Parašė PoDV
Rodyti pranešimą
Be to, stebint statistiką, kurioje matosi, kad didžioji dauguma susirgusiųjų, jei nepriklauso rizikos grupei, visgi pasveiksta, jaunų žmonių noras grįžti prie normalaus gyvenimo ir normalaus, gyvo bendravimo jau galutinai persvėrė baimę užsikrėsti. Lietuva čia niekuo neišsikirtinė - tokia situacija yra visose šalyse, kur sušvelnintas karantinas.
Visgi įdomu kita - tokios visiškai skirtingos karantino švelninimo pasekmės skirtingose valstybėse. Vienose šalyse, karantino švelninimas visiškai neturėjo jokios įtakos sergamumui, kitose susirgimų skaičius padidėjo, bet nestipriai, o dar kitose - pavyzdžiui, Iranas, Makedonija, Bulgarija, Izraelis - yra stiprus, eksponentinis augimas. Kažin kodėl toks skirtumas?
Mačiau nuomonių, kad kai kuriose Balkanų šalyse sergamumo išaugimas yra ne dėl realiai taip stipriai padidėjusio sergančiųjų skaičius, o tiesiog dėl to, jog šalys pradėjo sparčiai didinti testavimo apimtis, tokiu būdu nustatant ir besimptomius nešiotojus, kurių anksčiau niekas paprasčiausiai netikrino. Iki šiol buvę itin maži skaičiai Balkanuose neparodo tikrosios sergamumo situacijos regione, nes testavo labai mažai žmonių.
Pavyzdžiui, Izraelis dabar padidino testavimo apimtis iki ~15000 asmenų per dieną, kai anksčiau buvo testuojama 3-4 kartus mažiau žmonių. Tai tas teigiamų atvejų skaičius nuo atliktų testų skaičiaus - nuo 1 iki 2 proc. - iš esmės atitinka daugumos Europos šalių skaičių.
Comment