Parašė index
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Seimo rinkimai - 2020
Collapse
X
-
Jeigu iš Laisvės partijos vienmandates laimi Lengvinienė, Matijošaitis, Jaunius, Meiželytė, Guobė ar Balčiūnienė, tai jokiais būdais nepagerina Vitkausko šansų pakliūti į Seimą, kadangi visi šie vienmandatininkai yra žemiau jo daugiamandatėje.
Aukščiau Vitkausko yra Armonaitė, Mitalas, Žukauskas, Raskevičius, Ošmianskienė ir Danielė.
Vitkauskas į Seimą praeitų tik tuo atveju, jeigu vienmandates laimėtų 3 arba daugiau iš šitų vėliau išvardintų šešių.
Tai jei kas gyvenat Kaišiadorių-Elektrėnų, Savanorių, Verkių, Lazdynų, Justiniškių-Viršuliškių ar Panerių-Grigiškių apylinkėse, galit drąsiai 2 ture balsuot už LP, nes Vitkausko tai neatves į Seimą.
Išrinkus 2 iš apatinių vienmandatininkų į Seimą praeitų Ieva Pakarklytė ir Karolis Žemaitis, abu to tikrai verti žmonės.Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2020.10.13, 21:47.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimąJeigu iš Laisvės partijos vienmandates laimi Lengvinienė, Matijošaitis, Jaunius, Meiželytė, Guobė ar Balčiūnienė, tai jokiais būdais nepagerina weedkausko šansų pakliūti į Seimą, kadangi visi šie vienmandatininkai yra žemiau jo daugiamandatėje.
Aukščiau weedkausko yra Armonaitė, Mitalas, Žukauskas, Raskevičius, Ošmianskienė ir Danielė.
Weedkauskas į Seimą praeitų tik tuo atveju, jeigu vienmandates laimėtų 3 arba daugiau iš šitų vėliau išvardintų šešių.
Tai jei kas gyvenat Kaišiadorių-Elektrėnų, Savanorių, Verkių, Lazdynų, Justiniškių-Viršuliškių ar Panerių-Grigiškių apylinkėse, galit drąsiai 2 ture balsuot už LP, nes Weedkausko tai neatves į Seimą.
Išrinkus 2 iš apatinių vienmandatininkų į Seimą praeitų Ieva Pakarklytė ir Karolis Žemaitis, abu to tikrai verti žmonės.Show must go von!
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąSkvernelis kažin ar liks premjeru, tai gali prižadėti kad ir 15-as pensijas. Tai tik dar kartą parodo sumažintą asmeninę atsakomybę.
Jau dabar Sodros biudžetas pradėjo staigiai mažėti, o reikės dar indeksuoti tikrąsias, kasmėnesines, pensijas. Tai gal bent jau paliktų šį klausimą ateinančiai vyriausybei. Dar neaišku, kaip su tuo koronavirusu bus. Valstybės skola jau dabar gerokai pralenkė "kubiliškąją".
Ar čia specialiai vėl rėks "neliečiamieji", kad Šimonytė pensijas sumažino?
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimąJeigu iš Laisvės partijos vienmandates laimi Lengvinienė, Matijošaitis, Jaunius, Meiželytė, Guobė ar Balčiūnienė, tai jokiais būdais nepagerina weedkausko šansų pakliūti į Seimą, kadangi visi šie vienmandatininkai yra žemiau jo daugiamandatėje.
Aukščiau weedkausko yra Armonaitė, Mitalas, Žukauskas, Raskevičius, Ošmianskienė ir Danielė.
Weedkauskas į Seimą praeitų tik tuo atveju, jeigu vienmandates laimėtų 3 arba daugiau iš šitų vėliau išvardintų šešių.
Tai jei kas gyvenat Kaišiadorių-Elektrėnų, Savanorių, Verkių, Lazdynų, Justiniškių-Viršuliškių ar Panerių-Grigiškių apylinkėse, galit drąsiai 2 ture balsuot už LP, nes Weedkausko tai neatves į Seimą.
Išrinkus 2 iš apatinių vienmandatininkų į Seimą praeitų Ieva Pakarklytė ir Karolis Žemaitis, abu to tikrai verti žmonės.
1. Priklausomai nuo oro/epideminės padėties, o gal ir nepriklausomai, tiesiog taip nutiks, jog eis balsuoti tik ištikimiausi TS-LKD ir Laisvės partijos remėjai ir tuomet skaičiuosis kurių daugiau, o pirmas turas parodė jog daugiau TS-LKD, nebent preziumuosim, jog dalis nenorėjo rizikuoti LP nepatekimu į seimą ir dėl to nesirinko LP, bet galbūt tuomet jie balsavo vis tiek labiau už liberalus, o ne TS-LKD?
2. Ateis balsuoti vis tiek bent 35-40% ir tuomet jau bus įdomiau kaip tie balsai pasiskirstys, gali jie ir tiesiog aklai balsuoti prieš TS-LKD, o gali ir neaklai prabalsuoti už mažesnę TS-LKD įtaką potencialioje koalicijoje.
Ošmianskienės ir Raskevičiaus šansus vertinu minimaliai, o Mitalo, Žukausko ir Danielės šansus vertinu panašiai, iš dalies net Armonaitė nėra saugi ir ją veiks panašios jėgos kur tikimybių kauliukas bus mestas visiems kartu ir tuomet scenarijus, kur Žemaitis patenka, bet Vitkauskas ne, tampa labai mažai tikėtinu, nes LP iš konkrečiai šitų vienmandačių paims arba tik 0-1 arba 3-4. Čia tokia mano prognozė.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimą
Na, jam reikėjo proto neturėti, kad Vilniuje kandidatuotų.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąReikia priminti, kad pirmoji galinga emigracinė banga užėjo 2004-2005 m., prie prezidento-premjero A.M.Brazausko ir "valstietės" K.Prunskienės. Bet net nesiečiau to su vyriausybės veikla. Tiesiog 2004 m. atsivėrė daug sienų. Jei nestotume į ES, kaip reikalavo Ramūnas, tai gal emigracija nebūtų tokia didelė, arba daugiau važiuotų į "gimtąją" Maskvą. Kaip iš Moldovos, kuri neparsidavė europedarastams ir sorošams. Arba Baltarusija - dažnai mums statyta pavyzdžiu.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąTaip pat - nemažai šalių kaip pvz vokietija turėjo atidėta laisvą judėjimą. T.y. jis įsijungia po 5-7 metų po įstojimo. Kaiptik per 2008-2009 metų laikotarpį ir pradėjo įsijunginėti, taigi dar daugiau sienų atsivėrė.
Prisiminkime privalomo PSD įvedimą. Irgi visus šunis sukabino ant Kubiliaus, nors sprendimas logiškas ir teisėtas. Vėlesnės vyriausybės gi nepanaikino.
- 2 patinka
Comment
-
Man keista, kai visokie Karbauskiai ir socdemai vis dar bando apsimesti apie kažkokią centro kairės koaliciją. Jokios centro kairės koalicijos nebus, jiems daugumos pasiekti nepavyks, bet jos nebūtų, net jeigu jie ir gautų daugumą. Valstiečių ir socdemų koaliciją reikštų Socialdemokratų partijos išnykimą. Būtent dėl tos priežasties socdemai buvo nusprendę pasitraukti ir iš praeitos koalicijos su valstiečiais. Jie nenorėjo būti mažaisiais koalicijos broliais, o po to tapti dar mažesne partija, nes rinkėjai įprastai baudžia valdžioje buvusias partijas. Socdemų planas nepavyko - dalis jų atskilo, įkūrė LSDDP, kuri per šiuos rinkimus dar 3% balsų nuo socdemų atėmė. LSDP per praeitus rinkimus laimėjo 13 vietų daugiamandatėje, o šį kartą tik 8. Mažiausias rezultatas istorijoje. Jeigu socdemai sudaro koaliciją su valstiečiais - tai per kitus rinkimus neperžengia 5% barjero ir išnyksta kaip tai šį kartą padarė Tomaševskininkai. Apskritai socdemai yra mirštanti partija, visgi jų rinkėjų pagrindas buvo visokie pagyvenę ir kolūkių besiilgintys žmonės, kaimo gyventojai. Tačiau tie kolūkių mylėtojai vis labiau užleidžia vietą jaunimui, kaimo gyventojų skaičius mažėja, o Vilnius sparčiai auga. Socdemai dažniausiai dalinasi tuos pačius rinkėjus, kaip ir populistinės partijos, nes pašalpos, pensijos ir 'iš vienų atimsim ir atiduosim skurdiems' yra mėgstamiausi populistų ginklai. Miesto gyventojams tokie populistiniai lozungai yra neįdomūs - jiems svarbiau darbo vietų kūrimas, verslo sąlygų gerinimas, inovatyvių sprendimų valstybės valdyme diegimas, jiems svarbiau mokslo kokybė, o ne kiekybė kai kaimuose mokyklos yra išlaikomos su 7 vaikais. Ir štai socdemai kuo toliau - tuo labiau nyksta. Iš vienos pusės juos spaudžia populistai, kurie kaimo gyventojams daugiau pažadų išdalinai, iš kitos pusės nuo dešiniųjų stipriai gauna į skudurus miestuose, kur pašalpinė retorika nėra populiari. Socdemų perspektyvos jau ir taip labai prastos, bet jeigu jie sudarytų koaliciją su valstiečiais ar konservatoriais - tai galima sakyti būtų jų partijos mirtis, dėl to socdemai jokių koalicijų nesudarinės, bet ir tai negarantuoja, kad jų partija nemirs.
- 1 patinka
Comment
-
Bet šiaip įdomu, kad nors pavyzdžiui, Vilniuje, procentaliai Valstiečiai ar Darbo partija, surinko procentaliai mažokai, skaičiais Vilniaus mieste už Valstiečius jei neklystu balsavo 23-24 tūkstančiai žmonių, už darbo partiją netoli 14 tūkstančių. Jeigu pasižiūrėti, kiek nedaug Darbo partija aplenkė Socdemus ir LP, tai būtent vilniečių balsų dėka tu nepilnų 14 tūkstančių DP pakako, aplenkti Laisvės partiją ir Socdemus.
Comment
-
Apskritai socdemai yra mirštanti partija, visgi jų rinkėjų pagrindas buvo visokie pagyvenę ir kolūkių besiilgintys žmonės, kaimo gyventojai. Tačiau tie kolūkių mylėtojai vis labiau užleidžia vietą jaunimui, kaimo gyventojų skaičius mažėja, o Vilnius sparčiai auga. Socdemai dažniausiai dalinasi tuos pačius rinkėjus, kaip ir populistinės partijos, nes pašalpos, pensijos ir 'iš vienų atimsim ir atiduosim skurdiems' yra mėgstamiausi populistų ginklai. Miesto gyventojams tokie populistiniai lozungai yra neįdomūs - jiems svarbiau darbo vietų kūrimas, verslo sąlygų gerinimas, inovatyvių sprendimų valstybės valdyme diegimas, jiems svarbiau mokslo kokybė, o ne kiekybė kai kaimuose mokyklos yra išlaikomos su 7 vaikais. Ir štai socdemai kuo toliau - tuo labiau nyksta. Iš vienos pusės juos spaudžia populistai, kurie kaimo gyventojams daugiau pažadų išdalinai, iš kitos pusės nuo dešiniųjų stipriai gauna į skudurus miestuose, kur pašalpinė retorika nėra populiari.
Teoriškai, sodemų ideologija ir programa yra tvaresnė, turima daugiau nei 100-metė patirtis. Tuo tarpu LVŽS su kadaise buvusiais valstiečiais liaudininkais neturi jokio tiesioginio ryšio. Jau vien tai, kad partijai vadovauja didžiausias latifundininkas, kuriam pavydėtų daugelis tarpukario "išbuožintų" dvarininkų. Kazys Grinius, matyt, karste vartosi.
Nors ir LSDP daugeliu atveju vykdė nevisai būdingą jai politiką tiek Brazausko, tiek Butkevičiaus laikais.
Visi politologai sutartinai kartoja, kad Lietuvos elektoratas yra daugiau kairysis, o realybėje išeina, kad už normalią kairę nelabai kas ir balsuoja.
Parašė Kaštonas Rodyti pranešimąBet šiaip įdomu, kad nors pavyzdžiui, Vilniuje, procentaliai Valstiečiai ar Darbo partija, surinko procentaliai mažokai, skaičiais Vilniaus mieste už Valstiečius jei neklystu balsavo 23-24 tūkstančiai žmonių, už darbo partiją netoli 14 tūkstančių. Jeigu pasižiūrėti, kiek nedaug Darbo partija aplenkė Socdemus ir LP, tai būtent vilniečių balsų dėka tu nepilnų 14 tūkstančių DP pakako, aplenkti Laisvės partiją ir Socdemus.Paskutinis taisė Sula; 2020.10.14, 16:04.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO kuri partija Lietuvoje yra kairioji?
Comment
-
Parašė Kvailas Rodyti pranešimąMano nuomone nemokamas mokslas ir universalus gydymas yra populizmas, tikiuosi Dešinės koalicija kuo greičiau pašalinis šitas populistiškas idėjasShow must go von!
Comment
-
Parašė VNS Rodyti pranešimą
Aš įtariu, kad niekas LP programos net neskaitė. Būtų labai nustebinti.
#NorintiemsDžiaugatisAukšto IQ Danskės Darbuotojas.
Comment
-
Parašė Kvailas Rodyti pranešimą
Žolė,Gėjai daugiau laisvės
#NorintiemsDžiaugatisShow must go von!
Comment
-
Dėl LSDP:
eisi į kairę - pranyksi
eisi į dešinę - pranyksi
liksi opozicijoje - pranyksi... Nebent būsi maksimaliai didelis. Buvo čia viešojoje erdvėje Palucko lyginimų su mazgotę, kurią Karbauskis porą metų trypčiojo, o Paluckas pirmai progai pasitaikius nubėgo pas savo skriaudėją.
Gali būti, kad dėl tos mazgotės taip ir yra, bet gali būti ir taip:
„Pirmas uždavinys yra neleisti konservatoriams sudaryti daugumos. Ir antras uždavinys yra toliau spręsti, ar eiti su „valstiečiais“ į koaliciją, ar leisti formuotis mažumos Vyriausybei – kokia ji bebūtų – konservatorių ar kairiųjų“, – „Delfi“ sakė A. Sakalas. LSDP garbės pirmininkas aiškino, kad, norint pasiekti pirmą uždavinį, reikia palaikyti valstiečius žaliuosius kovoje su konservatoriais per antrą rinkimų turą. Galiausiai jis yra linkęs pritarti ir tam, kad nereikėtų eiti į koaliciją su šia politine jėga. „Aš irgi manau, kad reikia dabar juos palaikyti, o į koaliciją neiti“, – sakė A. Sakalas. Buvusio politiko nuomone, darbas tokioje situacijoje, kai šalyje veikia mažumos Vyriausybė, leistų partijai sustiprinti savo politinį svorį. „Mažumos Vyriausybę yra labai lengva kontroliuoti“, – teigė A. Sakalas.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85487931Paskutinis taisė Galys; 2020.10.14, 18:41.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąTeoriškai, sodemų ideologija ir programa yra tvaresnė, turima daugiau nei 100-metė patirtis. Tuo tarpu LVŽS su kadaise buvusiais valstiečiais liaudininkais neturi jokio tiesioginio ryšio. Jau vien tai, kad partijai vadovauja didžiausias latifundininkas, kuriam pavydėtų daugelis tarpukario "išbuožintų" dvarininkų. Kazys Grinius, matyt, karste vartosi.
.
Valstiečiai net nėra partija - tai jau galima sakyti tradicinis vieno oligarcho UAB'as, pavadintas 'partija'. Joje nėra jokios demokratijos, jokių atskirų nuomonių, jokios lyderių kaitos. Visi, kas nepakluso Karbauskio nuomonei - jau yra išmesti. Karbauskio partija nėra jokie kairieji - jie yra populistai, o populizmas tai yra žaidimas žmonių jausmais ir tryliktoji pensija yra tobulas to pavyzdys. Jei išversti tai į žmonių kalbą, tai Karbauskis norėdamas pasikelti partijos reitingus, pasiskolina milžiniškas pinigų sumas visos valstybės vardu ir išdalina juos kaip saldainius su užrašu 'dovana nuo Ramūno'. Ar tą skolą po to išmokės Karbauskio įmonės? Žinoma ne - ją padengs Lietuvos mokesčių mokėtojai ateities ekonomikos augimo sąskaita. Antras būdas žaisti žmonių jausmais - gąsdinimas. Aš Karbauskio pasisakymų neseku, bet kiek teko nugirsti, tai kokia tema bekalbėtų, visuomet gąsdina konservatoriais. Ir dabar dažnai kartoja, kad jeigu konservatoriai ateis į valdžią, tai visas pensijas, vaikų pinigus ir viską viską atims. Socdemų problema yra ta, kad jų ta socialdemokratinė politika apie pašalpas ir pensijas, yra beveik ta pati populizmui, skirtumas tik tas, kad populistai savo darbą išmano kur kas geriau. Bet tai nereiškia, kad Karbauskio partija yra kažkokia labiau ilgaamžė nei socdemų. Karbauskio partija, kaip ir visos kitos vieno žmogaus populistinės partijos, anksčiau ar vėliau žlunga. Mes turbūt jau turėjom dešimtį tokių vieno žmogaus partijų ir visos jos žlugo, tame tarpe ir Uspakicho, nepaisant to, kad jam kažkaip pavyko trumpam prisikelti. Populistų partijos ateina ir išeina, išlieka tik idealogija grįstos partijos, kurios valdomos demokratinių procesų, o ne vieno žmogaus. Socdemus priskirčiau prie tokių, bet kadangi tarp jų ideaologijos ir populistų nesimato didelių skirtumų - tai veikiausiai išnyks ir jie, kas realiai žinsgnis po žingsnio ir vyksta nuo 2000 m.
Socdemų gautas % ankstesniuose rinkimuose:
.
Tendencija žemyn labai aiški. 2008 m. jie gavo daug mažiau, nes buvo po dviejų iš eilės savo kadencijų. 2012 metais, po to, kada jie buvo opozicijoje ir buvimas opozicijoje buvo pats palankiausias, nes Kubilius su didžiausia šių laikų krize kovojo, jų gautų balsų skaičius vėl šoktelėjo, bet nepasiekė prieš tai buvusių procentų. Socdemai miršta ir nieko čia nepakeisi, klausimas tik kada jie numirs - jeigu suformuotų vyriausybę su Karbauskiu, tai numirtų jau per sekančius seimo rinkimus, bet greičiausiai dar kažkiek pasikankins.Paskutinis taisė Eidvis; 2020.10.14, 21:43.
- 1 patinka
Comment
Comment