažesnės Čekijos, kuri turi 50-100 atvejų per dieną, sveikatos apsaugos ministras skelbia, kad šalis gerai valdo epidemiją ir apribojimus galima toliau švelninti. Aišku, nieko nuostabaus tokiame požiūrio skirtume. Ne visos šalys ekonomiškai gali sau leisti ilgai taikyti apribojimus iki tol, kol virusas jose išnyks visai arba liks tik įvežtiniai atvejai.
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimąIš esmės net ir nesant karantinui, niekas nedraudžia izoliuotis nuo visuomenės, Lietuvoje tam visos sąlygos - dauguma įmonių ir toliau leidžia dirbti iš namų, internetinė prekyba veikia tiesiog nepriekaištingai, užsisakyti galima praktiškai bet kokią prekę ar paslaugą. Tiek privačios, tiek valstybinės įstaigos teikia paslaugas nuotoliniu būdu.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
Įdomu būtų sužinoti statistiką, kiek įmonių leidžia dirbti iš namų pasibaigus karantinui vs kiek per karantiną. nes iš mano pažystamų kaiptik atvirkščiai - dauguma po karantino nedirba iš namų o nemaža dalis net per karantiną ėjo į darbą, nes prie kompiuterio braižyti AUTOCAD brėžinius gi būtinai privalai važiuoti į darbą...
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
Už visas įmones neatsakysiu. Bet toje įmonėje, kur dirbu pats, ir įmonėse, kuriose dirba dauguma pažįstamų - niekur darbuotojai nebuvo verčiami grįžti į biurą. Kai kur netgi, atvirksčiai - apribotas darbuotojų skaičius, kiek vienu metu gali būti ofise, kad nebūtų susibūrimų.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
Už visas įmones neatsakysiu. Bet toje įmonėje, kur dirbu pats, ir įmonėse, kuriose dirba dauguma pažįstamų - niekur darbuotojai nebuvo verčiami grįžti į biurą. Kai kur netgi, atvirksčiai - apribotas darbuotojų skaičius, kiek vienu metu gali būti ofise, kad nebūtų susibūrimų.
Comment
-
Oficiali Viešųjų pirkimų tarnybos išvada prie ko priveda Verygos melagystės ir situacijos nevaldymas:
https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84602423
Prasidėjus koronaviruso pandemijai, įstaigos delsė pradėti apsaugos priemonių viešuosius pirkimus, nes buvo teigiama, jog valstybės rezerve jų yra pakankamai, rašoma antradienį paskelbtoje Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) kovai su koronavirusu skirtų pirkimų apžvalgoje.
„Pandemijos pradžioje, perkančiųjų organizacijų teigimu, ilgą laiką buvo tikinama, kad valstybės rezerve esančių priemonių pakaks, todėl buvo delsiama pradėti vykdyti pirkimus. Laiku negavus reikiamų apsaugos priemonių, buvo skubiai pradėti vykdyti pirkimai, ne visais atvejais užtikrinant tiekėjų atrankos skaidrumą ir racionalumą“, – rašo VPT. Pasak tarnybos, taip pat pastebėta, jog trūko centralizuotų sprendimų dėl būtinų apsaugos priemonių įsigijimo bei konsoliduotos informacijos pateikimo, kiek ir kokių priemonių buvo patiekta centralizuotai, kokių priemonių trūko skirtingose savivaldybėse bei kitose įstaigose. „COVID-19 sukeltos krizės laikotarpiu išryškėjo decentralizuotos viešųjų pirkimų sistemos trūkumai, kai kiekvienas pirkimo vykdytojas veikė savarankiškai, bandydamas rasti prekių turinčius tiekėjus ir derėdamasis su jais konkuravo su kitais pirkimų vykdytojais, susidurdavo su sunkumais patikrindamas priimamas prekes. Centralizuotas organizacijų veikimas, leistų veikti efektyviau bei patirti mažiau streso“ – pranešime spaudai teigia VPT laikinoji vadovė Jovita Petkuvienė. Be to, pasak VPT, beveik vienu metu visoms perkančiosioms organizacijoms pradėjus vykdyti pirkimus, šiuose pirkimuose tarpusavyje vieni su kitais labiau konkuravo.
Jos duomenimis, pirkimus vykdė 288 įstaigos, jie sudarė 1 tūkst. 241 pirkimų sutartį su 342 skirtingais tiekėjais.
33 proc. apsaugos priemonių sutarčių pagal vertę sudarytos su Kinijos įmone „Harbin Shangyang Trading Co., Ltd“. Antrojoje vietoje esanti uždaroji akcinė bendrovė „Essmedi“ sudarė 5,1 proc. sutarčių, trečioji – „Jiangsu Sainty Machinery Imp&Exp Co. Ltd“, kuriai tenkanti sutarčių dalis siekia 4,1 proc. Kinijos įmonės tarp užsieni tiekėjų sudarė 79,2 proc., tačiau joms atiteko 95,8 proc. pirkimų vertės.Paskutinis taisė Arunasx; 2020.06.24, 17:13.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąOficiali Viešųjų pirkimų tarnybos išvada prie ko priveda Verygos melagystės ir situacijos nevaldymas:
Comment
-
Parašė udrius Rodyti pranešimąDar kartą pasikartojame - didžioji dalis pirkėjų priklauso savivaldybėms ir pirkimais turėjo rūpintis savivaldybės - šimašiai, grubliauskai ir visi kiti, o ne ministerija ar dar kažkas.
Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąSudarė 1241 pirkimo sutartis, o realiai 42% buvo nupirkti iš 3 tiekėjų. Tai jei būtų centralizuotai tai ir kainos būtų geresnės be 300 tarpininkų ir rizikos mažiau.
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąKainas diktavo trūkumas visoje pasaulio rinkoje ir pirkimų centralizavimas vargu ar būtų bent kiek sumažinęs kainą. Didiesiems kinijos gamintojams lietuvos dydžio užsakymai nėra tokie kad dlė jų būtų verta mažinti kainas, tuo labiau kai visa europa konkuruoja dėl tos pačios siuntos.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąKinijos savikaina gal ir nepasikeistų, bet kai 288 įstaigos perka per 342 tarpininkus tai atsiranda tikrai egzotiškų "niuansų".
Comment
-
Italijoje – du nauji koronaviruso židiniai
COVID-19 liga diagnozuota 43 žmonėms Mondragonės miestelyje, nuo Neapolio nutolusiame per 50 km į šiaurės vakarus. Dar daugiau nei 60 žmonių užsikrėtė koronavirusu siuntų pristatymo bendrovėje Bolonijos mieste, pranešė visuomeninis transliuotojas RAI. Mondragonėje koronavirusas išplito ūkyje dirbančių migrantų iš Bulgarijos tarpe.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=84629611
Comment
Comment