bucaneer šitas analizes su modeliais būtų labai gerai ištraukti į atskirą mini puslapį. Nereiktų bijoti, kad dings per eilinę forumiuko nelaimę ir būtų paprasčiau rasti prieš sekančius rinkimus.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Seimo rinkimai - 2020
Collapse
X
-
Paskutines priešrinkimines prognozes surašysiu rytoj - galbūt dar šeštadieniniame "Lietuvos ryte" bus nauji Vilmorus apklausų rezultatai. O šiam kartui - politikų pažiūrų grafikai pagal Mano balsas. Svetainėje atlikus testą rodomas grafikas, kuriame galima palyginti savo pažiūras su oficialiomis partijų pozicijomis, o konkrečių politikų atsakymus galima peržiūrėti tik individualiai. Kad būtų patogiau įvertinti partijų pozicijų spektrą, "nusiurbiau" visus atsakymus iš individualių politikų puslapių, perskaičiavau juos į ašių vertes pagal oficialią metodiką ir sugeneravau diagramas.
Taip atrodo visa kandidatų mišrainė:
Pasmulkinus pagal partijas (žvaigždutė žymi oficialią partijos poziciją):
Kelios pastabos: nors klausimyne yra 33 klausimai, braižant grafikus atsižvelgiama tik į 21 - visai ignoruojama paskutinė tema "Tapatybė ir kiti klausimai", taip pat ir klausimai nr. 5, 7 iš "Rinka ir valstybė" bei 24 ir 25 iš "Užsienio politika". Jei kas nors sugalvos, kaip tuos klausimus logiškai susieti su kokia nors ašimi, galėsiu nubraižyti papildomus grafikus. Be to, visus suminius rezultatus reiktų vertinti gana skeptiškai, nes klausimyno klausimuose yra erdvės interpretacijoms, kurias kandidatai gali paaiškinti pastabų skiltyje. Kartais galima rasti įdomių situacijų: pvz. "Laisvės partija" ir "Nacionalinis susivienijimas" į trečią klausimą apie lengvą darbuotojų atleidimą pateikė kardinaliai priešingus atsakymus ("Visiškai sutinku" ir "Visiškai nesutinku"), bet paskaičius pastabas paaiškėja, kad abiems partijoms idealus variantas yra tas pats - skandinaviškas/daniškas "flexicurity" modelis.Paskutinis taisė bucaneer; 2020.10.02, 22:21.
- 10 patinka
Comment
-
Šią savaitę pasirodė naujos apklausos rezultatai iš Spinter, ir panašu, kad daugiau apklausų iš kitų agentūrų nebus. Tad paskutinis priešrinkiminis partijų populiarumo grafikas nuo ankstesniojo skiriasi tik viena duomenų eilute:
(didesnis vaizdas)
TS-LKD prarado beveik visą turėtą nedidelį pranašumą, ir rinkimų dieną prognozuojamas populiarumas susilygins su LVŽS. LSDP populiarumas taip pat šiek tiek smuktelėjo ir priartėjo prie DP, kurios augimas berods daugmaž stabilizavosi. Tarp kitų partijų reikšmingų pokyčių nėra.
O taip atrodo tikėtini rinkimų rezultatai daugiamandatėje pritaikius aktyvumo koeficientus:
Labiausiai tikėtina, kad į Seimą pateks 7 partijos. LT patekimas menkai tikėtinas (~10%), o LCP ir LSDDP neturi realių šansų daugiamandatėje gauti mandatų. Beje, diagramoje šalia anksčiau buvusių 95% tikėtinumo intervalų (linijų) pridėjau ir siauresnį - 50% intervalą (stačiakampiai). Bus galima tiksliau įvertinti prognozių tikslumą pagal tai, į kurį kvartilį pateks realūs rezultatai.
Prieš pereinant prie mandatų skaičiavimo, grįšiu prie vienmandačių apygardų temos. Anksčiau argumentavau, kad pagal daugiamandatės apygardos rezultatus negalima prognozuoti vienmandačių apygardų laimėtojų. Tai yra tiesa, bet vis tik pagal daugiamandatės rezultatus įmanoma gan patenkinamai nuspėti, kokia bus antro turo sudėtis, t.y. kiek kiekvienos partijos kandidatų pateks į antrą turą:
O turint šiokį tokį supratimą apie antro turo sudėtį jau galima mėginti taikyti anksčiau sukurtą vienmandačių prognozės modelį, supaprastintą iki vieno veiksnio: kandidato partijos rezultatų daugiamandatėje (kadangi jokių kitų duomenų dar neturime). Pabandymui pamėginau prognozuoti visus 2016 m. rinkimų rezultatus (daugiamandatėje ir vienmandatėse), naudojant tik priešrinkimines apklausas ir ankstesnių (2008 ir 2012 m.) rinkimų rezultatus, t.y. tik tokius pačius duomenis, kokius dabar galime naudoti būsimų rinkimų prognozei. Rezultatai tikrai geri:
Net trijų partijų iškovotų mandatų skaičius modelis nuspėjo visiškai tiksliai, ir tik vienu atveju (DP) suklydo dėl partijų eiliškumo. Tai dar kartą patvirtina faktą, kad apklausos pateikia naudingus rezultatus - reikia tik teisingai juos analizuoti.
Pagal aukščiau pateiktus tikėtinus ateinančių rinkimų rezultatus daugiamandatėje, būsimojo Seimo sudėtis galės būti tokia:
Mandatų skaičius daugiamandatėje laikyčiau patikimais, o vienmandačių skaičiai kol kas vis tik spekuliaciniai - greičiausiai realybėje smulkesnės partijos iškovos šiek tiek daugiau mandatų didžiųjų partijų sąskaita. Bet apskritai galima tikėtis déjà vu - rezultatai greičiausiai bus labai panašūs į 2016 m., su LVŽS pirmoje vietoje ir neaiškiomis koalicijų lipdymo galimybėmis. Kaip ir anksčiau, lemiamą vaidmenį greičiausiai turės LSDP, be kurių jokia dauguma nebus įmanoma. Į Seimą turėtų patekti daugiau tiek konservatorių, tiek abiejų partijų liberalų, bet vien iš jų dauguma nesigaus.
- 7 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąIntriga, kas bus su LLRA ir LP dėl 5% Šiaip gana daug priklausys nuo šitų dviejų praėjimo/nepraėjimo. Kalchozams, kaip suprantu, labai labai reitų, kad LLRA praeitų?
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąLyg jo žodžiai ką nors reiškia Prieš praeitus rinkimus lygiai taip pat sakė, kad neis į koaliciją su TT ir pan.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Visi keičia savo nuomones, prieš praeitus rinkimus Tapinas ragino nebalsuoti už DP, dabar jau siūlo balsuoti už ją, kad LLRA nepatektų...
Dėl prognozių, tai kaip jau ir seniai aišku, kad greičiausiai socdemai spręs viską, jau net garsiai šnekama, kad jiems labai realiai šviečiasi PM postas.
Pagal bucanner prognozes tai dėliok kaip nori vienintelė rimtesnė koalcija būtų tik tarp LVŽS ir TS. Ir čia dar klausimas ar ji yra tiek nereali (sprendžiant iš tarpusavio viešo bendravimo)
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimą
Šiaip Tapinas siūlo ateiti į rinkimus, kad LLRA nepatektų.
PM realiai tik du variantai, Skvernas arba Šimonytė, socdemai net neturi kandidatų ir šiaip, kaip partija užėmus 3-4 vietą gali tikėtis PM?
TS su liberalais į koaliciją gali pasikviesti dar tą pačią DP, tai yra ir daugiau variantų.
Paskutinis taisė Lettered; 2020.10.04, 09:41.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Tapinas dabar siūlo balsuoti už bet kurią iš likusių 16 partijų, t.y. jau tinka ir DP ir jos išlėdytuvių šiemet, deja, jau nebebus. Gal per kitus rinkimus vėl tiks ir LLRA, kaip tiko iki šiol?
Tapinas ragino nebalsuoti už DP, dabar jau siūlo balsuoti už ją
- 2 patinka
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąVisi keičia savo nuomones, prieš praeitus rinkimus Tapinas ragino nebalsuoti už DP, dabar jau siūlo balsuoti už ją, kad LLRA nepatektų...
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKlausimas tik dėl LLRA. Ar jie neturėtų 3 garantuotų mandatų vienmandatėse lenkų apygardose?
Comment
-
Parašė digital Rodyti pranešimąČia kalba šiaip jau ne apie nuomonių keitimą, kas natūralu, o apie melavimą, kad žada viena, o daro kitą.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė themanual Rodyti pranešimą
Dvi tikrai, o Nemenčinės apygardoje gali būti staigmenų, bet gali ir nebūtiPaskutinis taisė Sula; 2020.10.04, 14:25.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKlausimas tik dėl LLRA. Ar jie neturėtų 3 garantuotų mandatų vienmandatėse lenkų apygardose?
Comment
-
Parašė bucaneer Rodyti pranešimąIš tiesų labai nustebau, kad toks primityvus metodas gana tiksliai nuspėjo 2016 m. rinkimų rezultatus - na bet gal čia todėl, kad tai buvo ypatingai normalūs, jokių tendencijų nepažeidę rinkimai, o priešrinkiminės apklausos buvo itin tikslios ir informatyvios. Geresnes prognozes, kuriose atsispindės realių rinkėjų simpatijos realiems kandidatams, galėsiu pateikti tik po pirmo turo.
Comment
-
Parašė Galys Rodyti pranešimąŠiaip Tapinas siūlo ateiti į rinkimus, kad LLRA nepatektų.
p.s. man asmeniškai labiau patinka Chuck Norris.Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąSakė A.Tapinas, kad jei neturi už ką balsuoti, ateit ir įrašyk Harį Poterį. Bet būtinai ateik ir atsivesk 11 draugų.
p.s. man asmeniškai labiau patinka Chuck Norris.
Comment
Comment